Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings, about, more info, hardware revision number

 

Thanx.

2.0.0.2

 

Δοκίμασες να launch την Nokia Camera σε απόλυτο σκοτάδι?

 

Screenshot comming up

 

Screenshot

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώσε και ένα screenshot από extras and info

 

Comming up.

 

Extras n info

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό και εσύ... Για πήγαινε τέρμα κάτω στο build creation date. Τι γράφει;

 

Που το κατάλαβες ρε θηρίο ότι είναι Ουγγρικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να κάνω backup εδώ και λίγη ώρα τις εφαρμογές, αλλά μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με τον server ή κάτι τέτοιο. Έχει κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα?

 

υγ. Εμένα είναι 2.0.0.1 η έκδοση. τι σημαίνει αυτό? Πρόβλημα με την οθόνη δεν είχα κανένα..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό και εσύ... Για πήγαινε τέρμα κάτω στο build creation date. Τι γράφει;

 

 

9/1/2014

Το δικό σου τι παίζει?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

9/1/2014

Το δικό σου τι παίζει?

 

1/9/2014. Σίγουρα το έγραψες με τη σωστή σειρά;

 

Edit; υποθέτω ότι το Έγραψες σωστά και αλλάζει τη θέση ημέρας και μήνα λόγω του αγγλικού φορματ που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό και εσύ... Για πήγαινε τέρμα κάτω στο build creation date. Τι γράφει;

 

Που το κατάλαβες ρε θηρίο ότι είναι Ουγγρικό.

 

γράφει HU

.......

Link to comment
Share on other sites

1/9/2014. Σίγουρα το έγραψες με τη σωστή σειρά;

 

Edit; υποθέτω ότι το Έγραψες σωστά και αλλάζει τη θέση ημέρας και μήνα λόγω του αγγλικού φορματ που έχεις.

 

Σωστά.

Άρα έχουμε το ίδιο τηλέφωνο πάνω-κάτω.

 

Δοκίμασες να σκάσεις την κάμερα σε απόλυτο σκοτάδι?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έστω και ένας με διαφορετικό build creation date?? Υποθέτω ότι αναφέρεται στην ημερομηνία του firmware και όχι του κινητού. Κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φραση σημαίνει ημερομηνία παραγωγής; πως το συμπεράνατε αυτό;;

Ρώτησα για hardware revision κανείς δεν απάντησε. Δεν είναι πιθανόν όλα τα κινητά να είναι 3rd quarter 2013. Ποσο μάλιστα για συσκευές με άλλα hardware revisions,άλλες χώρες παραγωγής και μάλιστα όταν το κινητό ανακοινώθηκε Απρίλιο 2014 και έγινε διαθέσιμο Ιούλιο του 2014.

Έτσι ακριβώς πρέπει να είναι, γιατί και εγώ όποιο κοιτάζω "3rd quarter 2013" γράφει και γι αυτόν το λόγο είχα απορρίψει δύο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει ποστάρει κανεις για την προσφορα που τρέχει για το 930 για αυτο την ανεβαζω εδω αν υπαρχει καποιο θεμα για προσφορες κ.α και δεν το γνωρίζω ας κάνει κάποιος Mod τον κοπο να το μεταφέρει εκει!! http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/hristougeniatika-dora-se-apisteutes-times/
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη συσκευή που έρχεται στα χέρια μου ΚΑΙ οι τρεις με το θέμα του "λιλά"

Τείνω να πιστέψω πως το έχουν όλα τελικά. Δεν γίνεται διαφορετικά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

τα 8.1 ειναι ευκολα στο χειρισμο? ειχε η γυναικα του αδελφου μου λουμια και δεν μπορουσε να βαλει αρχειο μουσικης σαν ρινκτονε και το blutooth ηταν μονο για να ενωσει ακουστικο. ισχυουν ακομη αυτα ? επειδη ειδα την προσφορα με 299ε ρωταω αν αξιζει.

επειδη τωρα ειμαι με αντροιντ τι διαφορες εχει με τα 8.1?

αν το παρω τι να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη συσκευή που έρχεται στα χέρια μου ΚΑΙ οι τρεις με το θέμα του "λιλά"

Τείνω να πιστέψω πως το έχουν όλα τελικά. Δεν γίνεται διαφορετικά.

 

Πολύ πιθανό...

Εγώ έχω δει 2, και το έκαναν και τα 2.

Το θέμα είναι αν σε ενοχλεί ή όχι.

Εμένα προσωπικά καθόλου. Εχω την φωτεινότητα στο manual (medium) μόνιμα, και όταν (και αν ποτέ) θα πάω να βγάλω photo στο απόλυτο σκοτάδι θα δω λίγο λιλά στην οθόνη μέχρι να σκάσει το φλάς...no big deal :)

 

Edit : το δικό μου, όταν ανοίξω την κάμερα στο απόλυτο σκοτάδι, η οθόνη δείχνει μαύρο. Μόλις κουνήσω το τηλέφωνο γρήγορα δεξιά-αριστερά τότε μωβίζει η οθόνη. Αυτό σταματάει όταν το τηλέφωνο σταθεροποιηθεί ξανά.

Όπως είπα, δεν με ενοχλεί καθόλου.

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

τα 8.1 ειναι ευκολα στο χειρισμο? ειχε η γυναικα του αδελφου μου λουμια και δεν μπορουσε να βαλει αρχειο μουσικης σαν ρινκτονε και το blutooth ηταν μονο για να ενωσει ακουστικο. ισχυουν ακομη αυτα ? επειδη ειδα την προσφορα με 299ε ρωταω αν αξιζει.

 

επειδη τωρα ειμαι με αντροιντ τι διαφορες εχει με τα 8.1?

 

αν το παρω τι να προσεξω?

 

 

Οχι με το bluetooth στελνεις και αρχεια (μουσικη δεν εχω δοκιμασει αλλα τα υπολοιπα μια χαρα).απλα πρεπει να το ανοιξεις πρωτα το bluetooth για να εμφανιστει το αντιστοιχο μενου αποστολης.αρχεια μουσικης για ringtone μπαινουν αν συνδεσεις το κινητο στον υπολογιστη.το ανιχνευει σαν εξωτερικο σκληρο,βρισκεις το φακελο ringtones και εκει βαζεις το αρχειο σου (mp3 εχω βαλει ,δεν εχω δοκιμασει αλλο format).

Η τρανταχτη διαφορα με το αντροιντ ειναι πως εχει τα tiles και το background τους που μονο αυτα αλλαζουν.α,και το φοντο στα μενου ασπρο μαυρο.δε θαχεις δηλαδη το φουλ customization του αντροιντ με οθονες,widget κλπ.

Επισης αν ζητας εξεζητημενες εφαρμογες πολυ πιθανον να μην τις βρεις.οι κυριοτερες ομως υπαρχουν ολες.

Αν εχεις κατι απαραιτητο στα αντροιντ πες ποιο ειναι αυτο μπας και δεν υπαρχει να στο πουμε.

Υγ:σαφως και αξιζει το κινητο στα 300€....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

οχι καποια περιεργη εφαρμογη δεν εχω. πλοηγηση εχει free? βασικα θελω να τραβαει καλες φωτο, βιντεο, να μπορω να μπω σε facebook,internet γρηγορα κλπ βασικα πραγματα. και εχει και βολικο μεγεθος απο οτι ειδα.
Link to comment
Share on other sites

οχι καποια περιεργη εφαρμογη δεν εχω. πλοηγηση εχει free? βασικα θελω να τραβαει καλες φωτο, βιντεο, να μπορω να μπω σε facebook,internet γρηγορα κλπ βασικα πραγματα. και εχει και βολικο μεγεθος απο οτι ειδα.

 

Eπειδή έχω το Note 3 και το L930, θα σου το προτείνω άφοβα.

Από πλοήγηση έχει το Here Drive+ που είναι από τα καλύτερα offline gps προγράμματα.

Φωτο και βιντεο είναι άψογο (λίγο καλύτερο απο Note 3).

Όσον αφορά social networks υπάρχουν όλοι οι clients (facebook, fb messenger, twitter, linked in, instagram κλπ)

Στο internet είναι ταχυτατο. Αν δεν σου αρέσει ο explorer, βάλε UC Browser ο οποίος είναι κορυφαίος σε ταχυτητα και χαρακτηριστικά.

 

Όπως σου είπαν και άλλοι, αν δεν έχεις καποια εφαρμογή χωρίς την οποία δεν ζεις, πηγαινε αφοβα σε windows phone.

Απλώς να ξερεις εξ αρχης ότι δεν επιτρέπουν ευρεία παραμετροποίηση όπως στο android (πχ launchers, keyboards, root κλπ).

Αυτό που κάνουν όμως το κάνουν άψογα. Με ταχύτητα και σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο... Όντως είναι εκπληκτική συσκευή... Τις επόμενες μέρες θα σου έρθει και το επίσημο update Lumia Denim...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη συσκευή που έρχεται στα χέρια μου ΚΑΙ οι τρεις με το θέμα του "λιλά"

Τείνω να πιστέψω πως το έχουν όλα τελικά. Δεν γίνεται διαφορετικά.

Λοιπόν τώρα που ξεκαθάρισε το τοπίο. Πήρα εχθές και εγώ το λευκό μιας και το μαύρο το έχουμε ήδη σπίτι. Με το "καλημέρα" μπήκα να ελέγξω την οθόνη για το θέμα του λιλά σε σκοτάδι,άνοιξε κλείσε φώτα και το αποτέλεσμα ήταν άκρως απογοητευτικό. Μετά την πρώτη αναβάθμιση όμως σχεδόν εξαφανίστηκε. Τώρα σχεδόν δεν υπάρχει το πρόβλημα. Το συγκρίνω με της γυναίκας μου δίπλα - δίπλα (χωρίς βέβαια να της πω τίποτα) η οποία βέβαια έχει κάνει την αναβάθμιση αλλά δεν έχει φτιάξει καθόλου. Οπότε μάλλον η αναβάθμιση έφτιαξε κάποια αλλά κάποια αλλά δεν τα άγγιξε για κάποιο λόγο, δυστυχώς.

...Όποιος την προλάβει θα αισθανθεί ότι ο Αη Βασίλης τον αγαπάει ιδιαίτερα!

Εγώ, εγω... πρόλαβα.:)

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως μπορεί κάποιος από εσάς που το έχετε αρκετό καιρό να μας πει κάποια πράγματα για την μπαταρία του; Γιατί από αυτά που διαβάζω μάλλον είναι το μοναδικό μειονέκτημα του κινητού. Είμαι στο τσακ να το πάρω και να δώσω το 1020! Τι λέτε, αξίζει η αλλαγή; Την έχει κάνει κάποιος; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ειναι κριμα παντως τετοιο κινητο να εχει αυτο το θεμα..λογικα πιστευω με τη demin να εξαλειφθει το προβλημα..παιδικη ασθενεια ειναι..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που ξεκαθάρισε το τοπίο. Πήρα εχθές και εγώ το λευκό μιας και το μαύρο το έχουμε ήδη σπίτι. Με το "καλημέρα" μπήκα να ελέγξω την οθόνη για το θέμα του λιλά σε σκοτάδι,άνοιξε κλείσε φώτα και το αποτέλεσμα ήταν άκρως απογοητευτικό. Μετά την πρώτη αναβάθμιση όμως σχεδόν εξαφανίστηκε. Τώρα σχεδόν δεν υπάρχει το πρόβλημα. Το συγκρίνω με της γυναίκας μου δίπλα - δίπλα (χωρίς βέβαια να της πω τίποτα) η οποία βέβαια έχει κάνει την αναβάθμιση αλλά δεν έχει φτιάξει καθόλου. Οπότε μάλλον η αναβάθμιση έφτιαξε κάποια αλλά κάποια αλλά δεν τα άγγιξε για κάποιο λόγο, δυστυχώς.

 

Ποιας χώρας firmware εχει καθε συσκευή.

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, άλλαξα firmware σε αγγλικό unbranded και εξαφανίστηκε το πρόβλημα.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...