Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως βγαζουμε τις επαφες στην κεντρικη οθονη

 

Κράτα τις επαφές πατημένες,μόλις εμφανιστεί η κεντρική οθόνη,αφησέ τες όπου θες

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει την 4.4.2 lite του jonzalvo.

http://www.movilesdualsim.com/tema/pureaosp-lite-kitkat-4-4-2-multilenguaje.79570/

 

Ενώ φλασαρω το αρχείο που έχει για root δεν μου ρουταρει το κινητό. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-11-22-18-25-52_zps5gjtw5qm.jpg

 

ΖΆΧΑΡΗ!

Πάμε για 8 ώρες οθόνη! :)

 

Επειδη, δεν αντεχω άλλο, θα αφήσω την οθόνη αναμενη συνέχεια (stay awake on) και θα ανοιξω spotify στα ακουστικα ώστε να υπάρχει πάρε δώσε με το ίντερνετ ασταμάτητα .

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, με την στοκ ρομ υπάρχει το πρόβλημα με τα 4ψηφια sms? απενεργοποίησα την ενσωματωμενη εφαρμογή μηνυμάτων στο F1 ενός φίλου και εγκατεστησα Τextra, δεν ξεκινάει όμως αυτόματα μετά το restart με αποτελεσμα το τηλεφωνο να μην δεχεται καθολου μηνυματα. Αν ξεκινησεις την εφαρμογή με το χέρι, ολα οκ. Στο startup ειναι ενεργοποιημένη, εχω βαλει δυο τρια startup managers και με ολα φαινεται enabled. Εκανα disable και enable μπας και, αλλά τιποτα. Ενω υποτιθεται οτι θα ξεκινάει η εφαρμογή με το startup, δεν ξεκινάει, μονο χειροκίνητα. Το ίδιο κάνει και με handset sms. Αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα και στο 7320 που εχω και μετά απο 20 προσπάθειες κάτι εγινε και το textra ξεκινάει αυτόματα, δεν μπορώ όμως να βρω τι.

 

επίσης στο google account o συγχρονισμός είναι μονίμως απενεργοποιημενος και δεν ενεγοποιείται με τιποτα. μονο μπαινοντας στο υπομενού κάνει συγχρονισμο πχ στις επαφές με το χέρι. διαγραφοντας και ξαναφτιαχνοντας το λογαριασμο, τα ίδια.

 

 

επίσης αν βαλω custom rom, η embeded εφαρμογη μηνυμάτων δεχεται απο 4ψηφια? ευχαριστω

Edited by jomor
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

έχω το κινητό περίπου 1 εβδομάδα από vickmall. Όλα καλά, δεν θα το πειράξω ακόμη (είναι μαμά). Πήρα από εδώ μία 16GB SD card, αλλά τι κάνουμε για να τη δούμε όταν το συνδέουμε στο PC? Είναι φαντάζομαι κάτι που σχετίζεται με την κατάργηση του usb storage device και θα έχει ήδη απαντηθεί στο θέμα, θυμάται κάποιος που?

 

Πάντως σε εμένα δεν έχeι δουλέψει ούτε η επιλογή Media Device (MTP) - όταν το συνδέω στο PC (με win 7) μου γράφει ότι δεν εγκαταστάθκαν σωστά οι drivers. Η μόνη σύνδεση που έχω καταφέρει να κάνω είναι σαν Camera (PTP) και τότε βλέπω μόνο τους γνωστούς φακέλους DCIM και Pictures στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού.

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα?

 

εχεις ενεργοποιησει το usb debuging (εντοπισμος σφαλματων usb απο το μενου επιλογες γιαπρογραμματιστες)?

αν ναι πρεπει τα win7 να το αναγνωρισουν αυτοματα..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις power off αυτο θελω να πω το πολλυ κανε μια αφαιρεση υλικου απο την γραμμη εργασιων δεν εχει σημασια σε τι κατασταση ειναι, η οθονη,εκεινη την στηγμη.

Οσο για αυτο που λεει ο soup88 δεν γνωριζω να του απαντησω εγω απλα του ειπα μια λυση που προταθηκε απο εμπειρα μελη εδω,και η λυση δουλευει.Ασε που δεν το αντιμετωπιζω σαν προβλημα,μου συνεβει ολο και ολο 3 φορες,την μια με την μορφη που το παρουσιασε σ εσενα και αλλες δυο βγαζοντας κατα μηκος της οθονη λευκες γραμμες

 

Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια.Το πιθανοτερο ειναι να αλλαξω ρομ και θα δουμε πως θα παει κι αν θα το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για το Coolpad F2 4G LTE FDD αξιζουν τα 21 ευρω παραπανω ,να περιμενω να το βγαλουν και με ελληνικα ??

http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για το Coolpad F2 4G LTE FDD αξιζουν τα 21 ευρω παραπανω ,να περιμενω να το βγαλουν και με ελληνικα ??

 

Με μια μικρή ματιά φαίνεται να έχει καλύτερη cpu και μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενεργοποιησει το usb debuging (εντοπισμος σφαλματων usb απο το μενου επιλογες γιαπρογραμματιστες)?

αν ναι πρεπει τα win7 να το αναγνωρισουν αυτοματα..

 

Ευχαριστώ, ενεργοποίησα το developer και μετά το usb debuging και όλα καλά, βλέπω την κάρτα και το κινητό

Μία ακόμη απορία που είχα από παλαιότερα: Υπάρχουν κρίσημα αρχεία του Android συστήματος που θα πρέπει να μην πειράξω με τα windows? όταν βλέπω το τηλέφωνο από το PC?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.οταν βαζω ακουστικα(γνησια samsung) χαμηλωνει η ενταση στις εισερχομενες κλησεις.φταινε τα ακουστηκα η μηπως κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για το Coolpad F2 4G LTE FDD αξιζουν τα 21 ευρω παραπανω ,να περιμενω να το βγαλουν και με ελληνικα ??

http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

 

αν δεν σε πειραζουν οι 5.5'' το βρισκω πολυ καλη επιλογη, αν κρινω απο το δικο μου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ, ενεργοποίησα το developer και μετά το usb debuging και όλα καλά, βλέπω την κάρτα και το κινητό

Μία ακόμη απορία που είχα από παλαιότερα: Υπάρχουν κρίσημα αρχεία του Android συστήματος που θα πρέπει να μην πειράξω με τα windows? όταν βλέπω το τηλέφωνο από το PC?

 

δεν υπαρχει λογος να πειραξεις οποιοδηποτε αρχειο απο το τηλ.

τωρα αν εχεις σκουπιδια απο διαφορες εγκαταστασεις εφαρμογων προτεινω να βαλεις εφαρμογη που να καθαριζει..ψαξε στο play

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι

 

παρακαλω την βοηθεια σας για να μην διαβασω 500 σελιδεσ

προτεινα στον φιλο μοθ τον ΨΧρηστο και πηρε το F1

 

ΠΟΙΑ rom να του βαλω για να εχει καλη μπαταρια και σταθεροτητα

 

ευχαριστω πολυ a priori

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα επειδη μου αρεσει το UI της εργοστασιακης εβαλα αυτη:http://needrom.com/download/coollife-5-5-4-2-2/.Μια χαρα ειναι και μπαταρια σουπερ Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πειραζουν οι 5.5'' το βρισκω πολυ καλη επιλογη, αν κρινω απο το δικο μου..

 

λογου αρχη πρεσβιωπιας δεν νομιζω να με πειραξουν η 5.5 ιντσες , εσυ εχεις F2 ή το F1

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα επειδη μου αρεσει το UI της εργοστασιακης εβαλα αυτη:http://needrom.com/download/coollife-5-5-4-2-2/.Μια χαρα ειναι και μπαταρια σουπερ
Link to comment
Share on other sites

αν το παρω με αγγλικα και κινεζικα οπως το δινει το http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

μπορω να βαλω εγω τα ελληνικα ??

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, με την στοκ ρομ υπάρχει το πρόβλημα με τα 4ψηφια sms? απενεργοποίησα την ενσωματωμενη εφαρμογή μηνυμάτων στο F1 ενός φίλου και εγκατεστησα Τextra, δεν ξεκινάει όμως αυτόματα μετά το restart με αποτελεσμα το τηλεφωνο να μην δεχεται καθολου μηνυματα. Αν ξεκινησεις την εφαρμογή με το χέρι, ολα οκ. Στο startup ειναι ενεργοποιημένη, εχω βαλει δυο τρια startup managers και με ολα φαινεται enabled. Εκανα disable και enable μπας και, αλλά τιποτα. Ενω υποτιθεται οτι θα ξεκινάει η εφαρμογή με το startup, δεν ξεκινάει, μονο χειροκίνητα. Το ίδιο κάνει και με handset sms. Αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα και στο 7320 που εχω και μετά απο 20 προσπάθειες κάτι εγινε και το textra ξεκινάει αυτόματα, δεν μπορώ όμως να βρω τι.

 

επίσης στο google account o συγχρονισμός είναι μονίμως απενεργοποιημενος και δεν ενεγοποιείται με τιποτα. μονο μπαινοντας στο υπομενού κάνει συγχρονισμο πχ στις επαφές με το χέρι. διαγραφοντας και ξαναφτιαχνοντας το λογαριασμο, τα ίδια.

 

 

επίσης αν βαλω custom rom, η embeded εφαρμογη μηνυμάτων δεχεται απο 4ψηφια? ευχαριστω

Λοιπόν επειδή είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα έκανα τα εξής και απο τότε δεν ξαναειχα θεμα.

1) καθαρισμό δεδομένων από την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων.

2) πάγωμα της στοκ εφαρμογής μηνυμάτων με το titanium.

3) καθαρισμό δεδομένων με το titanium απο τις εφαρμογές που εχουν κατι κινέζικα γράμματα οι δύο έχουν το ρομποτάκι του android και η μία λεει 1.0 και η άλλη 3.0 οι άλλες δύο έχουν μία πράσινη ασπίδα με το γράμμα C μέσα, η μία λέει 2.0_ver... και η άλλη 3.1 . Αυτές τις 4 κινέζικες εφαρμογές έκανα καθαρισμό δεδομένων και στην συνέχεια τις πάγωσα. (Έχα την εντύπωση, αλλα μπορεί να κάνω και λάθος οτι είναι εφαρμογή για να κανει power save στην μπαταρία και παγώνει την εφαρμογή μηνυμάτων οταν είναι σε deep sleep , γι αυτό δεν ξεκινουσε η εφαρμογή μηνυματων ενω αν την ξεκιναγα χειροκίνητα μετα λειτουργουσε κανονικα)

4) κατέβασα την εφαρμογή go sms pro και αυτη με το titanium και την έκανα εφαρμογη συστήματος.

Αυτά έκανα εγω και απο τότε δεν έχω ξαναχάσει μήνυμα είτε εχω ανοιχτό το κινητό, είτε το έχω κλειστο και το ανοιξω, ειτε είναι απο 4 ψηφια νούμερα.

 

 

Εγω προσωπικα επειδη μου αρεσει το UI της εργοστασιακης εβαλα αυτη:http://needrom.com/download/coollife-5-5-4-2-2/.Μια χαρα ειναι και μπαταρια σουπερ

Και εγώ αυτή έχω και είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

λογου αρχη πρεσβιωπιας δεν νομιζω να με πειραξουν η 5.5 ιντσες , εσυ εχεις F2 ή το F1

 

το f1 εχω, μιλαω απο επιδοσεις..οι 5.5''μου φαινεται πολυ μεγαλο

μπορεις να συγκρινεις τις ιντσες σε ενα καταστημα..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...είμαι με την unicom. Πως μπορούμε να βάλουμε τις εφαρμογές στην οθόνη να φαίνονται με αλφαβητική σειρά;

Επίσης γιατί παντού (antutu κλπ) το τηλέφωνο το αναγνωρίζει ως Huawei G750;

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβληματα με την συνδεση σε υπολογιστη,υπαρχει και η λυση της συνδεσης με ftp μεσω του wifi.

H εφαρμογη Διαχειριστής αρχείων ΕS δινει την δυνατοτητα,για μεταφορα αρχειων απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνω.

Το εχω δοκιμασει σε win7 και internet explorer,o firefox δεν βρησκει την διευθηνση ftp. ΣΕ EMU UNICOM

UI 2.3 εκεινη που ειχα πρωτοβρει στο ιταλικο φορουμ 610 MB την δουλευω περισσοτερο απο ενα μηνα....και ναι χανει την συνδεση με

το wifi ,μου συνεβει σημερα οταν το αλλαξε λειτουργια απο ultra εξοικονομησης ενεργειας σε κανονικη λειτουργια....

αφου το ανοιγοεκλεισα το βρηκε

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω την μη σωστή λειτουργία του 3g και την συμπεριφορά των δεδομένων γενικά στην mlais . laek ftw!!

 

Στην mlais υπαρχει λυση για το 3G η παμε για αλλα;

Σημερα με 3G Vodafone CU επιασα 4,46 mbps download και 3,06 mbps upload.

Μετρια νομιζω.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...