Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να'δω αν ειχε ηδη περασμενο το cwm o Κινεζος και μιλαμε οτι εφαγα χοντρο λουκι,μπηκε στο μαμα το recovery (ενα 3e) και για να βγω ειδα και επαθα,πατουσα το πληκτρο της εντασης για να κινηθω πανω κατω και αυτο εκανε την κινηση που κανει το power buton ετσι παραλιγο να κανω χοντρη μ@λακια και απο τυχη μπορεσα και βγηκα,μετα εβαλα ολο το ζιπ με το cwm αι παπαλα ,δηλ. δεν εβρισκε το image,καλα που ξαναδιαβασα τον οδηγο και καταλαβα οτι δεν μπαινει ολο το ζιπ αλλα μονο το αρχειο image,τοσο ευκολη διαδικασια τελικα και εφαγα 2 ωρες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα ρε μαν χωρις να βαλεις google λογαριασμο πηγες να κανεις sync?!

Ναι ακολουθα εναν οδηγο κ εισαι κομπλε!

Πες μας τα αποτελεσματα. Ακολουθα οποιον οδηγο θες, αλλα ακολουθησε τον πιστα για να το φλασαρεις 100% με επιτυχια αν κ δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο ακομη κ για αρχαριους (κ εγω πρωτη φορα το εκανα στο κινητο μας)!!

 

Να ευχηθουμε να ταξιδεψει γρηγορα κ το κινητο του φιλου μας που το πηρε, εντομεταξυ χτυπησα κ ενα για την αδελφη μου που δεν αντεξε να κοιταει το δικο μου κ να μην εχει κ αυτη ενα. Ζηλια καταραμενη!!

 

Που να το φανταστω οτι δεν ειχε goolgle λογαριασμο και οτι οι Κινεζοι μου εβαλαν μονο google play?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι οταν πρωτο ανοιξα το τ΄λ. δεν μου ζητησε οπως σε ολα τα υπολοιπα ανδροιδ που ειχα να συνδεθω στο googleaccount μου,πηγα να συνδεθω στο appstore και μου ζητησε λογαριασμο τον εβαλα και μπηκα ,επειτα απο αυτο μου τον εμφανιζει στις ρυθμισεις-accounts!

Φυσικα και εχω sygxronismenew ολες μου τις επαφες φιλε στον λογαριασμο google,μηπως υπαρχει τροπος να τις παρω χειροκινητα ,δηλ. να τις κανω extract στον υπολογιστη και να τις περασω στην καρτα sd?

 

Λογικο να μην σου το ζητησει γιατι σκεψου πως πριν το παρεις εσυ οι κινεζοι στο ρουταρισαν

Οποτε δεν εισαι εσυ αυτος που το ανοιγει πρωτη φορα ;)

Οταν για παραδειγμα κανεις backup και κανεις ολα τα wipes, αν ανοιξεις το κινητο σου πριν φλασαρεις την καινουρια ρομ, θα σου ζητησει να το ξανασεταρεις (οπως λογικα και μετα το φλασαρισμα)

Για τις επαφες τωρα, θα μπεις στο gmail , θα πας στις επαφες (contacts) και θα κανεις μεσα απο την καρτελα Περισσοτερα (More) export (εξαγωγη) τις επαφες σου

Να τις κανεις σε .csv ετσι ωστε να μπορεις να τις χρισημοποιησεις οπουδηποτε χρειαστει μετα

 

Που να το φανταστω οτι δεν ειχε goolgle λογαριασμο και οτι οι Κινεζοι μου εβαλαν μονο google play?

 

Οι κινεζοι καναν αυτο που επρεπε οπως εξηγω παραπανω.

Κανενα κινητο δεν "εχει" λογαριασμο google, εσυ τον προσθετεις παντα

Ειτε λογκαροντας για πρωτη φορα στο playstore, ειτε κατα το πρωτο ανοιγμα της συσκευης, ειτε πηγαινοντας χειροκινητα μεσα απο τις ρυθμισεις στο αναλογο υπομενου

 

 

Να γράψω κι εγω οτι μετα απο αρκετή έρευνα κατέληξα κι εγω στο coolpad f1 , το παρηγγειλα το πρωί σημερα απο vickmall,μίλησα στο chat με Selina και μου εκανε δώρο δεύτερη θήκη δερματινη (λεμε τωρα) nillkin ,εκτος απο τηνdefault που στέλνουν,και πριν απο λιγο ειχα email επιβεβαίωσης και οτι η παραγγελία μου ξεκίνησε να ταξιδεύει ηδη και έστειλαν επισης tracking number....μεχρι στιγμής η εξυπηρέτηση του vickmall μου φαινεται απίστευτη...αντε να το παρω στα χέρια μου να σας πρηξω με rookie questions για roms κτλ....χαχα

 

Και μενα μου εδωσε δωρεαν τις Nilkin οταν της το ζητησα επειδη εκανα 3 τηλεφωνα παραγγελια

Τελικα οτι τους ζητησα για μενα, τα περασαν μετα για ολους (τιμη 180$ οταν η αρχικη του ηταν 199,δωρο η νιλκιν)

Καλη φαση :p

 

Μου φενεται στην επομενη παραγγελια που θα κανω καποιο αλλο τηλεφωνο θα τους ζητησω παλι κατι εξτρα να δω τι θα γινει :lol: )

Link to comment
Share on other sites

o jonzalvo εβγαλε v2 της AOSP σημερα

 

οσοι πιστοι προσελθετε :p

 

Αναμενουμε εντυπωσεις :O

 

Απο οτι διαβαζω σε ξενα φορουμς απο καποιους που την εχουν περασει, το θεμα με την εσωτερικη μνημη και την μνημη της SD εχει λυθει πλεον

Απο οσο λενε μπορεις να φερμαρεις την SD απο το τηλεφωνο πλεον, μιας και εχουν φτιαχτει τα θεματα που αφορουν την μνημη

Επισης υπαρχουν αναφορες οτι με το που περαστει η ΡΟΜ το google maps ζηταει update με το οποιο κρασαρει την εφαρμογη

Αν δεν γινει update παιζει κανονικα

Οποτε οποιος την περασει καλυτερα να μην κανει update τα google maps

 

Οποιος την δοκιμασει ας μας πει αν οντως ειναι καλυτερη οπως λενε

Link to comment
Share on other sites

Tελικα η ολη διαδικασια να περαστει το recovery και να φλασαρηστει η οποια rom ειναι παιχνιδακι(εγω ειχα κολησει με το haier που ηταν πολυ πιο δυσκολη η ολη διαδικασια),εβαλα την τελευταια miui και μια χαρα μου φαινεται,εχει και ολα τα google apps και ετσι βρηκα και τις επαφες μου,ολα καλα λοιπον!

To τηλ. ειναι τι να λεμε τωρα,VFM!

Εβαλα και το γνησιο flip της coolpad σε σκουρο μπλε αλλα το οποιο για να πω την αληθεια δεν βολευει και τοσο μιας και οταν διπλωνετε το flip εξεχει το συνδετικο μεταξυ flip και πλατης και προσθετει φαρδος στο τηλ. και το λεω εγω που ειμαι κοντα στα 2 μετρα αρα για μικροτερα χερια δεν κανει αν θελει κανεις να το χειριζετε το τηλ. με το ενα χερι,επισης μου φαινεται οτι το flip ειναι και πιο στιβαρο(ελαχιστα πιο χοντρο) απο το μαμα back cover,επισης το ασημι του παει πιο πολυ απο το blue black!

Kαλα ,ολα τα λεφτα ειναι το γυαλινο screen protector,επαθα πλακα με την τοποθετιση,το ακουμπας επανω και απλωνετε μονο του,ουτε μια φουσκαλα,και ερχεται και πρωσωπο με το νυχακι που κανει το πλαισιο!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ζητείται επειγόντος βοήθεια. Παρά τις επανειλημμένες δοκιμές – προσπάθειες, δεν μπορώ να μπω στο Recovery Mode.

Μια σύντομη αναφορά του τι έχω κάνει μέχρι τώρα, μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα για να λυθεί το πρόβλημα.

Ακολούθησα ακριβώς την διαδικασία, πολλές φορές και με διαφορετικούς συνδυασμούς. Φόρμαρα την SD μέσω του τηλεφώνου (και μέσω του υπολογιστή), της πέρασα χύμα τα δύο αρχεία (English Recovery CWM 6.0.3.0 από την http://www.needrom.com http://www.needrom.com/mob...lpad-f1-8297w/ μέγεθος αρχείου recovery.img 12-12-2013 9:14 6378 Kb και το zip file της Custom Rom), -έχω ήδη εγκαταστήσει το Mobileuncle Tools (το έχω απεγκαταστήσει και ξαναεγκαταστήσει αρκετές φορές, μήπως είχε γίνει κάποιο λάθος) και το Titanium Backup και τα δύο σαν Superusers- πήγα στο Mobiluncle Tools και πάτησα recovery update και στη συνέχεια την recovery.img που είχα στην SD, έκανε reboot into recovery και στη συνέχεια προσπάθησα με το συνδυασμό vol+ (πρώτα) και on/off (μετά) συνεχόμενα για πολύ ώρα, είδα το logo του coolpad και τίποτα, μπήκε στη λειτουργία του τηλεφώνου και όχι στο recovery mode. Αυτό δυστυχώς έχει γίνει πολλές φορές.

Γενικές παρατηρήσεις:

Το τηλέφωνο το αγόρασα από το Chinatronic είναι Rooted, το έλεγξα από το πρόγραμμα Root Checker που μου έγραψε ότι This device has root access.

Επίσης έχω απενεργοποιήσει από τις Ρυθμίσεις στο menu Accesibility (Προσβασιμότητα) το Quick Boot (Γρήγορη Εκκίνηση).

Στο Titanium Backup μου γράφει Warning-System Configuration. Your system may cause problems. To correct this, go to your phone's Settings, then in "Applications" then in "Development" and tick the "Usb debugging" checkbox. Προσπάθησα να το βρω στις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

Υπάρχει μια σκέψη (που δεν την έχω δοκιμάσει) για επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν ξέρω μήπως χαθεί το rooted και το ξεκλείδωμα; Και εάν μετά θα υπάρχει το play store για να κατεβάσω τα προγράμματα που θα χρειαστούν για την επόμενη φάση.

Καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει. Οποιαδήποτε βοήθεια – πρόταση θα είναι πολύ σημαντική. Ευχαριστώ πολύ. Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

πήγα στο Mobiluncle Tools και πάτησα recovery update και στη συνέχεια την recovery.img που είχα στην SD, έκανε reboot into recovery

 

Εκανες reboot to recovery απο το mobileuncle tools και τι εγινε μετα;

Σε πηγε στο recovery ή ξαναεκανε boot στο desktop;

 

Δοκιμασε αυτο το recovery:

 

http://www.needrom.com/mobile/recovery-twrp-2/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη δεν μου εμφανιζει τιποτα,ουτε τον αποθηκευτικο χωρο,τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να ξέρω την συσκευή σας , για αλλαξε καλώδιο ή και θύρα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Nikchris.

Έγινε reboot χωρίς όμως να μπει σε recovery mode και ξεκίνησε κανονικά το τηλέφωνο.

Τι διαδικασία ακολουθώ για αυτό το recovery (TWRP)?

Edited by Stilios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη δεν μου εμφανιζει τιποτα,ουτε τον αποθηκευτικο χωρο,τι πρεπει να κανω?

 

Πρεπει να περασεις τους drivers στον υπολογιστη σου

Λογικα με το που συνδεεις την συσκευη θα πρεπει να σου βγαζει μια επιλογη για turn on usb mode ή καπως ετσι.

και απο εκει θα περαστουν οι drivers

Εναλλακτικα τους κατεβαζεις απο το ιντερνετ

Τι παραθυρα εχεις? 7 ή 8?

 

Οποιαδήποτε βοήθεια – πρόταση θα είναι πολύ σημαντική. Ευχαριστώ πολύ. Στέλιος

 

Στελιο, τα εχουμε πει και απο πουμου, αλλα ριξε μια ματια στα παρακατω λινκς

Και να χαθει το πλευ στορ ή το ρουτ δεν εγινε κατι, μπορεις να τα περασεις ξανα πανευκολα, οποτε μην σκας

 

The idiot's guide (απιστευτα αναλυτικος :P )

Coolpad F1 8297w - Info / Software / Custom Roms

 

Προχωρα και μη μασας :D

Link to comment
Share on other sites

XP εχω και την πρωτη φορα που συνδεθηκα μου εβγαλε ενα παραθυρο για να περαστουν rivers αλλλα εβγαζε ακαταλαβηστικα και δεν εγιναν εγκατασταση,που μπορω να βρω drivers ξερει κανεις?

Ηρθε και η θηκη των 2,90$ και μπορω να πω οτι ειναι και η ομωρφοτερη η καλυτερη και πιο πρακτικη,ειναι απο tpu (******* δηλ.)αλλα κανει παρα πολυ καλη εφαρμογη και δινει την αισθηση οτι φοραει σκληρη θηκη το τηλ.,καταμαυρη με μικρα ανοιγματα ισα-ισα για να φαινονται τα ασημι κουμπια και το earphone jack και εχει μια επεξεργασια η πλατη ματ βελουδο,και κανει νυχακι λιγο για να προστατευεται το τζαμι σε περιπτωση που μας πεσει!

Απο aliexress,προσοχη την καταμαυρη πηρα,παιζει και μια που λεει μαυρη αλλα ειναι ανθρακι!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Στο Titanium Backup μου γράφει Warning-System Configuration. Your system may cause problems. To correct this, go to your phone's Settings, then in "Applications" then in "Development" and tick the "Usb debugging" checkbox. Προσπάθησα να το βρω στις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

 

 

Θα πας στις ρυθμισεις και θα βρεις την επιλογη developer options (δεν ειναι μεσα στις εφαρμογες)

Εκει μεσα ειναι το usb debugging

Αν δεν στο εμφανιζει ηδη, τοτε θα πρεπει να κανεις το εξης

Θα πας μεσα απο τα settings στην επιλογη "About device" και θα δεις την επιλογη "Build number" κατω κατω

Θα την πατησεις 7-8 φορες συνεχομενα και επειτα θα σου εμφανισει τα developer options μεσα στα settings

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Nikchris.

Έγινε reboot χωρίς όμως να μπει σε recovery mode και ξεκίνησε κανονικά το τηλέφωνο.

Τι διαδικασία ακολουθώ για αυτό το recovery (TWRP)?

 

Το ιδιο, το εγκαθιστας απο mobileunlcle tools.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις και θα βρεις την επιλογη developer options (δεν ειναι μεσα στις εφαρμογες)

Εκει μεσα ειναι το usb debugging

Αν δεν στο εμφανιζει ηδη, τοτε θα πρεπει να κανεις το εξης

Θα πας μεσα απο τα settings στην επιλογη "About device" και θα δεις την επιλογη "Build number" κατω κατω

Θα την πατησεις 7-8 φορες συνεχομενα και επειτα θα σου εμφανισει τα developer options μεσα στα settings

 

Ευχαριστώ και πάλι CrazyAnt και Nikchris.

Έφτιαξα το usb debugging με τη διαδικασία που μου είπε ο CrazyAnt.

Επίσης έβαλα την TWRP recovery από το Mobileuncle όπως μου είπε ο Nikchris.

Τώρα μπορώ και μπαίνω σε recovery mode επιτέλους.

Έκανα backup αλλά στο τέλος μου έγραψε ότι απέτυχε (failed).

Στη συνέχεια η SD μου φαινόταν για το κινητό κατεστραμμένη.

Την έβαλα στον υπολογιστή και φαινόταν ok.

Προσπάθησα να αντιγράψω το backup και κόλλησε. Στη συνέχεια έκανα format από τον υπολογιστή (όχι γρήγορο)

και η SD ήταν πλέον φορμαρισμένη και μπορούσα να περάσω σ' αυτήν οποιοδήποτε αρχείο.

Τη μετέφερα στο κινητό και μού έδειχνε πάλι ότι η SD ήταν κατεστραμμένη.

Αγόρασα καινούρια SD τη φόρμαρα από το κινητό μπήκα sto recovery mode και αυτή τη φορά

επιτέλους έγινε backup με επιτυχία και στη συνέχεια αντέγραψα το αρχείο αυτό στον υπολογιστή (όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Θέλω τώρα να κάνω την διαδικασία flashαρίσματος (μέσω TWRP και όχι CWM) και μέσα στο recovery δεν έχει την ίδια διάταξη

όπως στην CWM.

 

Διαδικασια FLASHαρισματος μέσω CWM:

- Ειμαστε η μπαινουμε στο Recovery Mode.

- Παταμε "wipe data/factory reset"

- Παταμε "wipe cache partition"

- Μπαινουμε στο μενου "mounts and storage"

- Παταμε "format /cache"

- Παταμε "format /data"

- Παταμε "format /system"

- Παμε πισω (++++++Go Back++++++)

- Μπαινουμε στο μενου "advanced"

- Παταμε "wipe dalvik cache"

- Παμε πισω (++++++Go Back++++++)

- Μπαινουμε στο μενου "install zip from sd card"

- Παταμε "choose zip from sd card"

- Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε.

 

Υπάρχει κάποιος να μου πεί την αντίστοιχη διαδικασία στην TWRP για να μην κάνω κανένα λάθος (υπάρχουν ίδια μενού αλλά και διαφορετικά). Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι CrazyAnt και Nikchris.

Έφτιαξα το usb debugging με τη διαδικασία που μου είπε ο CrazyAnt.

Επίσης έβαλα την TWRP recovery από το Mobileuncle όπως μου είπε ο Nikchris.

Τώρα μπορώ και μπαίνω σε recovery mode επιτέλους.

 

:)

Χαιρομαι που επιτελους λυθηκε το ζητημα

Εφοσον το προβλημα απο οτι φενεται ηταν το usb debugging, μιας και περασες την TWRP, γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις την CWM?

 

εχει μεγαλυτερη και καλυτερη υποστηριξη, οχι για κανεναν αλλον λογο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν ψήνομαι να το χτυπήσω κι εγώ. Θέλω να ρωτήσω αν κανένας σας το έχει αγοράσει πρόσφατα από minideal ή to2c κι αν του έχουν στείλει έκδοση που να υποστηρίζει ελληνικά στο menu και στα μηνύματα όπως κι αν είχε εγκατεστημένο το playstore. Επειδή δεν είμαι fan των φλασαρισμάτων με καινούργιες ή custom roms γνωρίζετε αν αυτά τα μαγαζιά το στέλνουν αυτό τον καιρό ready for use με playstore και δυνατότητα ελληνικού μενού προεγκατεστημένη;
Link to comment
Share on other sites

:)

Χαιρομαι που επιτελους λυθηκε το ζητημα

Εφοσον το προβλημα απο οτι φενεται ηταν το usb debugging, μιας και περασες την TWRP, γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις την CWM?

 

εχει μεγαλυτερη και καλυτερη υποστηριξη, οχι για κανεναν αλλον λογο

 

Προσπάθησα αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία, οπότε παραμένω αναγκαστικά στην TWRP.

Η TWRP έχει 8 κύρια menu.

1)Install, 2)Wipe, 3)Backup, 4)Restore, 5)Mount, 6)Settings, 7)Advanced & 8)Reboot.

Το καλό μ'αυτήν είναι ότι χρησιμοποιείς την αφή.

Πιστεύω ότι η διαδικασία θα είναι παρόμοια με την CWM.

Edited by Stilios
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι οι φωτος που ζητησατε, ολα ειναι AUTO χωρις κανενα πειραγμα απο τις ρυθμισεις, 13mp, ΧΩΡΙΣ HDR ENABLED. Μπορω να τραβηξω κ καλυτερες αλλα βιαζομαι!!

https://mega.co.nz/#!S5RXWS7L!QHv9ucbgSRbsVOmehfLw8_jj9xAz2AH68zQW5ZTsSXM

Οπως βλεπετε απο την ποιοτητα ειναι πολυ καλυτερες σε χαμηλο φωτισμο απο την στοκ παρολο που ειναι στο ιδιο μεγεθος με τις προηγουμενες!!

 

Στην καινουργια εκδοση του MIUI εχουν αναβαθμισει τα FIRMWARE της καμερας κ του ηχου κ του κερνελ με τα καινουργια της Official εκδοσης .075!! Οταν την περασουνε στο Ισπανικο κ ρουταριστει θα την περασω κ εγω να δω τι γινεται με αυτην, παιζει να εχουν βελτιστοποιησει κ αλλο την καμερα..

 

Περασα Sygic χτες κ το κυκλοφορησα λιγο στον δρομο κ με λοκαρε κατευθειαν, θα το κανω κ αλλες δοκιμες με αυτοκινητο οταν χρειαστει να παω καπου!! Προς το παρον η AOSP ειναι εγγυηση κ το κινητο απιστευτα γρηγορο οπως με την Στοκ, δεν ξερει τι παει να πει η λεξη lag κ οι συνωνυμες του!!

 

Καπου διαβασα ερωτηση για SAR, στο manual γραφει 0.264w/kg!!

 

Κοιτάζω για το κινητο και κατέβασα τις φωτό σου αυτές με 1.7 gb αν μπορείς να δεις διαστάσεις σε pixel και τις πολλαπλασιασεις χ*χ/1000000=χMP κ δείχνουν 13,κατι κομπλε ειναι. απλα ο φακος δεν ειναι μάλλον the best.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο jiayu έχεις το 4? ή το 4S?

 

η αναλυση σε mp ειναι 12,582912 απλα το φορματ ειναι μεγαλυτερο. ειναι μεγαλυτερη εικονα και οχι αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι.. Γιατι οταν μιλαω με καποιον με ακουει λες και κανει αντιλαλο η φωνη μου ??? Πως το φτιαχνω αυτο ?? Εχω την miui 4.5.30 αυτο κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω για το κινητο και κατέβασα τις φωτό σου αυτές με 1.7 gb αν μπορείς να δεις διαστάσεις σε pixel και τις πολλαπλασιασεις χ*χ/1000000=χMP κ δείχνουν 13,κατι κομπλε ειναι. απλα ο φακος δεν ειναι μάλλον the best.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η αναλυση σε mp ειναι 12,582912 απλα το φορματ ειναι μεγαλυτερο. ειναι μεγαλυτερη εικονα και οχι αναλυση.

 

Παρη σε καινουργιες ΡΟΜ το μεγεθος διορθωνεται κ η φωτος ειναι καλυτερες.

 

Craftakia μπες στο mobileuncletools, πανε hardware, audio βρες καπου λεει για mic. Μπες σε καθε lvl ξεχωριστα κ χαμηλωσε το Mic ανα 5 καθε φορα κ μετα set. Δοκιμαζε μετα απο restart να δεις αν διορθωνει σιγα σιγα θα εισαι κομπλε. Για καλου κ για κακου γραψε πρωτα τις default τιμες καπου για να τις εχεις.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω για το κινητο και κατέβασα τις φωτό σου αυτές με 1.7 gb αν μπορείς να δεις διαστάσεις σε pixel και τις πολλαπλασιασεις χ*χ/1000000=χMP κ δείχνουν 13,κατι κομπλε ειναι. απλα ο φακος δεν ειναι μάλλον the best.

Sony IMX135 Exmor RS,φακος που φοραει το Samsung Galaxy S4 και ενα σωρο αλλες περσινες ναυαρχιδες,το θεμα ειναι καθαρα software.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι.. Γιατι οταν μιλαω με καποιον με ακουει λες και κανει αντιλαλο η φωνη μου ??? Πως το φτιαχνω αυτο ?? Εχω την miui 4.5.30 αυτο κινητο μου

 

Αυτο ισχυει κ με την Ofisial ROM?

Link to comment
Share on other sites

Στην οφισιαλ όταν είχε έρθει η μουλτι ήθελε νομίζω να το βάλεις πιο ψηλά γιατι δεν ακουγόταν. Δέν ξέρω πως θα έρθει στον καθένα όμως..
Link to comment
Share on other sites

Ακομη δε μου ηρθε, κ ηδη αγχωθηκα... Θα αρχισω τα πειραματα μαλλον οταν ερθει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...