Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να ειναι το sync κλειστο.

Οι επαφες ειναι σιγουρα στο google account?

 

Εδώ είσαι.

 

Έβαλα και τη lite για λίγο, δεν είδα κάτι που να μου φαίνεται διαφορετικό και έβαλα τη FIRE. Θέλει προσοχή στο φλασάρισμα να κάνεις wipe τα πάντα και το internal storage (έχω TWRP) και επίσης μετά το πρώτο boot πριν κάνεις οτιδήποτε δοκίμασε να ανοίξεις τις εφαρμογές που έχει μέσα, ακόμα και τις Κινέζικες. Αν εμφανίζεται το μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη δεν έχει "κάτσει" καλά η rom (το έπαθα δις, άγνωστο γιατί) και θέλει ξανά μανά wipe και φλασάρισμα.

 

Το αποτέλεσμα πιστεύω θα σε ανταμείψει, ο Coolpad manager έχει μέχρι και Anti wiretap function. :lol:

 

Την εβαλα και ολα φαινονται καλα, ξηλωσα και ολα τα αχρηστα Κινεζικα που ειχε μεσα.

 

Μπορεις να μου πεις αν σου παιζει ο chrome beta? Ο κανονικος παιζει μια χαρα, αλλα ο beta οχι.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Την εβαλα και ολα φαινονται καλα, ξηλωσα και ολα τα αχρηστα Κινεζικα που ειχε μεσα.

 

Μπορεις να μου πεις αν σου παιζει ο chrome beta? Ο κανονικος παιζει μια χαρα, αλλα ο beta οχι.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει. Γιατί θέλεις τον beta;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις παράγγειλα το coolpad από minideal.Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτός ο οδηγός για ροοτ

http://androidxda.com/root-coolpad-f1-8297 ισχύει και στο δικό μας κινητό.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,μόλις παράγγειλα το coolpad από minideal.Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτός ο οδηγός για ροοτ ισχύει και στο δικό μας κινητό.Ευχαριστώ.

 

Ποιος αυτός; Ωστόσο τον δοκιμάζεις και δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Πες μας αν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αυτός; Ωστόσο τον δοκιμάζεις και δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Πες μας αν σου δούλεψε.

 

Έκανα τροποποίηση στο κείμενο και τον έβαλα.Ρωτάω γιατί έχω κάνει μια φορά ροοτ και αν κάποιος απο εσάς τον είχε δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official 039 και ομολογω πως ειναι εντυπωσιακη! Αν ημουν κινεζος θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος...αλλα μιας και δεν τα κατεχω παρακαλω οσους γνωριζουν εναν οδηγο του τι μπορω να καταργησω απο τις κινεζιες και τι πρεπει να κρατησω για να αποφυγω ζημιες...
Link to comment
Share on other sites

Ό, τι είναι αμιγώς Κινέζικο το απεγκαθιστάς ή το παγώνεις μέσω Titanium back up. Τα υπόλοιπα τα κρατάς. Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official 039 και ομολογω πως ειναι εντυπωσιακη! Αν ημουν κινεζος θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος...αλλα μιας και δεν τα κατεχω παρακαλω οσους γνωριζουν εναν οδηγο του τι μπορω να καταργησω απο τις κινεζιες και τι πρεπει να κρατησω για να αποφυγω ζημιες...

 

ψαχνω και εγω να βρω καπου ενα οδηγο με μια λιστα, ποια services, ή προγραμματα ειναι περιττα.

οπως κλασικα υπαρχει για windows.

εχω κλεισει καποια, εχω αλλαξει ρυθμισεις, δε θυμαμαι τα defaults για ηχο(νομιζα θα ειχε επαναφορα default ρυθμιση)....

πανικος...

βρηκα που ειναι τα apk απο αυτα που κατεβασα και ειπα να τα παρω σε ενα δικο μου φακελο στην SD.

μετα απο αυτο δεν τρεχανε στο τηλεφωνο... αντε ξανα εγκατασταση.... τωρα δεν βρισκω τα apk πουθενα...... -.-

τρανος νταλκας αυτα τα android........

τα'χω κανει ολα π######α!!!!!!!!!! :X:D:confused::cool::blink::wacko:

 

 

Εντιτ:

http://www.needrom.com/download/4-4-pure-8297w/

τι εννοει ο ποιητης???

official απο coolpad? O.o

δεν με νοιαζει η υποστηριξη Ελληνικου μενου. ετσι και αλλιως παλι την βαρβαρικη εχω τωρα.

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινονται αυτα τα πραγματα γ@μω την τυχη μου μεσα,σημερα ηρθε λοιπον τo mofi tempered glass και ο πανεξυπνος το εβαλα στο καθισμα του συνοδηγου ,το ξεχασα και πηρα ενα γαλα και ενα ψωμι και ακουμπισα την σακουλα επανω,παει και αυτο,ασυμφορο τελικα το tempered glass ,μεχρι στγμης εχω σπασει 3,κοντα στα 20 ευρω πεταμενα,και με 30 αγοραζεις καινουργια lcd!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μαλλον φταιει το προγραμμα επαφων που συνοδευει το firmware 15 (που εχει multilanguages).περασα τις επαφες χειροκινητα με εξαγωγη απο το gmail .εβαλα ενα αλλο contacts που υποστηριζει επικοινωνια με google που δουλευει σωστα.κατι δεν ειναι λογικα σωστο στο προγραμμα που ερχεται με αυτο το firmware
Link to comment
Share on other sites

Εντιτ:

http://www.needrom.com/download/4-4-pure-8297w/

τι εννοει ο ποιητης???

official απο coolpad? O.o

δεν με νοιαζει η υποστηριξη Ελληνικου μενου. ετσι και αλλιως παλι την βαρβαρικη εχω τωρα.

 

Official που να μπαίνει με custom recovery, δεν έχω ξαναδεί. Αν όντως είναι official, πάει πάλι για πρωτιά στην βλακεία η Coolpad. Την έβαλα παντως και δείχνει να δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο και είδα ότι το minideal και το vickmall το έχουν πλέον στα 165$, με δωράκια ζελατινα, θηκη σιλικόνης με root + install play store. Επειδή έχουν αγοράσει αρκετοί εδώ μέσα, ποιο να επιλέξω για καλύτερο μαγαζί? Χρόνος, ποια ρομ βάζουν, έχουμε κωδικό κουπονιού έκπτωσης? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Official που να μπαίνει με custom recovery, δεν έχω ξαναδεί. Αν όντως είναι official, πάει πάλι για πρωτιά στην βλακεία η Coolpad. Την έβαλα παντως και δείχνει να δουλεύει καλά.

 

την έβαλες με CWM ή με TWRP? ποιά έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι ασχετο..... εχω την official rom και αγορασμενο απο το Minideals.... θέλω να περάσω Αγγλικό recovery CWM ή TWRP... και να κρατήσω την official rom.. γινεται?

Επίσης προσπάθησα να περάσω την CWM μέσω MOBILEUNCLE TOOLS αλλά λέει πρέπει να είμαι root,τι κάνω λάθος? μην με βαρεσετε pls :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις μπήκα στην παρέα σας αν και σας παρακολουθώ απο καιρό. Θα ήθελα να σας κάνω την πρώτη μου ερώτηση.Μόλις πέρασα την official ROM 039 αλλά πάλι δεν δέχομαι μηνύματα απο 4ψήφιους. Έχω COSMOTE μπορεί γι΄αυτό. Πιο πριν ειπώθηκε οτι απο WIND κάποιος φίλος δέχτηκε οπότε μάλλον φταίει που έχω COSMOTE. Στέλνω να μου πει το υπόλοιπο μου αλλά τίποτα. Δεν θα προχωρούσα σε αλλαγή ROM αλλά μια μέρα που το φόρτιζα κλειστό μόλις το ενεργοποιήσα είχε κολλήσει στο 67% και σχεδόν όλη η οθόνη τρεμόπαιζε. Αλλαξα κάνα δύο ROM και εξαφανίστηκε σταδιακά το τρεμόπαιγμα. Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Official που να μπαίνει με custom recovery, δεν έχω ξαναδεί. Αν όντως είναι official, πάει πάλι για πρωτιά στην βλακεία η Coolpad. Την έβαλα παντως και δείχνει να δουλεύει καλά.

 

εγω εχω απο Minideal το κινητο αγορασμενο κανα μηνα τωρα.

4.2.2 νομιζω ειναι.

αν αξιζει να αλλαξω,τοτε να διαβασω στο thread τι παιζει και πως γινεται.

αλλιως λεω να το ξεφτυλισω στο ψαξιμο και να μαθω τι κανει το καθε pre-installed προγραμμα εκει μεσα.

και οταν γινουν ολα κουβαρι, να παω στην 4.4

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι ασχετο..... εχω την official rom και αγορασμενο απο το Minideals.... θέλω να περάσω Αγγλικό recovery CWM ή TWRP... και να κρατήσω την official rom.. γινεται?

Επίσης προσπάθησα να περάσω την CWM μέσω MOBILEUNCLE TOOLS αλλά λέει πρέπει να είμαι root,τι κάνω λάθος? μην με βαρεσετε pls :-)

 

Με TWRP θα παρεις backup,σε περιπτωση που κατι παει λαθος επαναφερεις αμεσα.Το αυτο με οποια rom που δοκιμαζεις.

 

Κατα τα αλλα εχω μεινει χαζος με το κντ,το εχω τρεελανει στα φλασαρισματα δοκιμαζωντας roms και δεν καταλαβαινει τιποτα.

Δοκιμασα και το gps σημερα σε μια διαδρομη με το navigon,τα πηγε εξαιρετικα,δεν εχασε σημα πουθενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις μπήκα στην παρέα σας αν και σας παρακολουθώ απο καιρό. Θα ήθελα να σας κάνω την πρώτη μου ερώτηση.Μόλις πέρασα την official ROM 039 αλλά πάλι δεν δέχομαι μηνύματα απο 4ψήφιους. Έχω COSMOTE μπορεί γι΄αυτό. Πιο πριν ειπώθηκε οτι απο WIND κάποιος φίλος δέχτηκε οπότε μάλλον φταίει που έχω COSMOTE. Στέλνω να μου πει το υπόλοιπο μου αλλά τίποτα. Δεν θα προχωρούσα σε αλλαγή ROM αλλά μια μέρα που το φόρτιζα κλειστό μόλις το ενεργοποιήσα είχε κολλήσει στο 67% και σχεδόν όλη η οθόνη τρεμόπαιζε. Αλλαξα κάνα δύο ROM και εξαφανίστηκε σταδιακά το τρεμόπαιγμα. Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό.

 

Φίλε μου, ακολούθα τον παρακάτω οδηγό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5551455#post5551455

 

Κια για Cosmote smsc βάλε το +3097100000 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας τον βάλει τον οδηγό του kobi κάποιος στην αρχική οθόνη!! Επίσης έχει βάλει κανείς 4.4;
Link to comment
Share on other sites

με γεια μου.....παρελαβα....το κινητο οπως ολοι ειχατε πει ειναι σουπερ....ηδη οι μισοι μ φιλοι θελουν να τους παραγγειλω....φυσικα δεν στελνει η δεχεται μνματα απο 4ψηφιο και θα κανω τον οδηγο που εχετε αναρτησει μηπως το σενιαρω.....επισης ο dialer ο μαμα ειναι αθλιος και τον αλαξα με αλλον,τωρα επειδη δεν το εχω με τις αλαγες ρομ κτλ λεω να αφησω την στοκ μιας και σε γενικες γραμμες με ικανοποιει γ αυτα που θελω....μηπως εχετε να μου προτεινετε καποια προγραμματα που θα επρεπε να εχω στην στοκ?πχ nova launcer δουλευει?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω εδω κ 2 ωρες τις σελίδες του θεματος κ εφτασα καπου στη μέση αλλα τα παιξα... :O

εσεις που εχετε καιρο τη συσκευη, σας έχει βγάλει προβλήματα;

χρειάστηκε καποιος service και πως ήταν η εξυπηρέτηση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...