Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Και γω, καρτοσυμβόλαιο της vodafone έχω!

Με ποιο app μετράτε τα Mbps?

Εγώ χρησιμοποιώ την κίνηση δεδομένων που εμφανίζεται μέσω gravity box στη status bar. Βλέπω μόνο b/s kai Kb/s.

 

Κανε μια μετρηση στο speedtest.net εχει και εφαρμογη απο playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=el. Οχι οτι ειναι για ακριβεις μετρησεις αλλα κανει τη δουλεια μας για να εχεις μια ιδεα.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

οκ.... δευτερη παραγραφος, και καταλαβαινω απολυτα γιατι να βαλουμε CWM ή TWRP recovery μενου......

αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοει ο ποιητης στην πρωτη παραγραφο.τι το κανω το superSU?

το superSU ειναι σαν τα CWM-TWRP recovery μενου?

 

Οι επίσημες ρομ δεν είναι ρουτ. Με την εντολή install zip από την custom recovery φλασάρεις το αρχείο πχ superSU2.14.zip και μετά το τηλέφωνό σου θα είναι ρουτ (θα έχεις και την εφαρμογή supesu με την οποία δίνεις ή απογορευεις σε με άλλη εφαρμογή να άλλαξει κάτι στο σύστημα, κάποιες εγαρμογές δουλεύουν μόνο με ρουτ)

 

@ η emui 3.0 του kostast1 ειναι η Coolpad8297_Fixed_EMUI3.0_Android4.4_B251SP02_htfy_11.21.zip

http://pan.baidu.com/s/1c09zSSK

 

@otg support , σε όσες ρομ έχω δοκιμάσει δεν έχει κανονικό (δηλαδή χωρις έξτρα τροφοδοσία), με τροφοδοσία δεν δοκίμασα γιατί δεν έχω τέτοιο καλώδιο, ούτε έχω σκοπό να κουβαλάω και μια μπαταρία για να δουλέυει το otg ή να το συνδέω σε pc κτλ για να πάρω ρευμα.

Η συγκεκριμένη ρομ μονο στο facebook λέει ότι έχει otg, όχι στην κανονική σελίδα της

 

@τέλος την funtouch1,27 δεν την έβαλα ακόμη, αν και απειλές είναι οι 2 από το ρουτ και η άλλη μόνο για κινέζικα δίκτυα, όπως αναφέρει και το nod32

Link to comment
Share on other sites

το xposed δουλευει αυτο το Xposed Lockscreen Wallpaper δεν μπορει να αλλαξει την εικονα

 

Με titanium απεγκατέστησε το agoldwallpaper και το agoldtrafficκάτι και θα έχεις aosp lockscreen που θα πειράζεις όπως θες με gravitybox.

Link to comment
Share on other sites

guys δοκιμασα εκεινη την rom με το OTG SUPPORT!!!! Δουλευει!! χαχαχα οχι....ειναι απλα το zip της v4 του Leak.17 τιποτα καινουριο.

 

Το παραπάνω τα λέει όλα για τη ROM με το "otg support", μας γλίτωσε χρόνο ο φίλος, μην το ψάχνετε. Από το 7to την κατέβασαν αλλά στο facebook μούγκα.

Link to comment
Share on other sites

5.0 lolipop!!!! levelof.blogspot.gr/2014/10/upgradeupdate-micromax-canvas-nitro.html Λετε να δουλεψει στα δικα μας??

 

το θεμα δεν ειναι αν θα δουλεψει,το θεμα ειναι αν την θελουμε.

 

Μετα την jellybean η google οδηγει εκδοση με την εκδοση το android στο να γινει iOS.Οποιος γουσταρει το android για την ελευθερια του μονο χαρουμενος δεν ειναι με αυτην την ''αναβαθμιση''.Δεν εχει φερει τιποτα καλο σαν εξελιξη παρα μονο κι αλλα κλειδωματα και ενα ασχημο λευκο UI.

Επισης παλι μετα την jellybean καθε εκδοση ειναι και πιο βαρια,τα πιο παλια nexus tablets τα κατεστρεψε η lollipop..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Οι επίσημες ρομ δεν είναι ρουτ. Με την εντολή install zip από την custom recovery φλασάρεις το αρχείο πχ superSU2.14.zip και μετά το τηλέφωνό σου θα είναι ρουτ (θα έχεις και την εφαρμογή supesu με την οποία δίνεις ή απογορευεις σε με άλλη εφαρμογή να άλλαξει κάτι στο σύστημα, κάποιες εγαρμογές δουλεύουν μόνο με ρουτ)

ναι το γνωριζω αυτο, απλα δεν καταλαβαινα γιατι παιζει.

οποτε στην ουσια, κανοντας εγκατασταση απο το recovery, το patchαρει στο λογισμικο χωρις να φαει πορτα.

να'σαι καλα φιλος.

 

 

 

Aosp4.4.3_Coolpad-8297W.20141014.by l

το σημα με καρτα wind, εχει σκαμπανεβασματα......

μια εχει full σημα... μια στις 2 γραμμες. σπανια το χανει εντελως....

εχει το kinguser,που μου'χει σπασει τα νευρα.. πλεον σταματησε να τρεχει και το titanium....

υποστηριζει Ελληνικο μενου, χωρις να εχει Ελληνικο πληκτρολογιο.

λυνεται ευκολα με AnySoftKeyboard και Greek Language Pack

ακομα βασανιζομαι να βρω πως μπαινει το google service και store..... -.-

Link to comment
Share on other sites

Combra24 καλύτερη mlais είναι η 1028 του fefe. Αυτήν φοράω πλέον εδώ και καιρό και είμαι ικανοποιημένος σε όλα, αφού υποστηρίζει τα πάντα ως καθαρό android αρκεί να βγάλεις τις άχρηστες εφαρμογές.

 

Suzukis είναι πρόγραμμα που κρατάς backup εφαρμογών με τα δεδομένα τους, αλλά επίσης εύκολα παγώνεις ή βάζεις τελείως άχρηστες εφαρμογές συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Combra24 καλύτερη mlais είναι η 1028 του fefe. Αυτήν φοράω πλέον εδώ και καιρό και είμαι ικανοποιημένος σε όλα, αφού υποστηρίζει τα πάντα ως καθαρό android αρκεί να βγάλεις τις άχρηστες εφαρμογές.

 

Suzukis είναι πρόγραμμα που κρατάς backup εφαρμογών με τα δεδομένα τους, αλλά επίσης εύκολα παγώνεις ή βάζεις τελείως άχρηστες εφαρμογές συστήματος.

 

Οπως το link2sd δηλαδη?

Πειτε μου καμια αχρηστη εφαρμογη συστηματος που δεν επηρεαζει στην λειτουργια του τηλεφωνου αν την βγαλω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ update (4.4.032) στην a310 με νεο kernel και βελτιωσεις στην μπαταρια (λογικα θα κραταει για παντα..)

Περιμενω να εμφανιστει το cpb

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μου ήρθε η NILLKIN super frosted shield case...Πραγματικά άψογη!!!

 

link?εχω παρει την 2-3 φορες την ιδια θηκη χωρις ομως την αναγλυφη επιφανεια.γυρω στο 1,5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/nillkin-super-frosted-shield-case-for-coolpad-f1-8297-8297w-with-screen-protector-free-shipping.html

Μόνο αυτές χρησιμοποιώ γενικά!Είναι άψογη!Πιο ακριβή βέβαια...

link?εχω παρει την 2-3 φορες την ιδια θηκη χωρις ομως την αναγλυφη επιφανεια.γυρω στο 1,5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ update (4.4.032) στην a310 με νεο kernel και βελτιωσεις στην μπαταρια (λογικα θα κραταει για παντα..)

Περιμενω να εμφανιστει το cpb

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

link?εχω παρει την 2-3 φορες την ιδια θηκη χωρις ομως την αναγλυφη επιφανεια.γυρω στο 1,5 ευρω

Κατέβασα την ενημέρωση αλλά όταν κάνει ριμπουτ με πάει στο recovery. Πρέπει να κάνω από εκεί κάποια ενέργεια;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ενημέρωση αλλά όταν κάνει ριμπουτ με πάει στο recovery. Πρέπει να κάνω από εκεί κάποια ενέργεια;

 

δε νομιζω να μπορεις να περασεις το ota ετσι,εκτος κι αν δοκιμασεις να βαλεις το original recovery που εχει μεσα στο cpb της a310

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω, την παρεα σας, θελω να κανω μια εξυπηρετηση σε εναν φιλο που αντιμετωπιζει διαφορα προβληματα με το f1 του, ποια rom να προτιμησω ωστε, να μην εχει μισο ελληνικο μενου, προβληματα με το gps, το 3g και να μην εχει καθολου κινεζιες. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή συνέχεια βγαίνουν καινούργιες ROM για την κινητάρα μας... Θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα thread που θα τις έχει όλες συγκεντρωμένες..?

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είναι πολύ δύσκολο να ψάξει κανείς 500 σελίδες :cry: για να τις βρει όλες...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μολιs το Παραγγειλα απο vickmall.com,Ψηνομουνα ασχημα για Lenovo αλλα τελικα με κερδισε το Coolpad F1 8297w!Πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη και δεν θα το μετανοιωσω..τυχαια γραφετε εδω μεσα τοσα πολλα για το συγκεγκριμενο Μοντελο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή συνέχεια βγαίνουν καινούργιες ROM για την κινητάρα μας... Θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα thread που θα τις έχει όλες συγκεντρωμένες..?

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είναι πολύ δύσκολο να ψάξει κανείς 500 σελίδες :cry: για να τις βρει όλες...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Κανε ενα "κοπο" και ριξε μια ματια στην ΠΡΩΤΗ σελιδα του thread...

Link to comment
Share on other sites

Για Βοηθηστε ρε παιδια λιγο σαν πρωτη εικονα..καλα τα πηγα?Δεν περιμενω να μου τα εξηγησετε ολα..θα πεσει καργα διαβασμα εδω μεσα...Μου στελνει hands Free και ενα OTG Cable δωρο η Σεσιλια,,,,Στελτο μου τηs Λεω ετσι...White Coolpad F1 8297w(Remove all the China Aplications..Greek Language..Root+Install Google Play+Screen Film+Silicone Case+EU Adapter for Charger+the Cable Hands Free and OTG cable that you promised me as a Gift..!Thank You!

 

Ειμαι οκ??

Link to comment
Share on other sites

Για Βοηθηστε ρε παιδια λιγο σαν πρωτη εικονα..καλα τα πηγα?Δεν περιμενω να μου τα εξηγησετε ολα..θα πεσει καργα διαβασμα εδω μεσα...Μου στελνει hands Free και ενα OTG Cable δωρο η Σεσιλια,,,,Στελτο μου τηs Λεω ετσι...White Coolpad F1 8297w(Remove all the China Aplications..Greek Language..Root+Install Google Play+Screen Film+Silicone Case+EU Adapter for Charger+the Cable Hands Free and OTG cable that you promised me as a Gift..!Thank You!

 

Ειμαι οκ??

 

Μια χαρά είσαι...αν και λογικά το κάνουν και μόνοι τους,πες να στο δηλώσουν ως δώρο.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο..κομπλε..ενταξει εχω παραγγειλει πολλεs φορεs πραγματα απο εξω(ξερω την διαδικασια...μου εκανε εντυπωση η Σεσιλια Online..παρα πολυ εξυπηρετικη και απικο...δεν ξερω αν σε αλλο e-shop το πετυχαινα εστω και 10 ευρω πιο κατω,,για να γλιτωσειs το 10αρικο...δεν το εψαξα πολυ..με κερδισε το vickmall
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ update (4.4.032) στην a310 με νεο kernel και βελτιωσεις στην μπαταρια (λογικα θα κραταει για παντα..)

Περιμενω να εμφανιστει το cpb

 

Εδω ειμαστεεεεε..... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ποσο Διαβασμα πρεπει να ριξω Χριστε μου εδω μεσα τωρα....:D:lol:,,,τουλαχιστον αν θελει μπορει να μου πει καποιos....με το που ερθει στα χερια μου(Πρωτη φορα θα ασχοληθω με Android(οχι δεν ειμαι πιτσιρικι..κοντευω τα 40,,:lol:,,αλλα ειθελα ενα τουμπανακι...και το βαλω μπροs και ολα λειτουργουνε κομπλε,,τι πρεπει αν κανω απο θεμα updates??Θα Μου ερθει αυτοματα ενημερωση για την Κιτκατ,,,,και αν ναι παταω βουρ update...καλα προτιμω να κανω μια clean Install απο την αρχη ολα να το φερω στα μετρα μου...κανεναs κοντα στο Περιστερι..τσακαλι..να κερασω καφε υπαρχει να μου το κανει τουμπανο?Τι γραφω ο ανθρωπαs μεσημεριατικα,,,,συγνωμμη στουs εξπερ αν πεταω καμια κοτσανα,,clean Install κτλ..αλλα αυτο ειναι pc δεν ειναι κινητο,,Χαχαχαχα! Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Για Βοηθηστε ρε παιδια λιγο σαν πρωτη εικονα..καλα τα πηγα?Δεν περιμενω να μου τα εξηγησετε ολα..θα πεσει καργα διαβασμα εδω μεσα...Μου στελνει hands Free και ενα OTG Cable δωρο η Σεσιλια,,,,Στελτο μου τηs Λεω ετσι...White Coolpad F1 8297w(Remove all the China Aplications..Greek Language..Root+Install Google Play+Screen Film+Silicone Case+EU Adapter for Charger+the Cable Hands Free and OTG cable that you promised me as a Gift..!Thank You!

 

Ειμαι οκ??

Το OTG καλώδιο τι θα το κάνεις αφού το F1 δεν υποστηρίζει OTG;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...