Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εβαλα την καινουργια maucat,Νομιζω οτι επιτελους δουλευουν ολα μια χαρα..!Δεν εχω βρει bug

Πες μας αν κολλήσει κάποια στιγμή το auto rotation γιατί πάντα καλή μοιάζει στην αρχή και μετά από μέρες όλο και κάτι βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν κολλήσει κάποια στιγμή το auto rotation γιατί πάντα καλή μοιάζει στην αρχή και μετά από μέρες όλο και κάτι βγάζει!

 

μην κρινεις απο τις προηγουμενες εκδοσεις γιατι καθε φορα αλλαζει πολλα πραγματα,δεν υπαρχει ακολουθια δηλαδη στα bugs του.

 

Αυτη μαλλον ειναι η καλυτερη του μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

μην κρινεις απο τις προηγουμενες εκδοσεις γιατι καθε φορα αλλαζει πολλα πραγματα,δεν υπαρχει ακολουθια δηλαδη στα bugs του.

 

Αυτη μαλλον ειναι η καλυτερη του μεχρι τωρα.

Και εγω πιστευω οτι ειναι η καλυτερη . Το μονο bug που μπορεις να πεις οτι εχει ειναι με την μαυρη οθονη στον dialer που διορθωνεται με αλλαγη η μεσα απο xposed και το pin lock που δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καινουργια maucat,Νομιζω οτι επιτελους δουλευουν ολα μια χαρα..!Δεν εχω βρει bug

Υπαρχει λινκ;ποια maucat ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να βοηθησε καποιος θελω να κανω μια καθαρη εγκατασταση ρομ με επίσημη ρομ της Coolpad μορφής .cpb με χρήση του YGDP tool.

Εχω και εγω το προβλημα,απο τα πολλα φλασαρισματα,οτι το κινητο ενω το κλεινω για να φορτησει εκεινο ανοιγει οταν συνδεεται στο φορτηστη, εχω διαβασει αρκετες φορες τον οδηγο της πρωτης σελιδας και αυτα που ειπωθηκαν λιγες σελιδες πισω.

Το τηλεφωνο το βλεπει ο υπολογιστης ειχα εγκαταστησει τους drivers απο παλαιωτερα οποτε μαλον δεν υπαρχει λογος να κανω οσα λεει ο περιγραφη στο σημειο drivers,εχω ηδη κατεβασει και εγκαταστησει στον υπολογιστη το YGDP Tool ολα ειναι ετοιμα εχω κανει ολα τα βηματα και εμεινε το τελευταιο της συνδεσης του τηλεφωνου στον υπολογιστη.

Επειδη φοβαμαι μην το μπρικαρο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;θα βαλω και ρικοβερι CWM,βασικα η ερωτηση ειναι ποια επισημη ρομ γινεται ευκολα ρουτ και με ποια εφαρμογη

Η 4.4 032 stable download.yulong.com//DOWNLOAD_INFO/20150210090844349(3).rar

ή η 4.2 043 stable

download.yulong.com//DOWNLOAD_INFO/20150210090828856(2).rar

Η εγκατασταση θα γινει μονο και μονο για να καθαρησει το κινητο μετα θα μπει μια EMUIunicom 3,ευχαρηστω

Θα ηθελα απαντησης απο ατομα που εχουν κανει την εγκατασταση για να μου πουν ποια απο τις δυο ρομ και με ποια εφαρμογη το εκαναν ρουτ

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να βοηθησε καποιος θελω να κανω μια καθαρη εγκατασταση ρομ με επίσημη ρομ της Coolpad μορφής .cpb με χρήση του YGDP tool.

Εχω και εγω το προβλημα,απο τα πολλα φλασαρισματα,οτι το κινητο ενω το κλεινω για να φορτησει εκεινο ανοιγει οταν συνδεεται στο φορτηστη, εχω διαβασει αρκετες φορες τον οδηγο της πρωτης σελιδας και αυτα που ειπωθηκαν λιγες σελιδες πισω.

Το τηλεφωνο το βλεπει ο υπολογιστης ειχα εγκαταστησει τους drivers απο παλαιωτερα οποτε μαλον δεν υπαρχει λογος να κανω οσα λεει ο περιγραφη στο σημειο drivers,εχω ηδη κατεβασει και εγκαταστησει στον υπολογιστη το YGDP Tool ολα ειναι ετοιμα εχω κανει ολα τα βηματα και εμεινε το τελευταιο της συνδεσης του τηλεφωνου στον υπολογιστη.

Επειδη φοβαμαι μην το μπρικαρο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;θα βαλω και ρικοβερι CWM,βασικα η ερωτηση ειναι ποια επισημη ρομ γινεται ευκολα ρουτ και με ποια εφαρμογη

Η 4.4 032 stable download.yulong.com//DOWNLOAD_INFO/20150210090844349(3).rar

ή η 4.2 043 stable

download.yulong.com//DOWNLOAD_INFO/20150210090828856(2).rar

Η εγκατασταση θα γινει μονο και μονο για να καθαρησει το κινητο μετα θα μπει μια EMUIunicom 3,ευχαρηστω

Θα ηθελα απαντησης απο ατομα που εχουν κανει την εγκατασταση για να μου πουν ποια απο τις δυο ρομ και με ποια εφαρμογη το εκαναν ρουτ

 

Κατέβασε την 4.4

και κάνε μετά ότι λέει ο οδηγός, δηλαδή:περνάς και το custom recovery (CWM 6.0.5.0) μαζί

(root δεν χρειάζεται αν δεν κρατήσεις την επίσημη ρομ)

 

Ξεκινάει το τηλέφωνο κανονικά, το σβήνεις, κάνεις τα wipes, φλασάρεις την emui3, φλασάρεις supersu από τον οδηγό & gapps 4.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι ειναι η καλυτερη . Το μονο bug που μπορεις να πεις οτι εχει ειναι με την μαυρη οθονη στον dialer που διορθωνεται με αλλαγη η μεσα απο xposed και το pin lock που δεν δουλευει.

 

αυτο με την μαυρη οθονη στον dialer δεν το εχω παρατηρησει.Ισως γιατι κανω restore το gravity κατευθειαν η γιατι βαζω το lcd.density στα 320..

Pin lock δεν χρησιμοποιω ποτε παλι

 

link http://www.modaco.com/index.php?/topic/374138-[ROM][4.4.2]-AOSP-by-maucat

 

 

 

 

ξερει κανεις κανα app για να αλλαζει γραμματοσειρα η rom?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαυρη οθονη στον dialer δεν το εχω παρατηρησει.Ισως γιατι κανω restore το gravity κατευθειαν η γιατι βαζω το lcd.density στα 320..

Pin lock δεν χρησιμοποιω ποτε παλι

 

link http://www.modaco.com/index.php?/topic/374138-[ROM][4.4.2]-AOSP-by-maucat

ξερει κανεις κανα app για να αλλαζει γραμματοσειρα η rom?

 

ifont(expert οf fonts) απο πλειστορ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες πως ρουταρω official 041 ?

Κατεβασα vroot αλλα δεν το κανει εγκατασταση σωστα το pc σε windows 7

Επισης που στο καλο ειναι το usb debugging στην official ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Επισης που στο καλο ειναι το usb debugging στην official ?

 

Δε το λέω με σιγουριά αλλά συνήθως εκεί είναι:

Settings > About, πατάς πολλές φορές το Build Number μέχρι να πει Developer Options is enabled. Βγαίνεις και ακριβώς πάνω από το About έχει εμφανιστεί το Developer Options. Μπαίνεις μέσα και έχει την επιλογή Usb Debugging.

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

To iROOT κατεβασε τους drivers , ειδε το κινητο , εγραψε κανενα δεκαλεπτο "ROOTING" το κινητο ανοιξε - εκλεισε αλλα ROOT FAILED

Καμμια ιδεα ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,χρειαζομαι βοηθεια,ποια ειναι η τελευταια εκδοση του official λογισμικου και πως γινεται να την ξαναβαλουμαι εαν εχει περαστει ροοταρισμενη μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες πως ρουταρω official 041 ?

Κατεβασα vroot αλλα δεν το κανει εγκατασταση σωστα το pc σε windows 7

Επισης που στο καλο ειναι το usb debugging στην official ?

 

945-946 σελίδα

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση απο ρεκοβερι μπορούμε να φλασαρουμε άλλο ρεκοβερι;

 

Φίλε βλέπεις κάτω που γράφω ότι είναι τέρμπα μπρικαρισμένο το Nubia? Ε, αυτήν τη Μ@Λ@ΚΙ@ έκανα. Ούτε στην αντιπροσωπεία μπόρεσαν να μου το επαναφέρουν. Οπότε καλό θα ήταν να μην το κάνεις! :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απο κει πηρα και γω. Ηρθε σε 10 μερες... Πολυ γρηγορα

Επίσης, παρήγγειλα και αυτη των 2800mah... Μολις έρθει, θα κάνω παρουσίαση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://docs.google.com/file/d/0B8kqC7UkNBLcLWNna00ybE12QjQ/edit?pli=1

 

Αυτην..

 

Φλασαρεις και γκαπς 442, στο καπάκι και εισαι κουλ.

Α, για να μπορείς να σώζεις στην sd κατεβαζεις απο το μαγαζακι το Nextapp SDfix, το τρεχεις, ακολουθείς οδηγίες και τέλος

 

 

Μου ηρθε η 2800 σημερα. Θα την δουλέψω και θα πω εντυπωσεις ειμαι με την inewv3.

Θα μπω στον πειρασμό όμως να περάσω την emui που προτείνετε.

Πιστεύω το gps να δουλεύει σωστά. Αν θυμάμαι καλά είπες το χρησιμοποιείς στο τρέξιμο και δουλεύει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,χρειαζομαι βοηθεια,ποια ειναι η τελευταια εκδοση του official λογισμικου και πως γινεται να την ξαναβαλουμαι εαν εχει περαστει ροοταρισμενη μεσα?

Παιδες θα με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει κανεις δευτερη μπαταρια μαζι με φορτιστη τοιχου?Εννοω να την εχει δοκιμασει κιολας..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια,χρειαζομαι βοηθεια,ποια ειναι η τελευταια εκδοση του official λογισμικου και πως γινεται να την ξαναβαλουμαι εαν εχει περαστει ροοταρισμενη μεσα?

Παιδες θα με βοηθησετε?

 

ριξε μια ματια στις τελευταιες 10 περιπου σελιδες να βρεις την official και μετα πρωτη σελιδα για το πως.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια απο τις δυο EMUI3.0 B262 ειναι καλη αυτη που δινει ο jpower73 δηλαδη την παρακατω που ειναι απο το post #14454

https://docs.google.com/file/d/0B8kqC7UkNBLcLWNna00ybE12QjQ/edit?pli=1

ή αυτη EMUI 3.0 Build 262 (v.2) που υπαρχει εδω

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-262-multilanguage/

Δεν ειναι ιδια τα μεγεθη των αρχειων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...