Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σε οσους εχουν την aosp maucat οταν κανετε κατι download σας πηγαινει στην sd η μενει στον εσωτερικο χωρο;

 

Εμένα πάλι όλα στην sd card τα αποθηκεύει.

Έκανα και μια λήψη τώρα, για επιβεβαίωση και όντως στην εξωτερική κάρτα τα αποθηκεύει!

Χωρίς xposed και σχετικά προγράμματα αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όλα στην sd card τα αποθηκεύει.

Έκανα και μια λήψη τώρα, για επιβεβαίωση και όντως στην εξωτερική κάρτα τα αποθηκεύει!

Χωρίς xposed και σχετικά προγράμματα αποθήκευσης.

Εχεις περασμενη την τελευταια που βγηκε στις 17/3?

Link to comment
Share on other sites

αυτό λέμε....είναι γνωστό....γιαυτό συζητάμε....και σε μένα το ίδιο έκανε.....κρίμα γιατί είναι η πιο όμορφη ρομ που έχω δοκιμάσει και αυτή που αποφάσισα ότι θα μείνω και δεν πρόκειτε να αλλάξω ξανά......αλλά.....τζίφος:mad:

Βάλε την miui v6 απο needrom

Εγώ την έχω πανω απο μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες δοκιμές που έκανα και εγώ έχω ψιλοκαταλήξει στη miui 6. Βολική και με τρομερή διαχείριση μπαταρίας!

Μια ερωτησούλα... δεν έχω περάσει την τελευταία miui 5.3.17. Για να την εγκαταστήσω πρέπει να κάνω clean install με τη γνωστή διαδικασία ή μπορώ να την περάσω πάνω από την προηγούμενη έκδοση;

Με ένα back up των δεδομένων μέσω του twrp μπορώ να τα ξαναπεράσω μετά το φλασάρισμα και να δουλεύουν όλα όπως πριν, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δοκιμη να βαλω τον xposed installer στην μιουι του maucat και δεν βλεπει τις καρτες σιμ πλεον και πεταει συνεχεια το μηνυμα η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει.λυνεται αυτο η να βγαλω το xposed?

 

εκανες restore modules μη συμβατα η κατι τετοιο..?Στην miui του needrom δουλευει κανονικα το xposed με εξαιρεση φυσικα τις λειτουργιες των modules που αλλαζουν το ui

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι για αυτη.αυτο που λεω εγω ειναι οτι μετα απο επανεκκινηση δεν εβλεπε τις σιμ

 

flash την rom κανονικα και μετα ξανα flash..

Link to comment
Share on other sites

εκανες restore modules μη συμβατα η κατι τετοιο..?Στην miui του needrom δουλευει κανονικα το xposed με εξαιρεση φυσικα τις λειτουργιες των modules που αλλαζουν το ui

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

flash την rom κανονικα και μετα ξανα flash..

Δεν εφταιγε ο xposed,επειδη μετα την εγκατασταση του επρεπε να γινει επανεκκινηση θεωρησα οτι εφταιγε ο xposed.την ξαναπερασα την ρομ χωρις τον xposed και οταν εκανα επανεκινηση για να δω αν εχει κρατησει τους ηχους που ειχα βαλει παλι δεν εβλεπε τις σιμ.γυρισα ξανα στην vanilla και ησυχασα.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την miui v6 απο needrom

Εγώ την έχω πανω απο μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Από needrom την έβαλα....και εγώ για περίπου μία εβδομάδα ούτε και εγώ είχα κανένα προβλημα και ήμουν κατενθουσιασμένος με την ρομ.....αλλά στην εβδομάδα επάνω πάπαλα......έχασε imei και σήμα....και πετούσε συνεχώς την ειδοποίηση ....com.android.phone εχει σταματησει με αποτέλεσμα να βλέπεις μία μαυρη οθόνη και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα,εκτός από το να ελέγχεις το + - volume.....Tίποτα άλλο.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι εδω και μερικους μηνες με την aosp 4.4.2 maucat και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Απλα θα θελα να βαλω καποια καινουργια rom ετσι για την αλλαγη αν υπαρχει καποια το ιδιο stable με την τωρινη μου.

Εχετε να μου προτεινετε καποια?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες δοκιμές που έκανα και εγώ έχω ψιλοκαταλήξει στη miui 6. Βολική και με τρομερή διαχείριση μπαταρίας!

Μια ερωτησούλα... δεν έχω περάσει την τελευταία miui 5.3.17. Για να την εγκαταστήσω πρέπει να κάνω clean install με τη γνωστή διαδικασία ή μπορώ να την περάσω πάνω από την προηγούμενη έκδοση;

Με ένα back up των δεδομένων μέσω του twrp μπορώ να τα ξαναπεράσω μετά το φλασάρισμα και να δουλεύουν όλα όπως πριν, έτσι δεν είναι;

 

Μην περάσεις την 5.3.17 γιατί έχει θέματα με freeze, restart και άλλα κουλά.

Εμένα μετά από shutdown ξαναδούλευε μόνο βγάζοντας μπαταρία ενώ την τελευταία φορά ρούφηξε όλη την μπαταρία όντας κλειστό.

Πέρασα την 5.3.20 από πάνω μόνο με dalvik+cache wipe και ευτυχώς έστρωσαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην περάσεις την 5.3.17 γιατί έχει θέματα με freeze, restart και άλλα κουλά.

Εμένα μετά από shutdown ξαναδούλευε μόνο βγάζοντας μπαταρία ενώ την τελευταία φορά ρούφηξε όλη την μπαταρία όντας κλειστό.

Πέρασα την 5.3.20 από πάνω μόνο με dalvik+cache wipe και ευτυχώς έστρωσαν όλα.

Να ρωτησω κατι οι ρομ signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.20 (91 dls) και οποιαδηποτε απο αυτες τις MIUI που ειναι αναρτημενες στο needrom

τις κανουμε εγκατασταση αποκλειστικα και μονο με TWRP,που δινει; με CWM δεν γινεται εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οι ρομ signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.20 (91 dls) και οποιαδηποτε απο αυτες τις MIUI που ειναι αναρτημενες στο needrom

τις κανουμε εγκατασταση αποκλειστικα και μονο με TWRP,που δινει; με CWM δεν γινεται εγκατασταση;

 

Μερικοί είχαν προβλήματα με cwm. Καλύτερα με twrp και ας είναι παλιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο χθες εχω περασει αυτη MIUI6_C8297W_5.3.17 με cwm και δουλευει μια χαρα....κανενα lug και τιποτα κουλο.....διπλα wipes με cwm και περασμα της ρομ και δουλευουν ολα ρολοϊ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο χθες εχω περασει αυτη MIUI6_C8297W_5.3.17 με cwm και δουλευει μια χαρα....κανενα lug και τιποτα κουλο.....διπλα wipes με cwm και περασμα της ρομ και δουλευουν ολα ρολοϊ.

 

στην 3.20 κρασάρει ο browser το έχει αναφέρει και ο developer

Link to comment
Share on other sites

στην 3.20 κρασάρει ο browser το έχει αναφέρει και ο developer

 

Εντάξει μπορείς και να αλλάξεις τον μαμά browser, δεν είναι κάτι σημαντικό.

 

Αλλά, εννοεί μαλλον τη MIUI6 του maucat που τροποποιήθηκε την 21.3.15 (που στην περιγραφή λέει 17.3)

 

Ενώ η MIUI6 του mickvip (στο needrom) έχει τροποποιηθεί 20.3.

 

Καλό θα είναι ο καθένας μας , να αναφέρει ποιου developer είναι η ρομ, για να μην μπερδευομαστε.

Γιατί οι ημερομηνίες που θα βγαίνει το επίσημο update της MIUI6 ( και τροποποιούν μετά οι dev τις ρομ τους) θα είναι ιδιες

Link to comment
Share on other sites

Η miui6 που εβαλα ειναι αυτη https://yadi.sk/d/SKS4ZcQBfPGQd

 

Αυτη ειναι του maucat.αυτη περασα και εγω 2 φορες αλλα και τις 2 μετα απο επανεκκινηση δεν εβλεπε τις καρτες sim

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο τόπικ της εφαρμογής, αλλά καλύτερα να ενημερώσω και εδώ. Έχω εδώ και σχεδόν τέσσερις μήνες την algo1. Εδώ και λίγο καιρό άρχισαν κάποιες αποσυνδέσεις στο wifi, ψιλοκολλήματα στο gps και πίστεψα ότι προφανώς ήρθε ο καιρός να αλλάξω ρομ. Πριν τρεις μέρες όμως, μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής my location, το κινητό τρελλάθηκε !!! Κόλλησε εντελώς το gps, ανέβασε θερμοκρασία βγάζοντας και προειδοποιητικό μήνυμα... και άδειασε τη μπαταρία σε απίστευτο χρόνο. Το άφησα να κρυώσει, το άνοιξα και ... τα ίδια !!! Κοίταξα ποιες εφαρμογές ενημερώθηκαν τελευταίες και -αναμενόμενα- βρήκα ποιά έφταιγε. Μόλις την απεγκατέστησα λύθηκαν τα πάντα !!! Τρεις μέρες τώρα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε μια αποσύνδεση και το κινητό δουλεύει κυριολεκτικά τέλεια, ούτε restart δεν το έχω κάνει !!!

Προφανώς η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει κάποιο πρόβλημα, αφού στο ταμπλετ μου δουλεύει μια χαρά, αλλά παρουσιάζει κάποια ασυμβατότητα με τη συγκεκριμένη ρομ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια συγγνωμη αν ειναι ψιλοασχετο..αλλα μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο power bank ?
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο τόπικ της εφαρμογής, αλλά καλύτερα να ενημερώσω και εδώ. Έχω εδώ και σχεδόν τέσσερις μήνες την algo1. Εδώ και λίγο καιρό άρχισαν κάποιες αποσυνδέσεις στο wifi, ψιλοκολλήματα στο gps και πίστεψα ότι προφανώς ήρθε ο καιρός να αλλάξω ρομ. Πριν τρεις μέρες όμως, μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής my location, το κινητό τρελλάθηκε !!! Κόλλησε εντελώς το gps, ανέβασε θερμοκρασία βγάζοντας και προειδοποιητικό μήνυμα... και άδειασε τη μπαταρία σε απίστευτο χρόνο. Το άφησα να κρυώσει, το άνοιξα και ... τα ίδια !!! Κοίταξα ποιες εφαρμογές ενημερώθηκαν τελευταίες και -αναμενόμενα- βρήκα ποιά έφταιγε. Μόλις την απεγκατέστησα λύθηκαν τα πάντα !!! Τρεις μέρες τώρα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε μια αποσύνδεση και το κινητό δουλεύει κυριολεκτικά τέλεια, ούτε restart δεν το έχω κάνει !!!

Προφανώς η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει κάποιο πρόβλημα, αφού στο ταμπλετ μου δουλεύει μια χαρά, αλλά παρουσιάζει κάποια ασυμβατότητα με τη συγκεκριμένη ρομ.

 

Εμενα μου κανει τα ιδια χωρις να εχω αυτη την εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο τόπικ της εφαρμογής, αλλά καλύτερα να ενημερώσω και εδώ. Έχω εδώ και σχεδόν τέσσερις μήνες την algo1. Εδώ και λίγο καιρό άρχισαν κάποιες αποσυνδέσεις στο wifi, ψιλοκολλήματα στο gps και πίστεψα ότι προφανώς ήρθε ο καιρός να αλλάξω ρομ. Πριν τρεις μέρες όμως, μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής my location, το κινητό τρελλάθηκε !!! Κόλλησε εντελώς το gps, ανέβασε θερμοκρασία βγάζοντας και προειδοποιητικό μήνυμα... και άδειασε τη μπαταρία σε απίστευτο χρόνο. Το άφησα να κρυώσει, το άνοιξα και ... τα ίδια !!! Κοίταξα ποιες εφαρμογές ενημερώθηκαν τελευταίες και -αναμενόμενα- βρήκα ποιά έφταιγε. Μόλις την απεγκατέστησα λύθηκαν τα πάντα !!! Τρεις μέρες τώρα, ούτε ένα κόλλημα, ούτε μια αποσύνδεση και το κινητό δουλεύει κυριολεκτικά τέλεια, ούτε restart δεν το έχω κάνει !!!

Προφανώς η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν έχει κάποιο πρόβλημα, αφού στο ταμπλετ μου δουλεύει μια χαρά, αλλά παρουσιάζει κάποια ασυμβατότητα με τη συγκεκριμένη ρομ.

 

Πολύ καλά εργαλεία για το προσδιορισμό θέσης (και αλγόριθμο αυξησης ακρίβειας) και θέασης στους χάρτες ή στους ορθοφωτοχάρτες του κτηματολογίου (που έχουν καλύτερη ακρίβεια εκτός πόλεων) είναι τα παρακάτω

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.stasta.egsa

 

OgSNSNM2lxdDN7Kl5E7IrfPwxIMfcwZ7vQlFsaeGqu-oE9RCdYJCfu20EVm4Y4SQmT0=h900

 

και το πιο πλήρες (με δυνατότητα βαθμονόμησης - διορθώσεως προβολής στο χάρτη)

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.stasta.mobiletopographer

 

jGRhTZaXyo4gURedV6Dgy_-s0ez8UGaxb-S07Zw2IlvkLaV8b_qFhISqT8UkAdsnLf4l=h900

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...