Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ξανά φλασαρα και το youtube δεν παίζει 720. Έβαλα την παλιά και έληξε το θέμα.

 

Sent from my A310 using Tapatalk

 

αν την περνάς με philz, κανε και ένα format /system. Πιθανότατα κρατάει ρυθμισεις από παλαιότερη ρομ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνατε το format internal sd ειτε με philz ειτε με twrp,ειναι απαραιτητο.

 

PS:Καποιοι που μου εστειλαν pm αυτες τις μερες (oχι εσυ Moihack!) ας μου το ξαναστειλουν γιατι η τα εσβησα καταλαθος η ηταν γεματο το Inbox μου,δεν ειδα ποιοι εισασταν..

 

 

Νεα αφιξη: OctOs ,φορτωμενη..γι αυτους που γουσταρουν τις φορτωμενες! http://www.mtk-dev.com/2016/07/stable-octos-r52-mt6592.html

 

Και ενα λακωνικο review μετα απο 2 βδομαδες χρησης rr 5.7.1 : Εχε χαρη που εχω κοψει το φλασαρισμα λογω καλοκαιριου και δεν παιζει και καμια r54 με gps που δουλευει..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Και ενα λακωνικο review μετα απο 2 βδομαδες χρησης rr 5.7.1 : Εχε χαρη που εχω κοψει το φλασαρισμα λογω καλοκαιριου και δεν παιζει και καμια r54 με gps που δουλευει..

 

Azuli αν δεν έχεις δοκιμάσει δοκίμασε αυτή που ανεβασε ο jpower73. Ή μέρα με την νύχτα με την 5.7.1...

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνατε το format internal sd ειτε με philz ειτε με twrp,ειναι απαραιτητο.

 

PS:Καποιοι που μου εστειλαν pm αυτες τις μερες (oχι εσυ Moihack!) ας μου το ξαναστειλουν γιατι η τα εσβησα καταλαθος η ηταν γεματο το Inbox μου,δεν ειδα ποιοι εισασταν..

 

 

Νεα αφιξη: OctOs ,φορτωμενη..γι αυτους που γουσταρουν τις φορτωμενες! http://www.mtk-dev.com/2016/07/stable-octos-r52-mt6592.html

 

Και ενα λακωνικο review μετα απο 2 βδομαδες χρησης rr 5.7.1 : Εχε χαρη που εχω κοψει το φλασαρισμα λογω καλοκαιριου και δεν παιζει και καμια r54 με gps που δουλευει..

 

καλή φαίνεται....

Όχι οτι απέχει πολύ από την τεμασεκ

Αν την θέλετε, μπορώ να την σιάξω και να την ανεβάσω. Από βδομάδα...

Εννοείται ότι θα μπουν τα βελτιωμένα αρχεία τηλεφωνίας και όλες οι βελτιώσεις-διορθώσεις

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Azuli αν δεν έχεις δοκιμάσει δοκίμασε αυτή που ανεβασε ο jpower73. Ή μέρα με την νύχτα με την 5.7.1...

 

αν βρω χρονο ισως δοκιμασω την original απο το mtkdev αν και θα προτιμουσα να περιμενω λιγες μερες μεχρι τις αρχες αυγουστου να βγουν οι νεες version των rom.Προτιμω τις "απειραχτες" ωστε να ξερω αν τα bug ειναι της original rom η της πειραγμενης.

Link to comment
Share on other sites

αν βρω χρονο ισως δοκιμασω την original απο το mtkdev αν και θα προτιμουσα να περιμενω λιγες μερες μεχρι τις αρχες αυγουστου να βγουν οι νεες version των rom.Προτιμω τις "απειραχτες" ωστε να ξερω αν τα bug ειναι της original rom η της πειραγμενης.

 

Δεν έχεις άδικο:O

Μία φορά οταν μου την προτείνεις αυτήν,πριν την "πειράξει" ο jpower73,επαιζε μία χαρά.

Προπάντων το GPS δούλευε ακόμα και αν ήταν r52.

Απλά με την βελτιωμένη έκδοση το φίλου μας,λοκαρει πιό γρήγορα,συνδεεται στο δίκτυο άμεσα,εχει πιο δυνατό ήχο και έχω την αίσθηση ότι έχει γίνει πιο smooth!

Ακόμα και αν έκανα 2φορες φλασαρισμα με twrp δεν έχω δει κάτι περίεργο.

Βέβαια τις πολύ φορτωμένες τις φοβάμαι λίγο για bugs,οι καθαρές ίσως είναι καλύτερα και να ξέρεις τι βάζεις για να δεις μετά αν κάτι δεν παίζει.

Μία φορά με την τελευταία του jpower73 είμαι κομπλε!:D

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της Πειραιώς έγινε τπτ;

Σε Samsung με lollipop ενός φίλου δεν έτρεχε έκανα αναγκαστική διακοπή στο SU και δούλεψε. Στο τάμπλετ μου με κιτκατ, αν και ρουτεντ δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει καμία rom που να μπορεί να μπει σε 2g only ξυπνήστε με. Προς το παρόν πίσω σε iNew, και δεν βλέπω και λόγο για μεταγενέστερη, όσο δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας. Ίσα για το νουμεράκι στο "About" δεν λέει και τίποτα. Ούτε καλύτερη διαχείριση έχω δει σε μπαταρία, Ram ή οτιδήποτε, ούτε πιο smooth, και δεν έχουν και video hardware decoding.
Link to comment
Share on other sites

Σε ram η temasek ξεκινά από 1.4 gb free.

Τώρα για το youtube κάτι άλλο είναι γιατί και με τις οδηγίες από xda δεν παίζει 720. Αλλά δε ξαναφλασαρω τώρα. 2 φορές το έκανα χτες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ram η temasek ξεκινά από 1.4 gb free.

Τώρα για το youtube κάτι άλλο είναι γιατί και με τις οδηγίες από xda δεν παίζει 720. Αλλά δε ξαναφλασαρω τώρα. 2 φορές το έκανα χτες.

Εμένα το YouTube παίζει 720p πάντως.

Screenshot_20160729_173035.png

 

Sent from my A310 using Tapatalk

Edited by kalwdio
Link to comment
Share on other sites

αν την περνάς με philz, κανε και ένα format /system. Πιθανότατα κρατάει ρυθμισεις από παλαιότερη ρομ

Το format system λογικά το κάνω μόνο όταν φλασάρω νέα ρομ, έτσι? Δεν μπορώ να το κάνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Μου εδωσε ενας φιλος το τηλ γιατι του κολαγε και του πεταγε μυνηματα οτι διαφορες εφαρμογες σταματησαν να λειτουργουν

Του εκανα επαναφορα στις εργοστασειακες ρυθμισεις αλλα τιποτα. Μετα ακολουθησα τον οδηγο της 1ης σελιδας για unbrick και ενω μου εδειχνε οτι εγινε με επιτυχια, οταν το ανοιξα εμεινε στο λογοτυπο του και δεν προχωρουσε. Με τα πολλα καπου διαβασα να προσπαθησω με Format+|Download και μου εβλαλε παλι επιτυχια. Εκτοτε ομως δεν αναβει καθολου τιποτα νεκρο ουτε στην φορτιση. Μονο ο υπολογιστης το καταλαβαινει οταν το συνδεσω.

Μπορω να κανω κατι ή παει στα σκουπιδια:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Μου εδωσε ενας φιλος το τηλ γιατι του κολαγε και του πεταγε μυνηματα οτι διαφορες εφαρμογες σταματησαν να λειτουργουν

Του εκανα επαναφορα στις εργοστασειακες ρυθμισεις αλλα τιποτα. Μετα ακολουθησα τον οδηγο της 1ης σελιδας για unbrick και ενω μου εδειχνε οτι εγινε με επιτυχια, οταν το ανοιξα εμεινε στο λογοτυπο του και δεν προχωρουσε. Με τα πολλα καπου διαβασα να προσπαθησω με Format+|Download και μου εβλαλε παλι επιτυχια. Εκτοτε ομως δεν αναβει καθολου τιποτα νεκρο ουτε στην φορτιση. Μονο ο υπολογιστης το καταλαβαινει οταν το συνδεσω.

Μπορω να κανω κατι ή παει στα σκουπιδια:(:(

Δοκιμασες με ygdp tools?μην εχεις άγχος, το πιο πιθανό είναι να ηταν στα πρόθυρα να τα κακαρωσει...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό..

 

Screenshot_20160729_150809.pngscreenshot tool

 

Κρύψε το ρουτ και δοκίμασε

 

δεν βοηθαει, στην original τεμασεκ ανοιγε κανονικά, απλα εβγαζε μήνυμα οτι ηταν ρουτ η συσκευη, σε οσες ρομ εχω βάλει μόλις εγκαθιστούσα το xposed σταματουσε να ανοιγει, ουτε με την απεγκατασταση άνοιξε

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει καμία rom που να μπορεί να μπει σε 2g only ξυπνήστε με. Προς το παρόν πίσω σε iNew, και δεν βλέπω και λόγο για μεταγενέστερη, όσο δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας. Ίσα για το νουμεράκι στο "About" δεν λέει και τίποτα. Ούτε καλύτερη διαχείριση έχω δει σε μπαταρία, Ram ή οτιδήποτε, ούτε πιο smooth, και δεν έχουν και video hardware decoding.

 

το σκεφτομουν χθες.ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πέρασα σήμερα την τελευταία ρομ του jpower, πραγματικά σφαίρα, καμία σχέση με την λόλιποπ που είχα πάνω. Για μικρο bugs κτλ δεν έχω βρει κάτι ακόμη και δεν το έχω ξεψαχνίσει και πολύ το κινητό.

 

Μεχρι και τις λόλιποπ, είχε στις ρυθμίσεις κάποια customizations στην εμφάνιση πχ πως θα φαίνεται η μπάρα της μπαταρίας κτλ, αυτά τώρα που είναι ξέρει κάποιος;

edit: το βρήκα αυτό

 

 

1)το gps δουλεύει; είναι το μόνο στο οποίο αντιμετωπίζω θεματάκι

 

2)δεν μπορώ να πάρω αντίγραφα με το titanium, μου βγάζει ότι απέτυχε η διαδικασία.

Edited by Mj25
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Μου εδωσε ενας φιλος το τηλ γιατι του κολαγε και του πεταγε μυνηματα οτι διαφορες εφαρμογες σταματησαν να λειτουργουν

Του εκανα επαναφορα στις εργοστασειακες ρυθμισεις αλλα τιποτα. Μετα ακολουθησα τον οδηγο της 1ης σελιδας για unbrick και ενω μου εδειχνε οτι εγινε με επιτυχια, οταν το ανοιξα εμεινε στο λογοτυπο του και δεν προχωρουσε. Με τα πολλα καπου διαβασα να προσπαθησω με Format+|Download και μου εβλαλε παλι επιτυχια. Εκτοτε ομως δεν αναβει καθολου τιποτα νεκρο ουτε στην φορτιση. Μονο ο υπολογιστης το καταλαβαινει οταν το συνδεσω.

Μπορω να κανω κατι ή παει στα σκουπιδια:(:(

 

ποια ρομ είχε ?και μένα το ίδιο κάνει αναβοσβήνει με logo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε. Δεν μπορουσα να μπω καθολου στις ρυθμισεις

 

 

σε fast boot μπορείς να μπεις?

πατάς πρώτα vol up + vol down και μετά power button και τα κρατάς πατημένα για λίγα δευτερόλεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουν χθες.ισχυει.

 

Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω σε μενα γιατί φεύγει αβερτα με την iNew. Και είναι κουλο γιατί 2 φορές την εχω φλασαρει. Και τις 2 τα ίδια. (Θα ξαναδοκιμασω με twrp 3 ίσως έφταιγε το cwm στα wipe? )

 

Είναι κρίμα διότι είναι άψογη, ολοκάθαρη σφαίρα και παίζουν όλα τέλεια.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πέρασα σήμερα την τελευταία ρομ του jpower, πραγματικά σφαίρα, καμία σχέση με την λόλιποπ που είχα πάνω. Για μικρο bugs κτλ δεν έχω βρει κάτι ακόμη και δεν το έχω ξεψαχνίσει και πολύ το κινητό.

 

Μεχρι και τις λόλιποπ, είχε στις ρυθμίσεις κάποια customizations στην εμφάνιση πχ πως θα φαίνεται η μπάρα της μπαταρίας κτλ, αυτά τώρα που είναι ξέρει κάποιος;

edit: το βρήκα αυτό

 

 

1)το gps δουλεύει; είναι το μόνο στο οποίο αντιμετωπίζω θεματάκι

 

2)δεν μπορώ να πάρω αντίγραφα με το titanium, μου βγάζει ότι απέτυχε η διαδικασία.

Πας ρυθμίσεις status bar/battery και εκεί διαλέγεις πως θέλεις να φαίνεται.

Λοιπόν τη ξανά φλάσαρα κάνοντας wipe cache and dalvik και μετά clean to install a new Roman. Πλέον παίζει κανονικά 720 στο YouTube.

To μόνο bug που έχω βρει είναι ότι δε μπορώ να το συνδέσω στο bt του αυτοκινήτου. Αυτό το έχω καταφέρει μόνο με kk.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω σε μενα γιατί φεύγει αβερτα με την iNew. Και είναι κουλο γιατί 2 φορές την εχω φλασαρει. Και τις 2 τα ίδια. (Θα ξαναδοκιμασω με twrp 3 ίσως έφταιγε το cwm στα wipe? )

 

Είναι κρίμα διότι είναι άψογη, ολοκάθαρη σφαίρα και παίζουν όλα τέλεια.

 

Και σε εμένα αρκετό καιρό τώρα. Αλλά όχι μόνο με iNew, το κάνει με όλες. Έχω μετρήσει την χωρητικότητα και μου βγαίνει γύρω στα 2300 οπότε δεν ξέρω. Θα πάρω καμία καινούργια αλλά έχω μια εντύπωση ότι άρχισε να το κάνει σε κάποια φάση που δοκίμαζα μια ρομ που ανέβαζε θερμοκρασία και φοβάμαι μήπως επηρέασε hardware και από τότε ανεβάζει θερμοκρασία.

 

Έχω κάνει από τότε φυσικά διαφορά φλασαρίσματα και με ygdp, δεν πρέπει να έχει μείνει τίποτα, αλλά το sot εκεί, το πολύ 2-2.5 ώρες. Το σπαστικό είναι ότι έχω πάρει για αδερφή και πατέρα ένα Cubot h1 και ένα lenovo vibe p1m και βλέπω κάτι sot 8-9 ώρες και χαλιέμαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...