Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες,σε σχεση με το 7320 που ειχες πως σου φαινετε το f1,επιδοσεις,σε διαστασεις και απο ποιοτητα υλικων.

 

Απο ποιοτητα υλικων το βλεπω τα ιδια δηλαδη πολυ καλη!Αλλα η ραμ χρειαζοτανε!!!επισης η διασταση του f1 ειναι ιδανικη!

F1 κατα την γνωμη μου αξιζει με χιλια!!!τωρα απο ρομ τι μου προτεινεται?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

 

Α, και κατι ακομη.. Ενα μπιχλιμπίδι, σαν μανταλακι, για τι πράγμα είναι?

 

Είναι για να ακουμπάς το κινητό πλάγια και να βλέπεις έργα (phone stand)

Link to comment
Share on other sites

Απο ΡΟΜ σου προτεινουμε offical 039 για οτι καλυτερο υπαρχει αλλα μονο Αγγλικα.

Επειτα AOSP, απλη αλλα με Ελληνικα κ ταχυτατη.

Επειτα MIUI απο Emjot με Ελληνικα, ομορφη αλλα πιο αργη απο τις πανω!!

Μονταρω την καινουργια της MIUI εκδοση 23-8 αν δω οτι ειναι σταθερη θα την ποσταρω.

 

Για ΚΙΤΚΑΤ δεν ξερω ακομη τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....

λοιπον, αρχισε το στησιμο της συσκευής για να έρθει στα ισια του...

Τιτανιουμ μπακαπ για παγωμα των μυνηματων και αλλαγη με γκοουεσεμες

 

νοβα λοντσερ διοτι με το δικο του το ιντερφεις, ψαχνομαι...

copilot για οδηγηση

λενοβο σουπερ καμερα 3.6.7, μπας και βγαλουμε καμια φωτο της προκοπης :rolleyes:

αυτα για αρχη

 

Παντως πολυ δυνατη συσκευη. τοσο η άπλα επεξεργαστικής ισχύος όσο και η διαθεσιμη μνήμη, κάνουν την διαφορα (σε σχεση με το ν3)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει register,κανε εδω http://www.movilesdualsim.com/register/ και κατεβασε την.

 

Την έχω από χτες.

 

Πολύ καλή φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω από χτες.

 

Πολύ καλή φαίνεται.

Δωσε μας και το link βρε συ να την κατεβασουμε και εμεις......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την έχω από χτες.

 

Πολύ καλή φαίνεται.

 

Eνημερωνε μας φιλε για τυχον bugs κ.τ.λ!

Ρουτ γινετε με αυτην την ρομ?

Και απο καμερα πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

Jpower73 γιατί πάγωμα εφαρμογής μηνυμάτων και χρήση gosms; Βάλε gravity box, strip unicode και είσαι κομπλέ με εφαρμογή που βολεύει περισσότερο στην επιλογή κάρτας για αποστολή μηνυμάτων (με gosms έχω μπερδευτεί ουκ ολίγες φορές).

 

Kitkat AOSP δοκίμασε κάνεις να πει εντυπώσεις; Εγώ την pure AOSP v2 θα την βγάλω μόνο για δοκιμασμένη kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα υλικων το βλεπω τα ιδια δηλαδη πολυ καλη!Αλλα η ραμ χρειαζοτανε!!!επισης η διασταση του f1 ειναι ιδανικη!

F1 κατα την γνωμη μου αξιζει με χιλια!!!τωρα απο ρομ τι μου προτεινεται?

 

Eιδες που σου ελεγα,απο ρομ η miui v5(οχι η 5a) ειναι πολυ καλη αλλα εχει ενα θεματακι με φωτος και βιντεο,περιμενε λιγο γιατι μας βλεπω να πηγαινουμε ολοι σε kit kat!

Αν δεν κανω λαθος ειχες τα ZTE Nubia mini και Z5S που ειναι πολυ πιο ακριβα τηλεφωνα ,πως στεκεται συγκρητικα απεναντι τους το f1 φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωνε μας φιλε για τυχον bugs κ.τ.λ!

Ρουτ γινετε με αυτην την ρομ?

Και απο καμερα πως τα παει?

 

Από κάμερα δεν ξέρω να σου πω, το φλάς είναι χαμηλό πάντως...

 

Root την έκανα φλασαροντας από twrp..

 

Επίσης θέλει το χακ για να δουλέψει wcdma...

 

Περισσότερες οδηγίες όταν πάω σπίτι...

 

Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τα quicksettings και τα εικονίδια του σήματος με το gravitybox

Link to comment
Share on other sites

Eιδες που σου ελεγα,απο ρομ η miui v5(οχι η 5a) ειναι πολυ καλη αλλα εχει ενα θεματακι με φωτος και βιντεο,περιμενε λιγο γιατι μας βλεπω να πηγαινουμε ολοι σε kit kat!

Αν δεν κανω λαθος ειχες τα ZTE Nubia mini και Z5S που ειναι πολυ πιο ακριβα τηλεφωνα ,πως στεκεται συγκρητικα απεναντι τους το f1 φιλε?

 

Μια χαρα ειναι .Ενταξει ισως ειναι λιγο ποιοτικοτερα τα nubia αλλα δεν αξιζουν τσαμπα λεφτα.coolpad f1 τα κανει ολα και συμφερει!!!

 

ρε παιδια η pure aosp οταν το φορτιζουμε σβηστο γιατι δειχνει το σηματακι της μπαταριας σαν σπασμενο?

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

τι προτεινεται aosp v2.0 η pure aosp v2.0
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την official 039 ειμαι πολυ ικανοποιημενος..... το κινητο φυσαει σε εμφανιση.... Αν δεν σε ενοχλει η απουσια Ελληνικων και βολευεσε με Αγγλικα τοτε την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω δοκιμασε και miui 5 και 5α καθως aosp pure και aosp 2v και το κινητο μου φαινεται ομορφοτερο με την official.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την official 039 ειμαι πολυ ικανοποιημενος..... το κινητο φυσαει σε εμφανιση.... Αν δεν σε ενοχλει η απουσια Ελληνικων και βολευεσε με Αγγλικα τοτε την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω δοκιμασε και miui 5 και 5α καθως aosp pure και aosp 2v και το κινητο μου φαινεται ομορφοτερο με την official.

 

με την 039 official δεχεται μηνυματα απο τετραψηφια?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

με την 039 official δεχεται μηνυματα απο τετραψηφια?

Το δοκιμασα με μηνυμα στο what's up και μου ηρθε απαντηση κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα δεν ξέρω να σου πω, το φλάς είναι χαμηλό πάντως...

Αν εχει στις ρυθμισεις της εφαρμογης της καμερας τη δυνατοτητα να αυξησεις την "εκθεση" αλλοιως το exposure κατα +1 θα δεις μεγαλη βελτιωση με το φλας

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι ακομη.. Ενα μπιχλιμπίδι, σαν μανταλακι, για τι πράγμα είναι?

Τελικά τι είναι αυτό; Μου ήρθε και μένα και έχει μέσα και ένα μικρό πραγματάκι με κάτι ροζ πετρούλες κολλημένες... ΧαΧα, αυτοί οι κινέζοι δε την παλεύουν... Την pure aosp v.2 από που την κατεβάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

αυτο είναι ενα μπιχλιμπιδι που το κουμπωνεις στη θυρα των ακουστικων και... ανάβει :lol:

 

το μανταλακι ειναι στηριγμα τηλεφωνου για να βλέπεις ταινιες

 

αυτο, τιποτα αλλο....:lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι .Ενταξει ισως ειναι λιγο ποιοτικοτερα τα nubia αλλα δεν αξιζουν τσαμπα λεφτα.coolpad f1 τα κανει ολα και συμφερει!!!

 

ρε παιδια η pure aosp οταν το φορτιζουμε σβηστο γιατι δειχνει το σηματακι της μπαταριας σαν σπασμενο?

 

Ενταξει και μονο που το συγκρινουμε το f1 με τηλεφωνα διπλασιας και βαλε τιμης λεει πολλα για το value for money του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα, ξέρω ότι ίσως είμαι εκτός θέματος αλλά ταλαντευομαι εδώ και μέρες ανάμεσα στο f1 το Lenovo s660 και το xiaomi s1 . Εσείς τι θα μου προτείνατε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα, ξέρω ότι ίσως είμαι εκτός θέματος αλλά ταλαντευομαι εδώ και μέρες ανάμεσα στο f1 το Lenovo s660 και το xiaomi s1 . Εσείς τι θα μου προτείνατε ?

 

Nα ρωτησεις στο σωστο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει στις ρυθμισεις της εφαρμογης της καμερας τη δυνατοτητα να αυξησεις την "εκθεση" αλλοιως το exposure κατα +1 θα δεις μεγαλη βελτιωση με το φλας

Πραγματικά μεγάλη διαφορά. Το δοκίμασα σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό και οι φωτογραφίες είναι πολύ πιο φωτεινές χωρίς θόρυβο κλπ.

Μια απλή ρύθμιση με πολύ καλό αποτέλεσμα!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά Καλησπέρα, ξέρω ότι ίσως είμαι εκτός θέματος αλλά ταλαντευομαι εδώ και μέρες ανάμεσα στο f1 το Lenovo s660 και το xiaomi s1 . Εσείς τι θα μου προτείνατε ?

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καταφερα αυτο με τα led,ενω ολες η επιλογες χρωματων κρασαραν το μπλε τελικα δουλευε (και τα led τωρα δουλευουν,αλλα κοκκινο χρωμα μονο :p!)

Εμενα η υποδοχη ειναι ενταξει αλλα αν χρησιμοποιητε την θηκη σιλικονης πρεπει το καλωδιο να εχει μακρυ βυσματακι ;)

 

Υπαχει καπου ενα τετοιο καλωδιο με μακρυ βυσματακι να αγορασουμε?

Σε πολλες συσκευες απο διαφορετικους κατασκευαστες υπαρχει παρομοιο θεματακι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...