Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς κανένα κόλπο να κάνω το κινητό να μπαίνει σε H+ όταν είμαι σε 3G; είναι απελπιστικά αργό

 

Είσαι σίγουρος για την ποιότητα του σήματος καταρχήν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Με τις MIUI7 τι γίνεται, έχεις δοκιμάσει κανείς;

 

Καλησπερα, εχω ανοιξει ενα θεμα για την συγκεκριμενη ΡΟΜ στο μοντακο. Το καλο ειναι οτι εχουν βελτιωσει την αποκριση κ ειναι μια πραγματικα γρηγορη ΡΟΜ που ενσωματωνει αρκετα πραγματα που εγω με την emuiUNICOM χρειαζομουν εξτρα προγραμματα για να καλυψω (led, autobrightness). Οι developers εχουν αρχισει να παρουσιαζουν καποιες προτασεις που ειναι απολυτα σταθερες, οποτε νομιζω οτι σε λιγο καιρο θα παω σε MIUI7. Οποιος εχει ορεξη για δοκιμες κ feedback ας ποσταρει κ εκει κ οταν βρω κατι καλο θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ανοιξει ενα θεμα για την συγκεκριμενη ΡΟΜ στο μοντακο. Το καλο ειναι οτι εχουν βελτιωσει την αποκριση κ ειναι μια πραγματικα γρηγορη ΡΟΜ που ενσωματωνει αρκετα πραγματα που εγω με την emuiUNICOM χρειαζομουν εξτρα προγραμματα για να καλυψω (led, autobrightness). Οι developers εχουν αρχισει να παρουσιαζουν καποιες προτασεις που ειναι απολυτα σταθερες, οποτε νομιζω οτι σε λιγο καιρο θα παω σε MIUI7. Οποιος εχει ορεξη για δοκιμες κ feedback ας ποσταρει κ εκει κ οταν βρω κατι καλο θα σας ενημερωσω.

 

Κάτι που μου είχε κάνει κακή εντύπωση στο παρελθόν είναι ότι οι προηγούμενες σέρνονταν.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου είχε κάνει κακή εντύπωση στο παρελθόν είναι ότι οι προηγούμενες σέρνονταν.

 

Η 6αρες ναι σερνοντουσαν, η 7η εκδοση σε αποκριση ειναι σβελτη.

Νομιζω οτι ειναι ιδια αν οχι καλυτερη σε αποκριση με την emuiUNICOM.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Η 6αρες ναι σερνοντουσαν, η 7η εκδοση σε αποκριση ειναι σβελτη.

Νομιζω οτι ξεπερναει σε αποκριση την emuiUNICOM.

 

Το άλλο που μου την έσπαγε είναι το ότι νόμιζα ότι είχα Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που μου την έσπαγε είναι το ότι νόμιζα ότι είχα Xiaomi.

 

Χαχα, εγω με την UNICOM νομιζω οτι εχω HUAWEI! Νομιζω οτι μονο με COOLUI η AOSP το ξεπερνας αυτο!

Ειναι γουστα παντως, εγω δεν ξερω τι να πω, παντα με εψηνε η MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εγω με την UNICOM νομιζω οτι εχω HUAWEI! Νομιζω οτι μονο με COOLUI η AOSP το ξεπερνας αυτο!

Ειναι γουστα παντως, εγω δεν ξερω τι να πω, παντα με εψηνε η MIUI.

 

Τώρα σε διάβαζα στο Modaco. :p

 

Αν βρεις κάποια stable ρίξε σύρμα να τη δοκιμάσουμε. Για μένα η UNICOM ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά. :lol:

 

Σήμερα παρατήρησα που έστειλα ένα email σε μένα ότι γράφει από κάτω "Εστάλη από το κινητό Huawei μου".

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε διάβαζα στο Modaco. :p

 

Αν βρεις κάποια stable ρίξε σύρμα να τη δοκιμάσουμε. Για μένα η UNICOM ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά. :lol:

 

Σήμερα παρατήρησα που έστειλα ένα email σε μένα ότι γράφει από κάτω "Εστάλη από το κινητό Huawei μου".

 

Εγω να δεις, η UNICOM εχει φαει τα καλυτερα χρονια του κινητου μου!

Το κορυφαιο ειναι το logo με το κοχυλι (τι σκατα ειναι αυτο) της HUAWEI ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ανοιγει το κινητο κ κατι που διαπιστωσα κ εκνευριστηκα δεν το κρυβω ηταν οτι καποια στιγμη βαρεσε ενα HUAWEI του κολητου μου με τον ιδιο ηχο κλησης, τον κλασικο κ πηγα να σηκωσω το δικο μου τηλεφωνο!!

 

Οπως καταλαβαινεις ηρθε η ωρα να παμε σε κατι πιο καινουργιο (αφου 5.0 γιοκ), αν βρω κατι καλο θα σφυριξω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις, η UNICOM εχει φαει τα καλυτερα χρονια του κινητου μου!

Το κορυφαιο ειναι το logo με το κοχυλι (τι σκατα ειναι αυτο) της HUAWEI ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ανοιγει το κινητο κ κατι που διαπιστωσα κ εκνευριστηκα δεν το κρυβω ηταν οτι καποια στιγμη βαρεσε ενα HUAWEI του κολητου μου με τον ιδιο ηχο κλησης, τον κλασικο κ πηγα να σηκωσω το δικο μου τηλεφωνο!!

 

Οπως καταλαβαινεις ηρθε η ωρα να παμε σε κατι πιο καινουργιο (αφου 5.0 γιοκ), αν βρω κατι καλο θα σφυριξω!!

 

Το logo που λες δεν βγαίνει με τίποτα. :lol: Η emui 3 έχει πολύ πιο γρήγορο boot time και το βλέπεις λιγότερο. :p

 

Ά, όλα κι όλα, για ήχο κλήσης εγώ θέλω να κάνει ντριν - ντριν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το logo που λες δεν βγαίνει με τίποτα. :lol: Η emui 3 έχει πολύ πιο γρήγορο boot time και το βλέπεις λιγότερο. :p

 

Ά, όλα κι όλα, για ήχο κλήσης εγώ θέλω να κάνει ντριν - ντριν. :lol:

 

Χαχα, εμενα μου αρεσουν οι προεπιλογες των Κινεζων, οταν βεβαια δεν προκειται για ηχο κλησης με Κινεζικα φωνητικα.

Ειναι πολυ ψαγμενες ρε παιδι μου, το εχουν φιλοσοφησει, νομιζω οτι εχει να κανει σχεση με το καλο ΓινγκΓιανγκ! :lol:

Τεσπα σταματω το trollaρισμα (σε βλεπω οτι εχεις ορεξη) κ την πεφτω γιατι αυριο εχω να παω κ θαλασσσα!!

Link to comment
Share on other sites

Το logo που λες δεν βγαίνει με τίποτα. :lol: Η emui 3 έχει πολύ πιο γρήγορο boot time και το βλέπεις λιγότερο. :p

 

Ά, όλα κι όλα, για ήχο κλήσης εγώ θέλω να κάνει ντριν - ντριν. :lol:

 

Φιλε μου τι εκανες με τον χαμηλο ηχο ακουστικου στις κλισεις με την emui 3?

Δηλ. εκανες τιποτα στο να δυναμωσεις η ετσι το εχεις?

Ψαχνω για ρομ τις προκοπης και μια μα εστο μια bugless δεν υπαρχει!

Η maucat αστα να πανε με το wifi η emiui μικροσκοπικα γραμματα παντου και υπερβολικα χαμηλο ηχο στο ηχειο στις κλισεις,και η inew μεγαλο θεμα με τα χειρηστηρια των ακουστικων!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι εκανες με τον χαμηλο ηχο ακουστικου στις κλισεις με την emui 3?

Δηλ. εκανες τιποτα στο να δυναμωσεις η ετσι το εχεις?

Ψαχνω για ρομ τις προκοπης και μια μα εστο μια bugless δεν υπαρχει!

Η maucat αστα να πανε με το wifi η emiui μικροσκοπικα γραμματα παντου και υπερβολικα χαμηλο ηχο στο ηχειο στις κλισεις,και η inew μεγαλο θεμα με τα χειρηστηρια των ακουστικων!

 

Δεν μου άρεσαν τα μικροσκοπικά γράμματα και την έβγαλα, έχω emuiUNICOM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσαν τα μικροσκοπικά γράμματα και την έβγαλα, έχω emuiUNICOM.

 

Δηλ. στην emuiUNICOM τα γραμματα ειναι ενταξει,ο ηχος στο ακουστικο πως ειναι σε σχεση με την emui 3?

Link to comment
Share on other sites

επειδη το κινητο της αδελφης φοραει μια παλια miui και εχω καιρο να το πειραξω πια miui προτεινετε?

 

Κάνε μια εβδομάδα υπομονη κ θα σου στειλω λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εβδομάδα υπομονη κ θα σου στειλω λινκ!

 

Miui-lover εδω... Αν ειναι να στειλεις pm, εχε με υποψιν.... Αλλιως, εγω παρακαλουθω, σιωπηλα... :)

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που πήγα να αλλάξω τις ρυθμίσεις όπως λέει ο οδηγός, το κινητό κολλάει στην οθόνη που γράφει ότι πάει να κάνει επανεκκίνηση πρίν κλείσει, σβήνει οθόνη και δεν ανοίγει. Βγάζω μπαταρία και ξανά βάζω ,ανοίγει το κινητό με την σκιά από το πλαίσιο της επανεκκίνησης κολλημένο στην μέση της οθόνης και εκτός από αυτό ή οθόνη τρεμοεπαιζε. Πάω πάλι στις ρυθμίσεις για το ακουστικό και τα βάζω όπως ήταν από την αρχή. Όλα κομπλε τώρα. (Χεσ....κα πάνω μου. Είπα πάει το κινητό)

 

Edit: Τελικά ήταν μαλ@κ μου. Αυτά σου κάνει το κινητό αν πας να αλλαξεις ρυθμίσεις και κάνεις επανεκκίνηση με 6%!!!! Τελικά τον ανεβασα τον ήχο στο ακουστικό. (Αν δεν παθεις,δεν θα μάθεις).Όλα κομπλε τώρα.

Emui 3

Link to comment
Share on other sites

επειδη το κινητο της αδελφης φοραει μια παλια miui και εχω καιρο να το πειραξω πια miui προτεινετε?

 

5.5.15 του mickvip είχα βάλει απο needrom, βαζεις και το πατσάκι sound+bass για τον ήχο και είσαι super.

Εγω τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος και φυσικα θα περιμένω και την miui v7 γιατί ΜΟΝΟ MIUI και τιποτα άλλο:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εβδομάδα υπομονη κ θα σου στειλω λινκ!

 

Kι'αλλος ενας Miui-lover κι'εγω,να κανω υπομονη με την inew μια βδομαδα,θα μου στειλεις και'μενα το λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ποιο Πιστευετε για την Χωρα Μαs ειναι το καλυτερο GPS Προγραμμα για το Coolpad Μαs?Θελω Να Του Περασω Ενα..αν μιλαει και Ελληνικα ακομα καλυτερα...για να το εχω για το αυτοκινητο και οχι μονο...
Link to comment
Share on other sites

Ένας ένας σκατε μύτη στον αφρό!

Κ εγώ νόμιζα ότι είμαι ο μόνος κομπλεξικος στο φόρουμ!!

Δώστε λίγο χρόνο να τελειώσω τα μπάνια για να δοκιμάσω ένα combo σε μια καλή που βρηκα (μου τελειώνουν κ τα mb) κ θα σας ενημέρωσω όλους!

 

Για Ελληνικά θα περιμένουμε λίγο ακόμη να μεταφράσουν τα παλικάρια απο miui-hellas κ την 7αρα.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει λίγο καιρό που ενας φίλος μου πέρασε τη EMUI ROM στο κινητό μου αλλά επειδή μου εμφανίζει πολλά προβλήματα θελω να την αλλάξω. Έχω βρει έναν οδηγό για το πως να το κάνω (μιας που δε σκαμπαζω μια από κάτι τέτοια) αλλά μου λεει πως πρέπει να έχω κάνει πρωτα root το κινητό μου... Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό για αυτο είπα να ρωτησω εσάς! :) μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει για να το κάνω root? Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει λίγο καιρό που ενας φίλος μου πέρασε τη EMUI ROM στο κινητό μου αλλά επειδή μου εμφανίζει πολλά προβλήματα θελω να την αλλάξω. Έχω βρει έναν οδηγό για το πως να το κάνω (μιας που δε σκαμπαζω μια από κάτι τέτοια) αλλά μου λεει πως πρέπει να έχω κάνει πρωτα root το κινητό μου... Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό για αυτο είπα να ρωτησω εσάς! :) μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει για να το κάνω root? Ευχαριστώ! :)

 

Αν σου εχει περασει φιλος σου ρομ λογικα θα εισαι ηδη root , κατεβασε ενα root checker απο το playstore και τσεκαρε το.

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Ένας ένας σκατε μύτη στον αφρό!

Κ εγώ νόμιζα ότι είμαι ο μόνος κομπλεξικος στο φόρουμ!!

Δώστε λίγο χρόνο να τελειώσω τα μπάνια για να δοκιμάσω ένα combo σε μια καλή που βρηκα (μου τελειώνουν κ τα mb) κ θα σας ενημέρωσω όλους!

 

Για Ελληνικά θα περιμένουμε λίγο ακόμη να μεταφράσουν τα παλικάρια απο miui-hellas κ την 7αρα.

 

Φιλε το εχω γραψει απειρες φορες εδω μεσα,για μενα αν η miui v 0.5 που φορουσα δεν ειχε το αρνητικο της αθλιας καμερας δεν θα την αλλαζα με τιποτα,διαβαζα για αλλες ρομ, για ρομαρες και μπηκα στο τριπακι και δοκιμασα πολλες (τουλαχιστον 5-6 τις εβαλα μετα την miui)τελικα ολες εχουν bugαρες τρομερες!

miui και τα μυαλα στα καγκελα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...