Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο φίλε μια χαρά, ροοτ είσαι το supersu γιατί το έβαλες δεν χρειάζεται.

Δες λίγο πιο πίσω έχει ο deliopoulos την διαδικασία για να δώσεις ροοτ σε όποια εφαρμογή θέλει.

Από τώρα με τον updater μπορείς κάθε Παρασκευή να περνάς την καινούργια ρομ που φτιάχνει ο φίλος απλά και εύκολα χωρίς recovery και ταρζανιες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6049702

 

Ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο παιδες...Μου ειπαν κατι καλο τελαυταιο που ισχυει...Αν δεν χαλασεις δεν θα μαθεις!Μονο οποιος χαλαει μαθαινει!..Και μετα απο καιρο και κατι gps που ειχα "πειραξει"...Μπηκα σιγα σιγα κ στον κοσμο του android για πειραγμα

 

Στα δικαιωματα μου εχει μονο διαχειρηση δικαιωματω η οποια ειναι ενεργη...Δεν μου λεει κατι για ρουτ!:cool:

 

Οσο για τα κουμπια που γραφει ο deliopoulos τι πρεπει να πειραξω για να επαναφερω με το μεσαιο να μου δειχνει της εφαρμογες και να κανω εκκαθαριση απο εκει οπως στο παλιο?

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιο λάθος κάνεις [ATTACH]58993[/ATTACH]

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι,εχω νεα.

 

Μπήκα με vol+ και power

 

Πέρασα την ρομ του δελιοπουλος και δεν κρασαρουν,το θέμα είναι πως όπως και χτες δεν μπορώ να βάλω άλλο recovery με τίποτα παρόλο που στο rootcheck μου λέει πως είμαι ρουτ στον "θείο" στο flashify και στο supersu μου λένε το αντίθετο και δεν μπορώ να κάνω κάτι επειδή δεν είμαι ρουτ λέει!

 

Λογικά είμαι αλλά δεν το βλέπει?Και τι κάνω?

 

Επίσης πλέον recovery με vol down και power και πρώτα με πάει στην μαύρη οθόνη με τις επιλογές,και μετά στο team

 

Ποιο recovery θέλεις να βάλεις;

Το superuser δε θα λειτουργήσει γιατί πρέπει να πειράξει κάποια αρχεία συστήματος (πρέπει να αντικαταστήσει το αρχείο "su"). Η αντικατάσταση αυτού του αρχείου ίσως δημιουργήσει αλλαγή στη συμπεριφορά στο "Κέντρο Ασφαλείας".

Όμως περιέγραψα πριν τον τρόπο που δίνουμε δικαιώματα root σε κάθε εφαρμογή.

Στο account στο BasketBuild έχω το TWRP το οποίο μπορείτε να το εγκαταστήσετε όπως μια rom. Επίσης το έχω κάνεις compile για το κινητό μας και έχει την εξής ιδιαιτερότητα. Πατώντας "Mount" και μετά "Mount USB Strorage" συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή μας και βλέπουμε την κάρτα μνήμης για να μεταφέρουμε αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις [ATTACH]58993[/ATTACH]

Οχι παω εκει που μου ειπατε και γραφει αυτο

http://i58.tinypic.com/xmtkwz.png

Επισης αν μπορει καποιος για τα κουμπια βοηθεια

 

Και τελος με το νεο προγραμμα της καμερας παρατηρησα πως καθυστερει στο να τραβηξει και εχει χασει αρκετα (στο σκοταδι σιγουρα)σε συγκριση με ενα redminote 4g που εχω και συγκρινω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Οχι παω εκει που μου ειπατε και γραφει αυτο

http://i58.tinypic.com/xmtkwz.png

Επισης αν μπορει καποιος για τα κουμπια βοηθεια

 

Και τελος με το νεο προγραμμα της καμερας παρατηρησα πως καθυστερει στο να τραβηξει και εχει χασει αρκετα (στο σκοταδι σιγουρα)σε συγκριση με ενα redminote 4g που εχω και συγκρινω

 

Κάνεις δε σου είπε να πας εκεί στο κέντρο ασφαλείας σου είπαμε

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν μπορεί κάποιος για τα κουμπιά βοήθεια

Και τέλος με το νέο πρόγραμμα της κάμερας παρατήρησα πως καθυστερεί στο να τραβήξει και έχει χάσει αρκετά (στο σκοτάδι σίγουρα)σε σύγκριση με ένα redminote 4g που έχω και συγκρίνω

 

Root

Από την εφαρμογή "Κέντρο Ασφαλείας" επιλέγουμε "Δικαιώματα" και μετά "Προνόμια Root"

Λειτουργία πλήκτρων

Από την εφαρμογή "Ρυθμίσεις" επιλέγουμε "Πρόσθετες ρυθμίσεις", "Πλήκτρα" και μετά

"ΠΙΕΣΤΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ" / "Πρόσφατα"-> "Εμφάνιση μενού

"ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ" / "Πρόσφατα" -> "Καμία"

"ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ" / "Αρχική οθόνη" -> "Εμφάνιση πίνακα πρόσφατων εφαρμογών"

Κάμερα

Από την εφαρμογή "Κάμερα" -> "HDR Ανενεργό"

Link to comment
Share on other sites

MIUI ROM 5.4.3

Όπως κάθε παρασκευή η τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G βρίσκεται στο λογαριασμό μου στο BasketBuild.

Σήμερα βγήκε και επίσημα η MIUI6 (υπάρχουν ακόμα κάποια bugs).

 

Όσοι έχουν προηγούμενη έκδοση θα την κατεβάσουν μέσω της εφαρμογής "Αναβάθμιση" (όπως πάντα!).

Link to comment
Share on other sites

MIUI ROM 5.4.3

Όπως κάθε παρασκευή η τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G βρίσκεται στο λογαριασμό μου στο BasketBuild.

Σήμερα βγήκε και επίσημα η MIUI6 (υπάρχουν ακόμα κάποια bugs).

 

Όσοι έχουν προηγούμενη έκδοση θα την κατεβάσουν μέσω της εφαρμογής "Αναβάθμιση" (όπως πάντα!).

 

Την φορτωσα από οτα όλα καλά μέχρι στιγμής

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την φορτωσα από οτα όλα καλά μέχρι στιγμής

+1 μόλις την έβαλα και εγώ.... Όλα οκέι....

 

Thanks Deliopoulos!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Root

Από την εφαρμογή "Κέντρο Ασφαλείας" επιλέγουμε "Δικαιώματα" και μετά "Προνόμια Root"

Λειτουργία πλήκτρων

Από την εφαρμογή "Ρυθμίσεις" επιλέγουμε "Πρόσθετες ρυθμίσεις", "Πλήκτρα" και μετά

"ΠΙΕΣΤΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ" / "Πρόσφατα"-> "Εμφάνιση μενού

"ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ" / "Πρόσφατα" -> "Καμία"

"ΜΑΚΡΥ ΠΑΤΗΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΟΘΟΝΗΣ" / "Αρχική οθόνη" -> "Εμφάνιση πίνακα πρόσφατων εφαρμογών"

Κάμερα

Από την εφαρμογή "Κάμερα" -> "HDR Ανενεργό"

 

Ευχαριστω πολυ για τα κουμπια,επισης το update μου το εβγαλε κ εγινε!

 

Παμε στα προβληματα που εχω ακομα..

1)προνομια ρουτ δεν υπαρχουν εκει περα βρισκεται μονο αυτο που εβαλα στην φωτο

2)το supersu μου ζηταει αναβαθμισει η οποια δεν γινεται

3)εχω προβλημα με fb και messenger τα μηνυματα μπορω να τα διαβασω μονο απο messenger και επεισης δεν βγαινουν τα εικονιδια στην οθονη μολις στελνει καποιος μηνυμα για να κλικαρο κ να ανοιξω

4)το hdr στην καμερα το απε/σα αλλα και παλι το βλεπω αργο απο την ωρα που πατησω μεχρι να τραβηξω

5)Εχει τσεκαρει καποιος ειδικα σε σκοταδι συγκριση με 4g την καμερα?Ας πουμε μπροστα απο μια tv το 4g τραβαει καθαρα ενω το δικο μου τα βγαζει σαν φωτεινα κ οχι ξεκαθαρα!Οπως και με την μπροστινη ειναι πιο φωτεινο το 4g ενω το δικο μου πιο σκουροκοκκινο σαν χρωμα...Παιζει να ειναι λογο ρομ?

 

Ψηλα γραμματα ολα αυτα,αλλα γιαυτο ειμαστε εδω πιστευω :rolleyes:

 

Ευχαριστω οσους εχουν βοηθησει παιδες!ειστε respect!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

1) δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει ψάξε το

2) supersu διέγραψε το άμεσα δεν χρειάζεται, γιατί το εγκατέστησες;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πρόβλημα με το Facebook και τον Messenger το επιβεβαιώνω και εγώ..... Τα μηνύματα δεν ανοίγουν από το Facebook, μόνο με τον messenger.... Και δεν βγαίνουν εικονίδια ειδοποίησης....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πρόβλημα με το Facebook και τον Messenger το επιβεβαιώνω και εγώ..... Τα μηνύματα δεν ανοίγουν από το Facebook, μόνο με τον messenger.... Και δεν βγαίνουν εικονίδια ειδοποίησης....

Μάλλον μιλάτε για τα chat heads...

Λοιπόν, από την εφαρμογή "Ρυθμίσεις" -> "Εφαρμογές" -> "Messenger" -> "Διαχείριση δικαιωμάτων" -> "Προβολή αναδυόμενου παράθυρου" -> "Αποδοχή"

 

Για το Root

http://i.imgur.com/q7mIdxR.pnghttp://i.imgur.com/X2dA6uc.png

http://i.imgur.com/w1DKpsX.pnghttp://i.imgur.com/31yY5oF.png

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημη multilingual ν5 πήγα σε κινεζική ν6. Μου έχασε Google services και το reset to factory defaults τα έκανε χειρότερα (έχασα την MAC του wifi)

 

Τώρα θέλω μια rooted v6 για να το ξαναπερασω, αλλά η τελευταία του deliopoulos Δεν μπαίνει. Μου λέει το stock recovery ότι το update.zip δεν έχει έγκυρη υπογραφή.

Καμία ιδέα;

Edited by NaGR
autocorrect
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημη multilingual ν5 πήγα σε κινεζική ν6. Μου έχασε Google services και το reset to factory defaults τα έκανε χειρότερα (έχασα την MAC του wifi)

 

Τώρα θέλω μια rooted v6 για να το ξαναπερασω, αλλά η τελευταία του deliopoulos Δεν μπαίνει. Μου λέει το stock recovery ότι το update.zip δεν έχει έγκυρη υπογραφή.

Καμία ιδέα;

 

Κανονικά και η κινέζικη που έχεις θα πρέπει να μπορεί να γίνεται root με τον ίδιο τρόπο όπως παραπάνω. Οπότε τώρα χρειάζεσαι recovery.img (TWRP recovery) που θα το βρείς στο account μου στο Basketbuild (θα πρέπει να το πάρεις μέσα από το zip αρχείο) καθώς και το Mobileuncle MTK Tools για να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα έκανα και εγώ την μετάβαση από MIUI v5 σε MIUI v6, κάνοντας αναβάθμιση σε xiaomi-miui-hellas-4.4.2_lcsh92_wet_jb9_GTV-5.4.3 από το xiaomi-miui.gr (η προηγούμενη μου ήταν η xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable34-Hellas-GTV-4.9.19).

Ενώ μου αρέσει αρκετά το νέο περιβάλλον της MIUI 6, κάποια πράγματα με ξενίζουν, αν μπορεί ή ξέρει κάποιος λύσεις για τα παρακάτω:

1. Πως μπορούμε να σβήσουμε την μπάρα "Open music player" που εμφανίζεται πάνω από τα toggle icons όταν τραβάμε κάτω την status bar?

2. Πως μπορούμε να έχουμε επιπλέον reboot επιλογές (hot reboot, recovery) όταν επιλέγουμε reboot?

3. Πως μπορούμε να έχουμε screenshot επιλογή όταν κρατάμε πατημένο το power button?

4. Τα (2) και (3) παραπάνω στην MIUI 5 δούλευαν με WSM tools + Mi-tools. Πλέον τα Mi-tools δεν δουλεύουν.. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την επίσημη Version: 5.4.3 (MIUI6) (Chinese/English).

Ξέρει κανείς πως τη ρουτάρουμε?

Είναι ρουταρισμένη... Κατεβάσεις το superus το τρέχεις σου βγάζει ότι δεν έχεις δικαιώματα ροοτ. Πας κέντρο ασφαλείας μετά δικαιώματα και τέλος προνόμια ροοτ... Ενεργοποιείς τα δικαιώματα στην εφαρμογή και έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

guys έχω σοβαρό πρόβλημα.

bootαρω με volume down + power και βλέπω τις τρεις επιλογές της στοκ ROM

επιλέγω recovery και με πετάει στο android με κόκκινο θαυμαστικό και εκεί κολλάει.

τι κάνω?

δεν έχω data κλπ στη τηλ για να σωθούν, θέλω απλώς να το ξανακάνω λειτουργικό με τον πιο σίγουρο τρόπο.

 

κάτι τέτοιο http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

είναι ο σωστός δρόμος προς τη λύση?

αν υπάρχει κάποιος καλύτερος οδηγός θα εκτιμούσα ένα λινκ

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

guys έχω σοβαρό πρόβλημα.

bootαρω με volume down + power και βλέπω τις τρεις επιλογές της στοκ ROM

επιλέγω recovery και με πετάει στο android με κόκκινο θαυμαστικό και εκεί κολλάει.

τι κάνω?

δεν έχω data κλπ στη τηλ για να σωθούν, θέλω απλώς να το ξανακάνω λειτουργικό με τον πιο σίγουρο τρόπο.

 

κάτι τέτοιο http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

είναι ο σωστός δρόμος προς τη λύση?

αν υπάρχει κάποιος καλύτερος οδηγός θα εκτιμούσα ένα λινκ

 

Το τηλέφωνο ανοίγει κανονικά η έχει μπρικαρει;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

όταν πατάω το power κολάει στο logo του mi

ενώ με volume down + power βγάζει τις τρεις επιλογές normal, fastboot,recovery και μετά αν επιλέξω recovery με πάει στο ξαπλωμένο android με το κόκκινο θαυμαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εσάς σας κάνει καλή συνεργασία η V6 με το facebook messenger η freezarei?

Τα μηνύματα μέσα από την εφαρμογή Facebook δεν ανοίγουν σε μένα, πρέπει να ανοίξω την ξεχωριστή εφαρμογή Messenger ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάτε για τα chat heads...

Λοιπόν, από την εφαρμογή "Ρυθμίσεις" -> "Εφαρμογές" -> "Messenger" -> "Διαχείριση δικαιωμάτων" -> "Προβολή αναδυόμενου παράθυρου" -> "Αποδοχή"

 

Για το Root

http://i.imgur.com/q7mIdxR.pnghttp://i.imgur.com/X2dA6uc.png

http://i.imgur.com/w1DKpsX.pnghttp://i.imgur.com/31yY5oF.png

 

οκ,εγω πλεον εχω λιγα θεματα μαλλον!

Για τα δικαιωματα πηγαινα απο τις ρυθμισεις γιαυτο δεν το εβρισκα οχι απο το εικονιδιο!

 

1)Με θεμα κάμερα τι κανουμε?εχει πολυ καθυστερηση ειδικα σε νυχτερινη λυψη με φλας!+οτι εχς παρατηρησει πως εχουμε χασει σε ποιοτητα.

2)Δοκιμασα να ανοιξω καποια αρχεια με το office mobile και δεν ανοιγουν...

3)δεν μου διαβαζει το κικητο ευκολα μολις το μπριζωνω στο pc

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα μέσα από την εφαρμογή Facebook δεν ανοίγουν σε μένα, πρέπει να ανοίξω την ξεχωριστή εφαρμογή Messenger ...

 

Καλά, αυτό εννοείται, απλά εμένα μου buggarei πάρα πολύ η λειτουργία του bubble που βγάζει στην οθόνη με την εικόνα των συνομιλητών σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...