Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε φυσικά και είμαι root

Μέχρι πριν 2 μέρες του jpower είχα αλλά την έβγαλα διότι είχα και εκεί τα ίδια θέματα στο Viber. Με αυτήν την παλεύει λίγο καλύτερα.

Άσε που στο widget του καιρού ~ ρολογιού η τοποθεσία είναι ότι να ναι στο jpower

Έβαλα την ρομ του needrom διότι την είχα και παλιότερα και δούλευε χαρτί.

Απλά μετά δοκιμή την δοκιμή ~ βάλε βγάλε γύρισα σε αυτήν

 

Αφού την είχες και παλαιότερα και δούλευε καλά μήπως δεν έχει "κάτσει" καλά και πρέπει να τη φλασάρεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οφτοπικ

Έχει αγοράσει κανείς πιστονς 3 από banggood, είναι γνήσια; (γιατί είναι από τα λίγα που μπορούμε να αγοράσουμε από έξω)

τα έχει και προσφορά

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

 

Μηχανικέ..από Banggood μπορούμε να αγορασουμε κανονικά??Χρεωστική Πειραιωs Εδώ..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικά και είμαι root

Μέχρι πριν 2 μέρες του jpower είχα αλλά την έβγαλα διότι είχα και εκεί τα ίδια θέματα στο Viber. Με αυτήν την παλεύει λίγο καλύτερα.

Άσε που στο widget του καιρού ~ ρολογιού η τοποθεσία είναι ότι να ναι στο jpower

Έβαλα την ρομ του needrom διότι την είχα και παλιότερα και δούλευε χαρτί.

Απλά μετά δοκιμή την δοκιμή ~ βάλε βγάλε γύρισα σε αυτήν

 

Στον root explorer κάπου γράφει αν είναι rw ή readonly ο φάκελος, ίσως γιαυτό δεν αντιγράφεται, το αλλάζεις κάπου πάνω απότι θυμάμαι

Για τον καιρό ατο bulid.prop άλλαξε το

ro.locale language και country σε en και GB

και reboot

 

Οφτοπικ

Έχει αγοράσει κανείς πιστονς 3 από banggood, είναι γνήσια; (γιατί είναι από τα λίγα που μπορούμε να αγοράσουμε από έξω)

τα έχει και προσφορά

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

 

Μηχανικέ..από Banggood μπορούμε να χωρίσουμε κανονικά??Χρεωστική Πειραιωs Εδώ..

 

Έχω την προπληρωμένη webbuy της πειραιώς που είναι τύπου mastercard, αγοράζεις κανονικά.

Η χρεωστική τι τύπου είναι;

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Visa Mηχανικε..κανονική λογαριασμού είναι...αλλά την έχω δηλώσει και στο paypal...με αυτή ψωνιζα πριν τα καπιταλs..by the way ok με τιs ρυθμισειs σου..έστρωσε ο ηχοs με τα mh1..αλλά ένα ζευγάρι πιστονακια το θέλω.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Visa Mηχανικε..κανονική λογαριασμού είναι...αλλά την έχω δηλώσει και στο paypal...με αυτή ψωνιζα πριν τα καπιταλs..

 

λογικά μπορείς αλλά να ξέρεις ότι θα αγοράσεις απευθείας με την κάρτα, χωρίς την προστασία του paypal

Link to comment
Share on other sites

Αχααα...θα βαλω τα στοιχεια..νουμερα που ζηταει δηλαδη..εχει επιλογη εκτοs paypal...?Αξιοπιστο ειναι???Ερχονται τα πραγματα στην ωρα τουs??Δεν εχω εμπειρια απο μπανγκουντ..γιαυτο σε ρωταω.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές δεν λαμβάνω μηνύματα στο Viber όταν η οθόνη είναι σβηστη. Για να τα λάβω πρέπει να ενεργοποιηθεί η οθόνη. Εννοείται ότι έχω επιλέξει από την εξοικονόμηση ενεργειας να λειτουργεί η εφαρμογή καί με το κλείσιμο της οθόνης (emui3.262).καμια ιδέα;

 

Με 3g στο κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα κομπλέ

Φλασαρα το su , τώρα είναι OK

Ξηλώσα το root explorer και με το root browser έγινε δουλειά

Ευχαριστώ πολύ μάγκες!!!!!!!!!

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Αχααα...θα βαλω τα στοιχεια..νουμερα που ζηταει δηλαδη..εχει επιλογη εκτοs paypal...?Αξιοπιστο ειναι???Ερχονται τα πραγματα στην ωρα τουs??Δεν εχω εμπειρια απο μπανγκουντ..γιαυτο σε ρωταω..

 

Δεν έχω εμπειρία με αυτό αλλά άλλοι λένε ότι είναι ΟΚ. Δεν έχεις όμως την εξασφάλιση και τη σιγουριά του paypal ή του aliexpress αν κάτι πάει στραβά.

 

Τελικά όλα κομπλέ

Φλασαρα το su , τώρα είναι OK

Ξηλώσα το root explorer και με το root browser έγινε δουλειά

Ευχαριστώ πολύ μάγκες!!!!!!!!!

 

Με τον καιρό τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα έχει ο καιρός στην ρομ του jpower τουλάχιστο σε εμένα.

Με το μανισιο widget. Δεν την παλεύει ούτε ο εντοπισμός μέσω GPS για να βγάλει καιρό στην τρέχουσα τοποθεσία, ούτε η χειροκίνητη αναζήτηση όπου δεν έβαζε τις πόλεις.

Πριν καιρό είχα ανέβει Θεσσαλονίκη και μου έβγαζε ότι είμαι σε κάτι περιοχές στα Σκόπια ή την Βουλγαρία.

Σε αυτήν που έχω τώρα είναι μια χαρά ο καιρός μόνο που δίπλα πλην ημερομηνία, πάνω από την τοποθεσία βγάζει κάτι κινέζικα, αλλά κατά τα άλλα είναι κομπλέ

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα έχει ο καιρός στην ρομ του jpower τουλάχιστο σε εμένα.

Με το μανισιο widget. Δεν την παλεύει ούτε ο εντοπισμός μέσω GPS για να βγάλει καιρό στην τρέχουσα τοποθεσία, ούτε η χειροκίνητη αναζήτηση όπου δεν έβαζε τις πόλεις.

Πριν καιρό είχα ανέβει Θεσσαλονίκη και μου έβγαζε ότι είμαι σε κάτι περιοχές στα Σκόπια ή την Βουλγαρία.

Σε αυτήν που έχω τώρα είναι μια χαρά ο καιρός μόνο που δίπλα πλην ημερομηνία, πάνω από την τοποθεσία βγάζει κάτι κινέζικα, αλλά κατά τα άλλα είναι κομπλέ

 

έχει το weatherchina ή το accuweather ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα κομπλέ

Φλασαρα το su , τώρα είναι OK

Ξηλώσα το root explorer και με το root browser έγινε δουλειά

Ευχαριστώ πολύ μάγκες!!!!!!!!!

 

Μπράβο. Τελικά κι εγώ μόνο τον Root Browser έχω βολευτεί.

Link to comment
Share on other sites

έχει το weatherchina ή το accuweather ?

 

Το accuweather έχει

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το weather app που ειχε η emui σε κανενα δεν εβρισκε τοποθεσια νομιζω, βαλε ενα αλλο απο τα χιλιαδες που εχει στο Playstore.

 

offtopic : Ενας φιλος εκανε τη μαγκια που κυκλοφορει με το balance στο Paypal και σαν 2η καρτα χρησιμοποιησε μια virtual ποy εχει η πειραιως και καταφερε να αγορασει πραματακια απο το steam :p

 

Με το viber ειχα και γω το ιδιο προβλημα,αλλα διορθωθηκε οταν το εβαλα στις Προστατευομενες εφαρμογες,στο προγραμμα διαχερισης εναρξης και το ενεργοποιησα στην διαχειρηση αναδυομενων προγραμματων, επισης βρεστο στη λιστα Διαχειριση ειδοποιησεων και δες μηπως καταλαθος το εχεις σε περιορισμο και οχι σε αποδοχη.

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Οχι,για να αυξησεις τον ηχο πρεπει να ανεβασεις τις τιμες απο το engineer mode,δεν ειναι καθολου δυσκολο.

 

 

 

Αν δεν εχεις engineer mode κανε ενα ψαξιμο σε αυτο το νημα,θα βρεις μερικα λινκ για το apk του,ριχτο στο system/app κανε ενα reboot και μετα μεσα απο mobile uncle tools που θα βρεις στο play store θα μπεις να κανεις τις αλλαγες σου.

 

Εδω ενας τυπος τα εξηγει λιγο αν δεν βαριεσαι να διαβασεις,τι κανει το καθενα και προτεινει μερικες τιμες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394&postcount=138

 

Και πάνω που πήγα να αλλάξω τις ρυθμίσεις όπως λέει ο οδηγός, το κινητό κολλάει στην οθόνη που γράφει ότι πάει να κάνει επανεκκίνηση πρίν κλείσει, σβήνει οθόνη και δεν ανοίγει. Βγάζω μπαταρία και ξανά βάζω ,ανοίγει το κινητό με την σκιά από το πλαίσιο της επανεκκίνησης κολλημένο στην μέση της οθόνης και εκτός από αυτό ή οθόνη τρεμοεπαιζε. Πάω πάλι στις ρυθμίσεις για το ακουστικό και τα βάζω όπως ήταν από την αρχή. Όλα κομπλε τώρα. (Χεσ....κα πάνω μου. Είπα πάει το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την infocus maucat και έχω ένα θέμα με την κάμερα. Το stock app της κάμερας δε μου αρέσει καθόλου γενικά και το βασικό του μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει επιλογή για να κάνεις capture με τα volume buttons ή με πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη. Όμως ο χρόνος που θέλει για να κάνει capture είναι σχεδόν μηδενικός. Πατάς και ακαριαία βγάζει τη φωτογραφία. Έχω δοκιμάσει άπειρα apps για κάμερα, μεταξύ των οποίων τα Lenovo super camera, A better camera, Open camera και πολλά άλλα, τα οποία έχουν πολλές επιλογές για ρυθμίσεις, χρήση των volume buttons αλλά κανένα δεν έχει την απόκριση του stock app όσον αφορά το lag του capture. Έχει βρεί κανείς λύση σε αυτό; Με λίγα λόγια θα ήθελα είτε ένα τρόπο να κάνω τα volume buttons να δουλέψουν στο stock app ή να μου προτείνετε ένα camera app με μηδενικό lag. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που πήγα να αλλάξω τις ρυθμίσεις όπως λέει ο οδηγός, το κινητό κολλάει στην οθόνη που γράφει ότι πάει να κάνει επανεκκίνηση πρίν κλείσει, σβήνει οθόνη και δεν ανοίγει. Βγάζω μπαταρία και ξανά βάζω ,ανοίγει το κινητό με την σκιά από το πλαίσιο της επανεκκίνησης κολλημένο στην μέση της οθόνης και εκτός από αυτό ή οθόνη τρεμοεπαιζε. Πάω πάλι στις ρυθμίσεις για το ακουστικό και τα βάζω όπως ήταν από την αρχή. Όλα κομπλε τώρα. (Χεσ....κα πάνω μου. Είπα πάει το κινητό)

 

Εχω ρυθμισει τον ηχο σε αρκετες ρομ απο μικροφωνο σε μεγαφωνο σε media και mp3 κτλ,ποτε δεν μου συνεβει αυτο που λες ,το πολυ πολυ να πατας set και να μην αποθηκευει τιποτα μετα το restart. Στην emui ακομα δεν εχω αλλαξει τιποτα,το εχω ακομα ετσι χαμηλα οπως ηταν(εχει πεσει βαρεμαρα).

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχθές το είχα να παίζει στο μπάνιο και μάλλον πήρε υγρασία γιατί από τότε δεν δουλεύει η αφή. Μήπως έχει κάποιος εξτρά οθόνη ή ξέρει που μπορώ να βρω μία; Αν δεν υπάρχει εδώ θα ψάξω για τρόπους από έξω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εχει λυσει κανεις το θεμα με την παυση λειτουργιας των κουμπιων των ακουστικων οταν σβηνει η οθονη(μονο το μπροστα-πισω και απαντηση κλησης) με inew?

Πειτε μου γιατι αν δεν λυθει αυτο υο προβλημα παω για αλλη ρομ(τωρα που δεν το εχω φορτωσει ακομη εφαρμογες το τηλ.!) γιατι κανω αρκετα χλμ με ποδηλατο καθε μερα και μου ειναι απαραιτητη η λειτουργια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Στον root explorer κάπου γράφει αν είναι rw ή readonly ο φάκελος, ίσως γιαυτό δεν αντιγράφεται, το αλλάζεις κάπου πάνω απότι θυμάμαι

Για τον καιρό ατο bulid.prop άλλαξε το

ro.locale language και country σε en και GB

και reboot

 

 

 

Έχω την προπληρωμένη webbuy της πειραιώς που είναι τύπου mastercard, αγοράζεις κανονικά.

Η χρεωστική τι τύπου είναι;

με την webbuy της πειραιώς που είναι τύπου mastercard (τετοια έχω και εγω και δεν μπορώ να κάνω αγορα στο ebay) εσυ μπορεις να αγοράσεις . μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ προσπάθησα να πληρώσω και εκτος paypal sto aliaexpres αλλα πάλι μου γραφει οτι δεν αφήνει η τράπεζα την πληρωμή

συγνώμη για το off topic αλλα είναι καίριας σημασίας ρε παιδιά

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Είπα για το banggood μόνο. και μόνο απευθείας από την καρτα.

 

Για το paypal διάβασε εδώ προς το τέλος, υπάρχει ένα κόλπο για το balance (με request money)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα κόλπο να κάνω το κινητό να μπαίνει σε H+ όταν είμαι σε 3G; είναι απελπιστικά αργό

 

Απλά δεν έχεις καλό σήμα. τί ένδειξη έχεις; μήπως σε πηγαίνει σε 2g;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα emui και θελω να κανω callibration αλλα δεν ανοιγει το προγραμμα αλλα και οποιδηποτε αλλο ξερει κανεις πως διορθωνεται; Ευχαριστω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα κόλπο να κάνω το κινητό να μπαίνει σε H+ όταν είμαι σε 3G; είναι απελπιστικά αργό

 

Ποια ρομ έχεις?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...