Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περιμενω και εγω αυριο τελικα.

Αντε να δουμε τι θα δουμε, θα βγαλω ακρη...

 

Ε7 θα εισαι παντα διπλα μου! :lol:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι, σερφάρισμα με 2G δεν γίνεται, διότι χάνεις κλήσεις, την ώρα που τραβάει δεδομένα, δεν δέχεται κλήσεις.

 

Οχι Κωνσταντίνε, δεν χάνεις κσμια κλήση. Καρατσεκαρισμενο. Απλά όταν απαντας στην κλήση χάνεις την σύνδεση στο ίντερνετ. Το αντίστροφο δεν ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε7 θα εισαι παντα διπλα μου! :lol:

 

Σύντομα θα το ξεχάσεις......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στα γρήγορα.θα κάνω ανταλλαγή το iPhone 5s με 930.εχω τις επαφές μου στο μειλ σε vcf.θα μπορέσω να της περάσω στο lumia?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στα γρήγορα.θα κάνω ανταλλαγή το iPhone 5s με 930.εχω τις επαφές μου στο μειλ σε vcf.θα μπορέσω να της περάσω στο lumia?

 

Άνετα φίλε μου.....ενας συγχρονισμός είναι και τέλος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στα γρήγορα.θα κάνω ανταλλαγή το iPhone 5s με 930.εχω τις επαφές μου στο μειλ σε vcf.θα μπορέσω να της περάσω στο lumia?

 

Θα κάνεις εισαγωγή των επαφών από το αρχείο vcf στο MS account, που θα χρησιμοποιήσεις στο 930, από υπολογιστή.

 

Ενημέρωση :!:

Η συζήτηση σχετικά τις φωτογραφίες της συσκευής μεταφέρθηκε στο θέμα Φωτογραφίες & βίντεο από Nokia Lumia συσκευές.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια στα γρήγορα.θα κάνω ανταλλαγή το iPhone 5s με 930.εχω τις επαφές μου στο μειλ σε vcf.θα μπορέσω να της περάσω στο lumia?

 

Αν εχεις δημιουργήσει icloud λογαριασμο στο iphone, τον περνας στο 930 και συγχρονίζει επί τόπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη σειρά μου να σας μεταφέρω την απογοήτευση μου ως αναφορά την μπαταρία. Το τηλ το έχω από το περασμένο Σάββατο και έχει φορτίσει 4 φορές. 19-20 ώρες το πολύ κρατάει με πολύ light χρήση. Με πιο σκληρή χρήση 13-15 ώρες. Ίσως με το καιρό να στρώσει κάπως. Έχω χαμηλή φωτεινότητα και καμιά εφαρμογή πλην viber και hotmail δεν τρέχει στο background. στην αναμονή φαίνεται να κρατάει πολύ καλά αν και αυτό μάλλον εικονικό είναι. Με το που μπει σε wifi και 3g τη ρουφάει σα τρελό. Για παράδειγμα,το βγάζω απο τη φόρτιση 4 το πρωί στο 100% Ξυπνάω στις 8 και είναι στο 99%. Τσεκάρω mail και σερφαρω ελαφρώς, λίγο περιήγηση στο μενού του τηλ, όλα αυτά μαζί πάνω κάτω 10 λεπτά. Ε έφτασε στο 92%. Κάνω και ένα soft reset και πάει στο 87%.Γνώμες παρακαλώ, εσάς πως πάει από μπαταρία?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις δημιουργήσει icloud λογαριασμο στο iphone, τον περνας στο 930 και συγχρονίζει επί τόπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη σειρά μου να σας μεταφέρω την απογοήτευση μου ως αναφορά την μπαταρία. Το τηλ το έχω από το περασμένο Σάββατο και έχει φορτίσει 4 φορές. 19-20 ώρες το πολύ κρατάει με πολύ light χρήση. Με πιο σκληρή χρήση 13-15 ώρες. Ίσως με το καιρό να στρώσει κάπως. Έχω χαμηλή φωτεινότητα και καμιά εφαρμογή πλην viber και hotmail δεν τρέχει στο background. στην αναμονή φαίνεται να κρατάει πολύ καλά αν και αυτό μάλλον εικονικό είναι. Με το που μπει σε wifi και 3g τη ρουφάει σα τρελό. Για παράδειγμα,το βγάζω απο τη φόρτιση 4 το πρωί στο 100% Ξυπνάω στις 8 και είναι στο 99%. Τσεκάρω mail και σερφαρω ελαφρώς, λίγο περιήγηση στο μενού του τηλ, όλα αυτά μαζί πάνω κάτω 10 λεπτά. Ε έφτασε στο 92%. Κάνω και ένα soft reset και πάει στο 87%.Γνώμες παρακαλώ, εσάς πως πάει από μπαταρία?

 

Εμένα προσωπικά, με location, wifi και 3g μονίμως ανοιχτό κρατάει μιαμιση μέρα με μέτρια χρήση, 1-1.30 ώρα τηλέφωνο περίπου την ημέρα με ημερολόγιο, accuweather, facebook και viber ενεργοποιημένα μονίμως. Στην αναμονή στις 8 ωρές το βράδυ θα πέσει 2-3% και μόνο αν μπώ mytube και ακούσω μουσική πέφτει λίγο πιο γρήγορα ή αν σερφάρω για ώρα (1+ ώρα -> 15 με 20%).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά, με location, wifi και 3g μονίμως ανοιχτό κρατάει μιαμιση μέρα με μέτρια χρήση, 1-1.30 ώρα τηλέφωνο περίπου την ημέρα με ημερολόγιο, accuweather, facebook και viber ενεργοποιημένα μονίμως. Στην αναμονή στις 8 ωρές το βράδυ θα πέσει 2-3% και μόνο αν μπώ mytube και ακούσω μουσική πέφτει λίγο πιο γρήγορα ή αν σερφάρω για ώρα (1+ ώρα -> 15 με 20%).

 

Θα το δω εν συνεχεία, μπορεί να στρώσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα προσωπικά, με location, wifi και 3g μονίμως ανοιχτό κρατάει μιαμιση μέρα με μέτρια χρήση, 1-1.30 ώρα τηλέφωνο περίπου την ημέρα με ημερολόγιο, accuweather, facebook και viber ενεργοποιημένα μονίμως. Στην αναμονή στις 8 ωρές το βράδυ θα πέσει 2-3% και μόνο αν μπώ mytube και ακούσω μουσική πέφτει λίγο πιο γρήγορα ή αν σερφάρω για ώρα (1+ ώρα -> 15 με 20%).

 

 

Επίσης με mytube πάει πολύ καλά. Δεν πέφτει τόσο, το messenger όμως τη τρώει για τα καλά!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και σε εσάς όταν πάτε να ανεβάσετε μια φωτογραφία στο facebook αργεί πάρα πολύ και πολλές φορές αποτυγχάνει
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις εισαγωγή των επαφών από το αρχείο vcf στο MS account, που θα χρησιμοποιήσεις στο 930, από υπολογιστή.

 

Ενημέρωση :!:

Η συζήτηση σχετικά τις φωτογραφίες της συσκευής μεταφέρθηκε στο θέμα Φωτογραφίες & βίντεο από Nokia Lumia συσκευές.

 

εννοεις στον υπολογιστη μου θα μεταφερω τις επαφες στο hotmail μου?πως θα γινει αυτο ακριβως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άνετα φίλε μου.....ενας συγχρονισμός είναι και τέλος.

 

δεν τις εχω σαν επαφες στο μειλ μου.στο iphone me ενα προγραμμα μου εκανε τις επαφες vcf και τις εχω σαν μυνημα στο μειλ μου.στο iphone πατουσες στο μηνυμα στο εικονιδιο και τις περνουσε απευθειας στις επαφες αλλα εδω παταω και δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίσω την παρέα.Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος ενός 930. Δεν έχω προλάβει να δω πολλσ πράγματα αλλά έχω μια ερώτηση.Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει η γραμματοσειρά από το μενού.π.χ τα γράμματα στης ρυθμίσεις να γίνουν πιο μεγάλα; όσο και αν έψαξα δεν το βρήκα..:(
Link to comment
Share on other sites

εννοεις στον υπολογιστη μου θα μεταφερω τις επαφες στο hotmail μου?πως θα γινει αυτο ακριβως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν τις εχω σαν επαφες στο μειλ μου.στο iphone me ενα προγραμμα μου εκανε τις επαφες vcf και τις εχω σαν μυνημα στο μειλ μου.στο iphone πατουσες στο μηνυμα στο εικονιδιο και τις περνουσε απευθειας στις επαφες αλλα εδω παταω και δεν το κανει

 

Αρχικά θα αποθηκεύσεις το csv αρχείο με τις επαφές σου στον υπολογιστή. Θα μπείς στην σελίδα people.live.com και αφού κάνεις είσοδο με τον MS λογαριασμό που θα χρησιμοποιήσεις στο Lumia 930 θα δεις προς το κάτω μέρος της σελίδας θα σου γράφει "εισαγωγή επαφών". Θα πατήσεις έναρξη εισαγωγής και μετά άλλο. Θα επιλέξεις το αρχείο csv και μετά θα πατήσεις αποστολή και είσαι έτοιμος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θα αποθηκεύσεις το csv αρχείο με τις επαφές σου στον υπολογιστή. Θα μπείς στην σελίδα people.live.com και αφού κάνεις είσοδο με τον MS λογαριασμό που θα χρησιμοποιήσεις στο Lumia 930 θα δεις προς το κάτω μέρος της σελίδας θα σου γράφει "εισαγωγή επαφών". Θα πατήσεις έναρξη εισαγωγής και μετά άλλο. Θα επιλέξεις το αρχείο csv και μετά θα πατήσεις αποστολή και είσαι έτοιμος.

 

Το αρχείο είναι κενό ή δεν είναι στη σωστή μορφή. Επιλέξτε κάποιο άλλο αρχείο.

 

αυτο μου βγαζει ,βασικα νομιζω λεει οτι ειναι vcf kai oxi csv που μου γραφεις.την πατησα?

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο είναι κενό ή δεν είναι στη σωστή μορφή. Επιλέξτε κάποιο άλλο αρχείο.

 

αυτο μου βγαζει ,βασικα νομιζω λεει οτι ειναι vcf kai oxi csv που μου γραφεις.την πατησα?

 

Δοκιμασε εδώ

 

http://www.sobolapps.com/convertvcfcsv/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε εδώ

 

http://www.sobolapps.com/convertvcfcsv/

 

αυτο θελει πληρωμη,ψαχνω αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια το μετατρεπω και μου βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα.ξερει τουλαχιστον κανεις πως μπορω αυτο το vcf να το ανοιξω να δω τις επαφες μου να τις περασω τουλαχιστον χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελει πληρωμη,ψαχνω αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια το μετατρεπω και μου βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα.ξερει τουλαχιστον κανεις πως μπορω αυτο το vcf να το ανοιξω να δω τις επαφες μου να τις περασω τουλαχιστον χειροκινητα?

 

Αν έχεις παραλάβει το 930 δοκίμασε αυτή την εφαρμογή. Δεν ξέρω αν κάνει αυτό που θες.

http://www.windowsphone.com/s?appid=1aea3523-df4f-43e8-8eed-e212e59a7ac7

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελει πληρωμη,ψαχνω αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια το μετατρεπω και μου βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα.ξερει τουλαχιστον κανεις πως μπορω αυτο το vcf να το ανοιξω να δω τις επαφες μου να τις περασω τουλαχιστον χειροκινητα?

 

Κάνε το αρχείο εισαγωγή στις επαφές σε Gmail και τις συγχρονίζεις από εκεί με τον MS λογαριασμό σου. Απ'ότι είδα μπορείς να το εισάγεις στο Gmail οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα δοκιμασω αμεσως και θα σου πω.και κατι ακομα?καμια προταση για λεπτη θηκη και προστασια οθονης?απο καποιο ιντερνετικο καταστημα να παραγγειλω αμεσως να ερθει μεθαυριο γιατι εδω δραμα ξερω δε θα βρω τιποτα καλο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίσω την παρέα.Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος ενός 930. Δεν έχω προλάβει να δω πολλσ πράγματα αλλά έχω μια ερώτηση.Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσει η γραμματοσειρά από το μενού.π.χ τα γράμματα στης ρυθμίσεις να γίνουν πιο μεγάλα; όσο και αν έψαξα δεν το βρήκα..:(

 

SETTINGS/ease of access

Link to comment
Share on other sites

ετοιμες οι επαφες απο το gmail....ευχαριστω ολους....καμια προταση σε λεπτη θηκη και ζελατινα?
Link to comment
Share on other sites

ετοιμες οι επαφες απο το gmail....ευχαριστω ολους....καμια προταση σε λεπτη θηκη και ζελατινα?

 

Μπορείς να περάσεις και από το επίσημο θέμα των αξεσουάρ για να δεις αν έχει αναφερθεί κάτι που σε ενδιαφέρει ή να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα δοκιμασω αμεσως και θα σου πω.και κατι ακομα?καμια προταση για λεπτη θηκη και προστασια οθονης?απο καποιο ιντερνετικο καταστημα να παραγγειλω αμεσως να ερθει μεθαυριο γιατι εδω δραμα ξερω δε θα βρω τιποτα καλο

 

Έχω δώσει link λίγες σελίδες πιο πίσω, σε μια ημέρα θα είναι εδώ .

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...