Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, συγνωμη για το ασχετο του μηνυματος αλλα εισαστε η τελευταια μου ελπιδα! Μηπως εχει καποιος απο τα μελη μπαταρια για το coolpad f1; Εννοειται να την πληρωσω ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, συγνωμη για το ασχετο του μηνυματος αλλα εισαστε η τελευταια μου ελπιδα! Μηπως εχει καποιος απο τα μελη μπαταρια για το coolpad f1; Εννοειται να την πληρωσω ...

 

Μαρία, πάρε σπο δω..

http://m.aliexpress.com/item/2044792746.html?productId=2044792746&productId=2044792746&productId=2044792746&product=%7B%22adminSeq%22%3A206324175%2C%22aeProductSKUEsiDTOs%22%3A%5B%7B%22skuBulkDiscount%22%3A2%2C%22skuBulkOrder%22%3A2%2C%22skuBulkPrice%22%3A8.70%2C%22skuPrice%22%3A8.88%7D%5D%2C%22isSkuProperty%22%3Afalse%2C%22lot%22%3Afalse%2C%22multiUnitName%22%3A%22pieces%22%2C%22numberPerLot%22%3A1%2C%22oddUnitName%22%3A%22piece%22%2C%22offlineDate%22%3A1438254092000%2C%22productId%22%3A2044792746%2C%22productMaxPrice%22%3A8.88%2C%22productMinPrice%22%3A8.88%2C%22seotitle%22%3A%22For+Coolpad+F1+battery+8297+8297w+cpld-329+originnal+New+arrived+Rechargeable+High+Capacity+2500mAh+Lithium-ion+Battery%22%2C%22shopNumber%22%3A536117%7D&category=%7B%22categoryName%22%3A%22Mobile+Phone+Batteries%22%2C%22categoryUrl%22%3A%22http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fcategory%2F100003570%2Fmobile-phone-batteries.html%22%7D&productSubject=For-Coolpad-F1-battery-8297-8297w-cpld-329-originnal-New-arrived-Rechargeable-High-Capacity-2500mAh-Lithium&productSubject=For-Coolpad-F1-battery-8297-8297w-cpld-329-originnal-New-arrived-Rechargeable-High-Capacity-2500mAh-Lithium&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

 

Σε 20 μέρες, το αργότερο θα είναι στα χέρια σου..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και αν επιτρέπεται,πως θα πάρει ο άνθρωπος μπαταρία από ali ,αφού δεν γίνονται αγορές από εξωτερικό,έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα εγκατάσταση αλλά δεν έβλεπε καμία κάρτα σιμ δεν δούλευε το WiFi και το Bluetooth οπότε ξαναγυρισα στην algo2

Οποίος έχει περισσότερη τύχη ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τις οδηγίες στο πρώτο post και συνέχισε να μην δουλεύει; Λέει μερικά πράγματα ο τύπος, μάλλον δεν τα έκανες. Εγώ θα την βάλω σε καμιά ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα το οποίο νόμιζα ότι είχε ληθει αλλά τελικά έκανα λάθος ή κάμερα όταν πάω να φωτογραφισω ένα έγγραφο που έχει μικρά γράμματα όπως ένα δίπλωμα αυτοκινήτου π.χ όταν εστιαζω δεν μου καθαρίζει την φωτογραφία και μου βγαίνουν θαμπα ειδικά σε κλειστούς χώρους και λιγοτερο σε ανοιχτούς έχω την lg camera και την rom του algorithm. Αν μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν του κάνει το ειδιο ή φταίει το δικό μου γιατί δεν ξέρω τη να κάνω. Μήπως θέλει καλιμπραρισμα ή κάμερα ή κάποια ριθμιση με το mobileuncle αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ ίσως ο jpower73?

 

ετοιμασου να εντυπωσιαστεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... Δεν δέχεται paypal...

 

Αν μπορουσα να την έχω πάρει από εξωτερικό θα το είχα κάνει εδω και 15 μέρες αλλα απ'οτι εχω καταλαβει δεν μπορει να γινει τιποτα. Η μοναδικη εταιρια οπως εμαθα που εισαγαγει ανταλλακτικά coolpad στην Ελλάδα ειναι η wap5 (νομιζω ετσι λέγεται) αλλα ούτε αυτοί την έχουν. Μονη μου ελπίδα πλέον είναι να βρεθεί ιδιώτης ...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται, αρκεί να έχεις balance στο paypal. Και φυσικά, αγορά μεσω ebay.. 'Η άλλο paypal συνεργασιμο site...

 

Αλήθεια, τι θέμα έχεις με την μπαταρία?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτοιμη η ρομ. Ούτε την δεύτερη κάρτα δεν μπορεί να απενεργοποιήσει. Δεν την τσέκαρα σε βάθος, και αυτό μόνο που μου έβγαλε μου φτάνει...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται, αρκεί να έχεις balance στο paypal. Και φυσικά, αγορά μεσω ebay.. 'Η άλλο paypal συνεργασιμο site...

 

Αλήθεια, τι θέμα έχεις με την μπαταρία?

 

Καλημερα, θα το κοιταξω αυτο με το ebay ... Η μπαταρια φουσκωσε δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτοιμη η ρομ. Ούτε την δεύτερη κάρτα δεν μπορεί να απενεργοποιήσει. Δεν την τσέκαρα σε βάθος, και αυτό μόνο που μου έβγαλε μου φτάνει...

Οπότε δεν αξίζει το κόπο να ξαναδοκιμασω.... Παντός εμένα δεν μου αναγνώρισε καμία σιμ ούτε το Bluetooth WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!

 

Δυστυχως το tempered glass δεν με εσωσε... σωθηκε το ιδιο αλλα εσπασε το τζαμακι της οθονης. Η οθονη δεν επαθε το παραμικρο, το σπασιμο δεν ειναι τεραστιο... αλλα ενοχλητικο.

Εκανα παραγγελια ενος digitizer, το παρελαβα την περασμενη βδομαδα και το πηγα σε μαγαζι να μου το αλλαξουν. Ο τεχνικος εκει το ανοιξε αλλα μου ειπε πως επειδη το digitizer ειναι κολλημενο στην οθονη.. δεν αναλαμβανει την ευθυνη γιατι ενδεχομενως να πειραχθει και η οθονη..

 

Εχει αλλαξει καποιος αλλος MONO το digitizer? Nα το ρισκαρω και να το παω αλλου? Εχει κανεις προταση για καταστημα στη Θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα το κοιταξω αυτο με το ebay ... Η μπαταρια φουσκωσε δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλο.

 

εχει τυχει σε αρκετους και οχι μονο στο coolpad.Σου εστειλα μηνυμα για το που μπορεις να βρεις μπαταρια.

Edited by Bazoukos
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν αξίζει το κόπο να ξαναδοκιμασω.... Παντός εμένα δεν μου αναγνώρισε καμία σιμ ούτε το Bluetooth WiFi...

 

Ρε φιλαρακι! Διαβασε τις οδηγιες εγκαταστασης ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ. Κι εγώ έτσι έλεγα αλλα όταν τις διάβασα κι ΕΚΑΝΑ Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ μια χαρά δουλεψε. Ενα προβλημα ήταν ότι δε μου συγχρόνισε τις επαφές στον κατάλογο και το gmail. Θα την ξαναδοκιμάσω σήμερα πάλι καθώς γύρισα πίσω στην ασφάλεια της Α310 μετά το πείραμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημερα!!

 

Δυστυχως το tempered glass δεν με εσωσε... σωθηκε το ιδιο αλλα εσπασε το τζαμακι της οθονης. Η οθονη δεν επαθε το παραμικρο, το σπασιμο δεν ειναι τεραστιο... αλλα ενοχλητικο.

Εκανα παραγγελια ενος digitizer, το παρελαβα την περασμενη βδομαδα και το πηγα σε μαγαζι να μου το αλλαξουν. Ο τεχνικος εκει το ανοιξε αλλα μου ειπε πως επειδη το digitizer ειναι κολλημενο στην οθονη.. δεν αναλαμβανει την ευθυνη γιατι ενδεχομενως να πειραχθει και η οθονη..

 

Εχει αλλαξει καποιος αλλος MONO το digitizer? Nα το ρισκαρω και να το παω αλλου? Εχει κανεις προταση για καταστημα στη Θεσσαλονικη?

 

Γιατί έκανες τέτοιο έγκλημα;;; Σκέτο digitizer δεν παίζει να αλλάξεις γιατί σχεδόν σε όλα τα κινητά είναι κολλημένα στην οθόνη. Digitizer+Οθόνη ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε αρκετους και οχι μονο στο coolpad.Σου εστειλα μηνυμα για το που μπορεις να βρεις μπαταρια.

 

Το ειδα! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ και από εδω... Όσο για paypal προς το παρον ουτε με αυτο τον τροπο γίνονται συναλλαγες

Link to comment
Share on other sites

μπορει να πει καποιος που εχει περασει την resurrection Remix lp v 5.5 απο το xda με τον σωστο τροπο (philz recovery/twrp 2.8.6) τι bugs εχει τελικα? (αν εχει)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπορούσε να κλείσει την δεύτερη σιμ. Αν κάνεις update το binary su πέφτει σε loop. Αλλά δεν είδα, την έβγαλα και περιμένω από coolpad ή micromax.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπορούσε να κλείσει την δεύτερη σιμ. Αν κάνεις update το binary su πέφτει σε loop. Αλλά δεν είδα, την έβγαλα και περιμένω από coolpad ή micromax.

 

για την sim δεν με επηρεάζει και για το su μπορεις να μην κανεις update,θα περιμενω μερικες ακομα γνωμες μηπως υπαρχει κανα σοβαρο bug και λεω να την βαλω,ειναι πολυ δελεαστικη προταση..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπορούσε να κλείσει την δεύτερη σιμ. Αν κάνεις update το binary su πέφτει σε loop. Αλλά δεν είδα, την έβγαλα και περιμένω από coolpad ή micromax.

Καλησπέρα,

 

Τι εννοείς δεν κλείνει την δεύτερη Sim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...