Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς. Δεν ξέρω σε ποιες rom δεν δουλέυουν τα maps, αν δεν δουλεύουν ούτε στην επίσημη τότε μπορεί να το φτιάξουν στην 035 ή 036 που έρχονται και να μπορείτε όλοι να πάρετε το apk από εκεί μετά και να δείτε αν δουλεύει και στις custom. Αλλά προς το παρόν μην την ανανεώσεις.

 

Την έβαλα χθες την 036 και δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Για βάλτε ένα screenshot από το Google Play Services να δούμε version. Γιατί οι καινούργιοι maps θέλουν έκδοση 5 και πάνω νομίζω....
Link to comment
Share on other sites

Για βάλτε ένα screenshot από το Google Play Services να δούμε version. Γιατί οι καινούργιοι maps θέλουν έκδοση 5 και πάνω νομίζω....

 

Νομιζω πως αυτα κανουν update αυτοματα ετσι και αλλιως, κανω λαθος?

 

Ζηταω ταπεινα συγγνωμη, βασιλια Ηλιε.

 

Δεν νομιζω πως δικαιολογειται αυτη η απαντηση :confused: ,

αλλα εαν σε προσεβαλα ζητω συγνωμη.

Καταλαβαινεις πιστευω πως να σε βοηθησω ηθελα (για το μπακαπ των εφαρμογων ας πουμε) και οχι να σου την πω :shifty:

 

Οσο για το σχολιο μου για το αν διαβαζει κανεις τα σχολια, αφενος μας αφορα ολους και αφετερου θελω να πιστευω πως ειναι λογικο οταν πας να περασεις custom λογισμικο να διαβασεις την περιγραφη..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Για βάλτε ένα screenshot από το Google Play Services να δούμε version. Γιατί οι καινούργιοι maps θέλουν έκδοση 5 και πάνω νομίζω....

 

Να δούλευε.... καλά θα ήταν!

 

Unfortunately, Google Play services has stopped.

 

Α!!! Τα maps δουλεύουν τελικά αφού έκανα την διαδικασία κάνα δυο φορές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αυτα κανουν update αυτοματα ετσι και αλλιως, κανω λαθος?

 

Καλά το λες αλλά δεν ξέρω τι παίζει. Μήπως υπάρχει θέμα στο F1 και δεν γίνονται... Δείτε το version και αν είναι 4κάτι βάλτε αυτά: https://mega.co.nz/#!1MUUzbTA!yVmA-EFOKJIHp89wlhAV_AR2uvBnJDjHPI88x75Oj4Q

 

Μετά αν δεν δουλεύει κάτι δεν φταίω όμως... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχετικά αρμονική συμβίωση με την "μαμά" ρομ του vickmall, προχώρησα κι εγώ στο ...μεγάλο βήμα της αλλαγής ρομ.

Με βάση τις αναλυτικότατες οδηγίες του johnickz1 στην σελ.12, έβαλα πολύ εύκολα την εκεί προτεινόμενη AOSP.

Την συνήθισα πολύ γρήγορα. Πολύ σταθερή και μου αρέσει και σαν στυλ συν του ότι έφυγαν αυτόματα τα διάφορα ...κινέζικα.

Το τηλέφωνο συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα.

Είχα πρόβλημα μόνο στην ένταση του ήχου κλήσης, το οποίο διορθώθηκε με τις οδηγίες του CrazyAnt στην σελ.67.

Όλα μέχρι στιγμής πηγαίνουν ρολόι, οπότε δεν ψήνομαι να αλλάξω σύντομα ρομ, εκτός αν βγει κάποια με πολύ σημαντικές αλλαγές.

Με την κάμερα δεν έχω -παραδόξως- ασχοληθεί ιδιαίτερα ακόμη. Έχω βάλει την σχετική εφαρμογή της Lenovo και σύντομα θα δω πως τα πάει με αυτό.

Η πρoστατευτική μεμβράνη tempered glass που έχει προαναφερθεί είναι όντως πολύ καλή, αλλά θέλει προσοχή στην τοποθέτηση της. Κάντε την όπως το βιντεάκι που δώθηκε πριν κάποιες σελίδες, χρησιμοποιώντας τα αυτοκολλητάκια που έρχονται μαζί.

 

Που κοντα ειναι αυτο το βιντεο,και πως τα χρησιμοποιουμε τα αυτοκολητακια?

Την πρωτη την περασα κατευθειαν με την μια τελεια ,ισος και απο τυχη να μου εκατσε ακριβος ευθυγραμισμενα και τωρα που περιμενω το δευτερο tempered glass μην κανουμε καμια στραβη!

Το βρηκα τελικα το βιντεο αλλα δεν δειχνει πως χρησιμοποιουμε τα αυτοκολητακια που εχει μεσα η συσκευασια για ευθηγραμιση του tempered glass !

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα επιτέλους .

Λεπτομέρειες και εντυπώσεις εν καιρο αφου σε πρωτη φαση εχω αρκετα θεματακια με την rom που μου ηρθε από το vickmall.

Συγκεκριμένα όταν κανω επανεκκίνηση την συσκευή χανω κάποιες εφαρμογες που εχω εγκατεστημένες και πρέπει κάθε φορα να τις καρτεβαζω από το store.

Οι εφαρμογες που το παθαίνουν αυτό από ότι εχω παρατηρήσει είναι εφαρμογές που εχουν ξεχωριστό αρχειο ενεργοποίησης .

Συμβαίνει όμως και σε εφαρμογές που είναι ένα αρχειο.

Να σημειώσω πως ολες οι εφαρμογές μου είναι αγορασμένες.

Το εχει συναντήσει κανεις;

Επίσης δεν το βλεπουν τα windows 7 64bit.

Διάβασα στις προυγουμενες σελιδες πως κατι παίζει με τους dirvers αλλα αν θελει καποιος ας μου δειξει πιο αρχείο πρεπει να περασω.

 

Παντως μου αρεσει το σκηνικό

Link to comment
Share on other sites

Που κοντα ειναι αυτο το βιντεο,και πως τα χρησιμοποιουμε τα αυτοκολητακια?

Την πρωτη την περασα κατευθειαν με την μια τελεια ,ισος και απο τυχη να μου εκατσε ακριβος ευθυγραμισμενα και τωρα που περιμενω το δευτερο tempered glass μην κανουμε καμια στραβη!

Το βρηκα τελικα το βιντεο αλλα δεν δειχνει πως χρησιμοποιουμε τα αυτοκολητακια που εχει μεσα η συσκευασια για ευθηγραμιση του tempered glass !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5485079&highlight=tempered+glass#post5485079A

Αυτό το βίντεο είδες;

Δείχνει ακριβώς πως να τα χρησιμοποιήσεις. Εγώ δεν είχα καταλάβει τι ρόλο παίζουν και όταν κατάφερα να την βάλω με μόνο τα δάχτυλά μου, πάνω δεξιά είχα κάνει ένα πολύ μικρό τσάκισμα/σημάδι. Μετά το τράβηξε και η γυναίκα μου για να δει...τι ακριβώς ήταν η μεμβράνη που της διαφήμισα και πλέον δεν μπαίνει καλά...

Οπότε παρήγγειλα άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Win7, 64bit έχω.

Κατέβασε τα αρχεία από αυτόν τον σύνδεσμο.

Ίσως να τα έχεις κατεβάσει ήδη, για αυτά μιλούσα και στα προηγούμενα ποστ. Έχει drivers μέσα για 64bit.

Θα μπορέσεις να το φτιάξεις, μην ταράζεσαι! Στέλνε μου PM αν θέλεις περισσότερη βοήθεια. Έχω τα data πάντα ανοιχτά στο κινητό και θα βλέπω άμεσα το mail ειδοποίησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον θέλει να ακολουθήσει την Official ROM (Αγγλικά και Κινέζικα μόνο), ένα παλικάρι στο Modaco το έκανε πραγματικά εύκολο.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να περάσετε TWRP μέσω του Mobile UncleTools και μετά να κάνετε restore τα παρακάτω backup αρχεία.

Τα αρχεία θα πρέπει να τοποθετηθούν στο παρακάτω directory: SD\TWRP\BACKUPS\0000000000000000\ "Φάκελος με backup εδώ"\

 

Το backup είναι στην πιο αγνή μορφή και έχει γίνει πριν το πρώτο άνοιγμα του κινητού μετά από flashάρισμα απ' ότι κατάλαβα. Οπότε δεν έχει προσωπικά του δεδομένα και η πρώτη εκκίνηση θα πάρει κάποια ώρα.

 

Λοιπον

Μολις φλασαρα την τελευταια AOSP ROM του jonjalvo (αυτην με ημερομηνια 30/6/2014, οχι την PURE AOSP που ειχε ανεβασει αρχες Ιουνιου) και απο οτι βλεπω εμφανιζει και σε μενα το ιδιο μηνυμα

Αρα το συμπερασμα που βγαζω ειναι πως μαλλον ειναι καποιο feature της ΡΟΜ για να αδειαζει η cache (??) μετα απο επανεκκινηση για να μην μαζευεται σαβουρα συνεχεια

Μπορει ομως και να κανω λαθος

 

Εκανα 4-5 restarts (πριν 15' την περασα) και καθε φορα το κινητο μπουταρει κανονικα χωρις να χρειαστει να μπω σε ρικοβερι οπως περιγραφεις

 

 

 

Μπορεις να μου πεις τι διεγραψες στην προσπαθεια σου να σταματησεις την εμφανιση του μηνυματος για την διαγραφη?

Και γενικοτερα τι κινησεις εκανες και αν εχεις βρει καποια πληροφορια (δωσε κανα λινκ)

 

Οσοι εχετε περασει αυτην την ΡΟΜ (AOSP-CoolPad-f1W-V2.0-jonzalvo 30/6/2014), σας εμφανιζει και εσας το ιδιο μηνυμα?

 

Απο αυτα που περιγραφεις αντιλαμβανομαι πως το προβλημα σου (με τα bootloops) εγινε οταν εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

για το θεμα του μηνυματος, εστειλα pm στον jonjalvo και ποσταρα και στην σελιδα της ΡΟΜ

Μολις μου απαντησει θα ενημερωσω

 

Λοιπόν τελικά τα κατάφερα!:lol::lol::lol:

Όσο δύσκολο δείχνει τόσο ευκολο ειναι στην πραγματικοτητα.:happy:

Στην ουσια θελει στην αρχη σωστα τους drivers οπως ακριβως αναφερει στην αρχη.Τελικα δουλεψα στο netbook απ'το φιλο μου σε winXP,γιατι έμενα δεν έπαιζε σωστά.Οχι γιατι δουλευω win7,64bit αλλα γιατι εχω κανει άπειρα πειραματα πανω στο pc μου και ημουνα σιγουρος οτι δουλευε λαθος με το κινητο.

Εγω για τους drivers δούλεψα λίγο ανάποδα,πρώτα συνδεα το κινητό και μετά πέρναγα drivers,και για να μην περνάω οτι να'ναι σκαναριζα αυτούς που ειχα κατεβάσει ειτε στον οδηγο που βγαζουν στα XP ειτε στη διαχείριση συσκευών.

Την πρωτη φορα ζητα να συνδέσεις το κινητο με το pc χωρις μπαταρια.

Την δευτερη με μπαταρια,αλλα εγω πάταγα τα 2 πληκτρα της φωνης που μπηκε σε λειτουργιά fastboot.Εκει ηθελε τους drivers της Coolpad.

Μια και ολα ηταν OK,απλα τα επόμενα πηγαν οπως ελεγαν οι οδηγίες και την στιγμη που συνδέσεις πατας το volume + & - οσο γινει η μπαρα κόκκινη,πανω απο 3-4 sec δεν ηταν,το αφηνεις και απλα περιμένεις.

Οταν σου βγαλει το πρασινο ν OK το αποσυνδεεις,βγαζεις την μπαταρια για λιγο,την ξαναβαζεις,αναβεις και απλα περιμενεις γιατι θελει λιγο χρονο μεχρι να αναψει κανονικα.

 

Λοιπον αυτη η rom που περασε ειναι 015,απο οτι ειδα απο κει που την κατεβασα?

Αρα χρειζετε root?Eιδα οτι εχει Αγγλικο recovery οχι το cwm και μετα επιλογη rom οπου βλεπω την PURE-AOSP-V2.0 μεχρι να δουμε με την τελευταια τη θα γινει.

 

 

Ότι και να πω πλέον είναι λίγο και ενα Ευχαριστώ δε φτάνει για όλους όσους με βοήθησαν με τις οδηγίες-πληροφορίες που μου έδωσαν για αυτό το θέμα.

:thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς οσους εχουν περασει την τελευταια AOSP

Μπορειτε να εγκαταστησετε την εφαρμογη Quick Boot και να μου πειτε αν σας δινει superuser permissions?

 

Γιατι εγω τρωω ακυρο και δεν ξερω γιατι Οο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά τα κατάφερα!:lol::lol::lol:

Όσο δύσκολο δείχνει τόσο ευκολο ειναι στην πραγματικοτητα.:happy:

Στην ουσια θελει στην αρχη σωστα τους drivers οπως ακριβως αναφερει στην αρχη.Τελικα δουλεψα στο netbook απ'το φιλο μου σε winXP,γιατι έμενα δεν έπαιζε σωστά.Οχι γιατι δουλευω win7,64bit αλλα γιατι εχω κανει άπειρα πειραματα πανω στο pc μου και ημουνα σιγουρος οτι δουλευε λαθος με το κινητο.

Εγω για τους drivers δούλεψα λίγο ανάποδα,πρώτα συνδεα το κινητό και μετά πέρναγα drivers,και για να μην περνάω οτι να'ναι σκαναριζα αυτούς που ειχα κατεβάσει ειτε στον οδηγο που βγαζουν στα XP ειτε στη διαχείριση συσκευών.

Την πρωτη φορα ζητα να συνδέσεις το κινητο με το pc χωρις μπαταρια.

Την δευτερη με μπαταρια,αλλα εγω πάταγα τα 2 πληκτρα της φωνης που μπηκε σε λειτουργιά fastboot.Εκει ηθελε τους drivers της Coolpad.

Μια και ολα ηταν OK,απλα τα επόμενα πηγαν οπως ελεγαν οι οδηγίες και την στιγμη που συνδέσεις πατας το volume + & - οσο γινει η μπαρα κόκκινη,πανω απο 3-4 sec δεν ηταν,το αφηνεις και απλα περιμένεις.

Οταν σου βγαλει το πρασινο ν OK το αποσυνδεεις,βγαζεις την μπαταρια για λιγο,την ξαναβαζεις,αναβεις και απλα περιμενεις γιατι θελει λιγο χρονο μεχρι να αναψει κανονικα.

 

Λοιπον αυτη η rom που περασε ειναι 015,απο οτι ειδα απο κει που την κατεβασα?

Αρα χρειζετε root?Eιδα οτι εχει Αγγλικο recovery οχι το cwm και μετα επιλογη rom οπου βλεπω την PURE-AOSP-V2.0 μεχρι να δουμε με την τελευταια τη θα γινει.

 

 

Ότι και να πω πλέον είναι λίγο και ενα Ευχαριστώ δε φτάνει για όλους όσους με βοήθησαν με τις οδηγίες-πληροφορίες που μου έδωσαν για αυτό το θέμα.

:thanks::thanks::thanks::thanks:

 

Υπέροχα! Είδες πως τελικά δεν ήταν τίποτα?

Η 015 στην οποία είσαι θέλει να γίνει ROOT. Οπότε δες τι κάνεις:

1) Κατεβάζεις το Vroot από εδώ. Το κάνεις εγκατάσταση στο PC σου.

2) Στο κινητό πας στις ρυθμίσεις, About Phone -> πατάς 7 συνεχόμενες φορές το Build Number για να ανοίξεις το Developer options.

3) Πας πίσω στα settings και πάνω από το About Phone υπάρχει πλέον το Developer Options. Τικάρεις το USB debugging.

4) Ανοίγεις στο PC το Vroot

5) Συνδέεις το κινητό με το PC

6) Παρατηρείς πως το Vroot αρχίζει μια αναζήτηση. Μέσα σε ένα λεπτό θα πρέπει να εμφανίσει πως έχεις συνδέσει το 8297. Όταν το δείξει αυτό πατάς το πράσινο κουμπί.

7) Το κινητό θα κάνει restart και όταν ανοίξει ξανά θα έχει γίνει ROOT.

8) Περνάς Mobile UncleTools και την recovery της επιλογής σου.

9) Flashάρεις νέα ROM.

10) Πας για μπύρες! :P

Edited by StratosGK
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα επιτέλους .

Λεπτομέρειες και εντυπώσεις εν καιρο αφου σε πρωτη φαση εχω αρκετα θεματακια με την rom που μου ηρθε από το vickmall.

Συγκεκριμένα όταν κανω επανεκκίνηση την συσκευή χανω κάποιες εφαρμογες που εχω εγκατεστημένες και πρέπει κάθε φορα να τις καρτεβαζω από το store.

Οι εφαρμογες που το παθαίνουν αυτό από ότι εχω παρατηρήσει είναι εφαρμογές που εχουν ξεχωριστό αρχειο ενεργοποίησης .

Συμβαίνει όμως και σε εφαρμογές που είναι ένα αρχειο.

Να σημειώσω πως ολες οι εφαρμογές μου είναι αγορασμένες.

Το εχει συναντήσει κανεις;

Επίσης δεν το βλεπουν τα windows 7 64bit.

Διάβασα στις προυγουμενες σελιδες πως κατι παίζει με τους dirvers αλλα αν θελει καποιος ας μου δειξει πιο αρχείο πρεπει να περασω.

 

Παντως μου αρεσει το σκηνικό

 

ειχα και εγω αυτο το προβλημα με τις εφαρμογες και το ελυσα οταν σταματησα να τις κανω μετακινηση στην καρτα sd.

επισης και σε εμενα δεν το εβλεπαν τα win7 και το ελυσα με τον τροπο που μου ειπε

ο Stavros8691

 

Πηγαίνεις στα Settings (ρυθμίσεις) και πατάς στο About Phone. Εκεί θα πρέπει να πατήσεις 7-8 φορές πάνω στο Build Number. Μόλις το κάνεις θα δείς μήνυμα ότι έχεις ξεκλειδώσει το Developer Menu. Επιστρέφεις μία φορά πίσω και βρίσκεις το menu Developer Options και από εκεί τσεκάρεις το USB debugging.

 

Τώρα συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή σου.

 

βλεπω ομως οτι στην τελευταια AOSP που μολις περασα οτι δεν χρειαζεται αυτη η διαδικασια και τα win7 το βλεπουν κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω.

Πάντως εγώ δεν έχω βάλει ακόμα sd και οι εφαρμογές πάνε όλες στο τηλέφωνο.

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με το WiFi που αρκετά τακτικά κολλάει και πρέπει να το ανοίξω και να το κλείσω.

Έχω την 015 αλλά βλέπω πως έχει αρκετά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα! Είδες πως τελικά δεν ήταν τίποτα?

Η 015 στην οποία είσαι θέλει να γίνει ROOT. Οπότε δες τι κάνεις:

1) Κατεβάζεις το Vroot από εδώ. Το κάνεις εγκατάσταση στο PC σου.

2) Στο κινητό πας στις ρυθμίσεις, About Phone -> πατάς 7 συνεχόμενες φορές το Build Number για να ανοίξεις το Developer options.

3) Πας πίσω στα settings και πάνω από το About Phone υπάρχει πλέον το Developer Options. Τικάρεις το USB debugging.

4) Ανοίγεις στο PC το Vroot

5) Συνδέεις το κινητό με το PC

6) Παρατηρείς πως το Vroot αρχίζει μια αναζήτηση. Μέσα σε ένα λεπτό θα πρέπει να εμφανίσει πως έχεις συνδέσει το 8297. Όταν το δείξει αυτό πατάς το πράσινο κουμπί.

7) Το κινητό θα κάνει restart και όταν ανοίξει ξανά θα έχει γίνει ROOT.

8) Περνάς Mobile UncleTools και την recovery της επιλογής σου.

9) Flashάρεις νέα ROM.

19) Πας για μπύρες! :P

 

Έξοχα!

Το 19 που λες μου άρεσε περισσότερο, αρα αν την κανεις κατα τα μέρη μου είναι κερασμενες!!

Θα ασχοληθω αργότερα και με αυτό την οδηγό γιάτι είμαι εκτος σπιτιού.

Τελικά με την τελευταία aosp έχουμε κάνα νεο??

Και παλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι περισσότεροι έχετε περάσει αρκετούς driver για mtk στα PC σας με συνέπεια να μην συνδέεται πλεον με τίποτα το κινητό, θα πρέπει να κατεβάσετε το USBDeview και με λειτουργία ως admin να καθαριστεί το PC απο τους προηγούμενους που δεν λειτουργούν και μετά να περαστούν οι νέοι προς δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Επειδή το έχω για να το δώσω στον φίλο μου, δεν ασχολούμαι πλέον με το κινητό (είναι στο ράφι) και έχω χάσει "επεισόδια", είχα περάσει την Miui 4.6.16 ......

 

Τώρα βλέπω από εδώ http://en.miui.com/download-208.html ότι έχει 2 νέες εκδόσεις για κατέβασμα, αμφότερες 4.7.11 (μία του xs και μία του slydermi).

 

Τις έχει δοκιμάσει κάποιος; Αξίζει να περάσω κάποια από αυτές ή έχουν κάποιο θέμα; Τέλος, ελληνικά έχουν;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Επειδή το έχω για να το δώσω στον φίλο μου, δεν ασχολούμαι πλέον με το κινητό (είναι στο ράφι) και έχω χάσει "επεισόδια", είχα περάσει την Miui 4.6.16 ......

 

Τώρα βλέπω από εδώ http://en.miui.com/download-208.html ότι έχει 2 νέες εκδόσεις για κατέβασμα, αμφότερες 4.7.11 (μία του xs και μία του slydermi).

 

Τις έχει δοκιμάσει κάποιος; Αξίζει να περάσω κάποια από αυτές ή έχουν κάποιο θέμα; Τέλος, ελληνικά έχουν;

Απ'οσο εχω διαβασει αυτη που φορας (την ιδια φοραω κι εγω) εχει τα λιγοτερα θεματα, οποτε μεινε εκει που εισαι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο εχω διαβασει αυτη που φορας (την ιδια φοραω κι εγω) εχει τα λιγοτερα θεματα, οποτε μεινε εκει που εισαι.

 

ΟΚ, ευχαριστώ.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι μηπως εχετε δοκιμασει να μεταφερετε κανενα βιντεακι και να το παιξετε στο τηλεφωνο?

Εγω μολις το εκανα και τα αποτελεσματα εχουν ως εξης. Το βιντεο ειναι τυπου .wmv και οταν το

βαζω στη μνημη του τηλεφωνου δεν το βλεπει καθολου. Οταν το βαζω στην καρτα το παιζει

κανονικα αλλα χωρις ηχο. Φοραω τη miui 4.6.16. Λετε να φταιει η rom?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα φυσαει…

Έβγαλα την rom που μου ειχε ρθει το κινητό και εβαλα την aosp 2.0 και πραγματικά η συσκευη αναστήθηκε.

Λύθηκαν όλα τα προβληματα που ειχα γραψει παραπάνω και επιτέλους καταφερα να το φορτώσω με ολες τις εφαρμογές που δουλευω .

Στην rom που δινουν οι κινέζοι η μισή μνήμη σχεδον καταλαμβάνεται ενώ με την aosp με 60 εφαρμογές εγκατεστημένες και τις 15 από αυτές να τρέχουν συνέχεια καταλαμβάνει μονο 466mb με περίσσια ελεύθερη μνημη 1,5gb .

 

Εχω μονο δυο δεματάκια αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Το ένα δεν ξερω πως εγινε ξαφνικά αλλα όταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιήσεων για να ενεργοποιήσω πχ wifi , gps η bt τωρα πια δεν εχει τίποτα εκτος από την επιλογη για ενεργοποίηση της ασύρματης οθονης..

Πως μπορεί να εγινε αυτο;

Και επισης εξακολουθω να μην μπορω να το συνδέσω με windows 7 64αρια.

Αντι να μου ανοιξει τα περιχυμένα του κινητου τα windows το βλεπουν ως cd…

Link to comment
Share on other sites

Τωρα φυσαει…

Έβγαλα την rom που μου ειχε ρθει το κινητό και εβαλα την aosp 2.0 και πραγματικά η συσκευη αναστήθηκε.

Λύθηκαν όλα τα προβληματα που ειχα γραψει παραπάνω και επιτέλους καταφερα να το φορτώσω με ολες τις εφαρμογές που δουλευω .

Στην rom που δινουν οι κινέζοι η μισή μνήμη σχεδον καταλαμβάνεται ενώ με την aosp με 60 εφαρμογές εγκατεστημένες και τις 15 από αυτές να τρέχουν συνέχεια καταλαμβάνει μονο 466mb με περίσσια ελεύθερη μνημη 1,5gb .

 

Εχω μονο δυο δεματάκια αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Το ένα δεν ξερω πως εγινε ξαφνικά αλλα όταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιήσεων για να ενεργοποιήσω πχ wifi , gps η bt τωρα πια δεν εχει τίποτα εκτος από την επιλογη για ενεργοποίηση της ασύρματης οθονης..

Πως μπορεί να εγινε αυτο;

Και επισης εξακολουθω να μην μπορω να το συνδέσω με windows 7 64αρια.

Αντι να μου ανοιξει τα περιχυμένα του κινητου τα windows το βλεπουν ως cd…

 

Είναι Multilanguage αυτή? Ελληνικά καλά έχει? To Link για κατέβασμα είναι από εδώ?

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα φυσαει…

Έβγαλα την rom που μου ειχε ρθει το κινητό και εβαλα την aosp 2.0 και πραγματικά η συσκευη αναστήθηκε.

Λύθηκαν όλα τα προβληματα που ειχα γραψει παραπάνω και επιτέλους καταφερα να το φορτώσω με ολες τις εφαρμογές που δουλευω .

Στην rom που δινουν οι κινέζοι η μισή μνήμη σχεδον καταλαμβάνεται ενώ με την aosp με 60 εφαρμογές εγκατεστημένες και τις 15 από αυτές να τρέχουν συνέχεια καταλαμβάνει μονο 466mb με περίσσια ελεύθερη μνημη 1,5gb .

 

Εχω μονο δυο δεματάκια αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Το ένα δεν ξερω πως εγινε ξαφνικά αλλα όταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιήσεων για να ενεργοποιήσω πχ wifi , gps η bt τωρα πια δεν εχει τίποτα εκτος από την επιλογη για ενεργοποίηση της ασύρματης οθονης..

Πως μπορεί να εγινε αυτο;

Και επισης εξακολουθω να μην μπορω να το συνδέσω με windows 7 64αρια.

Αντι να μου ανοιξει τα περιχυμένα του κινητου τα windows το βλεπουν ως cd…

Καταρχην ποια ν2.0 περασες?

Την 30/6/2014 ή την προηγουμενη 4/6/2014?

 

Για το θεμα με τις επιλογες απο τα quick settings, πηγαινε στο gravitybox και απο εκει μεσα επελεξε οτι θελεις να φανιζεται

Αν θελεις μονο τις επιλογες που εχει by dwfault η jellybean, τοτε παλι μεσα απο το gravity κλεισε το masterswitch

 

Αν φορας την ν2.0 της 30/6 κανε μου μια χαρη σε παρακαλω

Εγκατεστησε το quickboot apk και πες αν σου δινει superuser access

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα την έβαλα και εγώ την v2.0 jonzalvo (30/6/2014), δείχνει ότι πετάει το τηλέφωνο από θέμα ταχύτητας! !

 

Έβαλα σαν επιλογή τον Apex Launcher, όλα οκ. ....σύνδεση στο Wi-Fi του σπιτιού άμεσα και στον λογαριασμό Google επίσης. ....

 

Αυτά προς το παρόν. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα την έβαλα και εγώ την v2.0 jonzalvo (30/6/2014), δείχνει ότι πετάει το τηλέφωνο από θέμα ταχύτητας! !

 

Έβαλα σαν επιλογή τον Apex Launcher, όλα οκ. ....σύνδεση στο Wi-Fi του σπιτιού άμεσα και στον λογαριασμό Google επίσης. ....

 

Αυτά προς το παρόν. ....

Μπορεις να εγκαταστησεις το quickboot και να μου πεις αν σου δουλευει σε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εγκαταστησεις το quickboot και να μου πεις αν σου δουλευει σε παρακαλω?

 

To έβαλα....το ανοίγω και βγάζει 4 επιλογές: Reboot - Recovery - Bootloader - Power Off

 

Τι είναι αυτό το apk?

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...