Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι το built.prop της άνωθεν ρομ...

https://www.dropbox.com/s/v6zq35uon7022hl/build.prop?dl=0

 

Θα την δοκίμαζα μονο και μόνο για το otg...

Αλλά δε νομίζω να ισχύει...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Νέα S5 rom, απο τον λιουταο...

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=1730917217&shareid=2185437450&third=0

 

Μπαρδόν...??

Encrypted zip archive???

WTF!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

sto xprivacy (module) εκει που λεει περιορισμο σε διαφορες ιδιοτητες του καθε app εχει την επιλογη internet αμα το τικαρο θα σταματισει η εφαρμογη να μου τρωει mb απο το data? η λεω βλακιες ? :lol: και ειναι κατι αλλο ? γιατι ακρι με καποιο app δεν εχω βρει για να μην μου τρωνε τα app τσαμπα mb :(
Link to comment
Share on other sites

sto xprivacy (module) εκει που λεει περιορισμο σε διαφορες ιδιοτητες του καθε app εχει την επιλογη internet αμα το τικαρο θα σταματισει η εφαρμογη να μου τρωει mb απο το data? η λεω βλακιες ? :lol: και ειναι κατι αλλο ? γιατι ακρι με καποιο app δεν εχω βρει για να μην μου τρωνε τα app τσαμπα mb :(

Kοιτα μηπως εχεις κανενα widget καιρου και σου τραβαει mb.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε βαλει την iNew v3plus (C8297W-iNewV3plus_by ktisljar_v1.02_EN) δεν εχετε προβλημα με τα push notifications απο facebook messenger,viber και λοιπα?Δηλαδη ερχονται αμεσα οι ειδοποιησεις και βγαινουν κατευθειαν τα pop up των εφαρμογων οταν ερχεται μηνυμα?

 

Γιατι σε μενα πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να δω αν εχει ερθει κατι,δεν με ειδοποιει ποτε.

 

Και αν δεν εχετε προβλημα ποια gapps εχετε βαλει,αυτα που δινει μαζι με την rom στη σελιδα του needrom η αλλα? Στην αρχη εβαλα τα τελευταια gapps και δεν δουλευαν τα push,μετα εβαλα και αυτα που δινει στην σελιδα της rom που ειναι ψιλοπαλια αλλα παλι δεν δουλευαν τα push

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο είναι πως, παρόλο που γραφεί ότι είναι 4.4.4, μπαίνουν μόνο gapps για 4.2!

 

Την έβαλες; δουλεύει το OTG τελικά;

 

Νέα S5 rom, απο τον λιουταο...

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=1730917217&shareid=2185437450&third=0

 

Μπαρδόν...??

Encrypted zip archive???

WTF!

 

Έχω την εντύπωαη ότι φλασάρεται κανονικά, όπως και άλλες κινέζικες ρομ που το είχαν για να μην τους πειράζουν τις ρομ

 

@pyxta

μπαταρία πήρα από εδώ γνήσια

http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-battery-8297-8297w-cpld-329-originnal-New-arrived-Rechargeable-High-Capacity-2500mAh-Lithium/2044792746.html

όπως και πολλοί από εδώ

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εντάξει, δεν τίθεται θέμα, το άνοιξα το ζιπ.

Ειναι ρουτ, έχει βαηπερ, δεν εχει γκαπς.

Εχει xposed, gravity, X blast, xiuimod, xinternalsd και κανα 2 ακόμη καλούδια.

Θα την δοκιμαζα αλλά,εχω βολευτεί στην emui 3

 

Edit: To build.prop εχει πλάκα.. Μεσα εκεί θα δεις αναφορές σε τουλάχιστον 5 διαφορετικές συσκευές Android

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε βαλει την iNew v3plus (C8297W-iNewV3plus_by ktisljar_v1.02_EN) δεν εχετε προβλημα με τα push notifications απο facebook messenger,viber και λοιπα?Δηλαδη ερχονται αμεσα οι ειδοποιησεις και βγαινουν κατευθειαν τα pop up των εφαρμογων οταν ερχεται μηνυμα?

 

Γιατι σε μενα πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να δω αν εχει ερθει κατι,δεν με ειδοποιει ποτε.

 

Και αν δεν εχετε προβλημα ποια gapps εχετε βαλει,αυτα που δινει μαζι με την rom στη σελιδα του needrom η αλλα? Στην αρχη εβαλα τα τελευταια gapps και δεν δουλευαν τα push,μετα εβαλα και αυτα που δινει στην σελιδα της rom που ειναι ψιλοπαλια αλλα παλι δεν δουλευαν τα push

εγω προσωπικα δεν εχω τετοιο προβλημα ολα δουλευουν ρολοι :blink:και εβαλα τα gapps που δινει ι rom Edited by thomas93
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εντάξει, δεν τίθεται θέμα, το άνοιξα το ζιπ.

Ειναι ρουτ, έχει βαηπερ, δεν εχει γκαπς.

Εχει xposed, gravity, X blast, xiuimod, xinternalsd και κανα 2 ακόμη καλούδια.

Θα την δοκιμαζα αλλά,εχω βολευτεί στην emui 3

 

Edit: To build.prop εχει πλάκα.. Μεσα εκεί θα δεις αναφορές σε τουλάχιστον 5 διαφορετικές συσκευές Android

 

Σε βλεπω στην s5 και..... γρηγορα μαλιστα

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εντάξει, δεν τίθεται θέμα, το άνοιξα το ζιπ.

Ειναι ρουτ, έχει βαηπερ, δεν εχει γκαπς.

Εχει xposed, gravity, X blast, xiuimod, xinternalsd και κανα 2 ακόμη καλούδια.

Θα την δοκιμαζα αλλά,εχω βολευτεί στην emui 3

 

Edit: To build.prop εχει πλάκα.. Μεσα εκεί θα δεις αναφορές σε τουλάχιστον 5 διαφορετικές συσκευές Android

 

Αν μπορείς ανέβασε την κάπου να τη δοκιμάσουμε κι εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ανέβασε την κάπου να τη δοκιμάσουμε κι εμείς :)

 

Παράθεση από jpower73

>

 

Νέα S5 rom, απο τον λιουταο...

http://pan.baidu.com/wap/l...437450&third=0

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα την Color OS UI 2 μια χαρά ειναι μονο το ραδιόφωνο με κάνει νερά δεν κρατάει τους σταθμούς στην αναζιτισει μινημη διορθώνετε αυτο
Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω στην s5 και..... γρηγορα μαλιστα

 

Μπααα, δε νομίζω... Αυτό που ήθελα απο την S5,το εχω και στην εμυι... Καθως και σε οποιαδήποτε αλλη ρομ.. :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aλλο ενα bug της inew(απλης!),με οσες εφαρμογες απο playstore δοκιμασα δεν μπορεσα να κανω τα ακουστικα να απαντουν σε κληση,το κατεφερε κανεις σας,και αν ναι με ποια εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από jpower73

>

 

Νέα S5 rom, απο τον λιουταο...

http://pan.baidu.com/wap/l...437450&third=0

 

Για γρηγορότερο κατέβασμα μίλησα, την ανέβασα πάντως εγώ για όποιον θέλει να αποφύγει το baidu

NewS5-8297W-5.10.zip 545.2 MB

Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορότερο κατέβασμα μίλησα, την ανέβασα πάντως εγώ για όποιον θέλει να αποφύγει το baidu

NewS5-8297W-5.10.zip 545.2 MB

 

Ευχαριστουμε :) Θα την κατεβασω asap!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα την υπερθερμανση της μπαταρίας που μου έβγαλε παρατηρώ τώρα οτι αν παίξω κάποιο παιχνιδι όχι τπτ βαρύ οτι είχα και πριν το τηλέφωνο απο την μέση και πάνω καίει και μπροστά και πίσω.αυτό το κανει ξαφνικα.με 4.4.2
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορότερο κατέβασμα μίλησα, την ανέβασα πάντως εγώ για όποιον θέλει να αποφύγει το baidu

NewS5-8297W-5.10.zip 545.2 MB

 

Τη φορας; Τι ελαττώματα βρήκες;

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω το λαό που έχει χρησιμοποιήσει MIUI. Επειδή εγώ την έχω δοκιμάσει μόνο μια φορά και κυριολεκτικά τη σιχάθηκα. Δεν έχει app drawer?? Που πας με τις εφαρμογές πεταμένες στις οθόνες σαν το iPhone??

Φαντάζομαι πως μπορώ να περάσω τον launcher της Google πχ. Από bugs τι έχουμε στην τελευταία που έχει και στο needrom;

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την S5, την καθαρισα κι απτα chinese apps.

 

το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μου δεχεται το gmail μου στην προσθηκη λογαριασμου, το 'παθε και κανεις αλλος αυτο?!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την S5, την καθαρισα κι απτα chinese apps.

 

το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μου δεχεται το gmail μου στην προσθηκη λογαριασμου, το 'παθε και κανεις αλλος αυτο?!

 

Αυτό είναι σημαντικό "bug". Δε γίνεται χωρίς αυτό!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σημαντικό "bug". Δε γίνεται χωρίς αυτό!

Δεν ειχε το gmail app, το κατεβασα λοιπον και εκανα απο κει sync τις επαφες και ολα καλα. :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την S5, την καθαρισα κι απτα chinese apps.

 

το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μου δεχεται το gmail μου στην προσθηκη λογαριασμου, το 'παθε και κανεις αλλος αυτο?!

 

Φαντάζομαι, μπορείς να επιλέξεις 20+ mpixels ανάλυση στις φωτογραφίες

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όποιοι έχουν την i New plus τους δουλεύουν τα led με τα διάφορα χρώματα γιατί σε εμένα οτι και να έχω κάνει δεν δουλευουν

Αν μπορεί άς βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Όποιοι έχουν την i New plus τους δουλεύουν τα led με τα διάφορα χρώματα γιατί σε εμένα οτι και να έχω κάνει δεν δουλευουν

Αν μπορεί άς βοηθήσει κάποιος

 

Πήγαινε στους οδηγούς της πρώτης σελίδας και θα βρεις για το led notification

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...