Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

topmar γραφεις Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 και περιμένω το Lenovo S660....

Σορυ που ρωταω αλλα τι ακριβος περιμενεις απο το Lenovo S660 και το παραγγειλες,περα απο την μεγαλη μπαταρια των 3000mAh μπορει να συγκριθει σε τιποτα με το coolpad?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ φιλε μου.η αληθεια ειναι οτι αυτον τον τροπο δεν τον ηξερα. μου εδειξε την καρτα κανονικα και εκανα εγκατασταση την rom που εχει στην σελιδα 12.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον κλασικό τρόπο, δοκίμασες?

Πηγαίνεις στα Settings (ρυθμίσεις) και πατάς στο About Phone. Εκεί θα πρέπει να πατήσεις 7-8 φορές πάνω στο Build Number. Μόλις το κάνεις θα δείς μήνυμα ότι έχεις ξεκλειδώσει το Developer Menu. Επιστρέφεις μία φορά πίσω και βρίσκεις το menu Developer Options και από εκεί τσεκάρεις το USB debugging.

 

Τώρα συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή σου.

(Copy/paste από εδώ).

 

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.η αληθεια ειναι οτι αυτον τον τροπο δεν τον ηξερα. μου εδειξε την καρτα κανονικα και εκανα εγκατασταση την rom που εχει στην σελιδα 12.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πισω, θα δεις πως και εγω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα στο φλασαρισμα της CWM recovery σε μια απο τις 3 συσκευες που παρελαβα.

Ακομα δεν εχω καταλαβει τον λογο, αλλα εν τελει περασα την TWRP και δεν ξανασχοληθηκα

Αν θελεις δοκιμασε να κατεβασεις ξανα το αρχειο της recovery και να την καναπερασεις 3-4 φορες

 

Αν δεν περαστει, περνα την TWRP και τελος

O stilios εχει γραψει την διαδικασια για τα wipes και την εγκατασταση της ΡΟΜ, οποτε μπορεις να τα συμβουλευτεις

 

 

 

 

Στο recovery menu που σε ρωτησε ο Στρατος, μπορεις να μπεις?

Αν ναι, δοκιμασε να φλασαρεις μια αλλη ΡΟΜ, αφου φυσικα πρωτα κανεις ολα τα wipes

Οταν περασες την τελευταια ΡΟΜ που οδηγησε στο bootloop, ειχες κανει πρωτα ολα τα wipes?

 

Αν ειχα recovery θα ημουνα μια χαρα,εχω μονο την πρωτη φοτο και κλεινει.

Ναι τα ειχα κανει ολα τα wipes.

Τωρα φανταζομαι γιατι μπορει καθε φορα που εκανα επανεκκινηση μου εβγαζε το μνμ που ανεβασα χθες σε φοτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η φωτογραφία..... ακόμα πιο ωραίο το περιεχόμενο της!!! :)

 

Την εφαρμογή αυτή Lenovo Super Camera γιατί δεν την βρίσκω στο Google Play?

 

Δεν υπαρχει στο στορ για αυτο δεν την βρισκεις...

 

κατεβασε οποια εκδοση θελεις και διαβασε το περιεχομενο του νηματος για να δεις τι διαφορες εχουν

 

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.η αληθεια ειναι οτι αυτον τον τροπο δεν τον ηξερα. μου εδειξε την καρτα κανονικα και εκανα εγκατασταση την rom που εχει στην σελιδα 12.

 

Η ΡΟΜ που υπαρχει σε εκεινη τη σελιδα δεν ειναι η τελευταια AOSP

μπες στο needrom και κατεβασε την τελευταια που εχει ανεβασει ο ιδιος δημιουργος

Η βασικη διαφορα (περαν του οτι εχει μικροτερο μεγεθος) ειναι πως προερχεται απο ΡΟΜ του Coolpad F1 και δεν ειναι ported απο το Zoppo οπως οι προηγουμενες (v1.0 , v1.1 , v2.0)

 

Εχει επισης περασμενη νεοτερη εκδοση του gravity box

 

Υ.Γ.

ΘΑ προσεξεις πως και η τελευταια εχει σαν ονομα AOSP v2.0

Θα τις ξεχωρησεις απο την ημερομηνια που ανεβηκαν στο needrom

Η τελευταια ανεβηκε 6 Ιουλιου νομιζω, ενω η προηγουμενη ν2.0 ειχε ανεβει αρχες Ιουνιου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν ενοχλω αλλά επειδή είχα καίρο να παρακολουθησω το φορουμ έχω μείνει λίγο πίσω κι έχω μια απορια..εχει καταλήξει κανεις τελικά ποια είναι η καλύτερη Ρομ για κάμερα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στο στορ για αυτο δεν την βρισκεις...

 

κατεβασε οποια εκδοση θελεις και διαβασε το περιεχομενο του νηματος για να δεις τι διαφορες εχουν

 

 

 

 

Η ΡΟΜ που υπαρχει σε εκεινη τη σελιδα δεν ειναι η τελευταια AOSP

μπες στο needrom και κατεβασε την τελευταια που εχει ανεβασει ο ιδιος δημιουργος

Η βασικη διαφορα (περαν του οτι εχει μικροτερο μεγεθος) ειναι πως προερχεται απο ΡΟΜ του Coolpad F1 και δεν ειναι ported απο το Zoppo οπως οι προηγουμενες (v1.0 , v1.1 , v2.0)

 

Εχει επισης περασμενη νεοτερη εκδοση του gravity box

 

Υ.Γ.

ΘΑ προσεξεις πως και η τελευταια εχει σαν ονομα AOSP v2.0

Θα τις ξεχωρησεις απο την ημερομηνια που ανεβηκαν στο needrom

Η τελευταια ανεβηκε 6 Ιουλιου νομιζω, ενω η προηγουμενη ν2.0 ειχε ανεβει αρχες Ιουνιου

 

ευχαριστω και παλι φιλε μου. εκανα εγγραφη στο needrom αλλα η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι λιγο να τη βρω και φοβαμαι μηπως κατα λαθος βαλω καμια που δεν πρεπει. δεν ξερω αν φταιει το οτι μπαινω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω καποιο search η καποιον αλλο τροπο για να τη βρω. μου βγαζει την αρχικη σελιδα που εχει μεσα παρα πολλεςι. δεν ξερω αν φταιει το οτι μπαινω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω καποιο search η καποιον αλλο τροπο για να τη βρω. μου βγαζει την αρχικη σελιδα που εχει μεσα παρα πολλες.

ok. την βρηκα. παντος προβληματιζομαι και εγω με αυτα που ρωτανε τα παιδια παρακατω. μηπως η miui ειναι καλυτερη?

Edited by gfvert01
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες, αλλά τα ορίτζιναλ αρχεία; Στο φόρουμ και στις περισσότερες υπηρεσίες ανεβάσματος φωτογραφιών μικραίνουν το μέγεθος μειώνοντας την ποιότητα.

 

Πρέπει αν διαλέξω μεταξύ αυτού και του Xiaomi S1 για συγγενή. Δύσκολη απόφαση...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ακόμη να είμαι κάτοχος του Coolpad F1 8297w πιστεύω πως το Xiaomi υπερτερεί μόνο οτι φοράει τον SnapDragon .... Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά του είναι πολύ υποδιαίστερα ... 1GB RAM ? σε λίγο καιρό θα είναι σαν το 512 πριν μισό χρόνο... Μπαταρία 2000Mha ... Αν σου αρέσει πάντως πάρτο, η Xiaomi είναι αξιόπιστη εταιρία... Εγώ στη θέση σου θα έπερνα το Coolpad F1 που το πήρα κιόλας σήμερα και αναμένω!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει μπαταρία στην αρχή νομίζω όταν περνάς τους drivers. Μετά απ ότι θυμάμαι θέλει μπαταρία.

Είναι λίγο μπερδεμένος ο οδηγός επειδή έγινε μετάφραση από κινέζικα αλλά λειτουργούν αυτά που λέει. Σκέψου πως λέει ότι καλύτερα να έχεις XP και ότι η χειρότερη περίπτωση είναι με 7/8 64bit και εγώ το έκανα σε 7 64bit...

Δώσε βάση στο κομμάτι με τους drivers και αφού βεβαιωθείς ότι τους πέρασες σωστά, προχώρα παρακάτω.

Στο 2ο κομμάτι της διαδικασίας που χρησιμοποιείς το flash_tool.exe θα ήταν καλύτερα να το διαβάσεις μία όλο, να το κατανοήσεις και μετά να το κάνεις.

Σε ένα σημείο αναφέρει:

(2) Plug in the USB cable into the computer's USB port. Now click on the red box in Figure button "download (download)", press and hold the volume + button (or both volume buttons, as one user reported) and don’t let go. Plug the USB cable into the phone, this time the progress bar will begin to move. When the Flash tool has completed the first red progress bar - only then let the buttons go.

 

Επειδή εμένα με μπέρδεψε λίγο εδώ και τελικά δεν άφησα τα πλήκτρα αφού έγινε 100% η κόκκινη μπάρα, η διαδικασία απέτυχε αλλά χωρίς ζημιά στο κινητό. Απλά την ξανά έκανα. Οπότε τι κάνεις σε αυτό το κομμάτι:

1) Έχεις το καλώδιο στο PC

2) Πατάς τα πλήκτρα +- Volume και τα κρατάς.

3)Βάζεις το USB στο κινητό

4) Πατάς Download στο software

5) Κοιτάς την μπάρα και μόλις γίνει 100% η κόκκινη μπάρα αφήνεις τα πλήκτρα.

Από εδώ και πέρα απλά παρακολουθείς.

 

Σημείωση:

Δοκίμασα και τον πρώτο τρόπο από το λινκ που σου έδωσα και απέτυχε αρκετές φορές στο 98%. Δοκίμασα με όλες τις εκδόσεις του software που δίνει τουλάχιστον 3 φορές. Ο τρόπος που σου λέω να ακολουθήσεις πέτυχε με την πρώτη.

 

τελικα δοκιμασα καθε τροπο αλλα μια με βλεπει μια με χανει και με πετα εξω.

Πιστευω εχει χασει το Factory mode και ετσι εχει αυτο το αποτελεσμα.Σε Fastboot τι εντολες μπορει να δεχτει?

Δε ξερω αν μπορω κατι ακομα να κανω.

Αν εχει κανεις προταση για να δω αποτελεσμα ας πει η ας στειλει μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες, αλλά τα ορίτζιναλ αρχεία; Στο φόρουμ και στις περισσότερες υπηρεσίες ανεβάσματος φωτογραφιών μικραίνουν το μέγεθος μειώνοντας την ποιότητα.

 

Πρέπει αν διαλέξω μεταξύ αυτού και του Xiaomi S1 για συγγενή. Δύσκολη απόφαση...

 

Αν κοιταξεις στις πρωτες σελιδες του νηματος, καποια παιδια εχουν κανει τον κοπο απο καιρο (πανω απο μηνα) και εχουν ανεβασει φωτογραφιες

Μπορεις να τις δεις

 

Camera , Gps Όντως ποια είναι τουλάχιστο η πιο stable μέχρι τώρα rom ? Η miui μήπως ?

 

Απο ήχο γενικά πως τα πάει το Coolpad ?

 

Σταθερες ειναι οι περισσοτερες ΡΟΜ που παιζουν αυτη τη στιγμη.

Σιγουρα η AOSP και η MIUI

Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες και θα δεις τα σχολια μας για καμερα, ηχο και πλοηγηση

 

ευχαριστω και παλι φιλε μου. εκανα εγγραφη στο needrom αλλα η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι λιγο να τη βρω και φοβαμαι μηπως κατα λαθος βαλω καμια που δεν πρεπει. δεν ξερω αν φταιει το οτι μπαινω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω καποιο search η καποιον αλλο τροπο για να τη βρω. μου βγαζει την αρχικη σελιδα που εχει μεσα παρα πολλεςι. δεν ξερω αν φταιει το οτι μπαινω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω καποιο search η καποιον αλλο τροπο για να τη βρω. μου βγαζει την αρχικη σελιδα που εχει μεσα παρα πολλες.

ok. την βρηκα. παντος προβληματιζομαι και εγω με αυτα που ρωτανε τα παιδια παρακατω. μηπως η miui ειναι καλυτερη?

 

Αν κοιταξεις τις ημερομηνιες των σχολιων, θα δεις πως ειναι απο οταν ειχε ανεβει η π[ροηγουμενη v2.0 ΡΟΜ (αρχες Ιουνιου)

Το ποια ειναι καλυτερη μονο εσυ μπορεις να το αποφασισεις

Εμενα δεν μου αρεσει η MIUI και την βρισκω και σαν κακη απομιμηση τoυ IOS (που, παλι για μενα, ειναι χαλια) οποτε δεν θα μπορουσα να την θεωρησω καλυτερη

Εγω προτιμω τις AOSP και οχι το bloatware των MIUI και της XIAOMI

 

Παιδιά συγγνώμη αν ενοχλω αλλά επειδή είχα καίρο να παρακολουθησω το φορουμ έχω μείνει λίγο πίσω κι έχω μια απορια..εχει καταλήξει κανεις τελικά ποια είναι η καλύτερη Ρομ για κάμερα?

 

Διαβασε το νημα

Η ερωτηση αυτη εχει απαντηθει δεκαδες φορες....:mad:

 

Αν ειχα recovery θα ημουνα μια χαρα,εχω μονο την πρωτη φοτο και κλεινει.

Ναι τα ειχα κανει ολα τα wipes.

Τωρα φανταζομαι γιατι μπορει καθε φορα που εκανα επανεκκινηση μου εβγαζε το μνμ που ανεβασα χθες σε φοτο.

 

Επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις

Εχεις περασμενη ριοκοβερυ, αλλα οταν το τηλεφωνο επανεκινει δεν μπαινει στο ρικοβερυ μενου?

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις στις πρωτες σελιδες του νηματος, καποια παιδια εχουν κανει τον κοπο απο καιρο (πανω απο μηνα) και εχουν ανεβασει φωτογραφιες

Μπορεις να τις δεις

 

 

 

Σταθερες ειναι οι περισσοτερες ΡΟΜ που παιζουν αυτη τη στιγμη.

Σιγουρα η AOSP και η MIUI

Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες και θα δεις τα σχολια μας για καμερα, ηχο και πλοηγηση

 

 

 

Αν κοιταξεις τις ημερομηνιες των σχολιων, θα δεις πως ειναι απο οταν ειχε ανεβει η π[ροηγουμενη v2.0 ΡΟΜ (αρχες Ιουνιου)

Το ποια ειναι καλυτερη μονο εσυ μπορεις να το αποφασισεις

Εμενα δεν μου αρεσει η MIUI και την βρισκω και σαν κακη απομιμηση τoυ IOS (που, παλι για μέσα, ειναι χαλια) οποτε δεν θα μπορουσα να την θεωρησω καλυτερη

Εγω προτιμω τις AOSP και οχι το bloatware των MIUI και της XIAOMI

 

 

 

Διαβασε το νημα

Η ερωτηση αυτη εχει απαντηθει δεκαδες φορες....:mad:

 

 

 

Επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις

Εχεις περασμενη ριοκοβερυ, αλλα οταν το τηλεφωνο επανεκινει δεν μπαινει στο ρικοβερυ μενου?

 

Λοιπον να πω παλι τι επαθα ή τι βλακεία εκανα,πέρασα Ξανά την aosp v.2, την τελευταία βαση του οδηγού στη σελιδα 12.ήθελα να δω αν κ παλι βγάζει κάθε φορά που κάνω restart το μνμ που είπα προχθες.δες 2σελιδες πιο πριν έχω τη Φότο.

Και αφού είχα τα ίδια είπα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων.και αυτό ηταν!!στην επανεκκίνηση βλέπω μονο την αρχική οθόνη που βγάζει λογικά κ μετα σβήνει.έχουν χαθειΌλα τα recovery mode για να περάσω αλλη Ρομ.

Γίνετε κάτι να κάνουμε,ειπες οτι το εχεις κανει πιο παλαιά.αν μπορείς να το διορθώσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχετικά αρμονική συμβίωση με την "μαμά" ρομ του vickmall, προχώρησα κι εγώ στο ...μεγάλο βήμα της αλλαγής ρομ.

Με βάση τις αναλυτικότατες οδηγίες του johnickz1 στην σελ.12, έβαλα πολύ εύκολα την εκεί προτεινόμενη AOSP.

Την συνήθισα πολύ γρήγορα. Πολύ σταθερή και μου αρέσει και σαν στυλ συν του ότι έφυγαν αυτόματα τα διάφορα ...κινέζικα.

Το τηλέφωνο συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα.

Είχα πρόβλημα μόνο στην ένταση του ήχου κλήσης, το οποίο διορθώθηκε με τις οδηγίες του CrazyAnt στην σελ.67.

Όλα μέχρι στιγμής πηγαίνουν ρολόι, οπότε δεν ψήνομαι να αλλάξω σύντομα ρομ, εκτός αν βγει κάποια με πολύ σημαντικές αλλαγές.

Με την κάμερα δεν έχω -παραδόξως- ασχοληθεί ιδιαίτερα ακόμη. Έχω βάλει την σχετική εφαρμογή της Lenovo και σύντομα θα δω πως τα πάει με αυτό.

Η πρoστατευτική μεμβράνη tempered glass που έχει προαναφερθεί είναι όντως πολύ καλή, αλλά θέλει προσοχή στην τοποθέτηση της. Κάντε την όπως το βιντεάκι που δώθηκε πριν κάποιες σελίδες, χρησιμοποιώντας τα αυτοκολλητάκια που έρχονται μαζί.

Link to comment
Share on other sites

@filosofos77

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση είναι τώρα το κινητό σου. Έχεις μπει σε bootloop?

Βγάλε την μπαταρία του κινητού, ξανα βάλτην και πάτα μαζί τα 3 παρακάτω πλήκτρα:

Volume +

Volume -

Power

Κράτα τα πατημένα για 10 δευτερόλεπτα ή μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη κάτω το:

Fastboot Mode

Fastboot Mode

 

Αν εμφανίζεται αυτό το μήνυμα τότε λογικά το κινητό έχει ακόμα στην ROM του τον απαραίτητο κώδικα για να flashαριστεί από το PC.

Μην μπεις στον κόπο να δοκιμάσεις τον πρώτο τρόπο από το Modaco. Δώσε όλη σου την προσοχή στον δεύτερο τρόπο. Προσπάθησε ότι γράφεις εδώ να είναι με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

@filosofos77

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση είναι τώρα το κινητό σου. Έχεις μπει σε bootloop?

Βγάλε την μπαταρία του κινητού, ξανα βάλτην και πάτα μαζί τα 3 παρακάτω πλήκτρα:

Volume +

Volume -

Power

Κράτα τα πατημένα για 10 δευτερόλεπτα ή μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη κάτω το:

Fastboot Mode

Fastboot Mode

 

Αν εμφανίζεται αυτό το μήνυμα τότε λογικά το κινητό έχει ακόμα στην ROM του τον απαραίτητο κώδικα για να flashαριστεί από το PC.

Μην μπεις στον κόπο να δοκιμάσεις τον πρώτο τρόπο από το Modaco. Δώσε όλη σου την προσοχή στον δεύτερο τρόπο. Προσπάθησε ότι γράφεις εδώ να είναι με λεπτομέρειες.

 

Οπως τα λες εχουν γινει.το θεμα οτι κατι παιζει στο pc μου με drivers γιατι το διαβαζει κανονικα αλλα ακομα οταν το συνδεω βγαζει και κατι για bluetooth.

Θα παρω ενα netbook απο ενα φιλο αυριο που εχει XP και θα δοκιμάσω εκει παλι,εγω εχω Win7,64bit και ισως να μην ειναι και τοσο συμβατα.

Θα προσπαθήσω να γινω οσο πιο πολυ αναλυτικός μπορω την επομενη,εχεις δίκιο.

Τι λες θα γινει τιποτα η το΄χω χαμενο??

Link to comment
Share on other sites

topmar, google it....

 

Άρα δεν είναι στο Google Store ......

 

topmar γραφεις Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 και περιμένω το Lenovo S660....

Σορυ που ρωταω αλλα τι ακριβος περιμενεις απο το Lenovo S660 και το παραγγειλες,περα απο την μεγαλη μπαταρια των 3000mAh μπορει να συγκριθει σε τιποτα με το coolpad?

 

Εξαρτάται τι ζητάει κανείς......εγώ που τα έχω δοκιμάσει και τα 4 (ως ιδιοκτήτης τους) σε διάστημα λιγότερο των 4 μηνών, προτιμώ τα Lenovo......και ναι το S660 για την μπαταρία το πήρα ειδικά, όμως με έχει απογοητεύσει και αυτό.....(έχει σχεδόν ίδια διάρκεια με το Coolpad F1 μανίσια ΡΟΜ, παρότι έχει το F1 μεγαλύτερη οθόνη και πιο μικρή μπαταρία.....)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ωπα λιγο topmar γαι εξηγησε μου αυτο το "προτιμω τα Lenovo" γιατι δεν το καταλαβαινω.

Δηλ. τι προτιμας απο τα συγκεκριμενα S650 S660 σε συγκριση με το coolpad?

Ειδικα τωρα που λες οτι και η 3000mAh του S660 δεν φτουραει,δηλ. στο μονο σημειο που θα μπορουσες να πεις οτι υπερτερει το S660,εγω που εχω το S650 καθε μερα στα χερια μου και το ξαναλεω δεν μπορει να το συγκρινεις με το coolpad σε καμια περιπτωση γιατι σε ολα χανει με καταβασμενα χερια απο το coolpad ακομη και στην ποιοτητα κατασκευης χανει κατα πολυ το Lenovo,εντελος ψευτικη αισθηση σου δινει σε σχεση με το coolpad!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα λιγο topmar γαι εξηγησε μου αυτο το "προτιμω τα Lenovo" γιατι δεν το καταλαβαινω.

Δηλ. τι προτιμας απο τα συγκεκριμενα S650 S660 σε συγκριση με το coolpad?

Ειδικα τωρα που λες οτι και η 3000mAh του S660 δεν φτουραει,δηλ. στο μονο σημειο που θα μπορουσες να πεις οτι υπερτερει το S660,εγω που εχω το S650 καθε μερα στα χερια μου και το ξαναλεω δεν μπορει να το συγκρινεις με το coolpad σε καμια περιπτωση γιατι σε ολα χανει με καταβασμενα χερια απο το coolpad ακομη και στην ποιοτητα κατασκευης χανει κατα πολυ το Lenovo,εντελος ψευτικη αισθηση σου δινει σε σχεση με το coolpad!

Επειδη ειχα και το S650 συμφωνω με τον φιλο valsam, πολυ ανωτερο το coolpad.

Να σας πω την αληθεια το πηρα για δευτερη συσκευη αλλα δεν μπορω να το αποχωριστω ευκολα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ο SoCr@Te έβγαλε πριν από μερικές ώρες την Update MIUI v5 – 4.7.9. Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις? (http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-8297-miui-v5/)

Επίσης είδα ότι ο jay0ind έβγαλε το Coolpad F1 Boot Logo Mod. http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Ξέρει κανένας τίποτα περισσότερο (φαντάζομαι ότι όταν κάνει κανείς boot θα βλέπει αυτό το σήμα)

Link to comment
Share on other sites

Ο SoCr@Te έβγαλε πριν από μερικές ώρες την Update MIUI v5 – 4.7.9. Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις? (http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-8297-miui-v5/)

Επίσης είδα ότι ο jay0ind έβγαλε το Coolpad F1 Boot Logo Mod. http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Ξέρει κανένας τίποτα περισσότερο (φαντάζομαι ότι όταν κάνει κανείς boot θα βλέπει αυτό το σήμα)

Ενδιαφέρον. Όποιος δοκίμασε την 4.7.9 ας πει εντυπώσεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ο SoCr@Te έβγαλε πριν από μερικές ώρες την Update MIUI v5 – 4.7.9. Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις? (http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-8297-miui-v5/)

Επίσης είδα ότι ο jay0ind έβγαλε το Coolpad F1 Boot Logo Mod. http://www.needrom.com/mobile/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Ξέρει κανένας τίποτα περισσότερο (φαντάζομαι ότι όταν κάνει κανείς boot θα βλέπει αυτό το σήμα)

 

Νομίζω ότι αυτή δεν είναι για WCDMA....Γιά τσεκάρετε πρώτα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις στις πρωτες σελιδες του νηματος, καποια παιδια εχουν κανει τον κοπο απο καιρο (πανω απο μηνα) και εχουν ανεβασει φωτογραφιες

Μπορεις να τις δεις

Είναι νεκροί οι σύνδεσμοι (σελίδες 9 και 11).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε σε pm ο topmar(και τον ευχαριστώ), αλλά ας πάρω και μια γενικότερη γνώμη από άλλους χρήστες.

 

Είμαι στο τσακ να παραγγείλω την αλουμινένια θήκη, αλλά είδα υπάρχει και αυτή.

 

Ποια θα διαλέγατε; Επίσης σε flip case τι παίζει; Η mofi τελικά είναι άσχημη(θυμίζει μία που έχω δει σε lenovo s650) οπότε είμαι στο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτή δεν είναι για WCDMA....Γιά τσεκάρετε πρώτα καλά...

 

Για το F1 εύκολα γίνονται οι κινέζικες rom compatible και με την WCDMA έκδοση...

 

*** HOW TO PORT F1 TD-SCDMA ROMS to WCDMA ***

eg. download an F1 MIUI ROM from http://en.miui.com/download-208.html There are 2 developers to choose from, both worked fine for me,

I stayed with the XS one as it had more options in Stock Settings.

Get 7zip

On your rooted F1 stock rom (mine was 015) copy the /etc/firmware directory (all files and subfolders) to your PC

Open the downloaded miui rom with 7zip, navigate to system/etc/firmware

Copy all the files you took from your stock rom /etc/firmware into system/etc/firmware in this miui zip overwriting all the files/subfolders.

There will now be 2 extra files you don't need as they are TD-SCDMA only (modem_1_tg_n.img and catcher_filter_1_tg_n.bin)

The WCDMA files we now have are (modem_1_wg_n.img and catcher_filter_1_wg_n.bin)

(Please copy the full directory and subfolders, NOT just these 2 files)

Now exit 7zip and copy the modified miui zip to your phone and flash. I used CWM 6.0.3.0. I have had TWRP on my phone but not tested flashing

this ROM with it.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...