Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τικαρεις αυτά

 

https://www.dropbox.com/s/stg7zdj0mzpn5f3/Screenshot_2015-08-09-15-21-29.jpeg?dl=0

 

Και μετά την αλλαγή επανεκκίνηση το κινητό.

Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Κατά την αντικατάσταση του αρχείου αλλάζουν και τα permissions (είναι rw- rw- ---). Αν το τροποποιήσεις μόνος σου δεν επηρεάζονται. Ισως να φταίει αυτό. Ίσως και να έφταιξε κάτι άλλο, αφού εβαλες και του jpower και είχε κόλλημα.

Ένα απλό αρχείο κειμένου είναι, δεν βλέπω που αλλού να είναι το πρόβλημα, και σε μερικούς δουλεύει και σε άλλους όχι.

 

Έχουμε ήδη 3 έτοιμα xml και όποιος θέλει το πειράζει μόνος του για να το προσαρμόσει στα μέτρα του.

 

Το έκανα δύο φορές για να βεβαιωθώ, δεν πείραξα τίποτα, μετά την επανεκκίνηση η ανάλυση ήταν στα 13mp. Τι άλλο να έκανα;

 

Με το script του jpower73 η ανάλυση μετά την επανεκκίνηση ρυθμίζεται αυτόματα στα 21mp. Τα κολλήματα που είχα οφείλονταν στη βιασύνη μου να κλείσω την εφαρμογή ενώ ακόμα επεξεργαζόταν το τελικό αρχείο, τώρα όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έβαλα κ εγώ την Emui σήμερα, αλλά δυσκολεύομαι λίγο... Ερχόμενος από την algorom, δεν μπορώ να καταλάβω πως να βάλω τα widgets. Μπόρεσα και άλλαξα τον Nova Launcher να είναι ο default, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως να βάλω τα widgets που θέλω. Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα jpower αν μπορείς σε παρακαλώ δώσε σε ενα συμπιεσμενο αρχειο όπως μας εδωσες την lg και την φλασαρουμε στα 21μπ με ενσωματωμένο το αρχειο που γράφεις εδώ για να το κάνουμε ολοι και εμεις που δεν το κατέχουμε καλά (εγώ δεν ξέρω πως να το αντικαταστήσω το αρχειο )

Ευχαριστώ κια αναμένω

 

Το έκανα δύο φορές για να βεβαιωθώ, δεν πείραξα τίποτα, μετά την επανεκκίνηση η ανάλυση ήταν στα 13mp. Τι άλλο να έκανα;

 

Με το script του jpower73 η ανάλυση μετά την επανεκκίνηση ρυθμίζεται αυτόματα στα 21mp. Τα κολλήματα που είχα οφείλονταν στη βιασύνη μου να κλείσω την εφαρμογή ενώ ακόμα επεξεργαζόταν το τελικό αρχείο, τώρα όλα οκ.

 

Είχες πρώτα φλασάρει το έτοιμο ζιπ ή το έκανες με άλλο τρόπο; Εξήγηση δεν βρίσκω.

 

Ισως τελικά να είναι πιο ευκολο να φλασαριστεί νέο αρχείο ζιπ κομπλέ με την εφαρμογή και με τις ρυθμίσεις έτοιμες

(ρυθμίσεις του jpower73 στα 21mpx)

https://www.sendspace.com/file/i36x37

 

Καλησπέρα!

 

Έβαλα κ εγώ την Emui σήμερα, αλλά δυσκολεύομαι λίγο... Ερχόμενος από την algorom, δεν μπορώ να καταλάβω πως να βάλω τα widgets. Μπόρεσα και άλλαξα τον Nova Launcher να είναι ο default, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως να βάλω τα widgets που θέλω. Καμιά βοήθεια?

 

Από νόβα δεν ξερω αλλά στον δικό της με μακρύ πάτημα σε κενό χώρο της ταπετσαρίας (ή Pinch to zoom ή κατέβασμα με δύο δάχτυλα) βγάζει τις επιλογές για τα widgets κλπ

Link to comment
Share on other sites

Είχες πρώτα φλασάρει το έτοιμο ζιπ ή το έκανες με άλλο τρόπο; Εξήγηση δεν βρίσκω.

 

Όπως το είπες, ίσως δεν υπάρχει εξήγηση. :lol:

 

Τέλος πάντων, για να μη μακρηγορούμε, αφού βρέθηκε λύση, τέλος καλό, όλα καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έβαλα κ εγώ την Emui σήμερα, αλλά δυσκολεύομαι λίγο... Ερχόμενος από την algorom, δεν μπορώ να καταλάβω πως να βάλω τα widgets. Μπόρεσα και άλλαξα τον Nova Launcher να είναι ο default, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως να βάλω τα widgets που θέλω. Καμιά βοήθεια?

 

Πατάς παρατεταμένα σε ένα κενό σημείο της οθόνης και από κάτω σου βγάζει και την επιλογή γραφικά στοιχεία. Από εκεί διαλέγεις widget

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw1PUCR2yTiDflhRdU5oQU4xZmNWVzd4X2xOZkN6MjlsWUFuQV9nc0hNREd0dXZfYzEtRjA&usp=sharing

 

φωτό από s5 και από lg τι λέτε

πάντως η lg στο coolpad φαίνεται πιο ζωντανή την ώρα την λήψης νομίζω ότι βγάζει καλύτερες φωτό η lg

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw1PUCR2yTiDflhRdU5oQU4xZmNWVzd4X2xOZkN6MjlsWUFuQV9nc0hNREd0dXZfYzEtRjA&usp=sharing

 

φωτό από s5 και από lg τι λέτε

πάντως η lg στο coolpad φαίνεται πιο ζωντανή την ώρα την λήψης νομίζω ότι βγάζει καλύτερες φωτό η lg

 

Φοβερή η φωτό από την lg μέχρι και απίστευτη . Έχεις στο τραπεζάκι με την γλάστρα ένα κομματάκι από εφημερίδα που εάν κάνεις ζουμ βλέπεις τι γράφει. Ποιο common εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η φωτό από την lg μέχρι και απίστευτη . Έχεις στο τραπεζάκι με την γλάστρα ένα κομματάκι από εφημερίδα που εάν κάνεις ζουμ βλέπεις τι γράφει. Ποιο common εβαλες;

 

χαχαχα τρομερό ε ?εγώ φλάσαρα το zipaki του jpower από παλιά και τώρα πέρασα το αρχείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, τζεϊαρ

Ας αρχίσουμε από τα εύκολα...

 

Αυτο ειναι το δικο μου common.Xml. Αντικατεστησε το κανε ριμπουτ και δοκίμασε...

https://www.dropbox.com/s/mv4zmefvevqivw3/Common.xml?dl=0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση εαν εχει δοκιμάσει κάποιος.

Εαν βάλεις ραδιο και εχεις συνδεμένο το hands free bluetooth,έχει επιλογή να στέλνει τον ήχο ασύρματα?

γιατί δεν βλέπω να γράφει A2DP(δεν ξερω εαν παίζει ρολο αυτο).

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά a2dp,οχι ομως στο FM Radio. Ναι, σε κάθε άλλη πηγή ηχου

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχα τρομερό ε ?εγώ φλάσαρα το zipaki του jpower από παλιά και τώρα πέρασα το αρχείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αλλος ένας που θα αποτυπωσει "ωραίες διακοπές".... :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα δεν υπάρχει κινητό να παίζει ράδιο στο bluetooth.

τέλος πάντων κλειδώνω στο coolpad αφού βγαίνει και πιο φτηνό απο τις άλλες δυο επιλογές μου,που έχουν χτυπητά μείον.

lenovo A8=φτάνει τα 180 γραμμάρια,,honor6= δεν έχει soft keys

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Στην emui 3 παίζει πουθενά να έχει μετάδοση οθόνης; Δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Κατεβασε το ezcast 2.απο πλειστορ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κάνει και εσάς 500 ώρες να ανοίξει η lgcamera; :p:lol:

Το καλό πράμα αργεί να γίνει! Όντως κι εμένα ανοίγει σπαστικά αργά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το coolpad f1 και έπεσε σε bootloop!

Αφού πέρασαν δύο μέρες που διάβαζα και ξαναδιάβαζα πώς να το κάνω unbrick τα κατάφερα με την βοήθεια του post του φίλου grgz (να σαι καλά ρε φίλε!!!)

κι έχω ένα πρόβλημα...έχω κολλήσει στο ποια Rom Να βάλω..κατέβασα το αρχείο που προτείνει ο Grgz για την rom TWRP αλλά είναι της μορφής .img και δεν ξέρω τί κάνω λάθος αλλά δεν κάνει τίποτα απολύτως.

κατέβασα μια rom που βρήκα από το post του φίλου johnickz1 (GRMOD_JOHNICKZ]miui_f1_slydermi_4.8.23_3e6b7f81ef_4.2.zip) ήταν σε μορφή .zip όπως λέει ο φίλος kostast1 στο video του και εγκαταστάθηκε με επιτυχία αλλά δεν έχει ούτε Play store ούτε gmail ούτε τίποτα...έχει κανένας ιδέα να μου πει τί κάνω λάθος?

μπορώ να έχω ένα Link με Rom της μορφής .zip?????

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

ως αρχάριος να ρωτήσω τί είναι τα Gapps? στο site της needrom δεν τη βρίσκω την miui v3 262, έχεις κάποιο Link?

και κάτι ακόμα, τo recovery Το περνάω αφού εγκαταστήσω την Rom έτσι, όχι πριν....?

Edited by nionios13
Link to comment
Share on other sites

Εσβησα την LG Camera και την.ξαναπερασα ετοιμη κομπλε με το script ενσωματομενο οπωs το δωσατε στο λινκ παραπανω..να ρωτησω τωρα..στα settings του video το εχει default..25fps..το αφηνω ετσι..η το ανεβαζω 30?Επισηs στην προηγουμενη που ειχα περασμενη..το - του volume rocker ζουμαρε μονο προs τα κατω και το + τραβαγε φωτο..αυτο με ενοχλουσε..τωρα σε αυτην την εκδοση τα +..-παιζουνε σωστα ρυθμισμενα στο ζουμ.Well Done..οποιos θελει στελνει εχτρα ρυθμισειs βελτιωσειs..AlgoRom v1 εδω..
Link to comment
Share on other sites

Είχες πρώτα φλασάρει το έτοιμο ζιπ ή το έκανες με άλλο τρόπο; Εξήγηση δεν βρίσκω.

 

Ισως τελικά να είναι πιο ευκολο να φλασαριστεί νέο αρχείο ζιπ κομπλέ με την εφαρμογή και με τις ρυθμίσεις έτοιμες

(ρυθμίσεις του jpower73 στα 21mpx)

https://www.sendspace.com/file/i36x37

 

 

 

Από νόβα δεν ξερω αλλά στον δικό της με μακρύ πάτημα σε κενό χώρο της ταπετσαρίας (ή Pinch to zoom ή κατέβασμα με δύο δάχτυλα) βγάζει τις επιλογές για τα widgets κλπ

φλασάρω το καινούργιο ζιπ ολα καλα αλλα δεν μου κρατά την μια και μοναδικη διόρθωση που κανω να αποθηκευει στην sd

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λαθος εκτός αν είναι κλειδωμένα τα setings στο νεο ζιπ

Αν μπορει άς βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

φλασάρω το καινούργιο ζιπ ολα καλα αλλα δεν μου κρατά την μια και μοναδικη διόρθωση που κανω να αποθηκευει στην sd

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λαθος εκτός αν είναι κλειδωμένα τα setings στο νεο ζιπ

Αν μπορει άς βοηθήσει κάποιος

 

Αν σου κάνει το βαρύ πεπόνι, άλλαξε το χειροκίνητα στο common.xml

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-08-10-18-54-16_zpsyjx7dhrv_edit_1439222391765_zpstdsofvki.jpeg

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση !!!

Έχει κανένας πρόβλημα με το Viber στην emui του jpower ??

Εμένα δεν μου έρχεται ειδοποίηση όσο είναι κλειστή η οθόνη και με το που το πιάσω στα χέρια μου τότε έρχεται το μήνυμα

Έχω δώσει φουλ δικαιώματα, το έχω βάλει να δουλεύει όσο είναι κλειστή η οθόνη και να βγάζει ειδοποίηση όταν έχω μήνυμα αλλά τίποτα

Τα email έρχονται κανονικά , βαράει ειδοποίηση με κλειστή οθόνη

Κατά τα άλλα 1 bug ακόμα που έχω βρει είναι ότι στο widget του καιρού εκτός από την Αθήνα δεν βγάζει καμιά άλλη περιοχή. Και δεν μιλάω πχ να μου βγάλει την Καλλιθέα η την Νέα Σμύρνη.

Πριν ένα μήνα είχα πάει Θεσσαλονίκη και μου έβγαζε κάτι περιοχές από Σκόπια και Βουλγαρία

Κατά τα αλλά super τα πάντα όλα

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...