Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα λινκς για 4.4 032 stable http://download.yulong.com...0844349(3).rar

η 4.2 043 stable http://download.yulong.com...0828856(2).rar δεν δουλευουν ,και αυτο http://pan.baidu.com/share...ategory/type=0 ειναι στα Κινεζικα,που θα βρω μια epishmh 4.4 ρομ ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Τα λινκς για 4.4 032 stable http://download.yulong.com...0844349(3).rar

η 4.2 043 stable http://download.yulong.com...0828856(2).rar δεν δουλευουν ,και αυτο http://pan.baidu.com/share...ategory/type=0 ειναι στα Κινεζικα,που θα βρω μια epishmh 4.4 ρομ ρε παιδια?

 

Τα δύο πρώτα link δουλεύουν, τα δοκίμασα μόλις τώρα. Κατέβασε την πρώτη, 4.4.032.

 

Edit: Δούλευαν πριν 3 λεπτά, δεν δουλεύουν τώρα! Ξαναδοκίμασε κάποια άλλη στιγμή.

 

Edit 1: Δουλεύει κανονικά, χρησιμοποίησε αυτό το link.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα link δουλεύουν, τα δοκίμασα μόλις τώρα. Κατέβασε την πρώτη, 4.4.032.

 

Edit: Δούλευαν πριν 3 λεπτά, δεν δουλεύουν τώρα! Ξαναδοκίμασε κάποια άλλη στιγμή.

 

Edit 1: Δουλεύει κανονικά, χρησιμοποίησε αυτό το link.

 

Είναι official 4.4 αυτή;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα την 8297W-V3plus-8.19(ύστατη προσπάθεια μπας και στρωσει η καμερα),φουλ στην κινεζια,μονοδρομος λοιπον φλασαρισμα με YGDP!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε μορφή .cpb.

 

Δε θελουμε cpb. Φλάσαμπλ θέλουμε!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δε θελουμε cpb. Φλάσαμπλ θέλουμε!

 

Η cpb περνιέται με YGDP Tools, συνήθως το κάνεις για να φορμάρεις εντελώς τη nand flash της συσκευής και να το φέρεις στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Η cpb περνιέται με YGDP Tools, συνήθως το κάνεις για να φορμάρεις εντελώς τη nand flash της συσκευής και να το φέρεις στα ίσια του.

 

1) Δε θέλω να ασχοληθώ αυτήν την στιγμή με YGDP όταν μάλιστα δεν είναι δοκιμασμένη η ROM.

 

2) Υπάρχει τρόπος να ελευθερωθεί χώρος στο κινητό μεταφέροντας πχ το real racing 3 στην SD? Ούτε updates στις εφαρμογές δεν μπορώ να κάνω πλέον, δεν υπάρχει χώρος.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

1) Δε θέλω να ασχοληθώ αυτήν την στιγμή με YGDP όταν μάλιστα δεν είναι δοκιμασμένη η ROM.

 

Για άλλο λόγο γράφουμε εδώ για τα YGDP Tools, όχι για να δοκιμάσει κάποιος τη rom. Όχι, μην ασχοληθείς.

 

2) Υπάρχει τρόπος να ελευθερωθεί χώρος στο κινητό μεταφέροντας πχ το real racing 3 στην SD? Ούτε updates στις εφαρμογές δεν μπορώ να κάνω πλέον, δεν υπάρχει χώρος.

 

Λογικά ότι μεταφέρεις στην sd θα σου ελευθερώσει τον αντίστοιχο χώρο στην εσωτερική μνήμη. Το μόνο που θα έλεγα είναι ότι καλό θα είναι να έχεις μια γρήγορη sd, διαφορετικά ό,τι τρέχει από εκεί θα σέρνεται, το έχω δει να συμβαίνει με μια φθηνή Κινέζικη.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ότι μεταφέρεις στην sd θα σου ελευθερώσει τον αντίστοιχο χώρο στην εσωτερική μνήμη. Το μόνο που θα έλεγα είναι ότι καλό θα είναι να έχεις μια γρήγορη sd, διαφορετικά ό,τι τρέχει από εκεί θα σέρνεται, το έχω δει να συμβαίνει με μια φθηνή Κινέζικη.

 

Μια 32αρα Samsung έχω. Το θέμα είναι αν υπάρχει τρόπος να μεταφέρεται το RR3 απο τον αποθηκευτικό χώρο στην SD όντας λειτουργικό.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πρέπει να γίνεται, μην σε πάρω στο λαιμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα την 8297W-V3plus-8.19(ύστατη προσπάθεια μπας και στρωσει η καμερα),φουλ στην κινεζια,μονοδρομος λοιπον φλασαρισμα με YGDP!

Η κινεζιες που αναφέρεις πάντως είναι 5-6 εφαρμογές κινεζικές που τις παγωνεις απλά με Titanium backup και μετά είναι καθαρότατη η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Η κινεζιες που αναφέρεις πάντως είναι 5-6 εφαρμογές κινεζικές που τις παγωνεις απλά με Titanium backup και μετά είναι καθαρότατη η ρομ.

 

Και η στοκ εφαρμογη της καμερας δεν μου ανοιγει,φλασαρα και την lg 22mpix και αυτη δεν ανοιγει η συλλογη και κολλαει!

Link to comment
Share on other sites

jpower73 ίσως έχεις τα περισσότερα ποστ εδώ.

και τόσο καιρό από την αρχή του θέματος μας ενημέρωνες με καινούριες ρομ αυτό δεν είναι λίγο για μένα .....

να φλασάρεις και να ξεφλασάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινετε λιγο μπερδεμα φιλε,κατεβασα PDAnet, Coolpad-140208-Setup(ολα κατανοητα μεχρι εδω!) και παω να κατεβασω το Vcom_Driver_AutoInstall και μου ανοιγει τον φακελο και μεσα εχει διαφορα αρχεια,καταλαβαινω οτι πρεπει να κατεβασω π.χ για Win7(το λειτουργικο μου) και μεσα εχει επισης και ενα Install.exe και ενα installdrv64.exe τα κατεβαζω και τα κανω εγκατασταση και αυτα?

Μετα ανοιγω τον φακελο που λεει για Win7 και μεσα εχει αλλα 4 αρχεια(MDMCPQ.INF,usb2ser_Win7.inf,usb2ser_Win764.inf,usbser.sys) τα κατεβαζω ολα και τα κανω εγκατασταση στο pc?

Επειδη αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα ( εφτιαξα πολλες σαλατες ) μηπως ειναι εφικτο καποιος που κατεχει την διαδικασια να μας πει ακριβως την σειρα που θα τα εγκαταστησουμε?? Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σειρά, ΟΛΑ αυτά που βλέπεις είναι τα περιεχόμενα ΕΝΟΣ φακέλου και τα εγκαθιστά ο installer. Εσύ τρέχεις μόνο τον installer.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα ( εφτιαξα πολλες σαλατες ) μηπως ειναι εφικτο καποιος που κατεχει την διαδικασια να μας πει ακριβως την σειρα που θα τα εγκαταστησουμε?? Ευχαριστώ πολυ!!

 

Κατεβάζουμε τους drivers από εδώ

https://mega.nz/#!ZNwywDba!-ND3JM1gyBet2KJON6_nQrEopZwRtoyQYfgqRqojkOs

αποσυμπιέζουμε το αρχείο ζιπ και θα εμφανιστεί ένας φάκελος ''drivers YGDP''

Εκεί θα βρούμε 2 αρχεία exe και ένα φάκελο με το όνομα ''Vcom drivers''

Εγκαθιστούμε το Coolpad-140208-Setup.exe

Εγκαθιστούμε και το PdaNetA4150.exe

Μετά πάμε στο φάκελο ''Vcom drivers'' και τρέχουμε το Install.exe για 32bit PC ή το installdrv64.exe για 64bit PC.

Να γίνει εγκατάσταση με συμβατότητα xp και ως διαχειριστές.

 

Συνεχίζουμε όπως λέει ο οδηγός

Θα κοιτάξω να αλλάξουν και στην 1η σελίδα

 

 

@valsam

έφτιαξε η κάμερα;

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη βοηθεια please!

Aπο το πρωι τον εχω πρηξει τον ερημο τον combra24 και το παιδι με βοηθησε απιστευτα στο να περασω ολα τα προγραματα στο pc για περασμα ρομ με YGDPαλλα τωρα τελειωσαν τα π.μ που δικαιουτε στο φορουμ και δεν εχω επικοινωνια!

Ακολουθησα βημα βημα τον οδηγο αυτον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5729217 αλλα κολλησα τελικα στο σημειο που λεει Kλικάρουμε στο start και - Συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό στην ίδια θύρα USB,παταω λοιπον το start και συνδεω το τηλ. σβηστο αλλα το τηλ. φορτιζε μονο,μετα δοκιμασα και χωρις μπαταρια αλλα παλι τιποτα ,εχω κλεισει firewall και antivirus,τι να φταιει?

Ο combra μου ειπε να αντικαταστησω το recovery με το CWM recovery που εχει αποσυμπιεσει στον C το Ygdp πραγμα που εγω δεν εκανα,δηλ. μου ειπε να ακολουθησω την εξης σειρα:

1. βγαλε τα καλωδια.

2.πανε στον C:/ βρες ενα φακελο YLXZGJ\YGDP\Downfiles\8297W

 

3. πανε στον φακελο που λεει recovery CWM 6.0.5.0

(απο εκεινα που σου ειπα να κατεβασεις)

 

3. αντεγραψε το recovery.img μεσα στον φακελο 8297w

(θα σου πει πως υπαρχει. κανε αντικατασταση)

 

4.βγαζεις μπαταρια απο το τηλεφωνο

5. βαζεις το usb

6. patas start

Eω οπως ειπα νωριτερα μπερδευτικα και ακολουθησα το οδηγο της σελιδας 422 και εκανα "Kλικάρουμε στο start και - Συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό στην ίδια θύρα USB" και να περασω την cwm recovery μετα οπως λεει ο οδηγος.

Πατησα stop λοιπον στο YGDP Tool φου δεν φλασαρει την ρομ,τωρα τι κανω,εχει δημιουργηθει ενας φακελος στο C με ονομασια YLXZGJ,να τον σβησω και να πρωσπαθησω ξανα απο την αρχη αλλα αυτη την φορα να εχω συνδεμενο σβηστο και με βγαλμενη την μπαταρια το τηλ. και να πατησω start μετα?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

4.βγαζεις μπαταρια απο το τηλεφωνο

5. βαζεις το usb

6. patas start

Eω οπως ειπα νωριτερα μπερδευτικα και ακολουθησα το οδηγο της σελιδας 422 και εκανα "Kλικάρουμε στο start και - Συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό στην ίδια θύρα USB" και να περασω την cwm recovery μετα οπως λεει ο οδηγος.

Πατησα stop λοιπον στο YGDP Tool φου δεν φλασαρει την ρομ,τωρα τι κανω,εχει δημιουργηθει ενας φακελος στο C με ονομασια YLXZGJ,να τον σβησω και να πρωσπαθησω ξανα απο την αρχη αλλα αυτη την φορα να εχω συνδεμενο σβηστο και με βγαλμενη την μπαταρια το τηλ. και να πατησω start μετα?

 

Ο φάκελος downfiles/8297w υπάρχει; Ξαναδοκίμασε και χωρίς μπαταρία. Μπορεί να χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικές φορές.

 

το Pc βλέπει το τηλέφωνο;

Όταν πέρασες τους drivers στο έβλεπε;

το σύνδεες και σε recovery και σε mode fastboot mode;

Έχεις λογισμικά και από άλλα τηλέφωνα επάνω;

 

 

για τα pm σβήνετε μερικά και μπορείτε να ξαναστείλετε

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος downfiles/8297w υπάρχει; Ξαναδοκίμασε και χωρίς μπαταρία. Μπορεί να χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικές φορές.

 

το Pc βλέπει το τηλέφωνο;

Όταν πέρασες τους drivers στο έβλεπε;

το σύνδεες και σε recovery και σε mode fastboot mode;

Έχεις λογισμικά και από άλλα τηλέφωνα επάνω;

 

 

για τα pm σβήνετε μερικά και μπορείτε να ξαναστείλετε

 

Οχι δεν υπαρχει ο φακελος downfiles/8297w εχει μεινει μονο ενας φακελος YLXZGJ στο C,να τον σβησω και να ξαναξεκινησω απο την αρχη την ολη διαδικασια?

Οταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη μου βγαζει pdanet ready to connect!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο που λες υπάρχουν άλλοι φάκελοι, σε κάποιον από αυτούς μπαίνει το recovery.img, δεν θυμάμαι ακριβώς και είμαι παραλία, ρε μηχανικέ έχεις υπολογιστή μπροστά σου να του πεις ακριβώς;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει ο φακελος downfiles/8297w εχει μεινει μονο ενας φακελος YLXZGJ στο C,να τον σβησω και να ξαναξεκινησω απο την αρχη την ολη διαδικασια?

Οταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη μου βγαζει pdanet ready to connect!

 

Τον φάκελο αυτό δεν τον σβήνεις ποτέ, έχει αρχεία του προγράμματος YGDP. Ο downfiles/8297w είναι προσωρινός και τον σβήνει το YGDP μόλις το κλείσεις.

 

Κάνεις τη διαδικασία μέχρι που πατάς το apply για να δημιουργηθεί ο προσωρινός φάκελος downfiles/8297w, έκεί μέσα αντιγράφεις το recovery.img από το CWM6050 και το αντικαθιστάς.

Μετά πατάς το start και συνδέεις το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια γρηγορη ερωτηση. Για να αυξησω απο το uncle tools την ενταση του ηχειου οταν μιλαω στο τηλεφωνο (δλδ το ποσο δυνατα ακουω τον συνομιλητη μου) αυξανω την ενταση στο sph?
Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερα επιτελους(καλα να'ναι ο combra24 αλλιως δεν θα εκανα τιποτα!).

Τωρα θελει να το ρουταρω το τηλ. η ειναι ηδη ρουτ?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερα επιτελους(καλα να'ναι ο combra24 αλλιως δεν θα εκανα τιποτα!).

Τωρα θελει να το ρουταρω το τηλ. η ειναι ηδη ρουτ?

 

θα μπεις στο recovery και θα φλασάρεις από το λινκ που δίνω το supersu zip για να γίνεις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...