Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έχω την MIUI V6 (signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.4.10) και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει update (MIUI 5.4.17). ¨οταν όμως πάω να κάνω update, το τηλέφωνο επαννεκινείται και μετά μου λέει ότι installation aborted. Έχει κάποιος το ίδιο θέμα; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έχω την MIUI V6 (signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.4.10) και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει update (MIUI 5.4.17). ¨οταν όμως πάω να κάνω update, το τηλέφωνο επαννεκινείται και μετά μου λέει ότι installation aborted. Έχει κάποιος το ίδιο θέμα; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά; Ευχαριστώ

 

Αυτή λέει ότι είναι η νέα rom: miuipro_v4.4.2_lcsh92_wet_jb9_5.4.17

Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέει ότι είναι η νέα rom: miuipro_v4.4.2_lcsh92_wet_jb9_5.4.17

 

Δεν αφορά άμεσα όσους φορούν την έκδοση απο needrom, αυτή είναι για άλλες συσκευές και γι`αυτό δεν την δέχεται το f1. Λογικά σε λίγες μέρες θα την ανεβάσει και ο ρώσος οπότε τότε κάνεις αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά άμεσα όσους φορούν την έκδοση απο needrom, αυτή είναι για άλλες συσκευές και γι`αυτό δεν την δέχεται το f1. Λογικά σε λίγες μέρες θα την ανεβάσει και ο ρώσος οπότε τότε κάνεις αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την MIUI V6 (signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.4.10) και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει update (MIUI 5.4.17). ¨οταν όμως πάω να κάνω update, το τηλέφωνο επαννεκινείται και μετά μου λέει ότι installation aborted. Έχει κάποιος το ίδιο θέμα; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά; Ευχαριστώ

 

δεν δουλευουν τα updates αυτα σε μας.Moνο αν βγαλει ο τυπος ζιπακι ota η νεα rom μπορουμε να τα παρουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πήραμε το εν λόγω κινητό για φίλο μου.

Έχω εντυπωσιαστεί με τη συσκευή αλλά έχουμε παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Ενώ κλείνουμε τα δεδομένα του κινητού, μετά από κάποια ώρα αυτά ενεργοποιούνται πάλι με αποτέλεσμα να του χρεώνει την κάρτα(δεν έχει κάποιο πρόγραμμα δεδομένων). Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την iniew v3 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενις. Ο μόνος λογος που την έχω πανω ακόμα είναι γτ έχει ελληνικά. Χτες δεν μου εμφάνιζε χάρτες στο gps, έχω το here. Δεν μπορω να συνηθισω το nova με τπτ και πολλές φορες όταν είμαι στις ρυθμίσεις με πετάει λεγοντας οτι η εφαρμογή σταμάτησε... Όταν εκανα erase την sd το κινητό έκανε κάτι σαν επανεκκίνηση χωρίς να μου ζητήσει όμως pin μετα. Το ίδιο έκανε και όταν εκανα πρωτη φορά σύνδεση με τον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την iniew v3 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενις. Ο μόνος λογος που την έχω πανω ακόμα είναι γτ έχει ελληνικά. Χτες δεν μου εμφάνιζε χάρτες στο gps, έχω το here. Δεν μπορω να συνηθισω το nova με τπτ και πολλές φορες όταν είμαι στις ρυθμίσεις με πετάει λεγοντας οτι η εφαρμογή σταμάτησε... Όταν εκανα erase την sd το κινητό έκανε κάτι σαν επανεκκίνηση χωρίς να μου ζητήσει όμως pin μετα. Το ίδιο έκανε και όταν εκανα πρωτη φορά σύνδεση με τον υπολογιστη.

 

Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που λες.....κάτι δεν κάνεις εσύ σωστά....Ξανακάνε καθαρή εγκατάσταση και φορμάρισμα την sd στο pc

Χάρτες-Gps δουλεύουν ρολόι.Δεν μου έχει πετάξει ποτέ το μήνυμα "η εφαρμογή σταμάτησε".

Δεν έχει κάνει ποτέ επαννεκίνηση μόνο του.

H rom είναι άψογη σε όλα της.....και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω η μπαταρία απλά ...δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.....δίκιο έχει.

Οσο για το nova που λες....οκ....αυτό είναι θέμα γούστου.....εσύ δεν μπορείς να συνηθίσεις με τίποτα το nova-εγώ αντίθετα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που λες.....κάτι δεν κάνεις εσύ σωστά....Ξανακάνε καθαρή εγκατάσταση και φορμάρισμα την sd στο pc

Χάρτες-Gps δουλεύουν ρολόι.Δεν μου έχει πετάξει ποτέ το μήνυμα "η εφαρμογή σταμάτησε".

Δεν έχει κάνει ποτέ επαννεκίνηση μόνο του.

H rom είναι άψογη σε όλα της.....και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω η μπαταρία απλά ...δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.....δίκιο έχει.

Οσο για το nova που λες....οκ....αυτό είναι θέμα γούστου.....εσύ δεν μπορείς να συνηθίσεις με τίποτα το nova-εγώ αντίθετα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Θα κάνω παλι καθαρη εγκατάσταση αν και όλες τις φορες κάνω πανω απο τρεις φορες τα wipes. Η μπαταρία δεν με νοιάζει ιδιαίτερα γτ το φορτιζω κάθε βράδυ έτσι και αλλιως. Εγώ νόμιζα οτι φορμάτ στην sd πρεπει να κάνουμε απο το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πήραμε το εν λόγω κινητό για φίλο μου.

Έχω εντυπωσιαστεί με τη συσκευή αλλά έχουμε παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Ενώ κλείνουμε τα δεδομένα του κινητού, μετά από κάποια ώρα αυτά ενεργοποιούνται πάλι με αποτέλεσμα να του χρεώνει την κάρτα(δεν έχει κάποιο πρόγραμμα δεδομένων). Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

Με την μαμα ρομ που έχεις αυτά κάνει. Ρουταρε, άλλαξε ρομ και είσαι αφεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Είμαι με algorom v1 εδώ και 4 μήνες. Πως μπορώ να σταματήσω να μου ζητάει ενημέρωση η εφαρμογή Google maps; Επειδή έχω ακούσει ότι αν την κάνω θα σταματήσει να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Είμαι με algorom v1 εδώ και 4 μήνες. Πως μπορώ να σταματήσω να μου ζητάει ενημέρωση η εφαρμογή Google maps; Επειδή έχω ακούσει ότι αν την κάνω θα σταματήσει να δουλεύει.

 

Που το άκουσες αυτό για την algo1 ; Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις και μια χαρά δουλεύει το google maps !!! :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Που το άκουσες αυτό για την algo1 ; Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις και μια χαρά δουλεύει το google maps !!! :)

 

Ωραία. Αφού το έχεις κάνεις εσύ και δουλεύει κομπλέ πάω για ενημέρωση. Νομίζω το είχε γράψει ο Algorithm όταν είχε πρώτο βγάλει την rom.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που λες.....κάτι δεν κάνεις εσύ σωστά....Ξανακάνε καθαρή εγκατάσταση και φορμάρισμα την sd στο pc

Χάρτες-Gps δουλεύουν ρολόι.Δεν μου έχει πετάξει ποτέ το μήνυμα "η εφαρμογή σταμάτησε".

Δεν έχει κάνει ποτέ επαννεκίνηση μόνο του.

H rom είναι άψογη σε όλα της.....και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω η μπαταρία απλά ...δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.....δίκιο έχει.

Οσο για το nova που λες....οκ....αυτό είναι θέμα γούστου.....εσύ δεν μπορείς να συνηθίσεις με τίποτα το nova-εγώ αντίθετα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Συμφωνώ η ροομ ειναι πολύ καλή την έχω 1 μήνα και όλα δουλεύουν ρολόι -και εγώ δεν θέλω τον nova και εχω βάλει τον apex

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ η ροομ ειναι πολύ καλή την έχω 1 μήνα και όλα δουλεύουν ρολόι -και εγώ δεν θέλω τον nova και εχω βάλει τον apex

 

Έβαλα και εγώ τον apex χτες αλλά δεν ήξερα τινεπρεπε να παγωσω για το nova και το ξαναβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την MIUI V6 (signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.4.10) και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει update (MIUI 5.4.17). ¨οταν όμως πάω να κάνω update, το τηλέφωνο επαννεκινείται και μετά μου λέει ότι installation aborted. Έχει κάποιος το ίδιο θέμα; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά; Ευχαριστώ

 

Πρίν απο 15 λεπτα ...η MIUI 5.4.17 του mickvip στο needrom. http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/04/signed_MIUI_v4.4.2_c8297w_5.4.17.zip

 

Περιμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

amigo os (για μόνο μία καρτα)

 

http://pan.baidu.com/s/1bnFCeD5

By liutao

 

 

http://pan.baidu.com/s/1lmaj8

Μαλλον από cubot x8

Edit: είναι από το iocean x8

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο 15 λεπτα ...η MIUI 5.4.17 του mickvip στο needrom. http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/04/signed_MIUI_v4.4.2_c8297w_5.4.17.zip

 

Περιμένουμε εντυπώσεις

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω παρατηρησα ,μετα απο αλλαγες σε αρκετες ρομ,οτι οταν το βαζω να φορτησει κλειστο αυτο ανοιγει.

Το εχω διαβασει απο τον φιλο εδω μεσα πως ξεπερνιεται το προβλημα ,με εγκατασταση δηλαδη μανησιας ρομ με χρήση του YGDP tool

και μετα με ρεστορ ενος μπακ απ που εχουμε παρει αλλα δεν θελω να εφαρμοσω αυτην την μεθοδο επειδη το μπακ απ που εχω ειναι 2ης η 3ης γενιας και ως γνωστο δεν λεει να βαζει κανεις αντιγραφο του αντιγραφου.

Υπαρχει καποιος τροπος τροποποιωντας αρχεια να ξεπεραστει το προβλημα,η φλασαροντας καποιο πατς απο ρικοβερι;

Link to comment
Share on other sites

jpower73 θεωρητικα η δευτερη είναι για δυο καρτες θα την τεσταρω και θα επανελθω αργα μάλλον γιατι κατεβαίνει μπουσουλώντας

 

edit

επιχειρησα 2 φορες δεν μπουταρει τζιφος....... μου φαινεται βγαζουν ρομ για το θεαθήναι καλο βραδυ

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατέβασα την αμιγκο.

Δεν την εγκατέστησα, αλλά μια ματιά που εριξα στο ζιπ, έχει την κάμερα του nubia.

Την ξηλωσα και την εγκατεστησα μεμονωμένα.

Βγαζει πολυ καλές φωτο με μικρό μέγεθος αρχείου..

 

Πάρτε :

https://mega.co.nz/#!hAJyTbBZ!yY6GY6PCn9XX4LRTUUtXIZUyjIRCiJK1rZ6M_iwOFLM

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jpower73 θεωρητικα η δευτερη είναι για δυο καρτες θα την τεσταρω και θα επανελθω αργα μάλλον γιατι κατεβαίνει μπουσουλώντας

 

edit

επιχειρησα 2 φορες δεν μπουταρει τζιφος....... μου φαινεται βγαζουν ρομ για το θεαθήναι καλο βραδυ

 

E, καλά... Αυτος ο Λιουταο, στο γόνατο τις ανεβάζει τις ρομ...

Στο ταξι, στη στάση για το λεωφορείο, στην ουρα του σινεμά....

Δεν εξηγείται αλλιώς.. :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατέβασα την αμιγκο.

Δεν την εγκατέστησα, αλλά μια ματιά που εριξα στο ζιπ, έχει την κάμερα του nubia.

Την ξηλωσα και την εγκατεστησα μεμονωμένα.

Βγαζει πολυ καλές φωτο με μικρό μέγεθος αρχείου...

...

Ε, μια που έκανες τον "κόπο"! κάνε και το "καλό" και ανέβασε την κάπου να την δοκιμάσουμε και 'μεις!

Γκράτσιε!!

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ με amigo UI, είναι του τηλεφώνου gionee. Παλιότερα είχε ασχοληθεί άλλος κινέζος (έβγαλε 2 ρομ) και το παράτησε. Το βασικό πρόβλημα ήταν ότι κράσαρε η εφαρμογή απάντησης εισερχόμενης κλήσης αλλά και ειχαν πεντακάθαρο και πολύ δυνατό ήχο, χωρίς κανένα πρόσθετο. Ειχε πει και ο manish από το modaco ότι θα έκανε κάτι με τον ήχο αλλά δεν.

Οποιος τη βάλει ας δοκιμάσει αν δουλέυει το παραπάνω πριν ασχοληθεί με τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με βλεπω να ξεκολλαω απο την εμυι, θα το δοκιμασω αύριο διότι αν την περάσω τωρα και αρχίσω τις δοκιμαστικές κλήσεις, αυτην την ώρα, με τον δυνατό ηχο (οπως λες), θα έχουμε κυνηγητό μες στο σπίτι :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...