Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ βρίσκω τη βιντεοκλήση στην EMUI Unicom, αλλά σίγουρα υπήρχε στην Α310. Όχι ότι τη χρησιμοποιούσα, για να πω την αλήθεια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

αρα απ οτι καταλαβα ειναι θεμα ρομ,γιατι δεν βρισκω πουθενα επιλογη για βιντεοκληση στην μαμισια multilanguage.

πως μπορω να βαλω την συγκεκριμενη

ρομ?εισαι ικανοποιημενος με αυτη?σε ευχαριστω για τη βοηθεια,ξερω πως ειναι

κουραστικο για σας που γνωριζετε καλυτερα ,να εξηγειτε σε ασχετους,αλλα χρειαζομαι οπωσδηποτε την βιντεοκληση.

 

Εγω ναι ειμαι ευχαριστημενος με την mlais την εχω πολύ καιρο. Ηθελε βεβαια ενα καθαρισμα απο κινεζιες αλλα μετά ειναι πολυ καλη.

Απο εδω την κατέβασα

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

Οδηγίες υπάρχουν στην πρωτη σελίδα για να αλλαξεις rom.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι ειμαι ευχαριστημενος με την mlais την εχω πολύ καιρο. Ηθελε βεβαια ενα καθαρισμα απο κινεζιες αλλα μετά ειναι πολυ καλη.

Απο εδω την κατέβασα

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-port-mlais-4-4-3.85613/

Οδηγίες υπάρχουν στην πρωτη σελίδα για να αλλαξεις rom.

 

σ ευχαριστω φιλε.θα το παλεψω να αλλαξω.ελπιζω να μην καταστρεψω το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ρωτησει και εγω..απαντησει δεν πηρα..παιζει με skype παντωs..μου ειπανε..δεν το εχω δοκιμασει ακομα..αλλα θα ειθελα να παιζει με την μαμα εφαρμογη..

 

Μόλις το δοκιμασα και η Βιντεοκληση δουλευει κανονικα με Algorom v2!

Δυστυχως δε μου δουλευει απο το yandex launcher αλλα μικρο το κακο δεν τη χρησιμοποιω!!!

Απο τον dialer της ρομ ειναι οκ!

 

Δε χρειαστηκε να πειραξω κατι πηγα στην επαφη και πηρα τηλ με το εικονιδιο της βιντεοκλησης (γυρισα και την καρτα σε 3g μετα απο μηνυμα αλλιως δε λειτουργει)

Edited by Techdoctor
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω το Vroot αλλά σε όποιο site και να παω μου βγαζει το eset ότι είναι ιος.

http://www.mgyun.com/en/getvroot

http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Others/VROOT.shtml

Τι πρέπει να κάνω?

 

Απενεργοποιησε οτι antivirus/antimalware/antispam κλπ και κατεβασε το απο δω

Vroot 1.6

Vroot 1.7.9

 

Δοκιμασε με το 1.6 πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition αλλα μου εμφανιζει συνεχεια δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες google play εχει σταματησει!!!!!!!Ξερει κανεις το γιατι την ξανα περασα και δευτερη φορα αλλα παλι το ιδιο ακριβως εμφανιζει
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το vroot αλλα δεν βλεπει τη συσκευη ο υπολογιστης. Μονο φορτιζει. Μάλλον ειμαι πολυ ασχετος. Πρεπει να κατεβασω τους drivers ή πρεπει να ρυθμίσω κατι μεσα απο το κινητο? Αν χρειαζεται drivers απο που τους κατεβαζω?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκιμασα και η Βιντεοκληση δουλευει κανονικα με Algorom v2!

Δυστυχως δε μου δουλευει απο το yandex launcher αλλα μικρο το κακο δεν τη χρησιμοποιω!!!

Απο τον dialer της ρομ ειναι οκ!

 

Δε χρειαστηκε να πειραξω κατι πηγα στην επαφη και πηρα τηλ με το εικονιδιο της βιντεοκλησης (γυρισα και την καρτα σε 3g μετα απο μηνυμα αλλιως δε λειτουργει)

 

οταν λες "γυρισα την καρτα σε 3g" τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκιμασα και η Βιντεοκληση δουλευει κανονικα με Algorom v2!

Δυστυχως δε μου δουλευει απο το yandex launcher αλλα μικρο το κακο δεν τη χρησιμοποιω!!!

Απο τον dialer της ρομ ειναι οκ!

 

Δε χρειαστηκε να πειραξω κατι πηγα στην επαφη και πηρα τηλ με το εικονιδιο της βιντεοκλησης (γυρισα και την καρτα σε 3g μετα απο μηνυμα αλλιως δε λειτουργει)

 

Εμενα δεν μου παιζει μεσω μεσω dialer...πανω που παει να γινει,,μου λεει δεν εχουνε οριστει ρυθμισειs για βιντεοκληση,,αλλα παραπανω λεπτομερειεs δεν μου λεει,,μηπωs παιζει ρολο η σιμ?,Με μια απλη cu ειμαι..καρτοκινητο,,,δεν ξερω αν υποστηριζει ρυθμισειs βιντεοκληση..επισηs την εχω στο gsm sim slot..μηπωs πρεπει να αλλαξω sim σλοτ...η δεν παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το vroot αλλα δεν βλεπει τη συσκευη ο υπολογιστης. Μονο φορτιζει. Μάλλον ειμαι πολυ ασχετος. Πρεπει να κατεβασω τους drivers ή πρεπει να ρυθμίσω κατι μεσα απο το κινητο? Αν χρειαζεται drivers απο που τους κατεβαζω?

 

Ρυθμίσεις----->Σχετικά με το τηλέφωνο---->Αριθμός έκδοσης, πατάς 7 φορές επάνω του για να ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές και από εκεί τσεκάρεις να είναι ενεργοποιημένο το Usb debugging.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις----->Σχετικά με το τηλέφωνο---->Αριθμός έκδοσης, πατάς 7 φορές επάνω του για να ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές και από εκεί τσεκάρεις να είναι ενεργοποιημένο το Usb debugging.

 

Το έχω κανει ηδη αλλά τίποτα. Μόλις συνδεθει στο υπολογιστή με το καλώδιο usb παει αυτοματα στην φορτιση. Κατι μου εχει ξεφυγει

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις----->Σχετικά με το τηλέφωνο---->Αριθμός έκδοσης, πατάς 7 φορές επάνω του για να ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές και από εκεί τσεκάρεις να είναι ενεργοποιημένο το Usb debugging.[/quote

 

Το έχω κανει ηδη αλλά τίποτα. Μόλις συνδεθει στο υπολογιστή με το καλώδιο usb παει αυτοματα στην φορτιση. Κατι δεν έχει ξεφυγει

 

Υπάρχουν κάποιες επιλογές για τον τρόπο σύνδεσης. Πρέπει να είναι ρυθμισμένο στη μεταφορά αρχείων. Εσένα είναι επιλεγμένη η φόρτιση, γι' αυτό φορτίζει μόνο.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες "γυρισα την καρτα σε 3g" τι εννοεις?

 

To λειτουργω με gsm/edge για οικονομια μπαταριας (συνηθεια απο τα xiaomi...) οποτε μου εμφανισε μηνυμα για τη 3g λειτουργια.

 

Εμενα δεν μου παιζει μεσω μεσω dialer...πανω που παει να γινει,,μου λεει δεν εχουνε οριστει ρυθμισειs για βιντεοκληση,,αλλα παραπανω λεπτομερειεs δεν μου λεει,,μηπωs παιζει ρολο η σιμ?,Με μια απλη cu ειμαι..καρτοκινητο,,,δεν ξερω αν υποστηριζει ρυθμισειs βιντεοκληση..επισηs την εχω στο gsm sim slot..μηπωs πρεπει να αλλαξω sim σλοτ...η δεν παιζει ρολο?

 

Θα πρεπει να βαλεις την καρτα σιμ στην 1η θεση ή εστω να τη δηλωσεις ως 3g (settings/more/mob networks/3g)

 

Το δοκιμασα με free2go και λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχουν κάποιες επιλογές για τον τρόπο σύνδεσης. Πρέπει να είναι ρυθμισμένο στη μεταφορά αρχείων. Εσένα είναι επιλεγμένη η φόρτιση, γι' αυτό φορτίζει μόνο.

 

Πως μπορώ να το αλλάξω? Εχω εκδοση Android 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το vroot αλλα δεν βλεπει τη συσκευη ο υπολογιστης. Μονο φορτιζει. Μάλλον ειμαι πολυ ασχετος. Πρεπει να κατεβασω τους drivers ή πρεπει να ρυθμίσω κατι μεσα απο το κινητο? Αν χρειαζεται drivers απο που τους κατεβαζω?

 

αν γυρισεις 4-5 σελιδες πισω θα δεις και δικο μου ποστ και του mixanikosgr με λινκ για οτι χρειαζεσαι για το ρουτ.

αν εχεις official 036 4.2.2 τοτε δοκιμασε το official-root.zip μεσω recovery ή το kingroot μεσω υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την xTremeVanilla v2 Cyanogen Edition αλλα μου εμφανιζει συνεχεια δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες google play εχει σταματησει!!!!!!!Ξερει κανεις το γιατι την ξανα περασα και δευτερη φορα αλλα παλι το ιδιο ακριβως εμφανιζει

 

Κανεις????

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχουν κάποιες επιλογές για τον τρόπο σύνδεσης. Πρέπει να είναι ρυθμισμένο στη μεταφορά αρχείων. Εσένα είναι επιλεγμένη η φόρτιση, γι' αυτό φορτίζει μόνο.

 

Υπάρχει κανείς που να μου πει πως μπορω να αλλαξω στον τρόπο συνδεσης του usb καλωδιού με το υπολογιστή απο φόρτηση σε μεταφορα δεδομένων????

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες το module για τα θέματα;

 

το εκανα την πρωτη φορα αλλα μετα που την ξανα εσβησα τα εκανα wipe ολα ομως απο μεσα δεν το ξανα ενεργοποιησα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΝΩ ΌΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ RECOVERY MODE. KAMMIA IDEA KANEIS. EYXARISTV

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επίσης απαγορεύονται τα greeklish.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

το εκανα την πρωτη φορα αλλα μετα που την ξανα εσβησα τα εκανα wipe ολα ομως απο μεσα δεν το ξανα ενεργοποιησα!!!!

Δοκιμασε να το κανεις και απ εγκατάσταση,εμένα το έκανε συνέχεια το εκανα απ εγκατάσταση και μετα wipe cache\dalvik cache και δεν μου το ξανά έβγαλε καθολου

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει κανείς που να μου πει πως μπορω να αλλαξω στον τρόπο συνδεσης του usb καλωδιού με το υπολογιστή απο φόρτηση σε μεταφορα δεδομένων????

 

το βρηκα. Αλλαξα καλωδιο usb. Μαλλον δεν ειναι ολα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΝΩ ΌΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ RECOVERY MODE. KAMMIA IDEA KANEIS. EYXARISTV

Δηλαδή με το mobileuncle tools πέρασες custom recovery μετα πηγαίνεις εκεί που γράφει into recovery mode;;

Link to comment
Share on other sites

κανονικά βλέπει το .img file από την κάρτα το φορτω΄νει και οταν με ρωτάει να μπει σε recovery mode του λέω οκ και ξεκινάει και με ξαναβγάζει στη λοκ σκριν.

 

 

εχω φορμάρει την καρτα στον υπολογιστή σε fat 32 και αυτή την στιγμή μέσα έχει μόνο το .img και το .zip της ρομ

παίζει ρόλο που δεν έχω πάνω κάρτα sim

 

το τηλέφωνο λέει ότι φοράει αυτή τη στιγμή Προσαρμοσμένη έκδοση Βuild 62 μάλλον έκει την έχω πατήσει?

Edited by maxgr26
Link to comment
Share on other sites

κανονικά βλέπει το .img file από την κάρτα το φορτω΄νει και οταν με ρωτάει να μπει σε recovery mode του λέω οκ και ξεκινάει και με ξαναβγάζει στη λοκ σκριν.

 

 

εχω φορμάρει την καρτα στον υπολογιστή σε fat 32 και αυτή την στιγμή μέσα έχει μόνο το .img και το .zip της ρομ

παίζει ρόλο που δεν έχω πάνω κάρτα sim

 

το τηλέφωνο λέει ότι φοράει αυτή τη στιγμή Προσαρμοσμένη έκδοση Βuild 62 μάλλον έκει την έχω πατήσει?

Κλείσε το κινητό και πατά volume up και power button ταυτόχρονα μέχρι να ανοίξει...μετα δοκίμασε άλλο recovery έχω πχ έχω cwm...

Edit : μερικές Ρομ έχουν ενεργοποιημένο το "fast boot" τσεκαρε πως δεν είναι ενεργοποιημενο

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...