Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που εχω καταλαβει για την v1 τουλαχιστον που ειναι η σταθερη μου ρομ ειναι οτι οποτε κανεις edit/αντικατασταση καποιο αρχειο συστηματος (αφου εχεις περασει την rom) το κινητο καθε φορα που κανεις reboot κανει στο καπακι 1-2-3 επιπλεον reboot (αφου εχει κανει και ενα συντομο freeze) και μετα δουλευει μια χαρα.Κοινως δεν δεχεται με χαρα αλλαγες σε system αρχεια μετα την εγκατασταση της rom γι αυτο και γω προσπαθω να τα κανω ολα τα edit πριν φλασαρω την rom,στο zip.Ειναι σα να κανει καποιου ειδους checksum και αν δεν βρει τα αρχεια οπως ηταν κατα το install δεν τα δεχεται.Γι αυτο πιστευω και δεν μπορεις να αλλαξεις πολλα πραγματα απο το mobile uncle tools,και μετα την αλλαγη τα βλεπεις στις νεες τιμες τους αλλα οι αλλαγες δεν εχουν γινει register στο συστημα.

 

Δεν ξερω που οφειλεται και δεν μπαινω καν στην διαδικασια να το ψαξω,θα μπορουσε να ειναι πολλα πραγματα.

 

Για τσεκαρε,τωρα αν ξανακανεις reboot μετα απο 2-3 λεπτα θα ξανακανει μονο του?

 

Thanks, δεν την έχω πάνω τώρα, θα δοκιμάσω αργότερα αλλαγές κατευθείαν στο zip μήπως φταίει αυτό, βρήκα και ένα καλό άρθρο για το ποια αρχεία χρειάζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-11-23-23-41-43_zpsfhzuvf0y.jpg

 

Παρόμοια συμπεριφορά και σήμερα, γεγονός που σημαίνει οτι η χτεσινή δοκιμασία δεν ηταν τυχαίο γεγονος. Αξίζει νσ σημειώσω οτι απο το 50% και κάτω, κυλουσε πολύ αργα.

(Βέβαια, δεν σκοπεύω να το ξαναξενυχτησω απόψε.. :lol:)

 

Πλάκα κάνεις; Εμένα η δικιά μου ξεφορτίζει νορμάλ ως τώρα. Περίπου 20% χάνει κάθε ώρα. Επίσης είναι από στοκ κόκκινη η μπάρα πάνω; Εμένα είναι διάφανη. Αυτήν έχω περάσει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ομορφάντρες μου!!!!

I need your help.

Μόλις πριν δυο εβδομάδες αποκτήσαμε δυο coolpad f1 (one for me and one for my husband) αλλά δε μου αρέσει καθόλου η μεταφραση του καποιες εφαρμογες...

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάφερα να διαβάσω όλα τα σχόλια που υπάρχουν στις 500 και πλέον σελίδες (μόλις μετα βίας εφτασα κάπου στη μέση) .

 

Λοιπόν για να κατεβάσω ROMs (που δεν έχω καταλαβει ακριβώς τι είναι ,αλλά κατι ψιλά) πρέπει υποχρεωτικά να κάνω και root??? (που κι αυτό πάνω κάτω ψιλοκατάλαβα).

 

Οποιο καλό αγόρι έχει χρόνο και όρεξη για οδηγίες βημα βήμα ,ας βοήθήσει...

 

Να σημειώσω πως κι εγω κι ο νατρας μου δε θέλουμε να κάνουμε τρελλά πράγμτα στο τηλέφωνο.

Να μπούμε κανα fb κανα twitter και γενικώς να σερφάρουμε στο internet.

Nα βγάλουμε και καμία καλή φωτογραφία αν χρειαστεί.

 

(να σημειώσω πως δε θα σας κουράσω γιατί αν και ξανθιά και άσχετη ,τα πιάνω εύκολα τα "γράμματα")

Ευχαριστώ.

 

καταρχην δεν θα πρεπε να απανταω σε τετοιες ερωτησεις αλλα επειδη εισαι και γυναικα και ξανθια θα το κανω και ας με κραξουν οι υπολοιποι εδω μεσα!

 

Πλακα κανω,πρεπει να ειμαστε ισοι εδω μεσα οποτε διαβασε πρωτα τα βασικα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146 και αφου καταλαβεις τι πας να κανεις πας στην πρωτη σελιδα και ακολουθας τους οδηγους.Για το τι rom παιζουν μην περιμενεις να στις κανει παρουσιαση κανενας,ριξε μια ματια στις τελευταιες 20 σελιδες και θα βρεις πολλες

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks, δεν την έχω πάνω τώρα, θα δοκιμάσω αργότερα αλλαγές κατευθείαν στο zip μήπως φταίει αυτό, βρήκα και ένα καλό άρθρο για το ποια αρχεία χρειάζομαι

 

παντως ξαναλεω οτι στην v1 δουλευει το accelerometer και πολυ πιθανο και στην v2.Format data κανεις πριν το φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνήθως νευριάζω οταν βλέπω ότι δεν διαβάζει κανείς την πρώτη σελίδα γράφω συνοπτικά τι χρειάζεται και για μελλοντικό reference εφόσον κανείς δεν διαβάζει:rolleyes:

 

Οπωσδήποτε πρέπει να ρουταρεις και να περαστεί ΕΙΔΙΚΟ recovery (το μαγικο software που περνάει τις ρομ και στο οποίο bootareis με κλειστό κινητό και αμεσα vol+ και power)

 

Διαβάζεις πολύ καλά τον σχετικό οδηγό της πρώτης σελίδας.

 

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ:

- η κλασσική μεθοδος λέει ότι ρουταρουμε κινητό απο το

Pc , εγκαθιστουμε mobile uncle tools (app) από play store και με το uncle φλασαρουμε recovery cwm ή twrp οποιο μας αρέσει. Το recovery ειναι αρχειακι με κατάληξη img.

 

Αφού φλασαρουμε recovery καιγόμαστε αλλάζοντας καθε μέρα ρομ.

 

ΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕ ΡΟΥΤΑΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ:

Διαβάζεις οδηγό πρώτης σελίδας για το πως φλασαρουμε ΕΠΙΣΗΜΗ ρομ της coolpad με το ygdp tools πρόγραμμα για windows. Ύστερα από κάποια βήματα το ygdp πάει να φλασαρει δικο του recovery. ΠΡΙΝ συμβεί αυτό αλλάζεις το recovery που παει να φλασαρει καθώς εκείνη τη στιγμή το ygdp περιμένει. Το αντικαθιστάς με κάποιο της αρεσκείας σου απο needrom. Αφού το ygdp τελειώσει έχειs μεν Αγγλοκινεζικη ρομ αλλά σωστό recovery. Και φλασαρεις οτι ρομ θες.

 

@azuli: κύλησα πάλι...

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

παντως ξαναλεω οτι στην v1 δουλευει το accelerometer και πολυ πιθανο και στην v2.Format data κανεις πριν το φλασαρισμα?

 

Proximity ! Accelerometer περιστασιακα κολλημένο μόνο στη laek είχα, οποτε και βγήκε όπως μπήκε κατευθείαν.

Την είχα βάλει την v1 decrappified πρώτα με όλα τα format μονά και wipes, μετα ξανά με διπλά, αλλά όχι από καθαρό τηλέφωνο (είχα περάσει μια laek πριν).

Και τις 2 φορές ο proximity κολλημένος στο -1 στο mobileuncle, και διαπιστωμένα νεκρός με το tap-tap app.

Τώρα με την v2 από cpb κάνει το ίδιο, οπότε δε βλέπω το λόγο να ξαναπάω στην v1, εξάλλου δεν παρατηρήθηκε γενικό πρόβλημα με την v2, εγώ είμαι ο γκαντέμης πάλι.

Ερώτηση: calibration στον proximity μπορείς να κάνεις? Εμένα σε όλες τις roms μου βγάζει calibration failed, και στο engineering mode και σε ενα als_ps calibration που έχουν κάποιες στα display settings (και που η micromax δεν έχει, παρεπιπτώντος), ακόμα και να δουλεύει ο sensor κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Proximity ! Accelerometer περιστασιακα κολλημένο μόνο στη laek είχα, οποτε και βγήκε όπως μπήκε κατευθείαν.

Την είχα βάλει την v1 decrappified πρώτα με όλα τα format μονά και wipes, μετα ξανά με διπλά, αλλά όχι από καθαρό τηλέφωνο (είχα περάσει μια laek πριν).

Και τις 2 φορές ο proximity κολλημένος στο -1 στο mobileuncle, και διαπιστωμένα νεκρός με το tap-tap app.

Τώρα με την v2 από cpb κάνει το ίδιο, οπότε δε βλέπω το λόγο να ξαναπάω στην v1, εξάλλου δεν παρατηρήθηκε γενικό πρόβλημα με την v2, εγώ είμαι ο γκαντέμης πάλι.

Ερώτηση: calibration στον proximity μπορείς να κάνεις? Εμένα σε όλες τις roms μου βγάζει calibration failed, και στο engineering mode και σε ενα als_ps calibration που έχουν κάποιες στα display settings (και που η micromax δεν έχει, παρεπιπτώντος), ακόμα και να δουλεύει ο sensor κανονικά.

 

sorry εγω μπερδευτηκα,proximity εννοουσα.Και αυτος δουλευει κανονικα στην v1,μηπως εχεις κανα περιεργο προστατευτικο/tempered που τον μπλοκαρει.Αλλιως η κακια εγκατασταση η προβλημα hardware.Οπως ειπα μην περιμενεις να κανεις αλλαγες στην a310 μεσω mobileuncle,δεν γουσταρει..!Οπως και αλλες rom βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

@ azuli :lol::lol:

Από μεγας κράχτης μάλλον έχω μετατραπεί στον love piece and unity καλό σαμαριτη.

 

Προς νέους εδώ: καταλαβαίνω οτι κάποιος μπορεί να τρομάζει με τις πολλές σελίδες αλλά όλοι μπορούν εύκολα να διαβάσουν την ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ. Και μετά δεν θα φαινόμαστε κακοί καθώς δεν θα χρειαστεί να ξανανευριασουμε.:)

 

Πάντως ύστερα απο 7600+ ποστ το thread απόκτησε και δεύτερη δεσποινίδα.:) Χαιρετισμούς σε Aelin (την πρώτη δεσποινίδα).

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ jpower τι λέει από μπαταρία η v2? Σε σχέση με την απίστευτη v1 πάντα.

 

Προσπαθώ να εξελληνισω τη v1 decrappified των Ρώσων γιατί είναι ήδη deodexed. Ξεπέρασα εξωφρενικά bugs του apktool και τώρα ετοιμάζομαι σε 45 apk που διάλεξα να φυτέψω ελληνικά από την laek.

 

@ azuli: κοίτα τι βρήκα στο system/etc/init.d του laek: (αρχείο 1Audio.rmg)

#!/system/bin/sh

mount -o remount rw /data
mount -o remount rw /system

cat /system/etc/init.d/WIFI>/data/nvram/APCFG/APRDEB/WIFI
cat /system/etc/init.d/WIFI_CUSTOM>/data/nvram/APCFG/APRDEB/WIFI_CUSTOM
cat /system/etc/init.d/Audio_ver1_Vol_custom>/data/nvram/APCFG/APRDCL/Audio_ver1_Vol_custom

rm /system/etc/init.d/01Audio

 

Να ποιος έκανε reset τη macaddress και έκανε και τα audio settings στο θείο να μην αλλάζουν... Κοινώς:

FFFFFUUUUUUUU....

http://myspideysenseistingling.files.wordpress.com/2011/02/fffuuu.jpg

 

Πραγματικά όταν βλέπω τέτοια αναρωτιέμαι τι πίνει αυτός που βάζει τέτοιο init script. Η απλά το κληρονόμησε από τη ρομ που αντέγραψε. Τι να πω ...

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της μπαταρίας ειναι καλύτερη απο την ν1.

Επι παραδειγματι, με ταυτόχρονα σερφαρισμα και μουσικη με το σποτιφαη, η κατανάλωση κυμαίνεται γυρω στο 5%

Με σερφαρισμα μόνο χωρίς σποτιφαη, γυρω στο 2,5 με 3%.

Γενικά η κατανάλωση ανά ωρα, σε όλες τις περιπτώσεις, είναι μονοψηφιος αριθμός και μάλιστα κάτω του ψυχολογικου οριου του 7%, όριο στο οποίο, με αντίστοιχες λειτουργίες σερφαρισμα+μουσικη, έπαιζε η ν1.

Το μεγαλο κέρδος στην ιστορία ειναι τα ζωντανά χρώματα, κατι στο οποίο η ν1 υστερουσε φανερά...

 

Εδιτ, τωρα που σας γραφω έχω ρυθμό 2,9%/ωρα κσι σερφαρω επι 56 λεπτά ασταμάτητα.

 

Εδιτ 2: Αδερφέ, χαρά στην υπομονη σου..... :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη rom είναι αυτή που σου αρέσει περισσότερο τελικά. Για rom με Ελληνικά κατ' εμέ οι επιλογές είναι δύο, emuiUNICOM και PureAOSP 4.4.2. Δουλεύουν τα πάντα και είναι αξιόπιστες.

 

+1 grgz...

Το μόνο θέμα που έχω με emuiUNICOM πλέον... είναι με το GoogleMaps που κολλάει και τερματιζεται... υπάρχει κάποια λύση?? δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί... ή απλά γυρνάω σε παλαιότερη έκδοση?

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη με ρωτατε συνεχεια ποια να rom να περασετε,πια ειναι η καλυτερη κτλ.

Θα ελεγα λοιπον τα παρακατω......παντα για 4.4 roms.

Εαν θελετε να εχει Ελληνικα,πατε ειτε σε Aosp V4 ker.3 του Laek,(pure aosp,παναλαφρη,δεν μου αρεσουν τα χρωματα στην οθονη)ειτε σε καποια απο τις νεες Emui ver.3(καταπλικτικα χρωματα στην οθονη,εξαιρετικο ui,αλλα πιο ενεργοβορα απο τις αλλες).

Εαν θελετε μεγαλη αυτονομια αλλα οχι Ελληνικα στα μενου κτλ,περαστε την 310 v2(καπου ενδιαμεσα στις αλλες 2).

Ολα σε αυτες λειτουργουν και (ηχος δυνατος καθαρος-κλησεις-sms-mms-notif.led-δονηση κτλ) ειναι οκ για καθημερινη χρηση,χωρις ιδαιτερα θεματακια.Gapps εαν δεν εχει καποια βαζετε πανευκολα,οπως και root.

Σχετικα με την καμερα με αλλαγη εφαρμογης καμερας ολα αναβαθμηζονται προς το καλυτερο.

Kαποιες mui v5-6 τωρα, που εβαλα ειχαν θεματακια.Αλλα και η Mlais 4.4.3 ειναι αρκετα καλη,την εβγαλα για καποιον λογο αλλα δεν θυμαμαι πια.....:)

Να φτιαξω μια rom να τα εχει ολα απο τις παραπανω μαζεμενα ε............

Aυτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με emui unicom εδώ και ενα μήνα δεν είχα το παραμικρό bug,όλα δουλεύουν τέλεια και έχει και "καλά" Ελληνικα.

3g,wifi,gps,not.led,google maps,ηχος,μπαταρία κτλ όλα κομπλε,δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη με ρωτατε συνεχεια ποια να rom να περασετε,πια ειναι η καλυτερη κτλ.

Θα ελεγα λοιπον τα παρακατω......παντα για 4.4 roms.

Εαν θελετε να εχει Ελληνικα,πατε ειτε σε Aosp V4 ker.3 του Laek,(pure aosp,παναλαφρη,δεν μου αρεσουν τα χρωματα στην οθονη)ειτε σε καποια απο τις νεες Emui ver.3(καταπλικτικα χρωματα στην οθονη,εξαιρετικο ui,αλλα πιο ενεργοβορα απο τις αλλες).

Εαν θελετε μεγαλη αυτονομια αλλα οχι Ελληνικα στα μενου κτλ,περαστε την 310 v2(καπου ενδιαμεσα στις αλλες 2).

Ολα σε αυτες λειτουργουν και (ηχος δυνατος καθαρος-κλησεις-sms-mms-notif.led-δονηση κτλ) ειναι οκ για καθημερινη χρηση,χωρις ιδαιτερα θεματακια.Gapps εαν δεν εχει καποια βαζετε πανευκολα,οπως και root.

Σχετικα με την καμερα με αλλαγη εφαρμογης καμερας ολα αναβαθμηζονται προς το καλυτερο.

Kαποιες mui v5-6 τωρα, που εβαλα ειχαν θεματακια.Αλλα και η Mlais 4.4.3 ειναι αρκετα καλη,την εβγαλα για καποιον λογο αλλα δεν θυμαμαι πια.....:)

Να φτιαξω μια rom να τα εχει ολα απο τις παραπανω μαζεμενα ε............

Aυτα.

 

Αν μπορεις και φτιαξεις μια ρομ που να τα εχει ολα τα καλα απο τις παραπανω μαζεμενα σε μια φιλε θα γινεις θεος σε ολα τα φορουμ,αν θες βαλε και ενα donate και θα βγαλεις και κανα φραγκο!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις και φτιαξεις μια ρομ που να τα εχει ολα τα καλα απο τις παραπανω μαζεμενα σε μια φιλε θα γινεις θεος σε ολα τα φορουμ,αν θες βαλε και ενα donate και θα βγαλεις και κανα φραγκο!

 

Χαχαχα :lol:

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι νεο μελος στο myphone forum καθως και νεος κατοχος τοθ coolpad f1. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω root το τηλ μου. ξερει να μου απαντησει καποιος? εχω ψαζει αρκετα αλλα δεν εχω βρει τπτ η οδηγουμε σε αδιεξοδο. ευχαριστω εκ τον προτερον για της απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι νεο μελος στο myphone forum καθως και νεος κατοχος τοθ coolpad f1. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω root το τηλ μου. ξερει να μου απαντησει καποιος? εχω ψαζει αρκετα αλλα δεν εχω βρει τπτ η οδηγουμε σε αδιεξοδο. ευχαριστω εκ τον προτερον για της απαντησεις.

 

Διαβασε τον οδηγο στην 1η σελιδα του νηματος αυτου και τις τελευταιες 10-20 σελιδες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με emui unicom εδώ και ενα μήνα δεν είχα το παραμικρό bug,όλα δουλεύουν τέλεια και έχει και "καλά" Ελληνικα.

3g,wifi,gps,not.led,google maps,ηχος,μπαταρία κτλ όλα κομπλε,δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό προβλημα

 

dimi απο μπαταρια πως παει σε σχεση με λαεκ v3 ? Την ειχα βγαλει την emui γιατι δεν εβλεπα το κινητο στο pc αλλα το ελυσα με wifi explorer και μαλλον την ξαναπερναω.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

dimi απο μπαταρια πως παει σε σχεση με λαεκ v3 ? Την ειχα βγαλει την emui γιατι δεν εβλεπα το κινητο στο pc αλλα το ελυσα με wifi explorer και μαλλον την ξαναπερναω.

Σε σχέση με την v4(αυτη είχα βαλει για κάνα 20ημερο γιατί ο κερνελ απ τη v3 δεν ήθελε να δουλέψει σε μενα)είναι σχεδόν ίδια σε μπαταρια ίσως η emui unicom λίγο καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα παιδια.

Αποφασισα να βαλω καποια κκ οφισιαλ

συγκεκριμμενα αυτη http://pan.baidu.com/s/1jGzcUYM

αλλα το προβλημα μου ηταν οτι δεν μπορεσα να βαλω gapps.

Κατα τα αλλα η συγκεκριμμενη rom εχει πολυ καλη αυτονομια μπαταριας και ειναι πολυ γρηγορη για κκ.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις και φτιαξεις μια ρομ που να τα εχει ολα τα καλα απο τις παραπανω μαζεμενα σε μια φιλε θα γινεις θεος σε ολα τα φορουμ,αν θες βαλε και ενα donate και θα βγαλεις και κανα φραγκο!

Μακαρι φιλε μου να ειχα χρονο να ασχοληθω,αυτα θελουν εξαιρετικα πολλες ωρες δοκιμων,και φυσικα οχι για τα φραγκα βρε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις..εγω εχω βαλει τον next launcher και μου το κανει..

το αναγνωριζει σαν huawei γιατι η ρομ ειναι της huawei οπως και ολες οι unicom..

Άρα μάλλον πρέπει κι εγώ να βάλλω κάποιον άλλον launcher γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα καμιά ρύθμιση στον "μαμίσιο" της unicom.

Για το huawei εκεί πήγε και μένα το μυαλό μου, αν και εξακολουθεί να με ξενίζει λίγο.:p

Σ'ευχαριστώ πάντως.

Πολύ καλή η unicom.

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει μια σταθερή ρομ, χωρίς προβλήματα, με ωραίο ήχο, σήμα, φωτεινότητα οθόνης κλπ.:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι νεο μελος στο myphone forum καθως και νεος κατοχος τοθ coolpad f1. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω root το τηλ μου. ξερει να μου απαντησει καποιος? εχω ψαζει αρκετα αλλα δεν εχω βρει τπτ η οδηγουμε σε αδιεξοδο. ευχαριστω εκ τον προτερον για της απαντησεις.

 

Φιλε εχεις οδηγιες στην πρωτη σελιδα του θεματος για το πως θα κανεις χρησιμοποιωντας το VROOT

Link to comment
Share on other sites

Απο την ζαλάδα και το διαβασμα δεν ξερω πως βρεθηκα εδω http://www.romzj.com/rom/coolpad.htm Εάν σας είναι κάτι χρήσιμο θα χαρώ που βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Κι εγω σημερα το παρελαβα το κινητο.Λεω να αφησω την αρχικη ρομ δλδ οπως το παρελαβα να δω πως παει και αν δεν μου αρεσει αλλαζω.Μεχρι στιγμης εχω ενα μικρο θεματακι.Θελω να βγαλω τη lockscreen που εχει και να βαλω καιποα αλλη.Εχω βαλει το Nova Launcher αλλα με το προγραμμα που απεγκαθηστα τις αχρειαστες εφαρμογες δεν ξερω ποιο να σβησω για να βγαλω το Locker.Επισης καποια εφαρμογη για μηνυματα που να δουλευει σε dual sim αν εχετε να μου προτεινετε γιατι χρησιμοποιουσα την GO SMS και με μια απο τις τελευταιες αναβαθμισεις αλλαξε και δεν υποστηριζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...