Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Του jpower.....

μ αρεσεις :) δεν εχει γκαπς ομως αν καταλαβα καλα δεν ειναι προβλημα αυτο,πες μου εχει 7 color led notification patch,απο ηχο τι εχει;εχει viper4android η πρεπει να το βαλω αν και δεν το πολλυ δουλευω το παρακατω που εχεις γραψει στο μοντακο που το βρησκω;DOLBY ATMOS sound enhancements........εισαι απιστευτα γρηγορος δεν παιζεσαιιιιιιιιιιιιι ευχαρηστω.Ειναι καθαρη απο κινεζιες;ρουταρισμενη ειναι;

εχει τελικα λιγες κινεζιες διαβασα το ποστ #14320

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Ειναι ρουτ

Δεν έχει γκαπς, βαζεις εσύ αλλά προσεχε, θα τα βάλεις αμέσως μετά το φλασαρισμα της ρομ. Στην ψύχρα, στο καπάκι, πριν μπεις στο λειτουργικό.

Παρτα απο δω. (χρησιμοποιω τα full)

http://www.androidrootz.com/2015/03/download-android-44x-kitkat-pa-gapps.html

7 χρωματα λεντ, δεν έχει. Μονο 2 πρασινο κοκκινο. Δεν μ ενδιέφερε αυτο το κομμάτι, δεν το ψαξα παραπάνω.

Βαηπερ δεν έχει το περνάς εσυ.

Το Dolby atmos θα το βρείτε εδώ...

Το ανέβασα στο mega.co.nz

https://mega.nz/#!9FZnwT6A!uG7hogobmFCbWR5ndLvMO3kkW_Q8hm9-ikwpXo5SyXg

 

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-03-19-10-19_zps14s85bku.jpeg

Το Φλασαρεις από ρικοβερι οτι ωρα θες....

Λειτουργεί ως... Ενισχυτικο του viper4android..

Θα μπορουσε, κάλλιστα, να το αντικαταστήσει αλλά, για το βαηπερ δίνει μεγαλύτερο εύρος στις ρυθμίσεις του surround + clarity....

Ισως σήμερα ενσωματωσω τις ρυθμίσεις του μέσα στο βαηπερ ώστε να μην χρειάζεται να υπάρχει αυτή η επιπλέον εφαρμογή...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να στειλει λινκ με την τελυταια εκδοση οφισιαλ ρομ σε αρχειο για να το κανω φλας?Εψαξα στο φορουμ και δεν μπορω να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

εισαι super duper ευχαρηστω

Έχει 7 χρώματα led η emui3 δουλεύουν κανονικότατα και δόνηση στα πληκτρα

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα και με την miui αλλά και με την emui.... Όταν κάνω κλήση η οθόνη σβήνει και δεν μπορω να τερματισω την κλήση φτιαχνει???
Link to comment
Share on other sites

Μπαλαντεζα,

Μια καλή λύση για να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε κλείσει την γραμμή (π. χ. Οταν θέλουμε να ρίξουμε κάνα καντηλι :D), είναι αυτη..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-06-03-23-35-44_zpsl2viqjy0_edit_1433363791443_zpsdi7kxewj.jpeg

Πατώντας το power Button, είτε αναμενη οθόνη, ειτε σβηστή, η κλήση τερματίζεται...

Ετσι, είσαι σίγουρος... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (σουρεαλιστικη καπως)

Εχω 2 coolpad

Στα κουτια τους πίσω εκει που ειναι τα αυτοκολλητα με το ΙΜΕΙ οι μονοι αριθμοι που διαφερουν ειναι τα ΙΜΕΙ (προφανως) , μια ημερομηνια που αναγραφεται (προφανως ημερομηνια παραγωγης η ελεγχου?) και πανω τερμα δεξια στο αυτοκολλητο δυο κινεζικα γραμματα και διπλα ενας αριθμος με ενα g σαν να συμβολιζει γραμμαρια , σαν να αναγραφει βαρος

Το θεμα ειναι οτι στο ενα κουτι γραφει 443.8 g και στο αλλο 377.4 g

Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κλωνος/refurbished η κατι αλλο εξου και το διαφορετικο βαρος ??? Η μηπως δεν ειναι βαρος ???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω

τα δικα σας κουτια τι γραφουν ?

ΙΜΕΙ που μπορω να τσεκαρω ?

Το ελαφρυ ενα site IMEI το εβγαλε σαν f1 plus και το βαρυ δεν το βρηκε καθολου !!!

παντως με οτι app οπως το cpu-z του βαζω 8core 2 γβ ραμ βγαζει και τα 2

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

pacman rom για οποιον τρωγεται να φλασαρει..!Υποψιαζομαι οτι θα εχει τα ιδια bugs με τις cm αλλα ποτε δεν ξερεις..! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3126769
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω

τα δικα σας κουτια τι γραφουν ?

ΙΜΕΙ που μπορω να τσεκαρω ?

Το ελαφρυ ενα site IMEI το εβγαλε σαν f1 plus και το βαρυ δεν το βρηκε καθολου !!!

παντως με οτι app οπως το cpu-z του βαζω 8core 2 γβ ραμ βγαζει και τα 2

 

που το μυστηριο?εχεις 2 διαφορετικα τηλ,ενα F1 και ενα F1plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το εξής πρόβλημα, όταν έχω σβηστή την οθόνη αυτή από μόνη της ανάβει σε τυχαίες στιγμές κάθε ~3 λεπτά στο lock screen. 'Εχω το zui locker αλλά έχω πειράξει και κάποιες επιλογές από το gravity, πάντως αυτό το έκανε και πριν να βάλω το gravity επίσης μου το έκανε και όταν είχα emui (τώρα έχω infocus), άρα μάλλον από το zui είναι. Ξέρει κανείς πως να το κάνω να σταματήσει;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το εξής πρόβλημα, όταν έχω σβηστή την οθόνη αυτή από μόνη της ανάβει σε τυχαίες στιγμές κάθε ~3 λεπτά στο lock screen. 'Εχω το zui locker αλλά έχω πειράξει και κάποιες επιλογές από το gravity, πάντως αυτό το έκανε και πριν να βάλω το gravity επίσης μου το έκανε και όταν είχα emui (τώρα έχω infocus), άρα μάλλον από το zui είναι. Ξέρει κανείς πως να το κάνω να σταματήσει;

Δοκίμασε να ξανά βάλεις το zui locker αμα συνεχισει να το κανει βγάλε το :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά,xposed 2.5 παίρνει η emui3 b262;

Ναι ,αυτην την έκδοση ειχα και δούλευε άψογα με τα module που ήθελα...

Link to comment
Share on other sites

Τι module χρησιμοποιείς που λειτουργούν στην εμυι?

Επειδή λιωνω youtube Εβαλα το youtube adaway και λειτουργει μια χαρά,αντίθετα με το xposed 2.3 δεν με δούλευε...όπως και το module του lucky patcher

Link to comment
Share on other sites

που το μυστηριο?εχεις 2 διαφορετικα τηλ,ενα F1 και ενα F1plus

 

Δεν εχω 2 διαφορετικα τηλεφωνα

Το cpu-z και τα δυο με 8 πυρηνες Α7 και με 2 gb ram τα βγαζει

Επισης τα εχω root και περασει την emui και στα 2. Οποτε F1 ειναι και τα δυο

Η μοναδικη διαφορα τους ειναι στο βαρος που αναγραφεται στο κουτι

Τα δικα σας κουτια τι βαρος γραφουν ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 2 διαφορετικα τηλεφωνα

Το cpu-z και τα δυο με 8 πυρηνες Α7 και με 2 gb ram τα βγαζει

Επισης τα εχω root και περασει την emui και στα 2. Οποτε F1 ειναι και τα δυο

Η μοναδικη διαφορα τους ειναι στο βαρος που αναγραφεται στο κουτι

Τα δικα σας κουτια τι βαρος γραφουν ?

 

δεν ειπες οτι το ενα στο εμφανιζει σαν plus?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπες οτι το ενα στο εμφανιζει σαν plus?

 

Σε site που ελεγχεις τα ΙΜΕΙ

To εβαλα να δω αν εχει info οτι ειναι refurbished η οτιδηποτε αλλο και το εβγαλε σαν plus

Η μοναδικη διαφορα τους ειναι στο βαρος που αναγραφεται στο κουτι

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Στο viper τι ρυθμισεις χρησιμοποιουμε (ακουστικα εχω τα samsung HS330) ? Ειχε ενα ποστ παλαιοτερα αλλα δεν το βρισκω

 

Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις εδώ (πάντα ως πρόταση)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5920416#post5920416

 

Σε site που ελεγχεις τα ΙΜΕΙ

To εβαλα να δω αν εχει info οτι ειναι refurbished η οτιδηποτε αλλο και το εβγαλε σαν plus

Η μοναδικη διαφορα τους ειναι στο βαρος που αναγραφεται στο κουτι

 

Το πάνω δεξιά είναι το βάρος, αλλά δεν καταλαβαίνω που υπάρχει το πρόβλημα. (εμένα γράφει κάπου 435)

Τα κουτιά είχαν τα ίδια πράγματα μέσα;

Η διαφορά του Plus εξωτερικά είναι το στρόγγυλο κουμπί μενού κάτω από την οθόνη (και είναι κάτι γραμμάρια βαρύτερο)

Εμπιστεύεσαι τόσο πολύ τι λέει ένα σαιτ με ΙΜΕΙ;

Τα πήρες από κάπου τα τηλέφωνα και είχες αξ' αρχής αμφιβολία για τη γνησιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις εδώ (πάντα ως πρόταση)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5920416#post5920416

 

Σ' ευχαριστω φίλε!:cool:

Καλησπέρα! Έχω το εξής πρόβλημα, όταν έχω σβηστή την οθόνη αυτή από μόνη της ανάβει σε τυχαίες στιγμές κάθε ~3 λεπτά στο lock screen. 'Εχω το zui locker αλλά έχω πειράξει και κάποιες επιλογές από το gravity, πάντως αυτό το έκανε και πριν να βάλω το gravity επίσης μου το έκανε και όταν είχα emui (τώρα έχω infocus), άρα μάλλον από το zui είναι. Ξέρει κανείς πως να το κάνω να σταματήσει;

To wakelock detector (από playstore) το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...