Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνεις ρικοβερυ κ κανείς install το αρχειακι χωρίς wipes, χωρίς τίποτα.

 

O.K,απλα ρωταω γιατι του kouskous το ζιπακι αν θυμαμαι καλα βρισκοταν μεσα εκει που λεει "αναβαθμιση" πατησα αναβαθμιση και κατι εκανα με τις τελιτσες πανω στην οθονη,και λεω μηπως περνιεται ετσι,βεβαια την ξεχασα την διαδικασια(αν και ηταν ευκολη αλλα εχω ειμαι ντουβαρι σε αυτα!).

Και ρωτησα τον kouskous μηπως και γινεται και με αυτον τον τροπο και αν του ειναι ευκολο να ξαναγραψει την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εγω την emui τη βρισκω εξαιρετικη τουλαχιστον μεχρι στιγμης. Πολυ γρηγορη, ολα αποθηκευονται στην sd ακομα και τα screenshot που διαβασα πριν, φτιαχνονται οπως ο ηχος με αυτο https://mega.nz/#!Bod3GJwA!X1iWNVVskqgArpkKHC2dkjTdjdeJ0N_Rw75gUQIjGJA

Φλασαρισμα απο recovery θέλει αυτό;;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα με την 7αρα όλα είναι άψογα, ο ήχος όντως σε σχέση με του ρώσου είναι κάποια κλικ πιο κάτω. Ειδοποιήσεις έρχονται στην ώρα τους, η διάρκεια της μπαταρίας είναι για μένα φοβερή (ένας από τους λόγους που κράτησα miui ) γενικά δεν έχει ορατές διαφορές με την 6αρα. Το μόνο που παρατήρησα είναι πως όταν επιλέγω να αλλάξω την φωτεινότητα της οθόνης, πατάω την μπάρα και ενώ το πάω δεξιά ή αριστερά δεν αλλάζει αντίστοιχα και η φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλοι...σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο με περασμενη τη ρομ aosp maucat που εχει το θεμα με τη δευτερη καρτα σιμ....καπου διαβασα πως πρεπει να βγαλω το πιν απο την καρτα σιμ...το εκανα αλλα εξακολουθει να μην την βλεπει το κινητο ουτε στη θυρα ενα ουτε στη θυρα δυο...μιλαμε για καρτα wind.....την cosmote που εχω την βλεπει κανονικα....σκεφτομαι λοιπον να αλαξω ρομ...βλεπω ολοι μιλατε για του kouskous.....να λινκ για να την κατεβασω?η την muie 7....εχετε να πρωτεινετε καποια αλλη σταθερη?η emui unicom που εχετε και στο λινκ της πρωτης σελιδας τι λεει,και βασικα ποια απο τισ δυο την πρωτη η την multilanguage?ευχαριστω πολυ Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλοι...σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο με περασμενη τη ρομ aosp maucat που εχει το θεμα με τη δευτερη καρτα σιμ....καπου διαβασα πως πρεπει να βγαλω το πιν απο την καρτα σιμ...το εκανα αλλα εξακολουθει να μην την βλεπει το κινητο ουτε στη θυρα ενα ουτε στη θυρα δυο...μιλαμε για καρτα wind.....την cosmote που εχω την βλεπει κανονικα....σκεφτομαι λοιπον να αλαξω ρομ...βλεπω ολοι μιλατε για του kouskous.....να λινκ για να την κατεβασω?η την muie 7....εχετε να πρωτεινετε καποια αλλη σταθερη?η emui unicom που εχετε και στο λινκ της πρωτης σελιδας τι λεει,και βασικα ποια απο τισ δυο την πρωτη η την multilanguage?ευχαριστω πολυ

 

Τελικά δεν υπάρχει κάτι πιο υποκειμενικό από το ποιά rom προτιμά ο καθένας και γιατί. Εγώ χρησιμοποιώ emui UNICOM και δύσκολα θα την αλλάξω, θα κάνω μια δοκιμή με τη miui 7, αλλά μόνο για να τη δω. Άλλοι πάλι δε θέλουν τις emui με τίποτα και προτιμούν AOSP. Η επιλογή είναι δική σου, δοκίμασε μερικές, αυτή που σου κάνει θα σου κάνει κλικ με τη μία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισμα απο recovery θέλει αυτό;;

Ναι, εγκατασταση απο εκει.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση την miui 7 απο τον kouskous και τωρα το κινητο δεν ειναι rooted ,δεν ξερω αν εκανα εγω καμια χαζομαρα αλλα τι κανω τωρα;
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση την miui 7 απο τον kouskous και τωρα το κινητο δεν ειναι rooted ,δεν ξερω αν εκανα εγω καμια χαζομαρα αλλα τι κανω τωρα;

 

Μου φαίνεται ότι υπάρχει ρύθμιση από το κέντρο ασφαλείας ή κάτι τέτοιο. Κάπου το έχει ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι υπάρχει ρύθμιση από το κέντρο ασφαλείας ή κάτι τέτοιο. Κάπου το έχει ενσωματωμένο.

 

αυτο ηταν ευχαριστω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν ευχαριστω!!!!!!!!!

 

Χαχαχαχα, κάτσε, τώρα τη φλασάρω κι εγώ να δω τι παίζει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι πολλοι εχετε προβλημα με τον ηχο του κινητου η τα ακουστικα..και δεν κραταει τις ρυθμισεις το engineer mode.παλιοτερα ειχε γραφτει ενας τροπος αλλα δεν ξερω αν ειναι μονο για αοσπ..εγω οταν βαζω μια ρομ και φτιαχνω τον ηχο του κινητου κανω το εξης για να κρατησει τις ρυθμισεις..

ανοιγουμε root explorer..παμε data-->nvram-->APCFG-->APRDCL..εκει εχει ενα αρχειο που λεγεται Audio_ver1_Vol_custom.το σβηνουμε τελειως η το κραταμε καπου στην καρτα σε περιπτωση που για καποιο λογο δεν δουλευει..τελος παντων το αφαιρουμε απο κει μεσα.κανουμε επαννεκινηση κα παμε μετα στο engineermode να φτιαξουμε τους ηχους του ηχειου και των ακουστικων.μολις τελειωσουμε κανουμε μια επαννεκινηση και βλεπουμε οτι και οι ρυθμισεις εχουνε μεινει και ο ηχος ειναι πιο δυνατος.

 

επισης 2 μερες τωρα με καινουργια inew v3 plus...και οι εντυπωσεις γενικα καλες...ισως πιο γρηγορη απο την προηγουμενη και λιγο καλυτερη διαχειρηση μπαταριας...ο dialer με τις πεταλουδιτσες αλλαχτηκε με τον dialer της προηγουμενης V3 plus.το μονο που μου τη σπαει ειναι οτι κινητο φορτιζει με πρασινο led οπως στην προηγουμενη εκδοση.εχω φλασαρει το πατσακι για σωστο notification led...και τιποτα.

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, κάτσε, τώρα τη φλασάρω κι εγώ να δω τι παίζει. ;)

 

Μία που μπήκε και μία που βγήκε. Χίλια μπράβο στον kouskous αλλά η miui δεν είναι για μένα. Επίσης σε σχέση με την emui unicom έχει και τη χαρακτηριστική νωθρότητα των miui.

 

Πίσω στην emui unicom και δεν ξαναβάζω άλλη, μόνο αν βγει καμιά lollipop.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα τελικα και εβαλα την muie του φιλου kouskous.....και αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα με τον ενα φιλο πιο πισω,δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο playstore με 3g μου βγαζει πως ειναι πολυ μεγαλο το αρχειο και οταν τ λεω οκ κολλαει κ δεν κατεβαζει....και μεσα στις ρυθμισεις του playstore δεν ειδα πουθενα κατι τσεκαρισμενο που να απαγορευει,καμια ιδεα?κανω κατι λαθος?.....η ρομ ειναι εκπληκτικη και θα ηθελα να την κρατησω ρε γμτο.επισης στη δευτερη σιμ δεν εχει ταχυτητες 3g ψιλοσερνεται...ετσι ειναι η ρομ η ετσι ειναι γενικα η συσκευη?ευχαριστω πολυ ..... Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

djsaxsax αν εισαι με τα data της συνδεσης σου πας κεντικη οθονη στοβ φακελο εργαλεια ληψεις πανω δεξια 3 τελιτσες ρυθμισεις και αυτο που εχει το σερνει προς τα κατω να σου βγαλει απεριοριστα (ευχαριστω και παλι τον kouskous για την βοηθεια του)
Link to comment
Share on other sites

djsaxsax αν εισαι με τα data της συνδεσης σου πας κεντικη οθονη στοβ φακελο εργαλεια ληψεις πανω δεξια 3 τελιτσες ρυθμισεις και αυτο που εχει το σερνει προς τα κατω να σου βγαλει απεριοριστα (ευχαριστω και παλι τον kouskous για την βοηθεια του)

 

αδερφε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...πηγα στις τελιτσες το εβαλα στο unlimited εκανα και επανεκκινηση τη συσκευη αλλα δεν....μια απο τα ιδια.....πφφφφ...δεν εχω wifi εδω π ειμαι και θελω μα τα data μου να κατεβασω apps και δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο μέρες με του kouskous!! Μετά από δοκιμές συνιστω σε ολους το sound-bass του mickvip. Καθαρό ηχείο, δυνατή ενταση, δεν το έχω τσεκαρει σε ακουστικά. Το sound+bass είναι κακό, μπουκωνει κ το ηχείο!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο μέρες με του kouskous!! Μετά από δοκιμές συνιστω σε ολους το sound-bass του mickvip. Καθαρό ηχείο, δυνατή ενταση, δεν το έχω τσεκαρει σε ακουστικά. Το sound+bass είναι κακό, μπουκωνει κ το ηχείο!!

 

οποτε αν ειναι καλυτερο το ζιπ αυτο να το φτιαξω να δουλευει μαζι με τους 160 χαρακτηρες....

συγκρινες με το δικο μου και ειδες διαφορες ε???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο μέρες με του kouskous!! Μετά από δοκιμές συνιστω σε ολους το sound-bass του mickvip. Καθαρό ηχείο, δυνατή ενταση, δεν το έχω τσεκαρει σε ακουστικά. Το sound+bass είναι κακό, μπουκωνει κ το ηχείο!!

 

Φιλε που το βρισκει κανεις το sound-bass του mickvip?

Link to comment
Share on other sites

 

Thank's one more time!

Eχει 2 sound+bass στην ρομ του mickvip και δεν ηξερα ποια απο τις 2!

Τωρα το πτοσεξα,το ενα ειναι sound+bass και το αλλο sound-bass,υπαρχει διαφορα στο + και το -!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

kouskous το δικο σου δεν το πέρασα μιας κ είδα ίδιο τίτλο με του ρώσου ( που το έχω δοκιμάσει κ δεν παλευεται ). Αυτό που προτείνω έχει μεγαλύτερη καθαρότητα στους δυνατούς ηχους..

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσον αφορα τις βελτιώσεις σου, όταν το εχεις έτοιμο, το ποσταρεις κ στο μοντακο για τεσταρισμα (πες μου να ανανεωσω κ το λινκ)!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο μέρες με του kouskous!! Μετά από δοκιμές συνιστω σε ολους το sound-bass του mickvip. Καθαρό ηχείο, δυνατή ενταση, δεν το έχω τσεκαρει σε ακουστικά. Το sound+bass είναι κακό, μπουκωνει κ το ηχείο!!

 

Eπιβεβαιωνω οτι πραγματι ειναι καλυτερο το ζιπ αυτο ,και στα ακουστικα ο ηχος πολυ πιο δυνατος , εβγαλα και κατι viper και αλλα διαφορα που ειχα βαλει για αυξηση των db μιας και δεν χρειαζονται πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...