Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://postimg.org/image/b1z6g3ggr/

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://postimg.org/image/b1z6g3ggr/

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://postimg.org/image/b1z6g3ggr/

 

Mε ποια rom αυτο??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οποίος χρησιμοποιεί emui rom και θέλει να περάσει κι αλλά themes μπαίνει εδώ στην σελίδα http://www.emui.com/plugin.php?id=themezone

πατάει πάνω στο θέμα που του αρέσει και μετά στο δεξί γκρι πλαίσιο για να κατέβει στο pc... Μετά μεταφέρουμε τα themes στην εσωτερική κάρτα του κινητού , στο φάκελο HWThemes και είμαστε έτοιμοι μετά να τα επιλέξουμε από το κινητό μας από το πρόγραμμα theme.. Δοκιμασμένο από εμένα σε emui Unicom..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

emui Unicom σορρυ για τις επανειλλημένες παραθέσεις

Εαν σου κανει το ιδιο και με αλλες rom εχεις θεμα.......αλλα αυτο που προσεξα ειναι οτι τους βλεπει.

Με την εργοστασιακη που ηρθε στο εκανε παλι το ιδιο??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου κανει το ιδιο και με αλλες rom εχεις θεμα.......αλλα αυτο που προσεξα ειναι οτι τους βλεπει.

Με την εργοστασιακη που ηρθε στο εκανε παλι το ιδιο??

 

ναι και με την εργοστασιακή

Link to comment
Share on other sites

ναι και με την εργοστασιακή

 

Μιλα με το καταστημα εκανες την αγορα.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φτανει πια λεω με την laek v4 με kernel v3,μετα απο μια βδομαδα συμβιοσης σε σχεση με την miui v5 περα απο την λιγο καλυτερη καμερα σε ολα τ'αλλα ειναι χειροτερη!

Το θεμα ειναι ξανα μανα στησιμο το τηλ. απο την αρχη,γιάυτο θελω τις γνωμες σας.

Υπαρχει miui πιο καινουργια απο την v5 με Ελληνικα και με καλη καμερα?

Υπαρχει καλυτερη kit kat με Ελληνικα απο την laek v4 με kernel v3και με αναλογη διαρκεια μπαταριας οπως ειχα με την miui v5?

Αυτη η EMUI2.3-10.13 τι bugs εχει(δεν καταλαβα,θελει τιποτα patches για να δουλεψει σωστα?)?

Link to comment
Share on other sites

Φτανει πια λεω με την laek v4 με kernel v3,μετα απο μια βδομαδα συμβιοσης σε σχεση με την miui v5 περα απο την λιγο καλυτερη καμερα σε ολα τ'αλλα ειναι χειροτερη!

Το θεμα ειναι ξανα μανα στησιμο το τηλ. απο την αρχη,γιάυτο θελω τις γνωμες σας.

Υπαρχει miui πιο καινουργια απο την v5 με Ελληνικα και με καλη καμερα?

Υπαρχει καλυτερη kit kat με Ελληνικα απο την laek v4 με kernel v3και με αναλογη διαρκεια μπαταριας οπως ειχα με την miui v5?

Αυτη η EMUI2.3-10.13 τι bugs εχει(δεν καταλαβα,θελει τιποτα patches για να δουλεψει σωστα?)?

 

Δοκιμασε και την EMUI2.3-10.13 η την emui UNICOM(αυτην εχω επανω τωρα).

Μια χαρα δουλευουν.

Καλα χειροτερη δεν ειναι τοσο πολυ πια.......αλλη φιλοσοφια η miui,μην μπερδευεις τα πραματα βρε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Aπο emui τι διαφορες εχουμε σε unicom και 13.10 ? Ειναι καποια προτεινομενη απο τις 2?

 

θα εδινα ενα κλικ παραπανω στην UNICOM,λογο κυριως τον περισσοτερων επιλογων-ρυθμισεων της UNICOM.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδες μπορει να βοηθησει καποιος...περασα την micromax a310 και μου εκανε unroot to κινητο...

δοκιμασα το Vroot..αλλα τιποτα....ψαχνο στο νετ ....τα κανω μαλλια κουβαρια........σοσ

Link to comment
Share on other sites

Aπο emui τι διαφορες εχουμε σε unicom και 13.10 ? Ειναι καποια προτεινομενη απο τις 2?

Επειδή τις δοκίμασα και τις 2 είναι ίδιες δεν υπάρχει κάποια διαφορά... Απλά η 13.10 δεν είναι σταθερή έχει κινεζιες πολλες και η κάμερα του δεν είναι ανταποκρίσιμη. Επίσης πρέπει να περασέις gaps για να έχεις τουλάχιστον το google store και το επόμενο βήμα είναι ότι πρέπει να περάσεις και ένα patch για να μπορέσει να λειτουργήσει σωστά το σήμα 3g. Με λίγα λόγια η 13.10 για εμένα δεν είναι αξιόπιστη και ολοκληρωμένη. Αυτή που θα σε πρότεινα και είναι η UNICOM που λειτουργούνε όλα ρολόι και είναι στα μέτρα αυτής της συσκευής και δεν χρειάζεται επίσης να κάνεις ένα σωρό αγκαρίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την Unicom και εχω να πω μπραβο στην Huawei,δεν περιμενα να δω τοσο ομορφη και γρηγορη rom απο αυτους μετα την εμπειρια μου με αλλο Huawei..!Mε τα themes μπορουμε να αλλαξουμε αυτα τα ασπρα μπλε tabs που χρησιμοποιει στα settings της?Ειναι το μονο που με χαλαει.Xposed να φανταστω πως δεν παιζει ε?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την Unicom και εχω να πω μπραβο στην Huawei,δεν περιμενα να δω τοσο ομορφη και γρηγορη rom απο αυτους μετα την εμπειρια μου με αλλο Huawei..!Mε τα themes μπορουμε να αλλαξουμε αυτα τα ασπρα μπλε tabs που χρησιμοποιει στα settings της?Ειναι το μονο που με χαλαει.Xposed να φανταστω πως δεν παιζει ε?

 

Xposed παίζει μόνο την version 2.4.1. Gravity όχι, πέφτει σε bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Xposed παίζει μόνο την version 2.4.1. Gravity όχι, πέφτει σε bootloop.

αυτά γίνεται να περαστούν με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

αυτά γίνεται να περαστούν με κάποιο τρόπο;

 

Κατεβάζεις την 2.4.1, την βάζεις στην sd card και εγκαθιστάς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις δοκίμασα και τις 2 είναι ίδιες δεν υπάρχει κάποια διαφορά... Απλά η 13.10 δεν είναι σταθερή έχει κινεζιες πολλες και η κάμερα του δεν είναι ανταποκρίσιμη. Επίσης πρέπει να περασέις gaps για να έχεις τουλάχιστον το google store και το επόμενο βήμα είναι ότι πρέπει να περάσεις και ένα patch για να μπορέσει να λειτουργήσει σωστά το σήμα 3g. Με λίγα λόγια η 13.10 για εμένα δεν είναι αξιόπιστη και ολοκληρωμένη. Αυτή που θα σε πρότεινα και είναι η UNICOM που λειτουργούνε όλα ρολόι και είναι στα μέτρα αυτής της συσκευής και δεν χρειάζεται επίσης να κάνεις ένα σωρό αγκαρίες. ;)

 

Mαλλον καποιο λαθος κανεις φιλε μου.Πριν το περασμα της rom εκανες ολα τα wipe??την καρτα την φορμαρες στο pc σου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον καποιο λαθος κανεις φιλε μου.Πριν το περασμα της rom εκανες ολα τα wipe??την καρτα την φορμαρες στο pc σου?

ολα τα wipe εκτος της external sd card λόγω το ότι είχα περασμένη μέσα την ROM και μετα θα έσβηνε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τωρα μολις το δοκιμασα το gps με το be on road στην unicom κλειδωσε σε δευτερα μεσα!!!!!

 

To be on road δουλεύει κανονικά! και σε εμένα!

Link to comment
Share on other sites

ολα τα wipe εκτος της external sd card λόγω το ότι είχα περασμένη μέσα την ROM και μετα θα έσβηνε.

Τετοια θεματα με αυτα που αναφαιρεις δεν εχω,την καρτα την φορμαρες στο pc σου?

Κατι εχει γινει λαθος σε εσενα.Ειδικα η καμερα δεν εχει κανενα θεμα.Ειναι ακριβως ιδια με την UNICOM.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τετοια θεματα με αυτα που αναφαιρεις δεν εχω,την καρτα την φορμαρες στο pc σου?

Κατι εχει γινει λαθος σε εσενα.Ειδικα η καμερα δεν εχει κανενα θεμα.Ειναι ακριβως ιδια με την UNICOM.

Την πέρασα 2 φορές. Ναι την έκανα φορμάτ την sd. Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις ένα λινκ να την κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα 2 φορές. Ναι την έκανα φορμάτ την sd. Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις ένα λινκ να την κατεβάσω;

 

Σε ποιο πισω σελιδες θα βρεις link,δεν θυμαμαι που ειναι ακριβως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση για καποιον που τις εχει δοκιμασει

 

Μεταξύ laeκ v4 (με v3 kernel) και Nexus rom ποια να επιλέξω. Θελω να ειναι σταθερη και να εχει καλη αυτονομια γιατι δε σκοπευω να ξαναλλαξω συντομα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...