Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Inew v3 plus από εμένα...είμαι πολύ ευχαριστημένος...ανώτερη από maucat

 

Μια μερα και'γω με την Inew v3(απλη) και στην αρχη την παρεξηγησα με τα reboot που μου εκανε στην προσπαθεια μου να συνδεθω με το pc,μεχρι στιγμης και μενα μου φαινεται πολυ καλυτερη απο την maucat δηλ. με λιγοτερα bugs,τα 2 σημαντικα bugs της maucat μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν στην inew δηλ. δουλευει το autorotation και μου συνδεεται στο ρουτερ κανονικα οπου στν maucat δυνοπαθουσα για να συνδεθω,gps πιο γρηγορη συνδεση και μου φαινετε και πιο δυνατος ο ηχος στα ακουστικα και η καμερα οτι τραβαει καλυτερα(ισος ειναι και ιδεα μου για τα 2 τελευταια!).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μια μερα και'γω με την Inew v3(απλη) και στην αρχη την παρεξηγησα με τα reboot που μου εκανε στην προσπαθεια μου να συνδεθω με το pc,μεχρι στιγμης και μενα μου φαινεται πολυ καλυτερη απο την maucat δηλ. με λιγοτερα bugs,τα 2 σημαντικα bugs της maucat μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν στην inew δηλ. δουλευει το autorotation και μου συνδεεται στο ρουτερ κανονικα οπου στν maucat δυνοπαθουσα για να συνδεθω,gps πιο γρηγορη συνδεση και μου φαινετε και πιο δυνατος ο ηχος στα ακουστικα και η καμερα οτι τραβαει καλυτερα(ισος ειναι και ιδεα μου για τα 2 τελευταια!).

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση! Έχεις λινκ για τη ρομ;

Καλό θα ήταν να προστεθούν στο Rom collection του πρώτου ποστ και γενικά να ανανεωθεί αυτό το ποστ!

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να δω κάτι συγκεκριμένο?εγώ πχ έτσι τα έβαλα [ATTACH]60204[/ATTACH]

 

ok δουλευει,thanks..!

και επειδη εχω μπερδευτει με τις 2 inew που παιζουν,ποια ειναι η καλυτερη/που δουλευουν ολα?Αν μπορει καποιος ας δωσει link

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την aosp maucat τι παίζει; Βλέπω ότι πολλοί την προτιμούν. Έχει κανένα bug;

Επίσης για την οθόνη έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Αξίζει;

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Coolpad-F1-8297-Scratch-resistant-Tempered-Membrance-Protector-Thin-Guard-Film/1997149285.html

 

EDIT: δε με ενδιαφέρει να έχει ελληνικά, πιο πολύ με νοιάζει να μην έχει bugs!

Ένα λινκ για την Α310; Είναι αυτή που έχει στη συλλογή ρομ: Micromax_A310_decrappified;;

 

δεν προτεινω maucat,βαλε a310

Link to comment
Share on other sites

ok δουλευει,thanks..!

και επειδη εχω μπερδευτει με τις 2 inew που παιζουν,ποια ειναι η καλυτερη/που δουλευουν ολα?Αν μπορει καποιος ας δωσει link

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν προτεινω maucat,βαλε a310

Αυτή θα βάλω τελικά.. Έχεις λινκ να μου δώσεις;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

ok δουλευει,thanks..!

και επειδη εχω μπερδευτει με τις 2 inew που παιζουν,ποια ειναι η καλυτερη/που δουλευουν ολα?Αν μπορει καποιος ας δωσει link

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν προτεινω maucat,βαλε a310

 

http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

Link to comment
Share on other sites

@azuli

Το gravity box, για τις δικές μου απαιτήσεις είναι ΟΚ. Στα notifications ειδικά μου φαίνεται ότι δουλεύει όπως και στη maucat. Για τα εικονηδια στη status bar τώρα χρησιμοποιω το flat style bar που μ αρέσει περισσότερο.

Σχετικά με το ποια από τις δυο I new v3, εμένα μου φαίνονται ισοδύναμες. Η χωρίς το plus στον τίτλο, δεν έχει live wallpapers αλλά έχει εγκατεστημένα gapps.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες με την ρομ του algorithm εκανα ενα format και ολα τα wipe και την ξαναπερασα. Algorom v1. Το κινητο παει σφαιρα. Καθαρισε.
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις που βαζουμε το αρχειο για τα 1080 στο βιντεο?

Ξερει κανεις που ειναι το logo στην inew για να το αλλαξω?

Οσοι εχετε την inew εχετε παρατηρησει αν τρεμοπαιζει η οθονη σαν να αναβοσβηνει στιγμιαια και για πολυ λιγο?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ενα μικρο teaser της δουλειας που κανω τελευταια με το κιν

(οχι δεν ειμαι καινουριος οπως ισως νομιζετε οι περισσοτεροι...απλα παρακολουθω σιωπηλα :P )

 

Ειναι CyanogenMod 11 compiled from source (proof in screenshot 1).

Device & Vendor trees φτιαγμενα απο το μηδεν απο μενα (για την ωρα ειναι private αλλα μελλοντικα θα ανοιξουν)

 

Issues που θελουν λυση για να κανω release:

1) Δεν δουλευει το video playback

2) Δεν δουλευει το haptic feedback στα κουμπια

3) Δεν δουλευει η εγγραφη video

4) Η πρωτη sim δεν εντοπιζεται (στη 2η ολα δουλευουν σωστα ομως)

5?) Το GPS δεν εχει δοκιμαστει

 

Θελω να ρωτησω απλα μιας και σας βλεπω αρκετα δυσαρεστημενους με τις ρομ για το κιν μας.

Για beta testing θα υπαρχει συμμετοχη;

Γιατι για μενα το κιν ειναι αρκετα κοντα σε πληρως λειτουργικο (πχ εγω χρησιμοποιω 1 sim, δεν βλεπω video, το haptic το χω κλειστο, δεν εχω πολλες εφαρμογες).

Οποτε μιας και εχουμε ολοι διαφορετικες αναγκες θα θελα να ξερα ποιοι θα θελαν να βοηθησουν ή αν γενικα σας ενδιαφερει η CM σαν ρομ.

Ξερω οτι υπαρχει ηδη ενα port το οποιο δεν εχω δοκιμασει αλλα πιστευω ετσι μπορουμε να κανουμε μερικα optimizations παραπανω για τη συσκευη μας.

 

Τεσπα. Αυτα απο μενα.

Ελπιζω να υπαρξει συμμετοχη κ να λυσω συντομα τα bugs :)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ενα μικρο teaser της δουλειας που κανω τελευταια με το κιν

(οχι δεν ειμαι καινουριος οπως ισως νομιζετε οι περισσοτεροι...απλα παρακολουθω σιωπηλα :P )

 

Ειναι CyanogenMod 11 compiled from source (proof in screenshot 1).

Device & Vendor trees φτιαγμενα απο το μηδεν απο μενα (για την ωρα ειναι private αλλα μελλοντικα θα ανοιξουν)

 

Issues που θελουν λυση για να κανω release:

1) Δεν δουλευει το video playback

2) Δεν δουλευει το haptic feedback στα κουμπια

3) Δεν δουλευει η εγγραφη video

4) Η πρωτη sim δεν εντοπιζεται (στη 2η ολα δουλευουν σωστα ομως)

5?) Το GPS δεν εχει δοκιμαστει

 

Θελω να ρωτησω απλα μιας και σας βλεπω αρκετα δυσαρεστημενους με τις ρομ για το κιν μας.

Για beta testing θα υπαρχει συμμετοχη;

Γιατι για μενα το κιν ειναι αρκετα κοντα σε πληρως λειτουργικο (πχ εγω χρησιμοποιω 1 sim, δεν βλεπω video, το haptic το χω κλειστο, δεν εχω πολλες εφαρμογες).

Οποτε μιας και εχουμε ολοι διαφορετικες αναγκες θα θελα να ξερα ποιοι θα θελαν να βοηθησουν ή αν γενικα σας ενδιαφερει η CM σαν ρομ.

Ξερω οτι υπαρχει ηδη ενα port το οποιο δεν εχω δοκιμασει αλλα πιστευω ετσι μπορουμε να κανουμε μερικα optimizations παραπανω για τη συσκευη μας.

 

Τεσπα. Αυτα απο μενα.

Ελπιζω να υπαρξει συμμετοχη κ να λυσω συντομα τα bugs :)

 

moihack..εγγυηση για οσους δεν ξερουν..!

 

η cm στο xda ειναι σχεδον ετοιμη,παρε και απο κει οτι χρειαζεται.Για beta testing εγω δεν εχω πολυ χρονο αυτες τις μερες οπως παλια αλλα ελπιζω να βρεθουν αλλοι.Επιπλεον δεν μπορω να μεινω για πολυ ωρα με την rom αυτη γιατι χρησιμοποιω καθημερινα και τις 5 λειτουργιες που εχουν θεμα.Πχ σημερα θα βαλω την iNew,αν θες κατι συγκεκριμενο να δοκιμασω μπορω να την βαλω για λιγο την cm πριν στησω την inew

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις στο Συσκευή/etc.

 

Το αρχειο που εχω εγω ειναι media_profiles.xml ενω εκει που λες ειναι media_codecs.xml.ειναι το ιδιο?

Και αν ειναι το ιδιο,πρεπει να του κανω μετονομασια?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που εχω εγω ειναι media_profiles.xml ενω εκει που λες ειναι media_codecs.xml.ειναι το ιδιο?

Και αν ειναι το ιδιο,πρεπει να του κανω μετονομασια?

Δε μετονομαζεις τίποτα, το βάζεις εκεί που είπα. Δεν αντικαθιστά το άλλο αρχείο που λες, μπαίνει σα νέο αρχείο στο φάκελο. Κάνε και ένα reboot αμέσως μετά για καλό και για κακό.

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις στο Συσκευή/etc.

Για ποιο αρχειο λετε και κανει για ολες τις rom;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο αρχειο λετε και κανει για ολες τις rom;[/QUOT

Ειναι ενα αρχειο σε μορφη xml.προσπαθησα να το ανεβασω αλλα δεν το δεχεται.δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο αρχειο λετε και κανει για ολες τις rom;

Εδώ είναι το αρχείο. https://docs.google.com/file/d/0B6brgIhgMXFWbUVUZzNpT09wc3c/edit?usp=docslist_api

Δουλεύει σίγουρα με την εφαρμογή A Better Camera και σε μερικές rom κρασαρει τη stock εφαρμογή. Οπότε πρώτα ελέγχουμε αν η εφαρμογή κάμερας που χρησιμοποιούμε υποστηρίζει από μόνη της τα 1080p ή τα 720p και αν όχι τότε βάζουμε το αρχείο (και πιθανόν και το A Better Camera).

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την inew plus,κρασσαρει η συλλογη οταν πατε να επεξεργαστειτε καποια φωτο?

 

Το δοκιμασα μολις τωρα,οχι δεν κρασαρει(με την απλη inew)!

Kι κατι αλλο που παρατηρησα με την inew ,μεχρι στιγμης μου φαινετε πολυ καλυτερη η διαρκιεα μπαταριας σε σχεση παντα με την maucat!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Την maucat την είχα κοντά στους 3 μήνες. Στην αρχή ήταν πολύ καλή αλλά με τον καιρό άρχισε να τρώει μερικά κολλήματα. Τελευταία η μπαταρία τελείωνε πολύ γρήγορα. Πέρασα την απλή inew3 και νομίζω πάει καλύτερα το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Την maucat την είχα κοντά στους 3 μήνες. Στην αρχή ήταν πολύ καλή αλλά με τον καιρό άρχισε να τρώει μερικά κολλήματα. Τελευταία η μπαταρία τελείωνε πολύ γρήγορα. Πέρασα την απλή inew3 και νομίζω πάει καλύτερα το τηλέφωνο.

 

Πραγματικα πολυ μυστηριο πραμα αυτο με την maucat,και μενα στην αρχη μου φαινοταν πολυ καλη η ρομ αλλα οσο πηγαινε ολο και πιο προβληματικη μου εβγαινε και'μενα!

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται στην inew v3 οχι απλα τσιμπαει λιγο η μπαταρια αλλα παρατσιμπαει..

Α...και μια απορια..εχετε δει ποτε απο ρομ σε ρομ διαφορα στο σημα?για παραδειγμα..με maucat στο σπιτι μου εχω 1-2 γραμμες αλλα με i new v3 3-4 γραμμες..ασ πουμε στο υπνοδωματιο που δεν εχω καλο σημα και η maucat γυρναει σε 2g δεν σημαινει οτι η i new θα παραμεινει σε 3g.γυρναει και αυτη αμεσως σε 2g.φανταζομαι οτι δεν ειναι και τοσο ρεαλιστικο αυτο που βλεπω στο σημα εκεινη τη στιγμη γιατι απο ταχυτητα δεν εχω δει διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την inew plus,κρασσαρει η συλλογη οταν πατε να επεξεργαστειτε καποια φωτο?

Και σε μένα το ίδιο (για την αναφερόμενη σαν plus, όχι για την άλλη)

Χρησιμοποιώντας όμως άλλη εφαρμογή, όπως ας πούμε το QuickPic, (το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλή συλλογή) είναι ΟΚ).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...