Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα να ελπίζω ότι το ανταλλακτικό που περίμεναν, ήταν η οθόνη;

Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια

 

Update: το τηλέφωνο επισκευάστηκε. Υπάρχει μου λένε πρόβλημα με τις κούριερ και πιθανόν να χρειαστεί όλη η επόμενη εβδομάδα.

 

Μπράβο..! Πολύ καλή είδηση. Θα πάω και εγώ από βδομάδα σε Nokia care, μήπως και μου πούνε καμμιά αισιόδοξη είδηση σχετικά με την επισκευή της κάμερας. Μήπως το στείλουνε Πολωνία και το φτιάξουνε. Αν περιμένω από αυτούς εδώ σώθηκα. Τη μια μου το φτιάξανε, την άλλη όχι..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο φτιάχτηκε και είναι στην Αθήνα. Από τρίτη μάλλον θα το έχω πίσω.

Μαντέψτε τι φτιάχτηκε και τι όχι.

Για να σας δω.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φτιάχτηκε και είναι στην Αθήνα. Από τρίτη μάλλον θα το έχω πίσω.

Μαντέψτε τι φτιάχτηκε και τι όχι.

Για να σας δω.

 

 

 

Εσύ ξέρεις τι φτιάχτηκε ή πας για την έκπληξη?? :-)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το τηλέφωνο ότι φτιάχτηκε το μικρόφωνο μόνο.

Το χειρότερο service μακράν. Είναι να μην σου τύχει. Τόσες μέρες χωρίς την παραμικρή ενημέρωση. Ότι θέλουν κάνουν και δεν δίνουν λογαριασμό σε κανέναν. Και αν δεν σου αρέσει, φάε ακόμα έναν μήνα στο κεφάλι να στρώσεις. Και όλα αυτά στο πιο προβληματικό τηλέφωνο της αγοράς και δεν σηκώνει κουβέντα αυτό.

Στραβώθηκα και πέταξα 350€. Θα φροντίσω να μην συμβεί ξανά.

Υπάρχει κάπου ένα email αυτής της περιοχής 51 που στέλνουν τα τηλέφωνα;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα των συσκευών δεν προσφέρονται για συγκρίσεις και VS. Συνεπώς τα τελευταία off topic μηνύματα διαγράφηκαν.

Παρακαλώ να συνεχίσουμε στο θέμα μας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.

Εγινα και εγω ενας κατοχος Lumia 930 το οποιο ανταλλαξα με το 5c που ειχα... Δυστυχως εχει ενα θεμα το οποιο δεν εχω καταλαβει ακομα καν αν ειναι λογισμικο η οχι... Οπως εισαι κυριως στο internet και ειτε εχεις 3g η wifi, καποιες στιγμες οποτε του ερθει η οθονη τρεμοπαιζει...Δλδ μπορει για δεκατα του δευτερολεπτου να σβυσει η μιση και να επανελθει η να κανει flicker. Προσοχη δεν μιλαω για "νερα", αλλα για τρεμοσβυσμα... Μπορει να το κανει και μεσα στο μενου, αλλα παρατηρησα τουλαχιστον λιγο που το δουλεψα, οτι σε airplane mode δεν κανει τιποτα.... Τι μπορει να συμβαινει; Ειμαι για Nokia Care η ειμαι ακομα πιο χαζος που αλλαξα το 5c μου για αυτο; Κατα τα αλλα αψογο βεβαια και τρομερη καμερα....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

 

Με άρεσε που υποστήριζα ότι το πρόβλημα με τα μικρόφωνα ήταν θέμα software:X:X Μπράβο στην Microsoft που με διέψευσε:!::!:

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω άνθρωπο που έχει 930 και ούτε ξέρει πως υπάρχει έκδοση wp10, έστω και σε tp.

Φυσικά, εδώ και καιρό δεν χρησιμοποιεί ανοιχτή ακρόαση και δεν έχει ήχο σε βίντεο.

Surround 5.1 μεν, βουβό δε.

 

Edit:

Η μπακατέλα μου γύρισε!!!

Μαντέψτε, μπορεί να μην έφτιαξαν την οθόνη, αλλά έχει W10M official

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L O L

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω backup με ονομασία RM-1044_1104 και κάποια άλλα RM-1044_1096. Οι ημερομηνίες είναι ούτως ή άλλως κουκουρούκου, αλλά μήπως κάποια από αυτά είναι με W10TP? Ποια είναι τα σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω backup με ονομασία RM-1044_1104 και κάποια άλλα RM-1044_1096. Οι ημερομηνίες είναι ούτως ή άλλως κουκουρούκου, αλλά μήπως κάποια από αυτά είναι με W10TP? Ποια είναι τα σωστά;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να τα ξεχωρίσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσα δοκίμασα, δεν ήταν το τελευταίο που άφησα και γιαυτό έκανα καθαρή εγκατάσταση. Ευκαιρία και για ξεσκαρτάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Όσα δοκίμασα, δεν ήταν το τελευταίο που άφησα και γιαυτό έκανα καθαρή εγκατάσταση. Ευκαιρία και για ξεσκαρτάρισμα.

 

Τυχερε cb600f, τώρα έχεις και τα 10 οπότε δεν θα έχεις παράπονα πια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

σήμερα με πήραν τηλ από το κατάστημα ότι ηρθε το τηλέφωνο από την επισκευή

περίπου 15 ημέρες έκανε να πάει και να έρθει για να δούμε τι έχει γίνει και πόσο θα κρατηση

Link to comment
Share on other sites

θα σου εξηγήσω

το τηλέφωνο έχει πάει άλλη μια φορά για service για τον ίδιο λόγο και μετά από 2 μήνες έβγαλε πάλι το ίδιο προβλημα δυστυχώς

 

ελπίζω να μην έχω τα ίδια πάλι γιατί βαρέθηκα αυτή ειναι και η τελευταια ευκαιρία που του δινω

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην παρουσιάσει ποτέ ξανά πρόβλημα και να σταματήσει η ταλαιπωρία.

 

Αυτό που μου κάνει την χειρότερη εντύπωση όμως, είναι η αδιαφορία προς τον πελάτη, όσον αφορά την ενημέρωση σχετικά με την οποία βλάβη έχει και απευθύνεται στο service.

 

Τι είναι δηλαδή τόσο μυστικό που δεν λένε τι πρόβλημα έχουν επισκευάσει, δεν μπορώ να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Arvato γενικώς είναι για κλωτσιές:X Πλέον αντί να κοιτάμε τα χαρακτηριστικά του κάθε κινητού, θα κοιτάμε αν η εταιρεία έχει για εξουσιοδοτημένο service την arvato και αν ναι τότε ακυρο:mad: P270 σου εύχομαι και εγώ να μην χρειαστεί να τους το ξαναστείλεις.

 

cb600f: Μια χαρά σου καθησε, παίζει να έχεις το μόνο 930 με official w10:cool: Περιμένουμε εντυπώσεις;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

όταν τα εχουμε όλοι θα τα έχεις και εσύ

πάντως η T.P ειναι αρκετά καλές

 

 

να πω ότι παρέλαβα το τηλέφωνο όλα οκ φαίνονται

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πάντως θα μείνει κλειστό, αν και το έστησα κανονικά, μέχρι να έρθει εκείνη η ώρα. Για μετά δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ,

υπάρχει δυνατότητα όταν το τηλέφωνο είναι σε φάση αναμονής να εμφανίζεται η ώρα και οι ειδοποιήσεις στην -μαύρη- οθόνη;

το έχω δει σε μικρότερα μοντέλα , γι΄αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...