Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Την δοκιμάζω τώρα, καλή φαίνεται, ένα bug που βρήκα είναι το ότι αν πας να αλλάξεις τον ήχο ειδοποιήσεων κρασάρει η εφαρμογή. Θα την κρατήσω για να την τσεκάρω αύριο όλη την ημέρα.

 

Ωραια.δουλευοντας την αυριο σιγουρα θα μας πεις πιο ολοκληρωμενη γνωμη!αν θες βαλε και το λινκ για να την κατεβασω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσες να απαντήσεις σε κλήση ή κράσαρε?

Δεν την δοκίμασα καν με κλήσεις, με το που είδα ότι δεν έβλεπε την μια sim, επιτόπου έκανα restore την Laek V4.

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει κάποιος λόγος που θελεις το antutu?

2. Μάλλον έχει άλλη recovery από την επίσημη (απενεργοποίησε την ειδοποιηση απο τις ρυθμίσεις)

3. Καλύτερα να περάσεις μια ρομ με πληρη ελληνικά, πχ emui unicom

 

Γνωρίζεις αν το κινητό είναι ρουτ? και ποια recovery σου πέρασε το μαγαζί?

μετά θα βρούμε την άκρη

 

@cbecos Κατεβαζεις το flash player 11.1.apk και τον dolphin browser και ενεργοποιείς το flash από τις ρυθμισεις

Το έχω δοκιμάσει σε άλλο τηλ

καλημερα, ευχαριστω για την απαντηση το κινητο ειναι root απο το καταστημα την recovery δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο να την μαθω θα απευθυνθω σημερα κιολας με mail στην to2c.... δεν εχω κανενα καημο με το antutu απλα με προβληματισα το γεγονος οτι κανει επανεκκινηση στην συγκεκριμενη εφαρμογη τώρα για το πως περναμε αλλη rom οπως και το πως απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις δηλωνω αγνοια μια και παρελαβα χθες και δεν ειχα ποτε ξανα smartphone

Link to comment
Share on other sites

καλό κινήτο , αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Το galaxy core του φίλου μου με 5 mp βγάζει καλύτερη photo
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω τώρα, καλή φαίνεται, ένα bug που βρήκα είναι το ότι αν πας να αλλάξεις τον ήχο ειδοποιήσεων κρασάρει η εφαρμογή. Θα την κρατήσω για να την τσεκάρω αύριο όλη την ημέρα.

 

Δεν δουλεύει ο proximity sensor και αυτό δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

καλό κινήτο , αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Το galaxy core του φίλου μου με 5 mp βγάζει καλύτερη photo

Σε καμια περίπτωση φιλε μου.Απλα αλλάζει την εφαρμογή της κάμερας και το αποτέλεσμα είναι παρα πολύ καλό.Sony φακό εχει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλό κινήτο , αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Το galaxy core του φίλου μου με 5 mp βγάζει καλύτερη photo

Το έχει φίλος το core και έχει λυσαξει να του πούλησω το f1!

Με τις jb η φωτο όντως δεν είναι καλες αλλά με kk η κάμερα φυσάει.

Α και παντα lenovo super camera έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει φίλος το core και έχει λυσαξει να του πούλησω το f1!

Με τις jb η φωτο όντως δεν είναι καλες αλλά με kk η κάμερα φυσάει.

Α και παντα lenovo super camera έτσι.

 

Δεν ξερω γιατι πολλοι λετε για την lenovo super camera,αλλα μολις τωρα πηρα ακριβως την ιδια ληψη σε εσωτερικο χωρο και η lenovo εδωσε φωτο 3.22 mb ενω η a better camera unlocked 6.67 mb.

Και οταν ανοιγει η lenovo μου βγαζει ενα μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο και οτι οι προηγμενες λειτουργιες δεν θα δουλεψουν.την πρωτη φξρα που την ειχα εγκαταστησει δεν εβγαζε το μηνυμα αυτο,την απεγκατεστησα και απο τοτε οποτε την ξαναβαζω μου βγαζει αυτο το μηνυμα

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι πολλοι λετε για την lenovo super camera,αλλα μολις τωρα πηρα ακριβως την ιδια ληψη σε εσωτερικο χωρο και η lenovo εδωσε φωτο 3.22 mb ενω η a better camera unlocked 6.67 mb

 

Για rom μιλάς όμως;

Εδώ με την emuiUNICOM έχω μικρότερα αρχεία σε όγκο,πχ 4mb,σε σχέση με την leak v4.

Δυο είναι οι περιπτωσεις ή να θέλει περαιτέρω ρύθμιση κάτι που το έπραξαν κ δε παιζει ή δεύτερο φλασαρισμα στη rom.

 

Αυτην εδώ την έχει δοκιμάσει κανεις;

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/20889

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Για rom μιλάς όμως;

Εδώ με την emuiUNICOM έχω μικρότερα αρχεία σε όγκο,πχ 4mb,σε σχέση με την leak v4.

Δυο είναι οι περιπτωσεις ή να θέλει περαιτέρω ρύθμιση κάτι που το έπραξαν κ δε παιζει ή δεύτερο φλασαρισμα στη rom

 

Για την laek 4.4.2 v4 με κερνελ v3

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλό κινήτο , αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Το galaxy core του φίλου μου με 5 mp βγάζει καλύτερη photo

 

Δεν νομίζω. Έχοντας αλλάξει κάμποσες ρομ ένα λέω: Είναι θέμα drivers rom και camera app η ποιότητα φωτογραφιας.

 

Σε ΟΛΕΣ τις kitkat η ποιότητα είναι απίστευτη σε σχέση με την άθλια jellybean που το στέλνουν. Το κινητό είναι φορητή κάμερα sony.

 

Με laek v4-kernel3 και lenovo super camera έριχνα στα αυτιά σε iphone 5 σε νυχτερινές φωτο. Το παιδί με το iPhone5 καραφλιασε. Άλλος φίλος πρωην iPhone 4 χρήστης έχει πάθει πλάκα με το f1 που του πήρα και θέλει και η γυναίκα του. Εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ και την κάμερα μου και το λαπτοπ. (12+ tabs ανοιχτά στον chrome σε κινητό είναι κατιτίς...)

 

Με φάγανε όλοι οι φίλοι μου και συγγενείς να τους πάρω. Είμαι στο έκτο f1 φίλε μου. Τέτοιο κελεπούρι με τέτοια κοινότητα πολύ σπάνια βρίσκεις.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

 

Με laek v4-kernel3 και lenovo super camera έριχνα στα αυτιά σε iphone 5 σε νυχτερινές φωτο. Το παιδί με το iPhone5 καραφλιασε.

 

το scene mode το αφηνεις στο auto η το αλλαζεις μονος σου αναλογα με τις συνθηκες?Επισης απο αλλες ρυθμισεις (exposure και τετοια) πειραζεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

το scene mode το αφηνεις στο auto η το αλλαζεις μονος σου αναλογα με τις συνθηκες?Επισης απο αλλες ρυθμισεις (exposure και τετοια) πειραζεις τιποτα?

 

Exposure brightness κτλ όχι δεν πείραξσ-τα defaults με ικανοποιούν. Στη super camera διαλέγω manually το mode : night portrait ή low light. Στο low light πρέπει να κρατάς το κινητό σταθερό κανα τριάρι δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι υπέροχο με αυτή τη μέθοδο. Το auto scene selection δεν το εμπιστεύομαι γενικά. Ή φτιάχνω δικό μου preset (αν γίνεται) ή διαλέγω χειροκίνητα το preset της αρεσκείας μου. Αν και πολύ πιθανό κάτι έξυπνο να παίζει με το low light mode στη lenovo: υποψιάζομαι ότι κάνει μερικές εξτρα λήψεις οι οποίες αξιοποιούνται με merging για ελαττωση blur.

 

Θησείο βράδυ καναμε κόντρες καλύτερης νυχτερινής φωτογραφίας χωρίς περιορισμούς σε app και παραδέχτηκε και ο ίδιος (iPhone5) οτι ψάρωσε :-). Και υποτίθεται ότι η 019 kitkat από atx team είναι ακόμα καλύτερη σε φωτογραφίες. Την κατεβάζω:-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνει όποια έκδοση της lenovo super camera ή θέλει κάποια συγκεκριμένη;Και αν ναι ποια;

 

Έβαλα την supercamera3.6.7_nodetectdialog από το thread στο xda. Το burst mode δεν δουλεύει αλλά σιγά το πράμα...

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Exposure brightness κτλ όχι δεν πείραξσ-τα defaults με ικανοποιούν. Στη super camera διαλέγω manually το mode : night portrait ή low light. Στο low light πρέπει να κρατάς το κινητό σταθερό κανα τριάρι δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι υπέροχο με αυτή τη μέθοδο. Το auto scene selection δεν το εμπιστεύομαι γενικά. Ή φτιάχνω δικό μου preset (αν γίνεται) ή διαλέγω χειροκίνητα το preset της αρεσκείας μου. Αν και πολύ πιθανό κάτι έξυπνο να παίζει με το low light mode στη lenovo: υποψιάζομαι ότι κάνει μερικές εξτρα λήψεις οι οποίες αξιοποιούνται με merging για ελαττωση blur.

 

Θησείο βράδυ καναμε κόντρες καλύτερης νυχτερινής φωτογραφίας χωρίς περιορισμούς σε app και παραδέχτηκε και ο ίδιος (iPhone5) οτι ψάρωσε :-). Και υποτίθεται ότι η 019 kitkat από atx team είναι ακόμα καλύτερη σε φωτογραφίες. Την κατεβάζω:-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έβαλα την supercamera3.6.7_nodetectdialog από το thread στο xda. Το burst mode δεν δουλεύει αλλά σιγά το πράμα...

 

Εχω την a better unlocked και μολις τωρα ξαναπερασα την lenovo απο το thread που δινεις.ιδια ληψη στο δωματιο μου,με τις ρυθμισεις οπως ηταν απ την εγκατασταση ρυθμισμενο στα 13Μ, 3.1 η lenovo,5.97 η a better.(ενεργοποιημενο το DRO-που δεν ξερω τι ειναι-στην a better.χωρις αυτο 3.7).rom 4.4.2 laek v4 kernel v3

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενας που να δοκιμασε την Official 4.4? Θελω να την βαλω αλλα θελω να ακουσω εντυπωσεις πρωτα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Έχοντας αλλάξει κάμποσες ρομ ένα λέω: Είναι θέμα drivers rom και camera app η ποιότητα φωτογραφιας.

 

Σε ΟΛΕΣ τις kitkat η ποιότητα είναι απίστευτη σε σχέση με την άθλια jellybean που το στέλνουν. Το κινητό είναι φορητή κάμερα sony.

 

Με laek v4-kernel3 και lenovo super camera έριχνα στα αυτιά σε iphone 5 σε νυχτερινές φωτο. Το παιδί με το iPhone5 καραφλιασε. Άλλος φίλος πρωην iPhone 4 χρήστης έχει πάθει πλάκα με το f1 που του πήρα και θέλει και η γυναίκα του. Εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ και την κάμερα μου και το λαπτοπ. (12+ tabs ανοιχτά στον chrome σε κινητό είναι κατιτίς...)

 

Με φάγανε όλοι οι φίλοι μου και συγγενείς να τους πάρω. Είμαι στο έκτο f1 φίλε μου. Τέτοιο κελεπούρι με τέτοια κοινότητα πολύ σπάνια βρίσκεις.

 

Eννοείται ότι έχω περασμένη μέσα την κικκατ του λαεκ 17 v4 με κερνελ 3 και λενοβο σούπερ καμ , στις ρυθμίσεις πάντως βρίσκω σκέτο πορταιτο να γράφει και candle light αντί για αυτά που γράφετε. μήπως να δοκιμάσω το πρόγραμμα που γράφει ο φίλος;

Link to comment
Share on other sites

Κανενας που να δοκιμασε την Official 4.4? Θελω να την βαλω αλλα θελω να ακουσω εντυπωσεις πρωτα....

 

απο αναφορά στο modaco forum εαν το γυρίσεις σε art brickαρει το τηλ

αν την βάλεις πρόσεχε

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Αύριο κλείνω μια εβδομάδα με το κινητό και απο την δεύτερη μέρα χρησιμοποιώ την Aosp 4.4 laek v4 με kernel v3 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Το 3d score ειναι όντως χαμηλότερο απο τις jellybean αλλά αυτό δεν φαίνεται καθόλου στις επιδόσεις του κινητού σε καμιά εφαρμογή.

Η κάμερα είναι εξαιρετική ( χρησιμοποιώ κι εγω την Lenovo super camera 3.6.7 ).

Απο σήμα όλα είναι τέλεια ενώ στην Rom ενώ έχω εγκαταστήσει και σκαλίσει 10άδες εφαρμογές δεν μου έχει κρασάρει καμία.

Το browsing και γενικά το multitasking φυσικά πετάει.

Απο θέμα μπαταρίας γύρω στις 6 ώρες οθόνη (δεν ειμαι σίγουρος) μου βγάζει την μέρα άνετα εκτός και αν χρησιμοποιήσω την κάμερα ή βαριά παιχνίδια για πολλές ώρες. Σε καμία περίπτωση δεν υπερθερμάνθηκε.

Γενικά είμαι τόσο ευχαριστημένος που δεν βλέπω το λόγο να δοκιμάσω κάποια άλλη ROM.

Θα περιμένω μήπως βγει κάτι καλό όπως καμιά σοβαρή kk official ή μια v5 του Laek.

Link to comment
Share on other sites

Στο Lenovo supercam μόλις ρυθμίζω να αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην sd βγάζει κενές φώτο . Συμβαίνει σε κανέναν αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στη super camera διαλέγω manually το mode : night portrait ή low light.

 

Ανεξαρτητων καιρικων συνθηκων διαλεγεις τα συγκεκριμενα η για βραδυ/low light μονο?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από merimobiles.com το συγκεκριμένο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

Android version: 4.2.2 Kernel version: 3.4.39 mine@ubuntu#1 Build number 4.2.020.P0.140409.8297W Custom Build Version: 86

 

-Επειδή το συγκεκριμένο θέμα έχει εκατοντάδες σελίδες και είναι πρακτικά αδύνατο να τις διαβάσω, μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου προτείνει (έστω και με παραπομπή σε κάποιο link) κάποιο customization που να μπορεί να κάνει ο μέσος χρήστης -που να είναι σίγουρα λειτουργικό!!!- ώστε να προσθέσω την ελληνική γλώσσα που απουσιάζει από το Locale και να απαλλαγώ από τις κινέζικες εφαρμογές που είναι εν πολλοίς άχρηστες; Μία ανακεφαλαίωση που και που βοηθάει φαντάζομαι τους νέους κατόχους.

 

-Την κάρτα sim την έχω βάλει σωστά στην υποδοχή που γράφει μόνο GSM?

 

-Επίσης περιέργως δεν μου βγάζει καθόλου στο λογαριασμό google συγχρονισμό των επαφών παρότι ο συγχρονισμός του ημερολογίου και του gmail λειτουργεί κανονικά. Αν γνωρίζει κάποιος πως να προσθέσω τις google επαφές μου θα του ήμουν ευγνώμων· τώρα έχω ένα κινητό χωρίς καθόλου επαφές :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω βαλει τη μανισια ρομ και ειναι στα κινεζικα

μια βοηθεια να βαλω την αγγλικη γλωσσα

settings/ ??????

ευχαριστω

 

ακυρο το βρηκα ειχε τελικα μονο κινεζικα και αγγλικα

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα σήμερα και τώρα παίζω με την Mlais 4.4.3 1028 έκδοση. Πριν είχα την Mlais 4.4.3 1014. Στα γρήγορα στα θετικά, παίζει σωστά το gravitybox και πιθανότατα θα παίζουν και ρυθμίσεις από τον θείο. Στα αρνητικά το γεγονός ότι το αρχικό root είναι στα κινέζικα(μου έφυγε λίγο η πίστη για να βάλω το supersu σε αγγλικά/ελληνικά αφού πέρασα πρώτα από superuser όπου έχασα το root και μετά από kinguser από ένα zip που βρήκα εδώ) και πως δεν δουλεύει το led ειδοποίησης(που το έφτιαξα μέσω gravity box και ultimate notification control). Στις αρχές μου έσκαγε και διάφορα άκυρα reboots αλλά από τότε που έστρωσα το root σταμάτησε.

 

Γενικά φαίνεται μια χαρά rom, θα την δω κι από μπαταρία τι λέει και θα κρίνω.

 

EDIT: Εσείς που έχετε παίζει με light flow κι άλλα για τα leds, μου λέτε τι χρωματικούς συνδυασμούς βγάζει το led για να δοκιμάσω; #00ff00(πράσινο) μου έβγαλε, φαντάζομαι βγάζει και #ff0000(κόκκινο), μου έβγαλε και #ffffff(άσπρο). Μπλε δυστυχώς δεν έβγαλε. Δεν θα με χάλαγε να δοκιμάσω μερικούς συνδυασμούς ακόμα για να έχω περισσότερα χρώματα στις ειδοποιήσεις μου.

Edited by BrocasHelm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...