Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν είπα ότι το 930 είναι η πιο απροβλημάτιστη συσκευή στο κόσμο, εγώ ο ίδιος είχα πρόβλημα με την οθόνη που ανασηκώνονταν, αν δείτε μερικές σελίδες πιο πίσω περιγράφω αναλυτικά τι έγινε(και μάλιστα ήταν γνωστό αφού μου είπαν ότι το έβγαλε και σε άλλους), απλά επισήμανα το γεγονός ότι πολλοί είχαν πρόβλημα με τα μικρόφωνα αφού πέρασαν μια pre-released εκδοση των windows 10 και γυρνώντας πίσω στην 8.1 λειτουργούσαν κανονικά. Τώρα εσύ όπως και ο άλλος συμφορουμίτης ναι έχετε πρόβλημα και σου εύχομαι ειλικρινά καλή τύχη γιατί με την arvato την χρειάζεσαι δυστυχώς:((και το πρόβλημα είναι ότι έχει το service πολλών εταιρειών ακόμα και της apple:mad:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα με ειδοποιήσανε ότι θα το στείλουν έξω και θα με ειδοποιήσουν σε 15 μέρες, άρα πες κάνα μήνα για να είμαστε μέσα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι θα πρέπει να πληρώσω 5 ευρώ για τα μεταφορικά. Έτσι είπαν και σε εσάς? Και επίσης αν δεν το βάλουν στην εγγύηση άρα εγώ δεν το φτιάξω θα με χρεώσουν άλλα 8 ευρώ επειδή το ελέγξανε.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Για τα μεταφορικά είναι παράλογο...

 

Για το κόστος σε περίπτωση μη επισκευής το έχουν όλοι και εν μέρη είναι λογικό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι τα 5 ευρώ είναι τα σίγουρα ότι και αν γίνει απλώς αν δεν περάσει την εγγύηση και μου το γυρίσουν χωρίς να το φτιάξουν θα με χρεώσουν άλλα 8 ευρώ. Δηλαδή τα μεταφορικά δεν είναι δική μου υποχρέωση σε εσάς δεν σας τα ζήτησαν που τα στείλατε τώρα? Να πω ότι το πήγα στο nokia care του βόλου.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω. Όταν περνώ τηλέφωνο ο άλλος με ακούει. Με διακοπές και δεν καταλαβαίνει τη λέω όταν όμως κάνω εγγραφη φωνής η τραβάω βίντεο ακούγομαι τέλεια έχει κανένας καμια ιδέα για το τι θα μπορούσε να είναι και αν διορθώνετε. Με κάποιο τρόπο. Έχω window 10 γύρισα και σε 8.1 αλλα πάλι τα ίδια!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να συνδέσω κάποιο λογαριασμό με το κινητό μου για να αγοράσω κάποιες εφαρμογές??
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό δεν γίνεται να συνδέσεις στις ιντερνετικές αγορές... Μόνο κάρτα χρωστική (ανάληψης), πιστωτική είτε paypal πχ....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πως? Είτε πηγαίνεις από το PC στο Microsoft Account σου και καταχωρείς τρόπο πληρωμής είτε πήγαινε στο store να αγοράσεις κάποια εφαρμογή και πάτα Προσθήκη τρόπου πληρωμής...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που θα αγοράσω θα με<< ακολουθεί >> σε κάθε συσκευή που θα αλλάξω και θα βάλω το acc??
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά... Όπου βάλεις το account σου (smartphone, tablet, PC) θα μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή που έχεις ήδη αγορασμένη...

 

Η αγορά κατοχυρώνεται στο account ουσιαστικά όχι στη συσκευή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να συνδέσω κάποιο λογαριασμό με το κινητό μου για να αγοράσω κάποιες εφαρμογές??

 

Αν και είδα στο προφίλ σου ότι έχεις cosmote, ενημερωτικά με vodafone μπορείς να αγοράσεις απο το store και να χρεωθεί ο λογαριασμός του τηλεφώνου. Για δοκιμάσε αν ισχύει το ίδιο και για την cosmote

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ cosmote έχω και δεν γίνεται να χρεώσεις το λογαριασμό σου για αγορά εφαρμογής, το δοκίμασα μόλις τώρα και δεν:(
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια με συσκευές νοκια ήρθε η ώρα να αλλάξω στρατόπεδο. Μετά από symbian και windows είπα να δοκιμάσω τι λέει και το android. Μετά από μια βδομάδα μπορώ να πω ότι η microsoft πρέπει να τρέξει γιατί οι άλλοι έχουν ξεφύγει δυστυχώς, και το λέει κάποιος που είναι φαν νοκια συσκευών μια ζωή. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ακόμα και οι δικές της εφαρμογές είναι καλύτερες στο play store. Τώρα όσον αφορά το 930 προσωπικά με απογοήτευσε γιατί μου έβγαλε πολλά προβλήματα αλλά σαν συσκευή την θεωρώ από τις πιο όμορφες που έχω αγοράσει. Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το τοπικ γιατί θα ήθελα να ξαναεπιστρέψω κάποια στιγμή, εις το επανηδείν λοιπόν.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια με συσκευές νοκια ήρθε η ώρα να αλλάξω στρατόπεδο. Μετά από symbian και windows είπα να δοκιμάσω τι λέει και το android. Μετά από μια βδομάδα μπορώ να πω ότι η microsoft πρέπει να τρέξει γιατί οι άλλοι έχουν ξεφύγει δυστυχώς, και το λέει κάποιος που είναι φαν νοκια συσκευών μια ζωή. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ακόμα και οι δικές της εφαρμογές είναι καλύτερες στο play store. Τώρα όσον αφορά το 930 προσωπικά με απογοήτευσε γιατί μου έβγαλε πολλά προβλήματα αλλά σαν συσκευή την θεωρώ από τις πιο όμορφες που έχω αγοράσει. Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το τοπικ γιατί θα ήθελα να ξαναεπιστρέψω κάποια στιγμή, εις το επανηδείν λοιπόν.

Ποία συσκευή πήρες φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια με συσκευές νοκια ήρθε η ώρα να αλλάξω στρατόπεδο. Μετά από symbian και windows είπα να δοκιμάσω τι λέει και το android. Μετά από μια βδομάδα μπορώ να πω ότι η microsoft πρέπει να τρέξει γιατί οι άλλοι έχουν ξεφύγει δυστυχώς, και το λέει κάποιος που είναι φαν νοκια συσκευών μια ζωή. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ακόμα και οι δικές της εφαρμογές είναι καλύτερες στο play store.....

 

Καλά αυτό με τις Εφαρμογές της Microsoft στο Android πρέπει να είναι το μεγαλύτερο fail μακράν και από τα βίντεο στο YouTube. Μιλάμε για έτη φωτός μακριά στο Android σε σχέση με τα Windows phone. Εγώ για αυτό πλέον έχω σαν εργαλείο το 532, που τα κάνει όλα απροβλημάτιστα αλλά σαν τηλέφωνο, και για ίντερνετ έχω το Sony Z2 για να καλύπτω τα κενά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ποία συσκευή πήρες φίλε μου;

 

Πήρα το s6 φίλε μου το οποίο είναι εξίσου ποιοτικό και όμορφο όπως το 930..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το s6 φίλε μου το οποίο είναι εξίσου ποιοτικό και όμορφο όπως το 930..

Και πολύ πιο μπροστά από όλα τα smartphone

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι φίλος! Που να μπρικάρει. Εγώ μπρίκαρα, το τηλέφωνο είναι στο κουτί του. Αν ζούμε όταν έρθουν τα 10 θα τα περάσω, θα δω αν λυθεί κανένα πρόβλημα (η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία) και μετά θα μπω σε διαδικασία να το στείλω στον αγύριστο.

Ευτυχώς που κράτησα το nexus 5 δεν λες και έχω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα και στο φόρουμ για το 1020 αλλά θα ήθελα και τη δική σας αποψη. πήγα στο σέρβις το 1020 μου και μου το αντικατέστησαν με ένα 930. τι θα κάνατε στη θέση μου; θα το κρατούσατε; τα προβλήματα που διαβαζω για τα μικρόφωνα και τις μωβ οθονες τι αφορούν; διαφωτίστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

ρώτησα και στο φόρουμ για το 1020 αλλά θα ήθελα και τη δική σας αποψη. πήγα στο σέρβις το 1020 μου και μου το αντικατέστησαν με ένα 930. τι θα κάνατε στη θέση μου; θα το κρατούσατε; τα προβλήματα που διαβαζω για τα μικρόφωνα και τις μωβ οθονες τι αφορούν; διαφωτίστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω.

 

Σαν ομορφιά και γρηγοράδα το 930 είναι καλύτερο άλλα σαν φωτογραφική χάνει από το 1020, όσο για την μοβ οθόνη μην σε ανησυχεί δεν είναι κάτι τρομερό δεν θα το καταλάβεις καν. Τώρα όσον αφορά τα μικρόφωνα εδώ ρισκάρεις σε κάποιους έγινε και σε άλλους όχι.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...