Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εχω επανω εδω και καποιες μερες την ρομ και το autorotation δουλευει πανευκολα απο την πρωτη στιγμη.δοκιμασε να καλιμπραρεις τον σενσορα.εμενα το μονο προβλημα που μου εβγαλε ειναι οτι δεν σβηνει η οθονη με το sleep απ τις ρυθμισεις και εβαλα το gravity screen απ το playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν τα gapps ηταν μερος των ρομ,δεν θα εβγαιναν ρομ χωρις αυτα.Τα gapps (στην ουσια το playstore δηλαδη) ειναι μια εφαρμογη,οπως και το τιτανιουμ που ρωτησα εγω,οπως και το viper4 android που ζητησαν καποια παιδια εδω λεπτομερειες για να ρυθμισουν τον ηχο,oπως και η lg camera που εχουν δημοσιευτει ουκ ολιγα ποστ και πολλα αλλα

 

Τα gapps δεν ειναι απλη εφαρμογη,εχουν ολοκληρο framework μεσα,χωρις αυτα τα μισα χρησιμα apps δεν δουλευουν,οποτε ειναι βασικοτατο κομματι μιας rom,οχι ακριβως το ιδιο με το titanium.

Οι λογοι που βγαινουν rom χωρις gapps ειναι ειτε επειδη οι περισσοτερες ερχονται απο κινα οπου δεν χρησιμοποιουν google services,ειτε επειδη ειναι απο official roms που δεν εχουν gapps λογω δικαιωματων.Για τον ιδιο λογο ακομα και οι official cm και τα παραγωγα τους (pa,aokp,slim,aosip κλπ) δινουν τα gapps σε ξεχωριστο link

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα δωράκι...

https://www.dropbox.com/s/59dsaid8uohhr8c/MaxxAudioFX.apk?dl=0

Απλη εγκατάσταση..

Δοκιμασμένο σε εμυι 3-262

Σε συνδυασμο με το dts, κάνει θαύματα.

Πολύ ελαφρύτερο του βαηπερ

Και εξίσου αποτελεσματικο..

.....

Και πολύ user friendly environment....

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-16-00-23-11_zpsg9ximvne.jpeg

Απολαύστε Υπεύθυνα... :lol::p

 

θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια σοβαρη συγκριση αναμεσα σε viper και maxx audio.Η εταιρια πισω απο το maxx η waves ειναι η μεγαλυτερη εταιρια σε επαγγελματικο digital ηχο.Oι σουιτες της για pc/mac κανουν δεκαδες χιλιαδες ευρω και εχουν κανει πολλες καινοτομιες στο χωρο του audio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μόνο με την κινέζικη ύστερα απο ygpd που έκανα όπως σου είπα προχθές..μετά όμως έβαλα στην σειρά 262 και unicom με όλα τα recovery αλλά τίποτα δεν έλεγε να ξεκινήσει κι ας δοκίμασα όλα τα προγρ. που υπάρχουν σαν fix, μιλάμε για μουλάρωμα!!! Για λίγες ημέρες θα κρατήσω αυτήν να ηρεμήσω απο τα απανωτά flash και μετά βλέπουμε!!

 

Περίεργο μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια σοβαρη συγκριση αναμεσα σε viper και maxx audio.Η εταιρια πισω απο το maxx η waves ειναι η μεγαλυτερη εταιρια σε επαγγελματικο digital ηχο.Oι σουιτες της για pc/mac κανουν δεκαδες χιλιαδες ευρω και εχουν κανει πολλες καινοτομιες στο χωρο του audio

 

Όντως...

Πάντως με 2 κινήσεις (της φωτογραφίας), πήρα το αποτέλεσμα που ήθελα, στα ακουστικά ενώ με το βάηπερ θα παιδευόμουν πολύ περισσότερο.....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

:D jpower από αυτό δεν κατεβαίνει με τίποτα, προσπαθώ απο χθές, το έβαλα όλο το βράδυ να κατεβάζει, τίποτα..... μπορείς να το ανεβάσεις κάπου?

Edited by Aelin
Link to comment
Share on other sites

Τα gapps δεν ειναι απλη εφαρμογη,εχουν ολοκληρο framework μεσα,χωρις αυτα τα μισα χρησιμα apps δεν δουλευουν,οποτε ειναι βασικοτατο κομματι μιας rom,οχι ακριβως το ιδιο με το titanium.

Οι λογοι που βγαινουν rom χωρις gapps ειναι ειτε επειδη οι περισσοτερες ερχονται απο κινα οπου δεν χρησιμοποιουν google services,ειτε επειδη ειναι απο official roms που δεν εχουν gapps λογω δικαιωματων.Για τον ιδιο λογο ακομα και οι official cm και τα παραγωγα τους (pa,aokp,slim,aosip κλπ) δινουν τα gapps σε ξεχωριστο link

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια σοβαρη συγκριση αναμεσα σε viper και maxx audio.Η εταιρια πισω απο το maxx η waves ειναι η μεγαλυτερη εταιρια σε επαγγελματικο digital ηχο.Oι σουιτες της για pc/mac κανουν δεκαδες χιλιαδες ευρω και εχουν κανει πολλες καινοτομιες στο χωρο του audio

 

Καλημερα,

Δεν το θετεις σωστα.μερος μια ρομ,ειναι οτιδηποτε που χωρις αυτο μια ρομ η το τηλεφωνο γενικοτερα δεν δουλευει η βγαζει πολλα και σοβαρα προβληματα.και ξερεις πολυ καλα οτι και χωρις play store / google services μια χαρα δουλευει παλι το τηλεφωνο.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:D jpower από αυτό δεν κατεβαίνει με τίποτα, προσπαθώ απο χθές, το έβαλα όλο το βράδυ να κατεβάζει, τίποτα..... μπορείς να το ανεβάσεις κάπου?

 

Εδω ειναι: https://drive.google.com/open?id=0B8kqC7UkNBLcLWNna00ybE12QjQ&authuser=0

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω κάνει τα πάντα.....το έκανα και αυτό που λες....γυρίζει μετά το καλιμπράρισμα του σένσορα , αλλά ΜΟΝΟ για μία φορά.

Τελοσπάντων...δεν είναι θέμα.....έτσι και αλλιώς έχω αράξει στην INEW_V07 και επιτέλους δεν θα ξαναασχοληθώ με άλλη ρομ.;)

 

Με μπαταρια και LED τι παιζει;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη ενα προβλημα που εχω αναφερει αλλα δεν εχω βρει λυση με τον proximity sensor εγκατεστησα την emuiunicom. Μου αρεσε αλλα δεν εχει απο οτι ειδα xposed και δε δουλευει το gravity box. Yπαρχει λυση αε αυτα; Η new v 07 εχει ελληνκα, τα παραπανω προγραμματα δουλευουν κανονικα;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω κι εγώ με την σειρά μου, είναι εξαιρετική και προσωπικά για εμένα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δούλεψε το gps:w00t:

Αν και δεν είναι miui που είναι εμφανισιακά τέλειες, τουλάχιστον δεν θέλει ένα σκασμό ρυθμίσεις, την βάζεις και τέλος!!! Την πέρασα με cwm6.0.5.0 τριπλά wipes.

Eχει ελληνικα η inew v 7 και αν ναι δωσε ενα Link να τη κατεβασω. Ευχαριστω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Eχει ελληνικα η inew v 7 και αν ναι δωσε ενα Link να τη κατεβασω. Ευχαριστω.

 

Με το συμπάθειο αλλά 2 σελίδες πιο πίσω αν διάβαζες θα σου λύνονταν όλες οι απορίες...anyway

http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3/

Link to comment
Share on other sites

επειδη με τρωει λιγο για inew και νεα maucat aosp,τις εχει βαλει κανεις μετα απο vanilla v3 να κανει συγκριση?Περα απο το αν δουλευουν ολα (που το θεωρω απαραιτητο) απο ταχυτητα τι λενε?

 

Παντως παραδοξως (αν και οχι κατι που δεν μπορει να συμβει) η vanilla v3 μετα απο 2+ βδομαδες φαινεται να εχει διωξει τα lag που ειχε στην αρχη ενω συνεχιζει να ειναι η πιο γρηγορη και smooth (σε scrolling κλπ) που εχω δοκιμασει.

 

Φαινεται οτι εχει φτιαξει τα cache της και μαλλον εχει καποιο scriptακι μεσα που την βελτιστοποιει μετα απο αυτο.

Δηλαδη αν δεν ειχε αυτο το θεμα που δεν δουλευει το gravity πληρως μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες..!

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθειο αλλά 2 σελίδες πιο πίσω αν διάβαζες θα σου λύνονταν όλες οι απορίες...anyway

http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3/

Την εχω δει αυτη απλα εσυ στην περιγραφη εγραψες v.7 γιαυτο ρωτησα!!!!

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει αυτη απλα εσυ στην περιγραφη εγραψες v.7 γιαυτο ρωτησα!!!!

 

Δεν το έγραψα εγώ αλλά και έτσι να ήταν, αν επαναλαμβάνω διάβαζες όλο το νήμα ( 2 απαντήσεις πιο κάτω ) θα έβλεπες ότι το διόρθωσε ο pontokeras και ανέφερε την σωστή...

Link to comment
Share on other sites

επειδη με τρωει λιγο για inew και νεα maucat aosp,τις εχει βαλει κανεις μετα απο vanilla v3 να κανει συγκριση?Περα απο το αν δουλευουν ολα (που το θεωρω απαραιτητο) απο ταχυτητα τι λενε?

 

Παντως παραδοξως (αν και οχι κατι που δεν μπορει να συμβει) η vanilla v3 μετα απο 2+ βδομαδες φαινεται να εχει διωξει τα lag που ειχε στην αρχη ενω συνεχιζει να ειναι η πιο γρηγορη και smooth (σε scrolling κλπ) που εχω δοκιμασει.

 

Φαινεται οτι εχει φτιαξει τα cache της και μαλλον εχει καποιο scriptακι μεσα που την βελτιστοποιει μετα απο αυτο.

Δηλαδη αν δεν ειχε αυτο το θεμα που δεν δουλευει το gravity πληρως μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες..!

 

Ούτε καν το GPS δε δουλεύει!!! FFS!!! :mad::ninja::blink::cry::X

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το Vickmall έχει ξανά stock και ασημί και λευκά. Εγώ τσίμπησα τρία (τηλέφωνα :p), όλοι μου οι φίλοι ήθελαν και δεν έβρισκα. Πήρα από κάποιον στο Aliexpress που έλεγε ότι είχε και μετά από μία εβδομάδα μου επέστρεψε τα χρήματα και μου είπε ότι σταμάτησε η παραγωγή του.
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπισα κι εγώ ενα κομμάτι για τον αδερφό μου.

Ρώτησα την σελινα αν πρόκειται για καινούργιο ή ανακατασκευης καθότι η παραγωγή του, άκουσα οτι, εχει σταματήσει. Μου απάντησε οτι ειναι εντελώς καινούργιο...

 

Πάντως, άσχετο, οι απαντήσεις που σου δίνουν ειναι.... Λες και γραφουν με το πιστόλι στον κρόταφο. Λες ενα πράγμα, σαν να πνιγονται στη δουλειά.... Κοφτές εντελώς....

Εκτός κι αν η σελινα ειναι... Μπουτακι.... Χεεχεχ

 

Αυτές τις μέρες θα ξεκινησω ενα πρότζεκτ σχετικό με την μπαταρία του τηλεφώνου .

Σκοπός να την αυξησω την απόδοση της κοντά στο 50%.

Θα ενημερώσω δεόντως...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

και γω με inew v3 φοραω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης...αλλα γιατι την λετε v7 ρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, άσχετο, οι απαντήσεις που σου δίνουν ειναι.... Λες και γραφουν με το πιστόλι στον κρόταφο. Λες ενα πράγμα, σαν να πνιγονται στη δουλειά.... Κοφτές εντελώς....

Εκτός κι αν η σελινα ειναι... Μπουτακι.... Χεεχεχ

 

Σιγά μην είναι Selina, μάλλον για Σελίνο πρόκειται αλλά το θηλυκό είναι πιο πιασάρικο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω κ εγω ακομη ενα ρε παιδες. Ειναι αξια το κινητο γμτ. Ερωτηση, Netherland η SG post?

 

Εγώ όλα με SG Post τα έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...