Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα με κουφανει το coolpad τις τελευταιες μερες...δωστε μου τα φωτα σας γιατι με εχει φρικαρει...λοιπον κατ αρχας εχω μεσα τη laek v4..ολα πηγαιναν καλα...καποια στιγμη χωρις λογο και ενω ημουν συνδεδεμενος στο internet δε μπορουσα να μπω με τιποτα στο playstore.μου εδειχνε σαν να μην ειμαι στο ιντερνετ και μου εγραφε συνεχως ''επαναληψη''.μπαινω απο recovery twrp κανω wipe cache και dalvik cache κανα δυο φορες, το ανοιγω και παλι τα ιδια..λεω οκ εχω κρατησει προσφατα αντιγραφο ασφαλειας δεν εγινε και τιποτα..κανω επαναφορα και μου βγαζει failed και δε μπορει να του κανει επαναφορα..το μοναδικο αντιγραφο που ειναι επιτυχης η επαναφορα ειναι το πρωτο που ειχα κρατησει οταν εβαλα τη ρομ..πειτε μου μια λυση γιατι εχω φρικαρει..γιατι δε δουλευει το playstore??τι να κανω να φορτωσει το αντιγραφο ασφαλειας??

 

Βγάλε το λογαριασμό google και ξαναβάλτον, συνήθως αυτό φτάνει.

Με τι είχες κάνει backup? Αν εννοείς με titanium γενικά δεν είναι καλή ιδέα να κάνεις restore data στο play store.

Αν εννοείς nandroid backup, άλλαξε καλύτερα την twrp και βάλε cwm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αν δε σε πειραζουν τα Αγγλικα στο menu επιλογων βαλε Α310 v2 και κοτσαρε και το more locale απο playstore και εισαι κομπλε
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

me twrp ειχα κανει back up...γενικα την προτιμουσα επειδη εχει και το file manager που σωζει ζωες..αλλα αν ειναι να μου προκαλει τετοια προβληματα θα τη στειλω απο κει που ρθε...θα το δοκιμασω με το λογαριασμο google (αν καταφερω βεβαια να το ανοιξω χωρις να μπω σημερα στη διαδικασια flash).προσπαθω να κανω κανενα κοψε ραψε τα δυο back up..αυτο που δε δουλευει και αυτο που δουλευει..για να δουμε..

 

και επισης απο που να βγαλω και να ξαναβαλω το λογαριασμο google??μεσα στις ρυθμισεις η μεσα στο playstore??γιατι το playstore δεν μπορει να συνδεθει για να τσεκαρει το λογαριασμο

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

me twrp ειχα κανει back up...γενικα την προτιμουσα επειδη εχει και το file manager που σωζει ζωες..αλλα αν ειναι να μου προκαλει τετοια προβληματα θα τη στειλω απο κει που ρθε...θα το δοκιμασω με το λογαριασμο google (αν καταφερω βεβαια να το ανοιξω χωρις να μπω σημερα στη διαδικασια flash).προσπαθω να κανω κανενα κοψε ραψε τα δυο back up..αυτο που δε δουλευει και αυτο που δουλευει..για να δουμε..

 

και επισης απο που να βγαλω και να ξαναβαλω το λογαριασμο google??μεσα στις ρυθμισεις η μεσα στο playstore??γιατι το playstore δεν μπορει να συνδεθει για να τσεκαρει το λογαριασμο

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις.

Θυμάμαι ένα παλιό bug της TWRP που δεν μπορούσε να κάνει restore /data πάνω από 2 giga, αν θες το δοκιμάζεις κι αυτό (δηλαδή άνοιξε το archive του /data και σβήσε πράγματα που δεν πολυθές μέχρι να μείνει κάτω από 2 giga και ξαναδοκίμασε restore)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις.

Θυμάμαι ένα παλιό bug της TWRP που δεν μπορούσε να κάνει restore /data πάνω από 2 giga, αν θες το δοκιμάζεις κι αυτό (δηλαδή άνοιξε το archive του /data και σβήσε πράγματα που δεν πολυθές μέχρι να μείνει κάτω από 2 giga και ξαναδοκίμασε restore)

 

 

ευχαριστω φιλε...θα το δοκιμασω...τωρα προς το παρων προσπαθω μπας και ανοιξει..φφφ...δε μου λες??για να βαλω τη laek με κερνελ v3 το σαββατοκυριακο λες να βαλω πρωτα κανενα επισημο kitkat και μετα να τη φλασαρω???

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειραζουν τα Αγγλικα στο menu επιλογων βαλε Α310 v2 και κοτσαρε και το more locale απο playstore και εισαι κομπλε

Η A310v2 δεν ειναι αυτη που ειναι στην πρωτη σελιδα,ετσι δεν ειναι?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η A310v2 δεν ειναι αυτη που ειναι στην πρωτη σελιδα,ετσι δεν ειναι?

 

Εδω https://mega.co.nz/#!L0EmzaYL!nZMnFtOeDOwXEC7mK0DLrMaV0tlG_6nkljDwZDl7wlU :)

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειχα δει σε προηγουμενο ποστ παιρνει gravity k xposed σωστα?

Εχει playstore?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειχα δει σε προηγουμενο ποστ παιρνει gravity k xposed σωστα?

Εχει playstore?

 

Ολα κομπλε και καλη διαρκεια μπαταριας https://www.dropbox.com/s/a58rzgkg2uftkvk/Screenshot_2014-12-18-23-59-13.png?dl=0

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον ήχο του κινητού σας στερεοφωνικό μετατρέποντας το μπροστινό ακουστικό σε ηχείο!

 

Καποιος απο τους ειδήμονες μήπως να τα βάλει σε μια σειρά και να δώσει αναλυτικές οδηγίες?

 

http://www.doctorandroid.gr/2014/12/front-speaker-mod.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει κάποις ας ανεβάσει ling την A310v1 με τα ελληνικά και για εμάς που δεν ξέρουμε αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω απο την laek v4 που έχω τώρα να δοκιμάσω και την infocus αλλα θέλω να πάρω μαζι μου και τις εφαρμογες με τα δεδομένα τους. Δοκίμασα με Titanium αλλα στην infocus το titanium δεν βλέπει το backup του. Υπάρχει άλλη λύση??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω απο την laek v4 που έχω τώρα να δοκιμάσω και την infocus αλλα θέλω να πάρω μαζι μου και τις εφαρμογες με τα δεδομένα τους. Δοκίμασα με Titanium αλλα στην infocus το titanium δεν βλέπει το backup του. Υπάρχει άλλη λύση??

 

Titanium -> προτιμήσεις -> θέση του φακέλου αντιγράφων και τα βρίσκεις στο /storage/sdcard1/TitaniumBackup

 

Αν δεν είναι εκεί μπορεί να τα είχες στην εσωτερική και να σβήστηκαν με τα wipes.

Τότε έχει επιλογή το titanium για εξαγωγή από αντίγραφο Nandroid , το backup δηλαδή που είχες πάρει από recovery.

Αν δεν έχεις αντίγραφο απο recovery, μόλις έμαθες ότι πρέπει ΠΑΝΤΑ να έχεις αντίγραφο από recovery :)

 

Για titanium χωρίς πόνο γενικώς ακολουθείς αυτό:

http://forums.androidcentral.com/verizon-galaxy-nexus-rooting-roms-hacks/192528-how-tibu-easy-way.html

και ποτέ δεν κάνεις restore τα πάντα αψυχολόγητα.

Link to comment
Share on other sites

To backup εκει είναι.Δεν έχει σβηστεί.

Βαζω το tibu να ψαξει για backup το βρίσκει αλλαζω την διαδρομη που ψάχνει αλλα μου λέει 0 εφαρμογες για restore.

Εννοειτε ότι έχω πάρει backup και ξαναγυρίζω πίσω στην laek χωρις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον ήχο του κινητού σας στερεοφωνικό μετατρέποντας το μπροστινό ακουστικό σε ηχείο!

 

Καποιος απο τους ειδήμονες μήπως να τα βάλει σε μια σειρά και να δώσει αναλυτικές οδηγίες?

 

http://www.doctorandroid.gr/2014/12/front-speaker-mod.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει κάποις ας ανεβάσει ling την A310v1 με τα ελληνικά και για εμάς που δεν ξέρουμε αγγλικά

 

το δοκιμασες το mod αυτο?Γιατι ειναι για galaxy note edge

 

a310 με ελληνικα δεν.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βρεθεί καμία λύση για 7 χρώματα led στην Α310? Επίσης μπορούμε να αλλάξουμε τη "διπλή" δόνηση που κάνει όταν πατάς το Back σε απλή δόνηση? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες το mod αυτο?Γιατι ειναι για galaxy note edge

 

a310 με ελληνικα δεν.

 

Ελεγα μηπως μπορούμε να το κάνουμε και στο δικό μας

Ψάχνοντας στο net το βρήκα αλλά δεν ξέρω πολλά και έπα να ρωτήσω μήπως κανείς μπορεί να κάνει κάτι και να μας πεί με απλά βήματα (όπως κανουν πολλοί εδω μέσα και μας ανοίγουν τα μάτια) να το κάνουμε και εμεις οι αγράμματοι στα android

Πάντως αν γίνεται θα είναι πολύ μαμάτο

Link to comment
Share on other sites

Το mobileuncle δε βρισκει το αρχειο rar της cwm .γιατι;;;

 

Καταληξη .img πρεπει να εχει οποτε unzip αν καταλαβα σωστα, μολις ξυπνησα :lol:

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βρεθεί καμία λύση για 7 χρώματα led στην Α310? Επίσης μπορούμε να αλλάξουμε τη "διπλή" δόνηση που κάνει όταν πατάς το Back σε απλή δόνηση? Ευχαριστώ!

 

οπως ειναι τωρα η a310 δεν δεχεται 7 χρωματα

 

η διπλη δονηση θα φυγει αν αλλαξεις τις λειτουργιες του παρατεταμενου πατηματος,ειτε μεσω nova ειτε μεσω gravity.Εγω πχ εχω βαλει το long press to kill στο menu capasitive.Kανε πειραματα με διαφορετικες θεσεις για τις λειτουργιες μεχρι να βρεις τον συνδιασμο που σου κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελεγα μηπως μπορούμε να το κάνουμε και στο δικό μας

Ψάχνοντας στο net το βρήκα αλλά δεν ξέρω πολλά και έπα να ρωτήσω μήπως κανείς μπορεί να κάνει κάτι και να μας πεί με απλά βήματα (όπως κανουν πολλοί εδω μέσα και μας ανοίγουν τα μάτια) να το κάνουμε και εμεις οι αγράμματοι στα android

Πάντως αν γίνεται θα είναι πολύ μαμάτο

 

επειδη ξερω με ποια τεχνικη γινεται αυτο εχω να πω οτι ειναι απο λιγο εως πολυ επικινδυνο για το ακουστικο,ποσο μαλλον οταν το mod ειναι ρυθμισμενο συμφωνα με τα watt ενος αλλου μικροφωνου μιας αλλης συσκευης

 

(ολα τα ακουστικα ειναι ταυτοχρονα και μικροφωνα αν τα ''οδηγησεις'' καταλληλα,δηλαδη αν βαλεις σε ενα μικτη ενα ζευγαρι ακουστικα στην εισοδο του μικροφωνου τα ακουστικα γινονται μικροφωνο)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινετε με την aosp maucat ,αξιζει η δεν αξιζει να μπει στο τηλ.,ισχυουν σε ολους τα προβληματα που αναφερθηκαν για την ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θέλω να ρωτήσω μέρες και συνέχεια βαράει το αλτζχάιμερ...:p

Στην unicom πως γίνεται να φέγγουν τα κάτω πλήκτρα;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θέλω να ρωτήσω μέρες και συνέχεια βαράει το αλτζχάιμερ...:p

Στην unicom πως γίνεται να φέγγουν τα κάτω πλήκτρα;;;:blink:

 

Είναι στα KAngviptools,

Η πατάς στα notification το BTN led

ή

Ρυθμίσεις -> advanced settings -> κάπου εκεί μέσα δεν θυμάμαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Το gravity box σε emuiunicom δουλευει? Ξερει κανεις καποιο widget να αλλαζει 2g/3g απο homescreen χωρις να μπαινω στις ρυθμισεις?και τελοσ το greenify μου βγαζει ενα μηνυμα οτι (auto hibernation service is being blocked by 3rd party tool or system settings.please whitelist greenify for automatic hibernation to work.)ξερει κανεις τι ειναι αυτο και πως διορθωνεται?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...