Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πιουμε αν βρω χρονο θα σου πω γιατι επίκειται γεννα,το δευτερο ...στα κοντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κανενας ιδιαιτερος τροπος που την εβαλες?

 

Όχι μπαίνει πολύ εύκολα και έχει σετ για να μην κολλάει τίποτα πριν βάλεις την ζελατίνα. Πραγματικά είναι πολύ ποιοτική φίλε μου, δοκίμασε την δε θα χάσεις. Αλλιώς θα σου έστελνα και link από τις άλλες που έβαλα αλλά τις πέταξα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το outlook γιατί στην οικονομία μπαταρίας είναι πρώτο και λέει 100% ότι δούλευε παρασκήνιο παρόλο το έχω απενεργοποιήσει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή να εξαιρέσεις το mail σου από το παρασκήνιο. Μάλιστα το Microsoft account πρέπει να συγχρονίζει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα.

 

Όσο για το ποσοστό κάνε ένα soft reset γιατί πιθανότατα έχει κολλήσει ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η Lumia camera ειναι για τα πανηγυρια ...και γενικοτερα οι αλγοριθμοι που χρησιμοποιουνται στη Denim.

To rich capture ειναι εκτος τοπου και χρονου...πολυ εντονο contrast ξεπλυμενα χρωματα σε συννεφια και πολυ εντονα χρωματα σε ηλιο.

Καμμενος ουρανος τελειως με ενα παραξενο γαλαζοειδες χρωμα που πρωτη φορα βλεπω...εκτρωμα.

Επιστροφη σε Cyan και Nokia camera...οπου γινονται παπαδες.

Link to comment
Share on other sites

Η Lumia camera ειναι για τα πανηγυρια ...και γενικοτερα οι αλγοριθμοι που χρησιμοποιουνται στη Denim.

To rich capture ειναι εκτος τοπου και χρονου...πολυ εντονο contrast ξεπλυμενα χρωματα σε συννεφια και πολυ εντονα χρωματα σε ηλιο.

Καμμενος ουρανος τελειως με ενα παραξενο γαλαζοειδες χρωμα που πρωτη φορα βλεπω...εκτρωμα.

Επιστροφη σε Cyan και Nokia camera...οπου γινονται παπαδες.

 

Ναι ναι πήγαινε στη cyan πάλι...

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/20456_Cranking_it_up_to_11_beforeaft.php

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό αποδεικνύει ότι ο φίλος μας κάνει κάτι λάθος; Διορθώστε με αν κάνω εγώ λάθος στην εκτίμησή μου..........:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να προσπαθείς να μην κανεις κάποιο σημαδάκι στο κινητό έστω ενα μικρο σημαδάκι εκει που ειναι η υποδοχή του φορτιστή σε αυτή την συσκευη απ ότι εχω καταλάβει θα το κανεις

 

Όπως είπε και φίλος πριν ένας ασύρματος φορτιστής είναι must! Κατά προτίμηση να έχει και το μαξιλαράκι fatboy γιατί το κινητό διακρίνεται για τη στιβαρότητα και την άψογη κατασκευή του αλλά το πίσω καπάκι είναι για κλάματα... Ούτε 2 εβδομάδες δεν το έχω και έχει ήδη κάτι σαν ξεθώριασμα και 2 γρατσουνιές...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα δευτερη μερα με το τηλ και μου κανει νουμερα.στο scrolling μερικες φορες με πεταει αποτομα πανω η κατω.τωρα δεν εχω ιντερνετ στο κινητο,βαζω βγαζω σιμ τιποτα .ανοιξα εκλεισα κινητο τιποτα.hard reset πως κανουν?επισης η ρομ ειναι κοσμοτε γιατι βγαζει στην αρχη την φωτο της εταιριας?ποια ρομ θεωρειται καλη να αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα δευτερη μερα με το τηλ και μου κανει νουμερα.στο scrolling μερικες φορες με πεταει αποτομα πανω η κατω.τωρα δεν εχω ιντερνετ στο κινητο,βαζω βγαζω σιμ τιποτα .ανοιξα εκλεισα κινητο τιποτα.hard reset πως κανουν?επισης η ρομ ειναι κοσμοτε γιατι βγαζει στην αρχη την φωτο της εταιριας?ποια ρομ θεωρειται καλη να αλλαξω?

 

Κάνε ένα hard reset πατώντας το power off και το volume UP ταυτόχρονα.

Νομίζω θα στρώσει.

Διάβασε και εδώ να βοηθηθείς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392493

Διάβασε κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρε το δικο μου την denim και καπακι και τη lumia camera, μα καλα στις ρυθμισεις για το βιντεο αφαιρεσαν την ρυθμιση για το ποσ μπασο (hz) θα καταγραφει στον ηχο? και τα μενου της καμερας εγιναν ενας αχταρμας? μονο σαν κινησεις εντυπωσιασμου τα βλεπω τελικα ολα αυτα και με ξενερωνουν αγρια.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρε το δικο μου την denim και καπακι και τη lumia camera, μα καλα στις ρυθμισεις για το βιντεο αφαιρεσαν την ρυθμιση για το ποσ μπασο (hz) θα καταγραφει στον ηχο? και τα μενου της καμερας εγιναν ενας αχταρμας? μονο σαν κινησεις εντυπωσιασμου τα βλεπω τελικα ολα αυτα και με ξενερωνουν αγρια.

 

Γιατί δε βάζεις τη Lumia camera classic να έχεις ότι είχες παλιά; λειτουργεί κανονικά για όσους ξενερωνουν με τα καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλα σε εξωτερικό χώρο και σε σχεδόν απόλυτο σκοτάδι βγάζει μια περίεργη ασπραδα σαν να θέλει να φωτίσει το χώρο όπως στη φωτο. Στη πραγματικότητα όμως φαίνεται σαν ομίχλη. Μου το κάνει μετά την denim. Το κάνει και σε άλλους;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρε το δικο μου την denim και καπακι και τη lumia camera, μα καλα στις ρυθμισεις για το βιντεο αφαιρεσαν την ρυθμιση για το ποσ μπασο (hz) θα καταγραφει στον ηχο? και τα μενου της καμερας εγιναν ενας αχταρμας? μονο σαν κινησεις εντυπωσιασμου τα βλεπω τελικα ολα αυτα και με ξενερωνουν αγρια.

 

Βασικα η lumia camera ειναι σε beta φαση αυτη τη στιγμη...γεματη bugs και με λανθασμενους αλγοριθμους.

Θελει κανα 2-3 update για να στρωσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα αγόρασα το Lumia 930 από Γερμανό και από το πρώτο άνοιγμα διαπίστωσα έναν έντονο θόρυβο όταν ενεργοποιείτε η δόνηση. Η συσκευή δεν μπορώ να πω ότι σου δίνει την αίσθηση δόνησης. Όταν πατάς κάποιο από τα πλήκτρα όπου η συσκευή κάνει μία γρήγορη δόνηση, τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Ξέρετε αν το κατάστημα θα μου αντικαταστήσει την συσκευή άμεσα; Το πρόβλημα το έχει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα αγόρασα το Lumia 930 από Γερμανό και από το πρώτο άνοιγμα διαπίστωσα έναν έντονο θόρυβο όταν ενεργοποιείτε η δόνηση. Η συσκευή δεν μπορώ να πω ότι σου δίνει την αίσθηση δόνησης. Όταν πατάς κάποιο από τα πλήκτρα όπου η συσκευή κάνει μία γρήγορη δόνηση, τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Ξέρετε αν το κατάστημα θα μου αντικαταστήσει την συσκευή άμεσα; Το πρόβλημα το έχει κάποιος άλλος;

 

Εάν η συσκευή έχει πραγματικά πρόβλημα, μπορείς μέχρι και μια εβδομάδα μετά την αγορά του κινητού να ζητήσεις αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset πατώντας το power off και το volume UP ταυτόχρονα.

 

 

Νομίζω θα στρώσει.

 

 

Διάβασε και εδώ να βοηθηθείς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392493

 

 

Διάβασε κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

 

 

 

Το ίντερνετ ήταν θέμα παροχου αλλά μετά από 2 reset το πρόβλημα με το ρολαρισμα της οθόνης παραμένει.οταν ρολαρω την οθόνη προς τα κάτω πηδάει και πάει ένα κλικ παρακάτω...το έχει κανείς αυτό το θέμα?παίζει να είναι ρομ θέμα?κοσμοτε ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μπηκα να ρωτησω αυτο που ρωτησε ο φιλος koliotsamon ποιο πανω.

Καινουριο και το δικο μου και οταν παταω του κουμπι για 'πισω' κανει δονηση και ακουγεται σαν 'τριξιμο' καθως και οταν ανοιγω το κινητο,την στιγμη που κανει δονηση παλι ακουγεται 'τριξιμο'..

Ετσι ειναι σε ολους ? :confused:

 

edit: παρομοιο με αυτο στο βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=zsw3cwkNRng

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μπηκα να ρωτησω αυτο που ρωτησε ο φιλος koliotsamon ποιο πανω.

Καινουριο και το δικο μου και οταν παταω του κουμπι για 'πισω' κανει δονηση και ακουγεται σαν 'τριξιμο' καθως και οταν ανοιγω το κινητο,την στιγμη που κανει δονηση παλι ακουγεται 'τριξιμο'..

Ετσι ειναι σε ολους ? :confused:

 

edit: παρομοιο με αυτο στο βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=zsw3cwkNRng

Αν άκουσα και κατάλαβα καλά, (γιατί το βίντεο δεν είναι και πολύ κατατοπιστικό) τότε μάλλον είναι πρόβλημα συσκευής, νομίζω το να ελέγξουν από εκεί που πήρες το την σου είναι επιβεβλημένη.

 

Το ίντερνετ ήταν θέμα παροχου αλλά μετά από 2 reset το πρόβλημα με το ρολαρισμα της οθόνης παραμένει.οταν ρολαρω την οθόνη προς τα κάτω πηδάει και πάει ένα κλικ παρακάτω...το έχει κανείς αυτό το θέμα?παίζει να είναι ρομ θέμα?κοσμοτε ειναι

Χωριανέ λίγο άκυρο αυτό που σου κάνει το τηλ σου, λογικά είναι θέμα software .Πήρες denim; Αν την έβαλες πρόσφατα ίσως να μην έκατσε καλά. Θα ήταν πάντως καλό να δω κι εγώ τι σου κάνει για να το συγκρίνω με το δικό μου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα δευτερη μερα με το τηλ και μου κανει νουμερα.στο scrolling μερικες φορες με πεταει αποτομα πανω η κατω.τωρα δεν εχω ιντερνετ στο κινητο,βαζω βγαζω σιμ τιποτα .ανοιξα εκλεισα κινητο τιποτα.hard reset πως κανουν?επισης η ρομ ειναι κοσμοτε γιατι βγαζει στην αρχη την φωτο της εταιριας?ποια ρομ θεωρειται καλη να αλλαξω?

Καλημέρα το ίδιο πρόβλημα και εγώ είχα με κοσμοτέ rom και με ελληνική καθαρή rom αλλα από τότε που το γύρισα σε 3G το δίκτυο έγινε πιο ομαλό το scroll όχι τελείως αλλα είναι γενικό θέμα αυτό με το scroll το έχουν και αλλα άτομα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αν άκουσα και κατάλαβα καλά, (γιατί το βίντεο δεν είναι και πολύ κατατοπιστικό) τότε μάλλον είναι πρόβλημα συσκευής, νομίζω το να ελέγξουν από εκεί που πήρες το την σου είναι επιβεβλημένη.

 

 

Χωριανέ λίγο άκυρο αυτό που σου κάνει το τηλ σου, λογικά είναι θέμα software .Πήρες denim; Αν την έβαλες πρόσφατα ίσως να μην έκατσε καλά. Θα ήταν πάντως καλό να δω κι εγώ τι σου κάνει για να το συγκρίνω με το δικό μου.

 

θα φλασαρω ξενη ρομ,ποια προτεινετε?καθαρη?και που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Σου είχα δώσει link, διαδικασία flashing......μπες εκεί και ψάξε. Θα βρεις αυτό που ψάχνεις, έχουν γίνει αρκετές ερωτήσεις σχετικές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και 2 σελίδες νωρίτερα αλλά μάλλον η συζήτηση προσπέρασε το ερώτημά μου, οπότε το ξανακάνω για να δω αν έχω κάνει κάτι λάθος(Αν χρειάζεται να κάνω ξεχωριστό topic ας με ενημερώσει ο Admin).

Έχω το 930 εδώ και μία εβδομάδα και χθες παρατήρησα το εξής.

Στην αρχή συγχρόνισα το κινητό με το Gmail μου και πήρε τις επαφές και το ημερολόγιο, όμως δεν πήρε όλες τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου και αποφάσισα να τις βάλω χειροκίνητα(ήταν κάποιες υπενθυμίσεις για γενέθλια φίλων μου).

Με το που ξεκινάω να βάλω την υπενθύμιση των γενεθλίων για ημερομηνία Σεπτεμβρίου 2015, αρνείται να την αποθηκεύσει στο λογαριασμό Gmail μου ενώ αν την αποθηκεύσω στο Outlook account το δέχεται. Για υπενθυμίσεις μέχρι και τον Αύγουστο δέχεται να τις αποθηκεύσει στο Gmail!!!!

Τι παίζει? Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Φανατικός των windows phone και έχοντας περάσει απο lg e900, hth 8s, lumia 520 και τωρα με lumia 925, σκέφτηκα να πάω στο 930. Βλέπω εδω μέσα οτι το 930 παρόλο που θεωρείται η ναυαρχίδα της MS, έχει παρα πολλά θέματα και συνεχώς εμφανίζεται και κατι καινούριο. Γιατί μια τόσο ωραία συσκευή και με τέτοιες δυνατότητες δεν την "βοηθάνε" να ανεβάσει τις πωλήσεις στην MS και αναγκάζει τους ανταγωνιστές να μιλάνε, με πολύ κατώτερης ποιότητας συσκευές και λειτουργικά;

Καταλήγω ότι ίσος δεν φταίει η διαφήμιση στα wp που δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι αλλά η ίδια η πολιτική της εταιρίας που δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με το λειτουργικό για τα τηλέφωνά της. Θα παραμείνω με το 925 προς το παρόν και θα περιμένω για μια σωστή αναβάθμιση. Το κινητό ειναι κάτι που θελουμε όλοι καθημερινά να κάνουμε τη δουλεία μας και οχι για ταλαιπωρία. Το κανω αυτό το σχόλιο γιατί η ms εχει αρκετο καιρό πλέον στο χώρο και δεν δικαιολογείται η ανευθηνότητά της.

Επίσης δεν προκειτε να αλλάξω λειτουργικό αλλά εχω αρχίσει και βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Φανατικός των windows phone και έχοντας περάσει απο lg e900, hth 8s, lumia 520 και τωρα με lumia 925, σκέφτηκα να πάω στο 930. Βλέπω εδω μέσα οτι το 930 παρόλο που θεωρείται η ναυαρχίδα της MS, έχει παρα πολλά θέματα και συνεχώς εμφανίζεται και κατι καινούριο. Γιατί μια τόσο ωραία συσκευή και με τέτοιες δυνατότητες δεν την "βοηθάνε" να ανεβάσει τις πωλήσεις στην MS και αναγκάζει τους ανταγωνιστές να μιλάνε, με πολύ κατώτερης ποιότητας συσκευές και λειτουργικά;

Καταλήγω ότι ίσος δεν φταίει η διαφήμιση στα wp που δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι αλλά η ίδια η πολιτική της εταιρίας που δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με το λειτουργικό για τα τηλέφωνά της. Θα παραμείνω με το 925 προς το παρόν και θα περιμένω για μια σωστή αναβάθμιση. Το κινητό ειναι κάτι που θελουμε όλοι καθημερινά να κάνουμε τη δουλεία μας και οχι για ταλαιπωρία. Το κανω αυτό το σχόλιο γιατί η ms εχει αρκετο καιρό πλέον στο χώρο και δεν δικαιολογείται η ανευθηνότητά της.

Επίσης δεν προκειτε να αλλάξω λειτουργικό αλλά εχω αρχίσει και βαριέμαι.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω αυτά τα αρνητικά... Είχα το 920 που δούλευε πραγματικά άψογα (αν δεν μου έπεφτε κάτω να σπάσει η οθόνη δεν θα το άλλαζα)και τώρα έχω πάρει το 930 που πάλι δουλεύει άψογα!!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...