Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το εχω δει...ποιο απο ολα ειναι ο αισθητηρας...παντος δεν βλεπω να καλυπτει κατι απο μπροστα η ζελατινα.

 

Πανω δεξια. Και σε μενα δεν εδειχνε να καλυπτει κατι αλλα οταν την εβγαλα εστρωσε αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

λες να βγαλω την ζελατινα ? εσυ δεν του φορας ?

 

Οχι. 2 ειχε μαζι. Τη μια κλασικα την χαλασα προσπαθωντας να την περασω, την 2η την περασα μια χαρα αλλα μου δημιουργουσε το θεμα με τον αισθητηρα. Με το που την εβγαλα εστρωσε 100%

Δεν νομιζω ειναι η αληθεια οτι οι νεες οθονες απαιτουν την ζελατινα αλλα εχω και θηκη δερματινη "εξωφυλλο" που μου καλυπτει την οθονη οταν δεν το χρησιμοποιω...

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την pure AOSP 2.0 μέχρι νεωτέρας.

Οταν κάνω την φόρτιση της μπαταρίας την παρακολουθώ με το Battery Doctor.

Οταν τελειώσει η φόρτιση στο 100% , ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας που μου δίνει είναι 23 με 24 ώρες.

 

Σε κάποια άλλα κινητά που έχω πχ το SAMSUNG Galaxy mini, Sony Xperia x10, με αρκετά ταλαιπωρημένες μπαταρίες ο χρόνος διάρκειας μπαταρίας μόλις τελειώσει η φόρτιση είναι από 48 μέχρι και 60 ώρες(όχι βέβαια ότι κρατάει σε αυτά τόσο)

 

Αυτό που θα ήθελα να μου πεί όποιος έχει πάνω το BAttery Doctor είναι απλά με το που φτάσει η φόρτιση στο 100% πόσες ώρες μπαταρία σας δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την pure AOSP 2.0 μέχρι νεωτέρας.

Οταν κάνω την φόρτιση της μπαταρίας την παρακολουθώ με το Battery Doctor.

Οταν τελειώσει η φόρτιση στο 100% , ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας που μου δίνει είναι 23 με 24 ώρες.

 

Σε κάποια άλλα κινητά που έχω πχ το SAMSUNG Galaxy mini, Sony Xperia x10, με αρκετά ταλαιπωρημένες μπαταρίες ο χρόνος διάρκειας μπαταρίας μόλις τελειώσει η φόρτιση είναι από 48 μέχρι και 60 ώρες(όχι βέβαια ότι κρατάει σε αυτά τόσο)

 

Αυτό που θα ήθελα να μου πεί όποιος έχει πάνω το BAttery Doctor είναι απλά με το που φτάσει η φόρτιση στο 100% πόσες ώρες μπαταρία σας δίνει.

 

Αφου απο μονος σου το λες οτι ειναι αχρηστο το Battery Doctor, τι σε νοιαζει ποσες ωρες λεει;

Link to comment
Share on other sites

Αφου απο μονος σου το λες οτι ειναι αχρηστο το Battery Doctor, τι σε νοιαζει ποσες ωρες λεει;

 

Δεν είπα οτι είναι άχρηστο , απλά θέλω να έχω μια συγκριση με κάποιον που χρησιμοποιεί το Battery Doctor στο τηλεφωνό μας καθώς δεν είμαι γενικά ικανοποιημένος από την μπαταρία του.Αν κάποιος μου πεί ότι μολις ολοκληρώνεται η φόρτιση δίνει παραπάνω ώρες διάρκειας απο τις 23-24 ώρες που δίνει σε εμένα θα 'εχω ένα μέτρο σύγκρισης....

 

Παρεπιπτόντως "παίζοντας" έσβησα τον NOVA launcher και το τ/φ μαύρισε....

Ετσι με την ευκαιρία περασα απο την AOSP στην MUI v5.0 να δω και αυτό το περιβάλλον για να καταληξω ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι είναι άχρηστο , απλά θέλω να έχω μια συγκριση με κάποιον που χρησιμοποιεί το Battery Doctor στο τηλεφωνό μας καθώς δεν είμαι γενικά ικανοποιημένος από την μπαταρία του.Αν κάποιος μου πεί ότι μολις ολοκληρώνεται η φόρτιση δίνει παραπάνω ώρες διάρκειας απο τις 23-24 ώρες που δίνει σε εμένα θα 'εχω ένα μέτρο σύγκρισης....

 

Παρεπιπτόντως "παίζοντας" έσβησα τον NOVA launcher και το τ/φ μαύρισε....

Ετσι με την ευκαιρία περασα απο την AOSP στην MUI v5.0 να δω και αυτό το περιβάλλον για να καταληξω ....

 

Τι συγκριση να εχεις;

Αφου το ειπες και μονος σου, οτι στα αλλα κινητα λεει οτιναναι.

 

Ακομα και στο ιδιο κινητο, με αλλα apps μπορει να σου ξαναπει οτιναναι.

 

Δες με κανα betterbatterystats αν σου ρουφαει κατι την μπαταρια.

Κλεισε και τα location settings, αν δεν τα χρειαζεσαι μονιμα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον αισθητηρα απλα δεν εχουν δωσει καταλληλες τιμες για τον συγκεκριμενο αισθητηρα κ ειναι το στοκ στα Xiaomi για MIUI.

Στην 4 δεν ειχα προβλημα αλλα στην 5 εχω με την ιδια ζελατινα στο ιδιο σημειο!!

 

Γιαυτο νομιζω διορθωνεται κ χωρις να βγαλεις τις ζελατινες αν πειραξει καποιος mod (emjot) τις τιμες για να αναβει οταν παιρνει μια τιμη κ να σβηνει οταν παιρνει μια αλλη. Δηλαδη θελει customise.

 

Στα Κινεζικα φορουμ το εχουν λυσει, ελπιζω να το λυσει στην επομενη ο αγαπημενος μας Ρωσος.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μολις παρέλαβα τη συσκευή απο vickmall με παραγγελία στις 6 του μήνα,σημερα έφτασε στα χέρια μου.το εβαλα να φορτίσει,μεχρι στιγμής απο εμφάνιση,βάρος,πάχος και κατασκευή ειμαι πολυ ικανοποιημένος,φαινεται συμπαγές και καλοφτιαγμενο.μολις βρω χρόνο θα αρχίσω κι εγω πειράματα.με τη τελευταία miui το μονο θεμα ειναι η μαύρη οθονη στις κλήσεις που λέτε και η κατανάλωση μπαταρίας?γιατι με βλεπω να κλίνω προς τη rom του emjot κι εγω,βλεπω οτι εχει πολλούς οπαδούς εδω μεσα
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την ζελατινα γιατι ειχα θεμα με την μαυρη οθονη κατα την κληση. Οχι οτι τωρα ομως δουλευει και ρολοι. Επισης συχνα τρωει η browser κατι κολληματα της miui και μου την βαραει και ο mini opera που ειναι ελαφρης εχει προβλημα απο οσο προσεξα.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την ζελατινα γιατι ειχα θεμα με την μαυρη οθονη κατα την κληση. Οχι οτι τωρα ομως δουλευει και ρολοι. Επισης συχνα τρωει η browser κατι κολληματα της miui και μου την βαραει και ο mini opera που ειναι ελαφρης εχει προβλημα απο οσο προσεξα.

 

Βαλτε firefox ή chrome & dolphin ειναι καλυτερα και οποια εφαρμογη δεν θελετε απο τη miui την απενεργοποιειτε μεσα απο τις ρυθμισεις /εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή για να μπορεί να μεταφέρει τις εφαρμογές του στην κάρτα σιμ και να μην σπαταλαει την rom του κινητού ?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή για να μπορεί να μεταφέρει τις εφαρμογές του στην κάρτα σιμ και να μην σπαταλαει την rom του κινητού ?

 

link2sd κανονικα

οπα τώρα το είδα τι έννοεις στην κάρτα σιμ?

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή για να μπορεί να μεταφέρει τις εφαρμογές του στην κάρτα σιμ και να μην σπαταλαει την rom του κινητού ?

 

 

Mπερδευεις την καρτα σιμ με την καρτα μνημης , και την ραμ με την ρομ

Δεν παιζει κανενα ρολο που αποθηκευεται η εφαρμογη σου με την μνημη που σπαταλα η ιδια εφαρμογη .

Link to comment
Share on other sites

link2sd κανονικα

οπα τώρα το είδα τι έννοεις στην κάρτα σιμ?

κατεβασα την εφαρμογη που λες...ηθελα να πω SD μπερδευτηκα.

οταν παταω μετακινηση στην SD card μου λεει Go to settings και permision manager.

Που ειναι αυτο ? γιατι πηγα Settings αλλα permision manager δεν βρηκα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την εφαρμογη που λες...ηθελα να πω SD μπερδευτηκα.

οταν παταω μετακινηση στην SD card μου λεει Go to settings και permision manager.

Που ειναι αυτο ? γιατι πηγα Settings αλλα permision manager δεν βρηκα. :rolleyes:

 

Φιλε μου απο οτι καταλαβα φορας miui

Για το permision manager πας σε εναν φακελο ασφαλεια μπαινεις μεσα και ξαναπας ασφαλεια εναν φακελο με σταυρο / επιλεγεις δικαιωματα , εκει ειναι ο permision manager για root.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο οτι καταλαβα φορας miui

Για το permision manager πας σε εναν φακελο ασφαλεια μπαινεις μεσα και ξαναπας ασφαλεια εναν φακελο με σταυρο / επιλεγεις δικαιωματα , εκει ειναι ο permision manager για root.

δεν θα πω ψεματα δεν τα καταφερα :(

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πω ψεματα δεν τα καταφερα :(

 

Και εγώ που έιχα προβλημα με το Link2Sd ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες και τα κατάφερα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432459

που ουσιαστικα δείχνει τον τροπο να δημιουργήσεις και δεύτερο partition στην SD κάρτα για να μπορέσεις να κάνεις μεταφορές των εφαρμογών σ'αυτή χωρίς να σβήσεις τα δεδομένα που έχεις ήδη επάνω της

 

PS: Από το πρώϊ που εχω φορέσει τη Miui v5 όλα πάνε άψογα ... Εχω αρχίσει να την συνηθίζω και μου φαίνεται αρκετά ευχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πω ψεματα δεν τα καταφερα :(

 

Για το permision manager πας σε εναν φακελο ασφαλεια μπαινεις μεσα και ξαναπας ασφαλεια εναν φακελο με σταυρο / επιλεγεις δικαιωματα , /διαχειρηση δικαιωματων εφαρμογων / κανεις μετα με το δαχτυλο προς αριστερα την οθονη να πας στις εφαρμογες / βρισκεις τις εφαρμογη που θες / κατω κατω πατας διαχειρηση δικαιωματων και τσεκαρεις οτι την εμπιστευεσαι.

Εναλλακτικα πας ρυθμισεις /εφαρμογες /βρισκεις τις εφαρμογη που θες ,κατω πατας διαχειρηση δικαιωματων και τσεκαρεις οτι την εμπιστευεσαι

Ειναι η ιδια καταληξη και με τους 2 τροπους

Link to comment
Share on other sites

Για το permision manager πας σε εναν φακελο ασφαλεια μπαινεις μεσα και ξαναπας ασφαλεια εναν φακελο με σταυρο / επιλεγεις δικαιωματα , /διαχειρηση δικαιωματων εφαρμογων / κανεις μετα με το δαχτυλο προς αριστερα την οθονη να πας στις εφαρμογες / βρισκεις τις εφαρμογη που θες / κατω κατω πατας διαχειρηση δικαιωματων και τσεκαρεις οτι την εμπιστευεσαι.

Εναλλακτικα πας ρυθμισεις /εφαρμογες /βρισκεις τις εφαρμογη που θες ,κατω πατας διαχειρηση δικαιωματων και τσεκαρεις οτι την εμπιστευεσαι

Ειναι η ιδια καταληξη και με τους 2 τροπους

Εσυ το έχεις κάνει αυτο? με το link2sd ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πράγματα είχαν νόημα όταν η εσωτερική μνήμη για εφαρμογές ήταν πολύ περιορισμένη.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο, ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αγορα, αλλα λιγο περιεργα με φενετε οτι τρωει την μπαταρια σχετικα γρηγορα μεχρι το 50%, κ οταν το επαναφερω απο την ''λειτουργεια πτησης'' με ενεργοποιει μονο του το GPS. Σημερα που το αφησα να σβησει εντελως απο μπαταρια, το εβαλα να φορτισει κ εκανε 3ωρες κ 15λεπτα, (πολυ δεν ειναι?). Στο antutu ποιανει τα αναμενομενα γυρο στα 27500, αλλα καθε μερα επεφτε σταδικα απο λιγο... εβαλα το greenify κ αφου εκλεισα καποιες εφαρμογες εφτασα στα 27902 σκορ.Σε κληση απο Viber δουλευει μονο σε ανοιχτη ακροαση... Απο θεμα επαφων των sim ολα οκ... Δεν με εχει κολησει καθολου, κ δεν εχει lag.
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο, ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αγορα, αλλα λιγο περιεργα με φενετε οτι τρωει την μπαταρια σχετικα γρηγορα μεχρι το 50%, κ οταν το επαναφερω απο την ''λειτουργεια πτησης'' με ενεργοποιει μονο του το GPS. Σημερα που το αφησα να σβησει εντελως απο μπαταρια, το εβαλα να φορτισει κ εκανε 3ωρες κ 15λεπτα, (πολυ δεν ειναι?). Στο antutu ποιανει τα αναμενομενα γυρο στα 27500, αλλα καθε μερα επεφτε σταδικα απο λιγο... εβαλα το greenify κ αφου εκλεισα καποιες εφαρμογες εφτασα στα 27902 σκορ.Σε κληση απο Viber δουλευει μονο σε ανοιχτη ακροαση... Απο θεμα επαφων των sim ολα οκ... Δεν με εχει κολησει καθολου, κ δεν εχει lag.

 

Φιλε σορυ κιολας, αλλα σε λιγο θα ξεχασουμε και τα Ελληνικα που ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορτα δοκιμασα το gps χθες και παρατηρησα οτι ειναι μερικα μετρα πισω,υπαραρχει τροπος να διορθωθει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...