Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπεραααααααααααααααα!

πως μπορω να κανω unbrick στο coolpadακι μου μεσω του υπολογιστη μου!εχω windows 8.1!δυστηχως δεν εχω τα 7αρια οπως υπαρχουν οι οδηγιες στο forum!υπαρχει κ αλλος τροπος?????????????:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::O:O:O:O:O:O:O:O

 

βρισκεις την αυθεντικη ρομ απο το needrom Kαι την περνας μεσω flashtools

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

καλησπεραααααααααααααααα!

πως μπορω να κανω unbrick στο coolpadακι μου μεσω του υπολογιστη μου!εχω windows 8.1!δυστηχως δεν εχω τα 7αρια οπως υπαρχουν οι οδηγιες στο forum!υπαρχει κ αλλος τροπος?????????????:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::O:O:O:O:O:O:O:O

 

Διάβασε τις οδηγίες στην 1η σελίδα για πέρασμα επίσημης ρομ με YGDP. λέει και για τα 8 εκεί

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις οδηγίες στην 1η σελίδα για πέρασμα επίσημης ρομ με YGDP. λέει και για τα 8 εκεί

 

εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες τον οδηγο με επιτυχια στο δικο μου,σημερα ομως που παω να τον χρησιμοποιησω σε αλλο κινητο μου βγαζει σφαλμα κατα την ολοκληρωση του cell0 και μου βγαζει μνμ hardware error,παιζει να υπαρχει τπτ αλλο να δοκιμασω?

(οταν χαλασε φορουσε iNEWV3plus ktisljar και αρχισε να κανει fc τα παντα μεχρι το σημειο που αναγκαστικα να δοκιμασω YGDP με τα παραπανω αποτελεσματα)

:(

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!

Τρια τηλεφωνα μου βγηκαν off αυτην την βδομαδα και αναμεσα σε αυτά και το αγαπημενο μου f1!

Πρωτα πεφτει της κορης μου ένα ulefone και σπαει η οθονη .μετα από 2 μερες μπρικαρει εντελος της γυναικας μου το inew και σημερα καθως εχει η γυναικα μου στα χερια της το f1 μου(μιας και όπως ειπα πιο πριν εχει μεινει από κινητο)μαυριζει η οθονη!

Το τηλ. δουλευει κανονικα αλλα εχει μηδαμινη φωτεινοτητα και ότι και να προσπαθησα η φωτεινοτητα παραμενει ελαχιστη,απλα η μπαρα ρυθμισης όπου και να την βαλω η φωτεινοτητα παραμενει στο ελαχιστο και μαλιστα κανει και φλικαρισματακια!

Εχει κανεις καμια ιδεα στο τι φταιει?

Να παραγγειλω οθονη,να ξαναφλασαρω τιποτα καμια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες τον οδηγο με επιτυχια στο δικο μου,σημερα ομως που παω να τον χρησιμοποιησω σε αλλο κινητο μου βγαζει σφαλμα κατα την ολοκληρωση του cell0 και μου βγαζει μνμ hardware error,παιζει να υπαρχει τπτ αλλο να δοκιμασω?

(οταν χαλασε φορουσε iNEWV3plus ktisljar και αρχισε να κανει fc τα παντα μεχρι το σημειο που αναγκαστικα να δοκιμασω YGDP με τα παραπανω αποτελεσματα)

:(

 

δοκίμασε και με flash tool

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!

Τρια τηλεφωνα μου βγηκαν off αυτην την βδομαδα και αναμεσα σε αυτά και το αγαπημενο μου f1!

Πρωτα πεφτει της κορης μου ένα ulefone και σπαει η οθονη .μετα από 2 μερες μπρικαρει εντελος της γυναικας μου το inew και σημερα καθως εχει η γυναικα μου στα χερια της το f1 μου(μιας και όπως ειπα πιο πριν εχει μεινει από κινητο)μαυριζει η οθονη!

Το τηλ. δουλευει κανονικα αλλα εχει μηδαμινη φωτεινοτητα και ότι και να προσπαθησα η φωτεινοτητα παραμενει ελαχιστη,απλα η μπαρα ρυθμισης όπου και να την βαλω η φωτεινοτητα παραμενει στο ελαχιστο και μαλιστα κανει και φλικαρισματακια!

Εχει κανεις καμια ιδεα στο τι φταιει?

Να παραγγειλω οθονη,να ξαναφλασαρω τιποτα καμια ρομ?

 

αν μπεις σε recovery φωτίζει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σημερα ειναι εντελος black το τηλ. ,δεν μπορω ουτε σε recovery να μπω,βγαζω μπαταρια και μετα ξαναβαζω και παταω pοwer και vol+ αλλα και παλι τιποτα!

Παντως παταω πανω στην (μαυρη)οθονη και η δονηση κοπανάει κανονικα ,δηλ, δινει εντολες!

Παει η coolpadara!

Και δεν ξερω αν αξιζει να αγορασω lcd (μαπα ολες οι ιμιτασιόν απ'οτι καταλαβα)ένα 20σαρικο ,και αν δεν είναι αυτό τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σημερα ειναι εντελος black το τηλ. ,δεν μπορω ουτε σε recovery να μπω,βγαζω μπαταρια και μετα ξαναβαζω και παταω pοwer και vol+ αλλα και παλι τιποτα!

Παντως παταω πανω στην (μαυρη)οθονη και η δονηση κοπανάει κανονικα ,δηλ, δινει εντολες!

Παει η coolpadara!

Και δεν ξερω αν αξιζει να αγορασω lcd (μαπα ολες οι ιμιτασιόν απ'οτι καταλαβα)ένα 20σαρικο ,και αν δεν είναι αυτό τι κανουμε?

Μπριζωσε το και Φλασαρε εργοστασιακή. Με spflash tools, Φυσικά...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αληθεια κατι παρεμφερες του Coolpad F1 υπάρχει? Γιατι κι εμενα εχει αρχισει να τα φτυνει σιγα σιγα.. σχεδον 3 χρονια κρατησε... ξερει κανεις κατι παρόμοιο? και στα ιδια λεφτα 120 euros αντε λιγο παραπανω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ούτε εγώ έχω καταφέρει να λύσω το πρόβλημα με το bt. Έχω αντικαταστήσει τα αρχεία που έχουν δοθεί σε προηγούμενη σελίδα, πήγα σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά το πρόβλημα παραμένει. Συγκεκριμενα το πρόβλημα υπάρχει με ενα ασύρματο ηχείο bt που έχω. Αφού συνδεθούν οι 2 συσκευές μεταξύ τους (δεν συνδέονται με την πρώτη αλλά αφού επιμεινω 3-4 φορές) βάζω να ακούσω μουσική απο το ηχείο αλλά ο ήχος έρχεται στα αυτιά μου με πολλά κενά και διακοπές. Με παλιότερη έκδοση, όχι miui, δεν είχα πρόβλημα.

Έχω κρατημενο το back up μέσω του τιτανιουμ απο την παλιά έκδοση. Να το περάσω σε αυτή και βλέπουμε ή θα κάνω βλακεία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από Θεσ/νικη εχει κανεις σας καμια οθονη εστω και σπασμενη (απλα να φωτιζε-ψιλοδελευε όταν αντικατασταθηκε)για να δω αν τελικα φταιει η οθονη μην παραγγελνω τζαμπα οθονη και τελικα είναι αλλου το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδιά που ψάχνουν οθόνη:

 

Νομίζω ότι είχε πει ο Αζούλι ότι είχε ένα Coolpad μπρικαρισμένο και το πουλούσε για ανταλλακτικά! Για στείλτε του κανένα μήνυμα μήπως σας βολέψει!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ούτε εγώ έχω καταφέρει να λύσω το πρόβλημα με το bt. Έχω αντικαταστήσει τα αρχεία που έχουν δοθεί σε προηγούμενη σελίδα, πήγα σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά το πρόβλημα παραμένει. Συγκεκριμενα το πρόβλημα υπάρχει με ενα ασύρματο ηχείο bt που έχω. Αφού συνδεθούν οι 2 συσκευές μεταξύ τους (δεν συνδέονται με την πρώτη αλλά αφού επιμεινω 3-4 φορές) βάζω να ακούσω μουσική απο το ηχείο αλλά ο ήχος έρχεται στα αυτιά μου με πολλά κενά και διακοπές. Με παλιότερη έκδοση, όχι miui, δεν είχα πρόβλημα.

Έχω κρατημενο το back up μέσω του τιτανιουμ απο την παλιά έκδοση. Να το περάσω σε αυτή και βλέπουμε ή θα κάνω βλακεία;

Ευχαριστώ

 

εγώ άλλαξα τα δικαιώματα στο αρχείο σε rw- rw- r--. δηλαδη 0664

αλλα δεν εχω δοκιμάσει σε ηχείο

 

για τηλέφωνο, που είδα πιο πάνω εγω θα πήγαινα, όπως έχω ξαναπεί, στο coolpad cool 1 με την καλύτερη κάμερα για αυτά τα λεφτά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439986

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά μετά από αυτό το κινητό θρύλο που έχω ακόμα στα χέρια σκέφτομαι να πάω σε Xiaomi mi5x. Αλλά δεν μου πάει η καρδιά. Το κινητό που έχουμε ακόμα τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Σας αποχαιρετω και επισημα πλεον..ηρθε το letv x820 6/64 μετα απο εναμιση μηνα..για οποιον ενδιαφερεται το κινητο τα σπαει.οντως το coolpad ακομα τα καταφερνει αλλα τα κινητα πλεον εχουν ανεβει πολλα επιπεδα..εγω βεβαια αν δε μου εκανε κολπα με την κεραια ακομα θα το κρατουσα.θα μεινει ως δευτερο κινητο οποτε οι οδηγοι της αρχικης σιγουρα θα χρειαστουν ξανα.καλη συνεχεια και ελπιζω να τα πουμε ξανα σε καποιο αλλο θεμα του myphone..και κατι τελευταιο..φιλε jpower, πολλα συγχαρητηρια.οτι και να πω ειναι λιγο.αν δεν ησουν εσυ εδω θα μετρουσε 1000 σελιδες κατω..

 

ΥΓ (για οσους αλλαξουν κινητο) : το νου σας στο τελωνειο πλεον..ψαξτε το καλα..εγω ημουν απ τους τυχερους..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Σας αποχαιρετω και επισημα πλεον..ηρθε το letv x820 6/64 μετα απο εναμιση μηνα..για οποιον ενδιαφερεται το κινητο τα σπαει.οντως το coolpad ακομα τα καταφερνει αλλα τα κινητα πλεον εχουν ανεβει πολλα επιπεδα..εγω βεβαια αν δε μου εκανε κολπα με την κεραια ακομα θα το κρατουσα.θα μεινει ως δευτερο κινητο οποτε οι οδηγοι της αρχικης σιγουρα θα χρειαστουν ξανα.καλη συνεχεια και ελπιζω να τα πουμε ξανα σε καποιο αλλο θεμα του myphone..και κατι τελευταιο..φιλε jpower, πολλα συγχαρητηρια.οτι και να πω ειναι λιγο.αν δεν ησουν εσυ εδω θα μετρουσε 1000 σελιδες κατω..

 

ΥΓ (για οσους αλλαξουν κινητο) : το νου σας στο τελωνειο πλεον..ψαξτε το καλα..εγω ημουν απ τους τυχερους..

 

Σ ευχαριστώ φίλε μου. Καλή Συνέχεια.

Εγώ θα παραμείνω εδω.

Μέχρι τελικής πτώσεως... :lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-733708-1-1.html

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου. Καλή Συνέχεια.

Εγώ θα παραμείνω εδω.

Μέχρι τελικής πτώσεως... :lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-733708-1-1.html

 

Kαι'γω θελω μεχρι τελικης πτωσης αλλα η πτωση ηρθε μαλλον!

Μια οθονη ρε παιδια ας είναι και σπασμενη!

Για να δω αν τελικα φταιει αυτη και αν φταει να παραγγειλωω μια για να την βγαλουμε αλλα 3 χρονια με το f1 (με miui 11 καλα να τον εχει ο θεος τον jpower73!)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει εγω και μου εχει ερθει μια οθονη για να τη δοκιμασω απο εβδομαδα σε μια πλακετα ενος φιλου μηπως δουλεψει διαφορετικα θα την κρατησω για αμοιβη. Αγορασα για φιλους και φλασαρα ρομ στο coolpad cool1 dual και πιστευω πως στα χρηματα του ειναι απιστευτο κινητο παρολο που δεν υποστηριζει την μπαντα b20 και καποια αλλα αρνητικα που εχει. Προσωπικα και εγω θα αλλαξω το δικο μου παρολο που το εχω τρια χρονια και χωρις κανενα προβλημα και ειμαι αναμεσα σε cool1 dual και leeco letv max 2 που ομως εχει πολυ μεγαλ οθονη 5.7΄.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...