Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη μου εσπασε η οθονη, εχετε να μου προτεινετε καποιο μαγαζι ή πωλητη απο aliexpress για να παραγγειλω μια?

Δεν εχω κοιταξει για μαγαζι αλλα να εχεις το νου σου γιατι αν θυμαμαι το αφης στα δικα μας πηγαινει πακετο με το display απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη μου εσπασε η οθονη, εχετε να μου προτεινετε καποιο μαγαζι ή πωλητη απο aliexpress για να παραγγειλω μια?

 

Λογικά αυτό θα σου κάνει http://www.aliexpress.com/store/product/Wholesale-High-Quality-OEM-LCD-Screen-Display-Digitizer-Touch-For-coolpad-F1-Great-God-8297w-Free/337299_2047939803.html

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικα φθηνα μου φαινονται για touch και display μαζι. Μακαρι να ειναι τα αυθεντικα και να μην ειναι χαλια η ποιοτητα της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

τετοιες ειναι οι τιμες..

 

παντως καλυτερα χωρις tempered glass και αμα σου γρατζουνιστει η οθονη να την αλλαξεις (γιατι αν ειναι να σπασει θελει αρκετη δυναμη που τοτε δεν θα την σωσει το tempered ετσι κι αλλιως)

 

Εγω το tempered το πεταξα,η διαφορα στην αποκριση ηταν κατι παραπανω απο αισθητη..

Link to comment
Share on other sites

τετοιες ειναι οι τιμες..

 

παντως καλυτερα χωρις tempered glass και αμα σου γρατζουνιστει η οθονη να την αλλαξεις (γιατι αν ειναι να σπασει θελει αρκετη δυναμη που τοτε δεν θα την σωσει το tempered ετσι κι αλλιως)

 

Εγω το tempered το πεταξα,η διαφορα στην αποκριση ηταν κατι παραπανω απο αισθητη..

 

εβαλες κανα φιλμ απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει χαθει το root. Απλα δεν ειναι οπως στις aosp. Πηγαινεις κεντρο ασφαλειας/Δικαιωματα/Προνομια root και ενεργοποιεις οποια εφαρμογη θες.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!! :)

 

Titanium backup πας κύριο μενού,προτιμήσεις, θέση του φακελου αντιγράφων ασφάλειας, εύρεση!..για την κινεζια διαεγραψε/πάγωσε με το titanium ότι νομίζεις

 

Μια ερώτηση... Αν πατήσω το αριστερό capacitive button (που στην AOSP ήταν το μενου της τρέχουσας εφαρμογής και μου έβγαζε το μενού), εδώ μου βγάζει το "clear apps" που στην AOSP αντίστοιχα ήταν το παρατεταμένο πάτημα του Home. Οπότε πως μπορώ να μπω στο μενού? :/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Αν πατήσω το αριστερό capacitive button (που στην AOSP ήταν το μενου της τρέχουσας εφαρμογής και μου έβγαζε το μενού), εδώ μου βγάζει το "clear apps" που στην AOSP αντίστοιχα ήταν το παρατεταμένο πάτημα του Home. Οπότε πως μπορώ να μπω στο μενού? :/

 

Με κρατημενο το αριστερο. Μπορεις να αλλαξεις τα πληκτρα και να ειναι οπως στην aosp πηγαινοντας ρυθμισεις/προσθετες ρυθμισεις/πληκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Με κρατημενο το αριστερο. Μπορεις να αλλαξεις τα πληκτρα και να ειναι οπως στην aosp πηγαινοντας ρυθμισεις/προσθετες ρυθμισεις/πληκτρα.

 

Είσαι και πολύ ωραίος!!!!

 

Και μερικές ακόμα: :p

Επειδή έχω τον Nova Launcher αγορασμένο, και έχω αποθηκέυσει διάφορες επιλογές, διατάξεις κλπ, μπορώ κάπως να κάνω από Nova, Import σε αυτόν όλα αυτά? Ή τουλάχιστον την διάταξη?

 

To "χωρίς δίκτυο" που βρίσκεται πάνω, στις κάρτες , μπορεί να αλλαχτεί?

 

GApps παίζει εδώ? Για να κατεβάζεις πράγματα μέσα απο MObileUncle

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

Είσαι και πολύ ωραίος!!!!

 

Και μερικές ακόμα: :p

Επειδή έχω τον Nova Launcher αγορασμένο, και έχω αποθηκέυσει διάφορες επιλογές, διατάξεις κλπ, μπορώ κάπως να κάνω από Nova, Import σε αυτόν όλα αυτά? Ή τουλάχιστον την διάταξη?

 

To "χωρίς δίκτυο" που βρίσκεται πάνω, στις κάρτες , μπορεί να αλλαχτεί?

 

GApps παίζει εδώ? Για να κατεβάζεις πράγματα μέσα απο MObileUncle

 

Αυτο με τον nova δεν γινεται οχι οπως και επισης το το χωρις δικτυο, δεν εχει διορθωθει ακομα. Playstore εχει κανονικα.

 

Edit: Διορθωθηκε και το χωρις δικτυο . Εβγαλε ενα μικρο patchaki για flashαρισμα.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον nova δεν γινεται οχι οπως και επισης το το χωρις δικτυο, δεν εχει διορθωθει ακομα. Playstore εχει κανονικα.

 

Edit: Διορθωθηκε και το χωρις δικτυο . Εβγαλε ενα μικρο patchaki για flashαρισμα.

 

Πως μπορούμε να βάλουμε το patchaki χωρίς να τα κάνουμε όλα απ την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να βάλουμε το patchaki χωρίς να τα κάνουμε όλα απ την αρχή?

Δεν χρειαζεται να κανεις wipe τιποτα. Απλα το φλασαρεις. Διαβασε ομως και την περιγραφη στο needrom για το patch διοτι μετα δν θα δουλευει ο μετρητης ταχυτητας του δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται να τα έχει όλα. Και το όνομα δικτύου φαίνεται, και ο μετρητής ταχύτητας υπάρχει... αλλά δεν έχει ελληνικά :p

Αν όντως είναι τοσο καλη,να πούμε τον johnickz να την μετάφρασει αν μπορει!

Αρκεί όντως να είναι καλη,γιατί η αλλη τρώει παγώματα και reboot!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ποια ρομ προτείνετε να περάσω μιας και εχει θέμα με την μπαταρια,καπου διαβασα αυτο διορθώνεται με αλλαγή ρομ.

Τωρα εχει την εργοαστασιακη πανω.

Το κινητο δεν ειναι δικο μου,οποτε αναλαμβανω εγω τις μετατροπες και το διαβασμα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ποια ρομ προτείνετε να περάσω μιας και εχει θέμα με την μπαταρια,καπου διαβασα αυτο διορθώνεται με αλλαγή ρομ.

Τωρα εχει την εργοαστασιακη πανω.

Το κινητο δεν ειναι δικο μου,οποτε αναλαμβανω εγω τις μετατροπες και το διαβασμα :p

Xtreme vanilla θα έλεγα. Έχω παίξει μαζί της σε κινητό φίλου και είναι εξαιρετική, και στην διαχείριση μπαταρίας.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και είναι αρκετά γρήγορη,μην βάλεις όμως τα πατσακια που κυκλοφορούν γιατί δεν δουλεύουν σωστα!

Αν ενδιαφέρεται κανεις σκέφτομαι να το δώσω μαζί με καινούργια επιπλέον μπαταρία tempered glass δυο μεμβράνες nilkin leather case και θήκη σιλικόνης.

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι τοσο καλη,να πούμε τον johnickz να την μετάφρασει αν μπορει!

Αρκεί όντως να είναι καλη,γιατί η αλλη τρώει παγώματα και reboot!

 

Δεν την έχω βάλει, από τις φωτογραφίες βλέπω πως έχει και το όνομα δικτύου, αλλά και τον μετρητή ταχύτητας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται να τα έχει όλα. Και το όνομα δικτύου φαίνεται, και ο μετρητής ταχύτητας υπάρχει... αλλά δεν έχει ελληνικά :p

 

Την δοκίμασες? Δουλεύουν όλα?

 

Edit: Δεν την δοκίμασες απ ότι διάβασα παραπάνω .

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

Θα μπεις σε recovery και θα κάνεις τα παρακάτω.

 

(Μετακινούμαστε πάνω-κάτω στο μενού με τα vol+ vol-

Επιλέγεις με το home ή το power button

πίσω πας με το back button)

 

Πέρασμα ρομ

Κάνεις πρώτα αυτά τα wipes:

wipe data/factory reset

wipe cache partition

advanced->wipe dalvik

back

mounts and storage->

format system

format cache

format data

format data data/media

back

advanced->reboot recovery

και μια φορα ακόμη όλα ξανά

 

Και στο τέλος

install zip/ choose zip from extermal sd

back και reboot system now

 

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε μια χαρά.

 

για backup - restore

backup and restore

backup to external sd

ή restore from external sd

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια. Το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να κανει την εξωτερικη καρτα να δεχεται τις εφαρμογες του κινητου με algo rom?

 

υπαρχει κανα λινκ gia xtreme vanilla rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...