Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεις καποιος γιατι το κινητο μου δεν βρισκει την τοποθεσια μου μεσω ιντερνετ παρα μονο οταν βγω εξω και ανοιξω gps.δεν ειναι θεμα ρυθμισης.ειμαι 99% σιγουρος οτι τα εχω ολα ανοιχτα.ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει?γινεται με ολες τις εφαρμογες.και με αυτες που δεν ειναι της google.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ξερεις καποιος γιατι το κινητο μου δεν βρισκει την τοποθεσια μου μεσω ιντερνετ παρα μονο οταν βγω εξω και ανοιξω gps.δεν ειναι θεμα ρυθμισης.ειμαι 99% σιγουρος οτι τα εχω ολα ανοιχτα.ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει?γινεται με ολες τις εφαρμογες.και με αυτες που δεν ειναι της google.

 

παιζει να εχει αφαιρεθει απο την rom σου το service αυτο (network location η καποιο αναλογο).Τσεκαρε αν υπαρχει στον system/app

Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις διαφορα στο touch sensitivity με το που εβαλε το tempered glass?Μου χει ερθει αλλα δεν ξερω αν θα το βαλω αν εχει διαφορα στην ευαισθησια της οθονης.Οποιος ειναι οκ με το tempered ας πει και ποια μαρκα εχει βαλει
Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις διαφορα στο touch sensitivity με το που εβαλε το tempered glass?Μου χει ερθει αλλα δεν ξερω αν θα το βαλω αν εχει διαφορα στην ευαισθησια της οθονης.Οποιος ειναι οκ με το tempered ας πει και ποια μαρκα εχει βαλει

Μερικες σελιδες πισω νομιζω ειχε καποιος θεμα με την ευαισθησια και μεσω του uncle tools το διορθωσε

Link to comment
Share on other sites

είμαι με kk v3 του leak

δεν μπορώ να παίξω με τίποτα hd παιχνίδια,στην 4.2 του jonzalvo έπαιζαν μια χαρά

πρόσθεσα και την γραμμή στο σύστημα για να μπορώ να χρησιμοποιώ την sd αλλά τίποτα

έχω δοκιμάσει cod strike team,nfs most wanted,modern combat 4,5,pes 2012 και ανοίγουν

και μετά από μερικά δευτερόλεπτα έχω force close...

τι άλλο μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχει αφαιρεθει απο την rom σου το service αυτο (network location η καποιο αναλογο).Τσεκαρε αν υπαρχει στον system/app

 

δεν βρηκα κατι στο κινητο που να λεει network location η κατι αναλογο.αυτο λες να φταει?υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται καλή official aosp 4.4.2 από το ινδικό rebranded F1 :)

 

[ROM] [4.4.2] [OFFICIAL] Micromax Canvas Nitro (A310) Stock Rom

Πως flashαρετε αυτη??Κανονκα μεσα απο το twrp ας πουμε??

Εαν ναι να την δοκιμασω και αυτην.

Ειναι και 776mb.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πως flashαρετε αυτη??Κανονκα μεσα απο το twrp ας πουμε??

Εαν ναι να την δοκιμασω και αυτην.

Ειναι και 776mb.........

 

Περίμενε...έρχεται, δεν ήρθε :rolleyes:

 

Ετοιμάζουν .zip με κάποια extra (root, titanium κ.α.) για φλασάρισμα μέσω recovery. Ασχολείται και ο laek.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες σελιδες πισω νομιζω ειχε καποιος θεμα με την ευαισθησια και μεσω του uncle tools το διορθωσε

 

αυτο ηταν για τον proximity

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν βρηκα κατι στο κινητο που να λεει network location η κατι αναλογο.αυτο λες να φταει?υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω?

 

Αν δεν ειναι στον system app το χουν αφαιρεσει.Τι rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε...έρχεται, δεν ήρθε :rolleyes:

 

Ετοιμάζουν .zip με κάποια extra (root, titanium κ.α.) για φλασάρισμα μέσω recovery. Ασχολείται και ο laek.

 

A ok,για να δουμε λοιπον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν για τον proximity

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν ειναι στον system app το χουν αφαιρεσει.Τι rom εχεις?

 

ελα μου ντε!!!ειναι οπως το παρελαβα απο geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε!!!ειναι οπως το παρελαβα απο geekbuying.

 

βαλε μια αλλη rom και βλεπεις τι παιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες το post 2937 και 2942 που μιλαει για touchscreen

 

ωραιος thanks,χρησιμο post χαμενο αναμεσα στα κυματα των ''ποια rom να βαλω''..!

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια αλλη rom και βλεπεις τι παιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ωραιος thanks,χρησιμο post χαμενο αναμεσα στα κυματα των ''ποια rom να βαλω''..!

 

λογικα θεμα ρομ θα ειναι ετσι?να ναι κατι αλλο νομιζεις??

Link to comment
Share on other sites

κανεις για βοηθεια? αυτο με το rotation ρε παιδια...μονο εγω το χω στην v3?

Μολις το ενεργοποιησα και βλεπω οτι δουλευει κανονικα. Δεν το εχω ομως σε μονιμη βαση για να σου πω κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

λογικα θεμα ρομ θα ειναι ετσι?να ναι κατι αλλο νομιζεις??

 

πιο ευκολο ειναι να βαλεις αλλη rom απο το να προσπαθησεις να κανεις troubleshooting

Link to comment
Share on other sites

πιο ευκολο ειναι να βαλεις αλλη rom απο το να προσπαθησεις να κανεις troubleshooting

 

οχι δεν σκοπευω να πειραξω κατι.απλα ρωταω αμα ειναι θεμα software η να ναι κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

ωραιος thanks,χρησιμο post χαμενο αναμεσα στα κυματα των ''ποια rom να βαλω''..!

 

Μπορείς να δώσεις και μεγαλύτερη τιμη

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχετε προβλήματα με τις ρομ του laek ιδικά με την V3 έχει διαλύσει το build.prop

τα κάνει όλα από εκεί και κάνει overwrite όλο το android, ότι και να αλλάξετε με εφαρμογές η αρχεία θα γίνουν overwrite από το build.prop

αν σας χαλάσει το ηχείο δεν θα φταίει το κινητό αλλά το build.prop

και αντί να του δώσετε feedback στο needrom,modaco,movileforum ψάχνετε δεξιά αριστερά για λύσεις

πείτε τα προβλήματά σας στον dev της ρομ να κάνει την άλλη καλύτερη (αν και αμφιβάλω)

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

για όσους έχετε προβλήματα με τις ρομ του laek ιδικά με την V3 έχει διαλύσει το build.prop

τα κάνει όλα από εκεί και κάνει overwrite όλο το android, ότι και να αλλάξετε με εφαρμογές η αρχεία θα γίνουν overwrite από το build.prop

αν σας χαλάσει το ηχείο δεν θα φταίει το κινητό αλλά το build.prop

και αντί να του δώσετε feedback στο needrom,modaco,movileforum ψάχνετε δεξιά αριστερά για λύσεις

πείτε τα προβλήματά σας στον dev της ρομ να κάνει την άλλη καλύτερη (αν και αμφιβάλω)

 

Την εχω την rom (v3) μια εβδομαδα επανω.Τι να πω δεν μου εχει κανει το παραμικρο.......και ενδιαμεσα βαζω-βγαζv-τεσταρω roms.

Αλλα παλι εκει φτανω εαν θελω να δουλεουν ολα ρολοι και απροβληματιστα.Την εχω στησει κιολας αψογα.

 

Btw,εβαλα εχθες επανω την miui,οκ κλασσικα πραματα δεν περιμενα κατι διαφορετικο,αρκετα βαρια,ζητα αμεσα 800-900 mb μετα restart.Πολυ καλη,αλλα οχι με Ελληνικα παντου,και σαν να προσεξα καποιες μικροκαθυστερησεις σε ακυρα σημεια.

Αλλα στραβωσα λιγακι καποια στιγμη,και εξηγω,δεν τραβαω ενα video λεω,να δω και τι γινεται,παω να το παιξω αλλα δεν......μετα απο αυτο πηρε ποδι......

Αλλα εφορμογες για αναπαραγωγη videos πολλες να βαλετε.Εαν εισται φαν των miui,καντε μια δοκιμη και εσεις..........:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τους τολμηρους, απο ATX, CoolLife 5.7:

 

Coolpad8297W_009_4.42_lite_Rooted_0925

http://pan.baidu.com/s/1AiC4A

 

Θα δοκιμασω μετα κ θα γραψω feedback.

Eλληνικα εχει?μηπως ειδες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...