Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση και τον κοπο σου!!

Που να εφτανε δηλαδη και στα 3,2V !!

12 ωρες οθονη μας τρελανες!!

 

Πραγματικά αν έχει τόσο τρομερή διαχείριση μπαταρίας θα την περάσω. Πρέπει να κάνω εντατικά στα YGDP όμως ε; Δε φλασάρεται απλως έτσι δεν είναι;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία Vibe ui 2.0

Νομίζω ότι αξίζει όπως έχω γράψει σε παλαιότερο ποστ.

Έχει επίλογη power saving mode για όταν κλείνει η οθόνη να τα κόβει όλα καθώς και όταν λειτουργεί δεν δουλεύει η cpu με πλήρη ισχύ. Άπειρες ώρες αναμονής με κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχω πρόβλημα με την μπαταρια που μαλλον μου δειχνει λαθος στατιστικα μιας και καμια φορα ειναι στο 15-20% και σβηνει τελειως το κινητο ξαφνικα και ο μονος τροπος για να ξανανοιξει ειναι μονο με φορτιση. Εχω την laekv4 με kernel v3 rom. Με ποιο app/τρόπο διορθώνεται?

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχω πρόβλημα με την μπαταρια που μαλλον μου δειχνει λαθος στατιστικα μιας και καμια φορα ειναι στο 15-20% και σβηνει τελειως το κινητο ξαφνικα και ο μονος τροπος για να ξανανοιξει ειναι μονο με φορτιση. Εχω την laekv4 με kernel v3 rom. Με ποιο app/τρόπο διορθώνεται?

Φορτισε το μια κλειστο μεχρι 100% η δοκιμασε το battery calibration απο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχω πρόβλημα με την μπαταρια που μαλλον μου δειχνει λαθος στατιστικα μιας και καμια φορα ειναι στο 15-20% και σβηνει τελειως το κινητο ξαφνικα και ο μονος τροπος για να ξανανοιξει ειναι μονο με φορτιση. Εχω την laekv4 με kernel v3 rom. Με ποιο app/τρόπο διορθώνεται?

 

Πόσα mV λέει ότι είναι λίγο πριν σου κλείσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω από το play store μία έκδοση του titanium αλλά δεν έχει επιλογή free. Που μπορώ να βρω την έκδοση titanium Donato; τι άλλο μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω από το play store μία έκδοση του titanium αλλά δεν έχει επιλογή free. Που μπορώ να βρω την έκδοση titanium Donato; τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

πρωτα απ'ολα κανεις δεν θα σου πει εδω μεσα που θα βρεις την εκδοση donation, μπορεις να το γκουγκλαρεις

και κατα δευτερον για τι χρηση την θελεις??

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω από το play store μία έκδοση του titanium αλλά δεν έχει επιλογή free. Που μπορώ να βρω την έκδοση titanium Donato; τι άλλο μπορώ να κάνω;

Η έκδοση Donate υποθέτω πως είναι η Pro.

Άρα την βρίσκεις εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&hl=el

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το ψιλοχασαμε παιδια........ας μου δωσει καποιος το link για την ΝΕΑ Micromax-A310 να την τεσταρω.

Ποσα mb ειναι η νεα στο zipακι??491 η 795???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για την A310 v2

link για recovery με διορθωμένη τη ρομ 031 (αν και έχει τα ίδια ΜΒ), σύμφωνα με τον δημιουργό:

https://mega.co.nz/#!L0EmzaYL!nZMnFtOeDOwXEC7mK0DLrMaV0tlG_6nkljDwZDl7wlU

 

Εγώ που τη φλάσαρα από YGDP tools:

η αυτόματη φωτεινότητα δεν δούλευε καθόλου (γιατί διάβασα πριν ότι μόνο με YGDP δουλευει)

και η μπαταρία σε μένα έπεσε κάτω των 3,6V

Link to comment
Share on other sites

Το ψιλοχασαμε παιδια........ας μου δωσει καποιος το link για την ΝΕΑ Micromax-A310 να την τεσταρω.

Ποσα mb ειναι η νεα στο zipακι??491 η 795???

 

https://www.facebook.com/nitroa310?fref=ts εγω κατεβασα απο δω εχει ενα link για την v2 αλλα ειναι 519mb οσο ειναι η πρωτη και μου φενεται λιγο περιεργο..

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

κάπου αρκετα ποστ πιο πίσω είδα κάποιον που ρωτούσε για φθηνή 64GB.

Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν μας κάνει ας πούμε η παρακάτω?

http://www.aliexpress.com/item/Mercedes-Benz-Card-key-USB-flash-drive-8GB-16GB-32GB-64GB-Pen-drive-pendrive-USB-disk/1707924204.html

 

sorry αν έχει ήδη διευκρινησθεί, το είδα και το στέλνω σε περιπτωση που κάποιοι θέλουν 64gb καρτουλα.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει λογικα με τα fonts που χρησιμοποιει η rom,τα οποια μπορεις να τα αλλαξεις.Ο πιο ευκολος τροπος ειναι να ψαξεις στο play για καποιο τετοιο app

 

ωραια....

εβαλα το Font Installer, και μετα την επανεκινηση, το τηλεφωνο αφου παιζει τον ηχο του welcome με κολληματα, τρωει freeze στο logo.

τωρα ρε μαστορα τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

ωραια....

εβαλα το Font Installer, και μετα την επανεκινηση, το τηλεφωνο αφου παιζει τον ηχο του welcome με κολληματα, τρωει freeze στο logo.

τωρα ρε μαστορα τι γινετε?

 

ποια rom εχεις?Μαλλον δεν της αρεσε η αλλαγη.Mπες recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik και ξαναδοκιμασε.

 

Παντως η εφαρμογη που διαλεξες εχει πολυ αρνητικα σχολια που λενε για το ιδιο πραγμα που επαθες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι φάση με τη νέα Micromax? Αυτή ή αυτή;;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι φάση με τη νέα Micromax? Αυτή ή αυτή;;;

 

η πρωτη πρεπει να ειναι σε cpb η δευτερη ειναι η decrappified v2 αν κρινω απο το μεγεθος.Η v1 ειναι 519mb

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη πρεπει να ειναι σε cpb η δευτερη ειναι η decrappified v2 αν κρινω απο το μεγεθος.Η v1 ειναι 519mb

 

Το θεμα ειναι ποια η διαφορα μεταξυ τους;; Περα απο το οτι φλασαρονται διαφορετικα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις?Μαλλον δεν της αρεσε η αλλαγη.Mπες recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik και ξαναδοκιμασε.

 

δεν εχω ιδεα τι φοραει πανω.κανα 3μηνο-4μηνο το εχω απο minideal.

οσο αφορα το recovery,εχει κινεζικα....

μια λιστα με επιλογες, και τερμα κατω 4x επιλογες που απο οτι καταλαβα, ειναι το επιστροφη, πανω-κατω, επιλογη

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη πρεπει να ειναι σε cpb η δευτερη ειναι η decrappified v2 αν κρινω απο το μεγεθος.Η v1 ειναι 519mb

 

Ετσι ακριβώς

(να σημειώσω ότι η 031 flashable zip είναι διορθωμένη μετά την επισήμανση που έγινε στον uploader από το modaco)

Δεν μένει να δοκιμαστεί για επιβεβαίωση ( πρεπει το κέρνελ να λεει 15 οκτωβριου)

το ζιπ έχει ρουτ και έχει σβησει κάποια κινέζικα apps

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

τρόπος να παρεις backup την ROM στον εσωτερικο χώρο και λοχι στην εξωτερική SD υπάρχει..?

 

Εμένα στον εσωτερικό χώρο το παίρνει. Στο φινάλε βγάλε την SD να δεις τι θα γινει

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι ακριβώς

(να σημειώσω ότι η 031 flashable zip είναι διορθωμένη μετά την επισήμανση που έγινε στον uploader από το modaco)

Δεν μένει να δοκιμαστεί για επιβεβαίωση ( πρεπει το κέρνελ να λεει 15 οκτωβριου)

το ζιπ έχει ρουτ και έχει σβησει κάποια κινέζικα apps

 

Ωραία. Είμαι στο 80%. Μάλλον θα φλασάρω μετά από σχεδόν 2 μήνες :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στον εσωτερικό χώρο το παίρνει. Στο φινάλε βγάλε την SD να δεις τι θα γινει

 

σ'ευχαριστώ.. θα το δοκιμάσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Can't mount backup path"

 

δεν μπορει να παρει Backup χωρις sd card.

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ.. θα το δοκιμάσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Can't mount backup path"

 

δεν μπορει να παρει Backup χωρις sd card.

 

καμια ιδεα?

Λογικό αφού την εσωτερική μνήμη θα την κάνεις wipe....για αυτό χρειάζεται την εξωτερική.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Λογικό αφού την εσωτερική μνήμη θα την κάνεις wipe....για αυτό χρειάζεται την εξωτερική.

 

Εγώ αυτήν την στιγμή παίρνω nandroid στον εσωτερικό χώρο... Είναι θέμα ROM μάλλον

 

Δεν είναι θέμα wipe. Το backup το κάνεις copy στον υπολογιστή, δεν έχει να κάνει...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...