Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μπηκε παραγγελια το τηλεφωνακι απο vickmall,αυριο μου ειπε η selina θα το στειλει και θα μου δωσει τρακινγκ.

Και μου εκανε και δωρο μια 8αρα καρτα!Επισης εβαλα μαζι και μια θηκη nilkin leather case,αραγε ειναι καλη αυτη η θηκη την εχει παρει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Θα το περάσω σε λίγο για να δεν δείτε κ σεις τι μπορεί να είναι,πιο πολύ για πληροφόρηση.

Πιστεύω καμιά βλακια έχω κανει κ γίνετε αυτό,λέω μετα να το στησω παλι απο αρχή....

 

λοιπον για δες αυτο.

Πιστευω ειναι απο το xposed γιατι καιπου ειχα διαβασει σε αυτο οτι μετα απο update mod μπορει και να μην ανοιγει μετα απο επανεκκίνηση οπου μου το εχει κανει καπου 4-5 φορες,ανοιγει μετα είσοδο στο recovery & reboot.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για δες αυτο.

Πιστευω ειναι απο το xposed γιατι καιπου ειχα διαβασει σε αυτο οτι μετα απο update mod μπορει και να μην ανοιγει μετα απο επανεκκίνηση οπου μου το εχει κανει καπου 4-5 φορες,ανοιγει μετα είσοδο στο recovery & reboot.

 

Ασχετο και sorry για το off topic αλλα πιο application για τον καιρό είναι αυτό που έχει φορτωμένο?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο και sorry για το off topic αλλα πιο application για τον καιρό είναι αυτό που έχει φορτωμένο?

Ειναι το Weather & Clock Widget, αυτο εχω κι εγω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είχα μαθει παντα με εφαρμογή καιρού κ αυτό μου έκατσε καλά..

Λοιπον θα ξαναπερασω απο αρχή τη rom ελπίζοντας μην το ξαναδώ παλι το μνμ.

Αν διαγραψω κάτι apex,xposed θα έχω πρόβλημα γιατί βλέπω να μην τα χρειαστω κ απο την αλλη νομιζομαι να το ζοριζουν ατο άνοιγμα κ λειτουργία.

Όπως κ ναχει ευχαριστώ κ παλι για όλες το τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για δες αυτο.

Πιστευω ειναι απο το xposed γιατι καιπου ειχα διαβασει σε αυτο οτι μετα απο update mod μπορει και να μην ανοιγει μετα απο επανεκκίνηση οπου μου το εχει κανει καπου 4-5 φορες,ανοιγει μετα είσοδο στο recovery & reboot.

 

λοιπον εξακολουθω να εχω και παλι το ιδιο μνμ καθε φορα που κανα restart.

Και αυτο καθαρη εγκατασταση χωρις να κανω τιποτα απλα ανοιξε πρωτη φορα και το επανεκκινω!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο ηταν!φανταζομαι την εκανα την μ@#%$%$ !

Κανει συνεχεια restart και στην εμφάνιση Google σβηνει και παλι απο αρχη. . . .

Νομιζω τα διεγραψα ολα!:blink:

Υπαρχει περιπτωση να το κανω παλι σαν πριν?:(

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα. Έχει την ρομ Build Number 4.2.015.P0.140321.8297W , Custom Build Version 62

έχει μόνο ένα πρόβλημα ότι η εφαρμογή Maps πετάει μήνυμα λάθους και κλείνει.

Για αυτό τον λόγο,

προσπάθησα από τον όδηγό της σελίδας 12 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=12

να περάσω CWM Recovery και Custom Rom .

Κάνω την διαδικασία όπου από το Mobile Uncle Tools βρίσκω και επιλέγω το recovery.img , κατόπιν ζητάει να μπω σε recovery mode αλλά ανοίγει το τηλέφωνο κανονικά.

Δεν μπορώ να μπω σε recovery mode ούτε από Mobile Uncle Tools (προσπάθησα ξανά)

ούτε με Vol Up + On/Off

ούτε από άλλη εφαρμογή που έχει την επιλογή για restart σε recovery mode.

 

Καμιά ιδέα?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root σίγουρα;

Ναι. το επιβεβαιώνουν και τα antutu και root checker basic .

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο ηταν!φανταζομαι την εκανα την μ@#%$%$ !

Κανει συνεχεια restart και στην εμφάνιση Google σβηνει και παλι απο αρχη. . . .

Νομιζω τα διεγραψα ολα!:blink:

Υπαρχει περιπτωση να το κανω παλι σαν πριν?:(

 

ηρεμισε ολα φτιαχνουν..

flashare μια rom με flashtool και θανε ολα οκ δες/ψαξε οδηγο για το flashtool δεν ειναι κατι μην ανησυχείς

αν δεν βγαλεις με τιποτα ακρη πες μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι. το επιβεβαιώνουν και τα antutu και root checker basic .

 

Βάλε καμιά εφαρμογή που θέλει όντως root και δες αν δουλεύει. Όχι τσέκερ. Βάλε εκεί ένα titanium ή ένα adaway να δεις αν δουλέψουν.

 

Δεν ξέρω μήπως σου δουλέψει και αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2160490

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49597819&postcount=922

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο ηταν!φανταζομαι την εκανα την μ@#%$%$ !

Κανει συνεχεια restart και στην εμφάνιση Google σβηνει και παλι απο αρχη. . . .

Νομιζω τα διεγραψα ολα!:blink:

Υπαρχει περιπτωση να το κανω παλι σαν πριν?:(

 

Προσπάθησε να μπεις στο recovery menu.

Αν μπαίνει τότε μπορείς απλά να flashάρεις μια άλλη ROM ή να κάνεις restore.

Αν δεν μπαίνει τότε ακολουθείς τον οδηγό που θα βρεις εδώ.

Όχι τον πρώτο όμως οδηγό, αλλά αυτόν που λέγεται "Soda's Factory Rom 015 Flash Tutorial & Tools (tested)".

Τον έχω δοκιμάσει και εγώ και δούλεψε με την πρώτη. Απλά προσπάθησε να το κάνεις σε PC που δεν τρώει συχνά blue screen γιατί αν διακοπή η διαδικασία στην μέση τότε το κινητό πάει για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

ηρεμισε ολα φτιαχνουν..

flashare μια rom με flashtool και θανε ολα οκ δες/ψαξε οδηγο για το flashtool δεν ειναι κατι μην ανησυχείς

αν δεν βγαλεις με τιποτα ακρη πες μου

 

Χαίρομαι με αυτά που μου λες ώστε να είμαι αισιόδοξος. Λοιπόν όσο άντεξα χθες βρήκα για αρχή πληροφορίες μέσω coolpad assistant , αλλά το μόνο που έκανε επανέφερε την κινεζική φώτο. http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Εν συνεχεία βρήκα ένα flashtool πάλι Κίνα αλλά δε κατάφερα κάτι. Κάπου είχα δει κ αγγλικό. .

Θα αρχίσω πάλι απόγευμα που επιστρέφω μπας κ καταφέρω κάτι αλλιώς. ...την έκατσα.

Αν μπορέσεις να βάλεις και συ ένα χεράκι θα σου ήμουν ευγνώμων.

 

Κάτι ακόμα η κουταμάρα που έκανα ήταν να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακή Ρυθμίσεων κ έτσι είχα αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπάθησε να μπεις στο recovery menu.

Αν μπαίνει τότε μπορείς απλά να flashάρεις μια άλλη ROM ή να κάνεις restore.

Αν δεν μπαίνει τότε ακολουθείς τον οδηγό που θα βρεις εδώ.

Όχι τον πρώτο όμως οδηγό, αλλά αυτόν που λέγεται "Soda's Factory Rom 015 Flash Tutorial & Tools (tested)".

Τον έχω δοκιμάσει και εγώ και δούλεψε με την πρώτη. Απλά προσπάθησε να το κάνεις σε PC που δεν τρώει συχνά blue screen γιατί αν διακοπή η διαδικασία στην μέση τότε το κινητό πάει για πέταμα.

 

Το βρήκα αυτό αλλά πολύ κινεζικό, το pc για την ώρα δεν έχει κάτι τέτοιο αλλά αυτό που είπες με φοβίζει.

Λοιπόν αν έχεις λίγες οδηγίες από αυτές που έχουν εκεί θα βοηθούσε.

Το τηλ πρέπει να είναι αναμενόμενο σε fastboot ή όχι. Κάπου είδα δε θέλει τη μπαταρία ??

Θα το κοιτάξω πάλι με περισσότερη προσοχή όταν επιστρέψω. Ελπίζω να τα καταφέρω.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι με αυτά που μου λες ώστε να είμαι αισιόδοξος. Λοιπόν όσο άντεξα χθες βρήκα για αρχή πληροφορίες μέσω coolpad assistant , αλλά το μόνο που έκανε επανέφερε την κινεζική φώτο. http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Εν συνεχεία βρήκα ένα flashtool πάλι Κίνα αλλά δε κατάφερα κάτι. Κάπου είχα δει κ αγγλικό. .

Θα αρχίσω πάλι απόγευμα που επιστρέφω μπας κ καταφέρω κάτι αλλιώς. ...την έκατσα.

Αν μπορέσεις να βάλεις και συ ένα χεράκι θα σου ήμουν ευγνώμων.

 

Κάτι ακόμα η κουταμάρα που έκανα ήταν να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακή Ρυθμίσεων κ έτσι είχα αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βρήκα αυτό αλλά πολύ κινεζικό, το pc για την ώρα δεν έχει κάτι τέτοιο αλλά αυτό που είπες με φοβίζει.

Λοιπόν αν έχεις λίγες οδηγίες από αυτές που έχουν εκεί θα βοηθούσε.

Το τηλ πρέπει να είναι αναμενόμενο σε fastboot ή όχι. Κάπου είδα δε θέλει τη μπαταρία ??

Θα το κοιτάξω πάλι με περισσότερη προσοχή όταν επιστρέψω. Ελπίζω να τα καταφέρω.

 

Δεν θέλει μπαταρία στην αρχή νομίζω όταν περνάς τους drivers. Μετά απ ότι θυμάμαι θέλει μπαταρία.

Είναι λίγο μπερδεμένος ο οδηγός επειδή έγινε μετάφραση από κινέζικα αλλά λειτουργούν αυτά που λέει. Σκέψου πως λέει ότι καλύτερα να έχεις XP και ότι η χειρότερη περίπτωση είναι με 7/8 64bit και εγώ το έκανα σε 7 64bit...

Δώσε βάση στο κομμάτι με τους drivers και αφού βεβαιωθείς ότι τους πέρασες σωστά, προχώρα παρακάτω.

Στο 2ο κομμάτι της διαδικασίας που χρησιμοποιείς το flash_tool.exe θα ήταν καλύτερα να το διαβάσεις μία όλο, να το κατανοήσεις και μετά να το κάνεις.

Σε ένα σημείο αναφέρει:

(2) Plug in the USB cable into the computer's USB port. Now click on the red box in Figure button "download (download)", press and hold the volume + button (or both volume buttons, as one user reported) and don’t let go. Plug the USB cable into the phone, this time the progress bar will begin to move. When the Flash tool has completed the first red progress bar - only then let the buttons go.

 

Επειδή εμένα με μπέρδεψε λίγο εδώ και τελικά δεν άφησα τα πλήκτρα αφού έγινε 100% η κόκκινη μπάρα, η διαδικασία απέτυχε αλλά χωρίς ζημιά στο κινητό. Απλά την ξανά έκανα. Οπότε τι κάνεις σε αυτό το κομμάτι:

1) Έχεις το καλώδιο στο PC

2) Πατάς τα πλήκτρα +- Volume και τα κρατάς.

3)Βάζεις το USB στο κινητό

4) Πατάς Download στο software

5) Κοιτάς την μπάρα και μόλις γίνει 100% η κόκκινη μπάρα αφήνεις τα πλήκτρα.

Από εδώ και πέρα απλά παρακολουθείς.

 

Σημείωση:

Δοκίμασα και τον πρώτο τρόπο από το λινκ που σου έδωσα και απέτυχε αρκετές φορές στο 98%. Δοκίμασα με όλες τις εκδόσεις του software που δίνει τουλάχιστον 3 φορές. Ο τρόπος που σου λέω να ακολουθήσεις πέτυχε με την πρώτη.

Edited by StratosGK
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το παραγγέλνω και εγώ λοιπόν απο εδω

 

http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

 

και περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι με αυτά που μου λες ώστε να είμαι αισιόδοξος. Λοιπόν όσο άντεξα χθες βρήκα για αρχή πληροφορίες μέσω coolpad assistant , αλλά το μόνο που έκανε επανέφερε την κινεζική φώτο. http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Εν συνεχεία βρήκα ένα flashtool πάλι Κίνα αλλά δε κατάφερα κάτι. Κάπου είχα δει κ αγγλικό. .

Θα αρχίσω πάλι απόγευμα που επιστρέφω μπας κ καταφέρω κάτι αλλιώς. ...την έκατσα.

Αν μπορέσεις να βάλεις και συ ένα χεράκι θα σου ήμουν ευγνώμων.

 

αυτο ειχα κανει εγω σε 2 κινεζικα παλιοτερα που δεν ανοιγαν πλεον απο τς βλακιες που εκανα :p, http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool και ναι δεν χρειαζεται μπαταρια..

http://singledrivers.blogspot.gr/2014/06/coolpad-f1-8297-usb-driver-for-windows.html

https://docs.google.com/document/d/1pUxaT4XYbxu6f980_jrlIPZQYd72L_HvDxzMHySt9yk/edit?pli=1

εδω βρισκεις οτι drivers υπαρχει και χρειαστει για να τα περασεις στο pc

Στειλε το skype σου σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα. Έχει την ρομ Build Number 4.2.015.P0.140321.8297W , Custom Build Version 62

έχει μόνο ένα πρόβλημα ότι η εφαρμογή Maps πετάει μήνυμα λάθους και κλείνει.

Για αυτό τον λόγο,

προσπάθησα από τον όδηγό της σελίδας 12 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=12

να περάσω CWM Recovery και Custom Rom .

Κάνω την διαδικασία όπου από το Mobile Uncle Tools βρίσκω και επιλέγω το recovery.img , κατόπιν ζητάει να μπω σε recovery mode αλλά ανοίγει το τηλέφωνο κανονικά.

Δεν μπορώ να μπω σε recovery mode ούτε από Mobile Uncle Tools (προσπάθησα ξανά)

ούτε με Vol Up + On/Off

ούτε από άλλη εφαρμογή που έχει την επιλογή για restart σε recovery mode.

 

Καμιά ιδέα?

 

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πισω, θα δεις πως και εγω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα στο φλασαρισμα της CWM recovery σε μια απο τις 3 συσκευες που παρελαβα.

Ακομα δεν εχω καταλαβει τον λογο, αλλα εν τελει περασα την TWRP και δεν ξανασχοληθηκα

Αν θελεις δοκιμασε να κατεβασεις ξανα το αρχειο της recovery και να την καναπερασεις 3-4 φορες

 

Αν δεν περαστει, περνα την TWRP και τελος

O stilios εχει γραψει την διαδικασια για τα wipes και την εγκατασταση της ΡΟΜ, οποτε μπορεις να τα συμβουλευτεις

 

 

Χαίρομαι με αυτά που μου λες ώστε να είμαι αισιόδοξος. Λοιπόν όσο άντεξα χθες βρήκα για αρχή πληροφορίες μέσω coolpad assistant , αλλά το μόνο που έκανε επανέφερε την κινεζική φώτο. http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Εν συνεχεία βρήκα ένα flashtool πάλι Κίνα αλλά δε κατάφερα κάτι. Κάπου είχα δει κ αγγλικό. .

Θα αρχίσω πάλι απόγευμα που επιστρέφω μπας κ καταφέρω κάτι αλλιώς. ...την έκατσα.

Αν μπορέσεις να βάλεις και συ ένα χεράκι θα σου ήμουν ευγνώμων.

 

Κάτι ακόμα η κουταμάρα που έκανα ήταν να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακή Ρυθμίσεων κ έτσι είχα αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βρήκα αυτό αλλά πολύ κινεζικό, το pc για την ώρα δεν έχει κάτι τέτοιο αλλά αυτό που είπες με φοβίζει.

Λοιπόν αν έχεις λίγες οδηγίες από αυτές που έχουν εκεί θα βοηθούσε.

Το τηλ πρέπει να είναι αναμενόμενο σε fastboot ή όχι. Κάπου είδα δε θέλει τη μπαταρία ??

Θα το κοιτάξω πάλι με περισσότερη προσοχή όταν επιστρέψω. Ελπίζω να τα καταφέρω.

 

Στο recovery menu που σε ρωτησε ο Στρατος, μπορεις να μπεις?

Αν ναι, δοκιμασε να φλασαρεις μια αλλη ΡΟΜ, αφου φυσικα πρωτα κανεις ολα τα wipes

Οταν περασες την τελευταια ΡΟΜ που οδηγησε στο bootloop, ειχες κανει πρωτα ολα τα wipes?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα παραγγείλω τώρα το coolpad από minideal. Ποια έκδοση να ζητήσω ; να είναι mui ή όχι; να είναι rooted ή όχι ; Δεν θέλω να παίξω με το κινήτο θέλω να έρθει να βάλω sim kai micro sd , και να κάνω restore τις επαφές μου και να έχω κινητό όσο πιο γρήγορα γίνεται. Οπότε τη ζητάω απο minideal ; Ευχαριστώ.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα παραγγείλω τώρα το coolpad από minideal. Ποια έκδοση να ζητήσω ; να είναι mui ή όχι; να είναι rooted ή όχι ; Δεν θέλω να παίξω με το κινήτο θέλω να έρθει να βάλω sim kai micro sd , και να κάνω restore τις επαφές μου και να έχω κινητό όσο πιο γρήγορα γίνεται. Οπότε τη ζητάω απο minideal ; Ευχαριστώ.:rolleyes:

 

Το βρίσκω πραγματικά δύσκολο να πάρεις αυτό το κινητό και να μην το πειράξεις καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα παραγγείλω τώρα το coolpad από minideal. Ποια έκδοση να ζητήσω ; να είναι mui ή όχι; να είναι rooted ή όχι ; Δεν θέλω να παίξω με το κινήτο θέλω να έρθει να βάλω sim kai micro sd , και να κάνω restore τις επαφές μου και να έχω κινητό όσο πιο γρήγορα γίνεται. Οπότε τη ζητάω απο minideal ; Ευχαριστώ.:rolleyes:

 

Thn ROM της επιλογης σου θα την βαλλεις εσυ

Κανενα μαγαζι δεν σου περναει

Αν θελεις μπορεις να παραμεινεις με την εργοστασιακη οπως ερχεται, διαβασε μεσα στο νημα ποια τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της καθε ΡΟΜ (αναφερω και γω χοντροκομενα μερικες σελιδες πισω)

 

Το μινιντιλ, στη σελιδα του δεν αναφερει πως το ρουταρει, οποτε πριν προχωρησεις σε παραγγελια καλο θα ειναι να τους ρωτησεις αν μπορουν να στο ρουταρουν (εφοσον θελεις να το παραλαβεις ρουταρισμενο και οχι να το ρουταρεις εσυ)

Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτογραφία με miui και Lenovo Super camera.

 

[ATTACH]47199[/ATTACH]

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτογραφία με miui και Lenovo Super camera.

 

[ATTACH]47199[/ATTACH]

Πολύ ωραία η φωτογραφία..... ακόμα πιο ωραίο το περιεχόμενο της!!! :)

 

Την εφαρμογή αυτή Lenovo Super Camera γιατί δεν την βρίσκω στο Google Play?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα του κινητού, το gps του , η μπαταρία του και το ακουστικό του να ακούγεται καλά.... Εννοείται για playstore ... ΄Εκανα την παραγγελία απο minideal τελικά μόλις τώρα. Τους είπα για playstore για uninstall όλες τις κινεζοεφαρμογές , μου έκαναν δώρο φορτιστή αυτοκινήτου silicon case & film protector. Πήρα και την θήκη της Nilkin Super Frosted στα 9.99 us dollars... και τώρα περιμένω... πόσο καιρό σας έκανε πάνω κάτω για να έρθει στα χέρια σας ?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η φωτογραφία..... ακόμα πιο ωραίο το περιεχόμενο της!!! :)

 

Την εφαρμογή αυτή Lenovo Super Camera γιατί δεν την βρίσκω στο Google Play?

topmar, google it....

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...