Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Ο mini opera γιατι δεν μου λειτουργει?

Δεν δουλεύει στις MIUI, στις άλλες ROM δουλεύει.

Δεν ξέρω γιατί.

Δες τα post μου no 742, 766.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημερα,μολις παρέλαβα τη συσκευή απο vickmall με παραγγελία στις 6 του μήνα,σημερα έφτασε στα χέρια μου.το εβαλα να φορτίσει,μεχρι στιγμής απο εμφάνιση,βάρος,πάχος και κατασκευή ειμαι πολυ ικανοποιημένος,φαινεται συμπαγές και καλοφτιαγμενο.μολις βρω χρόνο θα αρχίσω κι εγω πειράματα.με τη τελευταία miui το μονο θεμα ειναι η μαύρη οθονη στις κλήσεις που λέτε και η κατανάλωση μπαταρίας?γιατι με βλεπω να κλίνω προς τη rom του emjot κι εγω,βλεπω οτι εχει πολλούς οπαδούς εδω μεσα

Σου ήρθε με την Miui?

Αν όχι με ποια ROM σου έχει έρθει?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η v 0.5a MIUI του emjot. Απο ότι αναφέρει τα νέα χαρακτηριστικά είναι τα εξής:

v 0.5a:

- updated MIUI to 4.6.21

- added Hungarian language

 

Όποιος την δοκιμάσει ας μας πει τις εντυπώσεις του.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η v 0.5a MIUI του emjot. Απο ότι αναφέρει τα νέα χαρακτηριστικά είναι τα εξής:

v 0.5a:

- updated MIUI to 4.6.21

- added Hungarian language

 

Όποιος την δοκιμάσει ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

Την εβαλα,τι το ηθελα?

Ο dialer εγινε σκ@τα,μικρυναν τα νουμερα και οταν πατας το 2 εμφανιζει το 5,αναγκαστεικα και εβαλα αλλον dialer,επισης εξαφανιστηκαν τα εικονιδια του ημερολογιου και του καιρου της miui

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε υπάρχει πλέον το Coolpad F1 σαν επιλογή για avatar.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έκανα αλλαγής ROM και έβαλα την v.05 MIUI αλλά δεν είχα πάρει backup την μανίσια..........που μπορώ να την βρω και να την κατεβάσω (με Ελληνικά και Google Play) για να την έχω σε περίπτωση που θελήσω να περάσω πάλι σε αυτήν?

Καμία απάντηση για αυτό παιδιά;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση για αυτό παιδιά;

Απο βδομαδα που θα παρω μπακ απ τη δικη μου, μπορω να σου δωσω λινκ να την κατεβασεις

 

Ειμαι εκτος πολης και ενω εχω παραλαβει το τηλεφωνο, το εχω παρατησει σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση μόνο γιατί γενικώς έχω καλυφθεί απ' όσα έχω διαβάσει για το τηλέφωνο.

Η μπαταρία με σκληρή χρήση, πόσο κρατάει? (σκληρή χρήση εννοώ πολύ wifi ή με αρκετών ωρών σύνδεση δεδομένων όταν δεν είμαι κοντά σε wifi, αναμένη οθόνη για πολύ ώρα εννοείται όσο σερφάρω και γενικώς αρκετό σκάλισμα τη μέρα)

 

Σημείωση, δεν είμαι gamer... κυρίως σερφάρω στο διαδίκτυο αρκετή ώρα. Από παιχνίδια κάνα τάβλι παίζω :p

 

Την βγάζω ΑΝΕΤΑ την μέρα ή όχι? Διότι αν δεν την βγάζω και επειδή βάσει των αναγκών μου δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι 8 πυρήνες και τα 2gb ram, λέω να πάω στο υποδεέστερο μεν αλλά με πολύ καλή μπαταρία δε, lenovo s660 που κρατάααααει... απ' όσο διαβάζω. (κι ας είναι 4πύρηνο με 1gb και λίγο μιρκότερη ανάλυση οθόνης)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Απο βδομαδα που θα παρω μπακ απ τη δικη μου, μπορω να σου δωσω λινκ να την κατεβασεις

 

Ειμαι εκτος πολης και ενω εχω παραλαβει το τηλεφωνο, το εχω παρατησει σπιτι

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση μόνο γιατί γενικώς έχω καλυφθεί απ' όσα έχω διαβάσει για το τηλέφωνο.

Η μπαταρία με σκληρή χρήση, πόσο κρατάει? (σκληρή χρήση εννοώ πολύ wifi ή με αρκετών ωρών σύνδεση δεδομένων όταν δεν είμαι κοντά σε wifi, αναμένη οθόνη για πολύ ώρα εννοείται όσο σερφάρω και γενικώς αρκετό σκάλισμα τη μέρα)

 

Σημείωση, δεν είμαι gamer... κυρίως σερφάρω στο διαδίκτυο αρκετή ώρα. Από παιχνίδια κάνα τάβλι παίζω :p

 

Την βγάζω ΑΝΕΤΑ την μέρα ή όχι? Διότι αν δεν την βγάζω και επειδή βάσει των αναγκών μου δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι 8 πυρήνες και τα 2gb ram, λέω να πάω στο υποδεέστερο μεν αλλά με πολύ καλή μπαταρία δε, lenovo s660 που κρατάααααει... απ' όσο διαβάζω. (κι ας είναι 4πύρηνο με 1gb και λίγο μιρκότερη ανάλυση οθόνης)

 

Νομίζω άνετα την βγάζεις, ΕΦΟΣΟΝ όμως δεν περάσεις άλλη ROM .....ειδικά η Miui ρουφάει την μπαταρία σαν βαμπίρ!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως, η MIUI ποτέ δεν μου άρεσαν. Οπότε, δεν θα την έβαζα. Με άλλη custom δεν πάει καλά η μπαταρία δηλαδή? Είναι κάποιος χωρίς MIUI να μου πει?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση μόνο γιατί γενικώς έχω καλυφθεί απ' όσα έχω διαβάσει για το τηλέφωνο.

Η μπαταρία με σκληρή χρήση, πόσο κρατάει? (σκληρή χρήση εννοώ πολύ wifi ή με αρκετών ωρών σύνδεση δεδομένων όταν δεν είμαι κοντά σε wifi, αναμένη οθόνη για πολύ ώρα εννοείται όσο σερφάρω και γενικώς αρκετό σκάλισμα τη μέρα)

 

Σημείωση, δεν είμαι gamer... κυρίως σερφάρω στο διαδίκτυο αρκετή ώρα. Από παιχνίδια κάνα τάβλι παίζω :p

 

Την βγάζω ΑΝΕΤΑ την μέρα ή όχι? Διότι αν δεν την βγάζω και επειδή βάσει των αναγκών μου δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι 8 πυρήνες και τα 2gb ram, λέω να πάω στο υποδεέστερο μεν αλλά με πολύ καλή μπαταρία δε, lenovo s660 που κρατάααααει... απ' όσο διαβάζω. (κι ας είναι 4πύρηνο με 1gb και λίγο μιρκότερη ανάλυση οθόνης)

 

Λοιπον να σου απαντησω το εχω 10 μερες πανω κατω νομιζω το εχω κανει 4-5 φορτισεις κ κραταει ανετα 1.5 μερες σε μενα με καθολου παιχνιδια, ελαχιστο fb κ λιγα mail ,αλλα οσο ειχε 3 ματς την ημερα το μουντιαλ ημουν κ στα 3 μεσα σε ολο το διωρο, με live betting (συνολο 6 ωρες )+καμια ωρα ψαξιμο για προγνωστικα (μονο wifi)

Την πρωτη μερα με κατεβασμα εφαρμογων 1 αλλαγη rom την ειχε βγαλει οριακα αλλα δεν ειχε στρωσει ακομα

Μαλλον καποιοι που το εχουν περισσοτερο καιρο κ κανουν πιο βαρια χρηση ισως σε βοηθησουν περισσοτερο

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω άνετα την βγάζεις, ΕΦΟΣΟΝ όμως δεν περάσεις άλλη ROM .....ειδικά η Miui ρουφάει την μπαταρία σαν βαμπίρ!

Καλύτερη μπαταρία έχει η μανίσια που είναι μόνο Αγγλικά Κινέζικα?

Για την Μultilanguage που στέλνει το Vickmall έχεις γνώμη?

 

 

Λοιπον να σου απαντησω το εχω 10 μερες πανω κατω νομιζω το εχω κανει 4-5 φορτισεις κ κραταει ανετα 1.5 μερες σε μενα με καθολου παιχνιδια, ελαχιστο fb κ λιγα mail ,αλλα οσο ειχε 3 ματς την ημερα το μουντιαλ ημουν κ στα 3 μεσα σε ολο το διωρο, με live betting (συνολο 6 ωρες )+καμια ωρα ψαξιμο για προγνωστικα (μονο wifi)

Την πρωτη μερα με κατεβασμα εφαρμογων 1 αλλαγη rom την ειχε βγαλει οριακα αλλα δεν ειχε στρωσει ακομα

Μαλλον καποιοι που το εχουν περισσοτερο καιρο κ κανουν πιο βαρια χρηση ισως σε βοηθησουν περισσοτερο

6 ώρες με την οθόνη αναμμένη ή έκανε ανανέωση στο background? περίπου πόσες ώρες σου βγάζει με αναμμένη οθόνη?

Με ποια rom σου έβγαλε τις παραπάνω ώρες?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Με 2500 mah μπαταρια αν δεν παιζετε παιχνιδια και δεν ακουτε μουσικη/ραδιο/θεαση ταινιας, δεν γινεται να μην σας βγαζει 1 μερα αυτονομια

 

Εκτος και εαν λιωνετε στις φωτογραφιες, εχετε την φωτεινοτητα τερμα συνεχεια και ολες οι εφαρμογες τρεχουν μονιμα στο backround

 

Βαλτε το greenify και θα δειτε τεραστια διαφορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Miracast τεχνολογία υποστηρίζει;

Ή wifi display ώστε να κάνει Cast screen σε οθόνη ασύρματα. Κάποιος κάτοχος που μπορεί να με βοηθήσει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρισα στην v05,στην 5α περα απο τον dialer που γινεται αχρηστος ειχε εξαφανισει και 2 φακελους και εμφανιζε και το ρολοι στο home screen κατω απο την ημερομηνια!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μπαταρία έχει η μανίσια που είναι μόνο Αγγλικά Κινέζικα?

Για την Μultilanguage που στέλνει το Vickmall έχεις γνώμη?

 

 

 

6 ώρες με την οθόνη αναμμένη ή έκανε ανανέωση στο background? περίπου πόσες ώρες σου βγάζει με αναμμένη οθόνη?

Με ποια rom σου έβγαλε τις παραπάνω ώρες?

 

Με την official δεν ξέρω για miui δεν έβαλα δεν μου αρέσει

Η aosp μου φάνηκε οτι την ρουφούσε κ επειδή η πρωτη προτεραιότητα μου είναι η μπαταρία ξαναγυρισα

Έχει πάντως σοβαρό πρόβλημα με ήχο το παλευω με αυτοκόλλητα κι όπως είπε ενα παιδι πριν κάποια post

Όσο για το 6ωρο φαντασου οτι ψαχνομουν σε 3 εταιρείες ταυτόχρονα μάλλον είχα κατα 70-80 % αναμμένη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Με Miui 4.6.13 Lbxb

Το έβγαλα από την πρίζα στις 25/6 ώρα 16:50.

Ξέχασα το WiFi ανοιχτό μια νύχτα.

Έπαιξα λίγο 2048.

Ανέβασα κάτι εικόνες και surfara αρκετά.

Λίγο youtube και γενικότερα νορμάλ απασχόληση.

Έχει φτάσει τώρα στο 25% και έχουμε 28/6 και 2:47 πμ.

 

Να προσθέσω ότι έκανα και ένα flasharisma νέας ROM 2 φορές αλλά δεν μου άρεσε και τράβηξα και ένα restore.

Link to comment
Share on other sites

Με Miui 4.6.13 Lbxb

Το έβγαλα από την πρίζα στις 25/6 ώρα 16:50.

Ξέχασα το WiFi ανοιχτό μια νύχτα.

Έπαιξα λίγο 2048.

Ανέβασα κάτι εικόνες και surfara αρκετά.

Λίγο youtube και γενικότερα νορμάλ απασχόληση.

Έχει φτάσει τώρα στο 25% και έχουμε 28/6 και 2:47 πμ.

 

Να προσθέσω ότι έκανα και ένα flasharisma νέας ROM 2 φορές αλλά δεν μου άρεσε και τράβηξα και ένα restore.

 

Τι παει να πει 'ξεχασα το wifi ανοιχτο';;;;;

Δηλαδη,...... το κλεινεις; lol

 

Καλα ολα αυτα που λες, αλλα αν δεν μας πεις και ποσο screen time εχεις, δεν εχεις κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλείνω το WiFi όταν δεν το χρησιμοποιώ γιατί έχω τον υπολογιστή όλη μέρα ανοιχτό και δεν μου χρειάζεται σε κάτι στο κινητό. Αλλά όταν είμαι έξω έχω όλη την ώρα ανοιχτά τα δεδομένα. Δεν ξέρω να σου πω πόσο screen time είχα. Δεν με απασχόλησε είναι η αλήθεια, γνωρίζω με την δική μου χρήση απλά πόσο κρατάει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κλείνω το WiFi όταν δεν το χρησιμοποιώ γιατί έχω τον υπολογιστή όλη μέρα ανοιχτό και δεν μου χρειάζεται σε κάτι στο κινητό. Αλλά όταν είμαι έξω έχω όλη την ώρα ανοιχτά τα δεδομένα. Δεν ξέρω να σου πω πόσο screen time είχα. Δεν με απασχόλησε είναι η αλήθεια, γνωρίζω με την δική μου χρήση απλά πόσο κρατάει.

 

Ναι αλλά δεν βοηθάει κάπου τους υπόλοιπους αυτό, ενώ το screen time είναι αντικειμενικότερο μέτρο μέτρησης.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου λιγο με την μαμα ρομ multilanguage δουλευει κανονικα το gps,τελικα υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα αποστασης γι αυτο παραμενει μαυρη η οθονη? Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ο Emjot πούλησε το κινητό πριν κάποιες μέρες οπότε πολύ πιθανό να μην υπάρξουν ενημερώσεις για την ROM του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...