Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια χθες παρελαβα και το δικο μου redmi note mtk6592! 2 πραγματα με ενοχλησαν το 1 ειναι η κακη ποιοτητα στα μπασα οταν φορας ακουστικα και το 2 στην καμερα δεν κανει focus. Δεν ξερω αν μονο εγω εχω αυτα τα προβληματα πειτε μου αν καποιος αλλος εχει τα ιδια προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια χθες παρελαβα και το δικο μου redmi note mtk6592! 2 πραγματα με ενοχλησαν το 1 ειναι η κακη ποιοτητα στα μπασα οταν φορας ακουστικα και το 2 στην καμερα δεν κανει focus. Δεν ξερω αν μονο εγω εχω αυτα τα προβληματα πειτε μου αν καποιος αλλος εχει τα ιδια προβληματα.

Για τα μπασα κτλ δεν εχω αποψη (δε το κοιταω καν σαν χαρακτηριστικο σε κινητο) αλλα για το focus δοκιμασες την ωρα που εχεις ανοιχτη την καμερα να πατησεις με το δαχτυλο στην οθονη το αντικειμενο που θες να εστιασεις;

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπασα κτλ δεν εχω αποψη (δε το κοιταω καν σαν χαρακτηριστικο σε κινητο) αλλα για το focus δοκιμασες την ωρα που εχεις ανοιχτη την καμερα να πατησεις με το δαχτυλο στην οθονη το αντικειμενο που θες να εστιασεις;

 

Ναι βέβαια και μερικές φορές δείχνει ότι πρασινίζει το πλαίσιο αλλά δεν διακρίνω καμία κίνηση από τον φακό ξέρεις να κάνει αυτήν την κίνηση στην οθόνη σαν να ζουμάρει και να ξεζουμάρει για να βρεί την κατάλληλη εστίαση.Έχω δοκιμάσει και το auto focus και το macro που είναι για κοντινά αντικείμενα αλλά δεν κάνει τίποτα ούτε εκεί.Είναι σαν να μην έχει καθόλου λειτουργία εστίασης το κινητό.Λέτε να έτυχα σε προβληματικό hardware module της cameras ? :-(

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι full wipe και φλασαρισμα της ελληνικής ρομ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ορίστε και η συνέντευξη : http://en.miui.com/thread-65619-1-1.html

 

Άλλη μια υπόσχεση, όπως γράφει και κάποιος από κάτω. Είχαν πει στο χρονοδιάγραμμα που είχαν βγάλει ότι το note θα πάρει την v6 μέχρι τέλους του χρόνου.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια και μερικές φορές δείχνει ότι πρασινίζει το πλαίσιο αλλά δεν διακρίνω καμία κίνηση από τον φακό ξέρεις να κάνει αυτήν την κίνηση στην οθόνη σαν να ζουμάρει και να ξεζουμάρει για να βρεί την κατάλληλη εστίαση.Έχω δοκιμάσει και το auto focus και το macro που είναι για κοντινά αντικείμενα αλλά δεν κάνει τίποτα ούτε εκεί.Είναι σαν να μην έχει καθόλου λειτουργία εστίασης το κινητό.Λέτε να έτυχα σε προβληματικό hardware module της cameras ? :-(

Γυρνα την καμερα προς το προσωπο σου (σβησε το φλας μη φας φλασια στα ματια και δεις αστερακια) και πατα να κανει εστιαση και δες αν κανει κινηση ο φακος. Αν οχι βαλε την ελληνικη ρομ και αν και παλι δεν.. το μαλλον εχει θεμα ο φακος της καμερας..

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χθες παρελαβα και το δικο μου redmi note mtk6592! 2 πραγματα με ενοχλησαν το 1 ειναι η κακη ποιοτητα στα μπασα οταν φορας ακουστικα και το 2 στην καμερα δεν κανει focus. Δεν ξερω αν μονο εγω εχω αυτα τα προβληματα πειτε μου αν καποιος αλλος εχει τα ιδια προβληματα.

Για ποιοτικά μπάσα, αγόρασε τα γνήσια pistons2, δήλωσε τα στο τηλέφωνο και μετά πες μας αν δεις διαφορά. :)

Αύριο την Κυριακή θα τα έχω μαζί μου στην συνάντηση Θεσσαλονίκης για όποιον θέλει να τα δοκιμάσει.

Επίσης θα έχω την τελευταία ελληνική Ρομ της ελληνικής ομάδας XIAOMI-MIUI και το TWRP recovery για όποιον θελήσει να περάσει την Ρομ και δεν ξέρει πώς, όπως και σεταρισμενο έτοιμο για το Ρύζι μας, το iGo Primo με εκφώνηση οδών, καμερών και κοστους διοδίων, για δοκιμή από τους ενδιαφερόμενους.

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιοτικά μπάσα, αγόρασε τα γνήσια pistons2, δήλωσε τα στο τηλέφωνο και μετά πες μας αν δεις διαφορά. :)

Αύριο την Κυριακή θα τα έχω μαζί μου στην συνάντηση Θεσσαλονίκης για όποιον θέλει να τα δοκιμάσει.

Επίσης θα έχω την τελευταία ελληνική Ρομ της ελληνικής ομάδας XIAOMI-MIUI και το TWRP recovery για όποιον θελήσει να περάσει την Ρομ και δεν ξέρει πώς, όπως και σεταρισμενο έτοιμο για το Ρύζι μας, το iGo Primo με εκφώνηση οδών, καμερών και κοστους διοδίων, για δοκιμή από τους ενδιαφερόμενους.

εχω ηδη τα γνησια pistons και στο redmi note εχουν κακη ποιοτητα ηχου σε καμια αλλη συσκευη που τα εχω συνδεση δεν ακουγονται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Για ποιοτικά μπάσα, αγόρασε τα γνήσια pistons2, δήλωσε τα στο τηλέφωνο και μετά πες μας αν δεις διαφορά. :)

Αύριο την Κυριακή θα τα έχω μαζί μου στην συνάντηση Θεσσαλονίκης για όποιον θέλει να τα δοκιμάσει.

Επίσης θα έχω την τελευταία ελληνική Ρομ της ελληνικής ομάδας XIAOMI-MIUI και το TWRP recovery για όποιον θελήσει να περάσει την Ρομ και δεν ξέρει πώς, όπως και σεταρισμενο έτοιμο για το Ρύζι μας, το iGo Primo με εκφώνηση οδών, καμερών και κοστους διοδίων, για δοκιμή από τους ενδιαφερόμενους.

 

Αυτό με τα ωραία του igo μπορούμε να τα έχουμε και εμείς;

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Από το navimania.gr, εφόσον έχετε την εφαρμογή και το svox με την φωνή τής Αριάδνης εγκατεστημένα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Από το navimania.gr, εφόσον έχετε την εφαρμογή και το svox με την φωνή τής Αριάδνης εγκατεστημένα.

Άψογος.. :)

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Burn baby, burn!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρουμε ποτε θα πάμε σε 4.4? Θέλω άπειρα αυτό το mi band!

Βασικά το έχει χρησιμοποιήσει κανένας? Λέει ή τζάμπα ο ενθουσιασμός?

Edited by rospakos
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ εισαι topmar?

 

Είναι η Global του χρήστη Deliopoulos, την έβαλα εχθές το βράδυ. ..... θα δεις ποστ του στην προηγούμενη σελίδα.. ....

 

Ομολογώ πως είναι το υψηλότερο σκορ που έβγαλε ποτέ!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρουμε ποτε θα πάμε σε 4.4? Θέλω άπειρα αυτό το mi band!

Βασικά το έχει χρησιμοποιήσει κανένας? Λέει ή τζάμπα ο ενθουσιασμός?

 

Απ΄ότι διάβασα στο Ελληνικό Forum xiaomi.gr θα την πηδήξουμε την ΚΚ και θα πάμε κατευθείαν Lolipop:up:

Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό εδώ και κανα μήνα, το πήρα με την αγγλοκινεζικη και τουπέρασα αμέσως μέσω updater την ελληνική rom. αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι δεν έχω recovery (με το "reboot to recovery" κάνει την επανεκκίνηση και μετά βγάζει σφάλμα ότι δεν υπάρχει η εντολή ). είναι φυσιολογικό αυτό και αν ναι πώς μπορώ να του το περάσω κανονικά ?
Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι διάβασα στο Ελληνικό Forum xiaomi.gr θα την πηδήξουμε την ΚΚ και θα πάμε κατευθείαν Lolipop:up:

 

Link και σε λατρεύω για αυτό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό εδώ και κανα μήνα, το πήρα με την αγγλοκινεζικη και τουπέρασα αμέσως μέσω updater την ελληνική rom. αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι δεν έχω recovery (με το "reboot to recovery" κάνει την επανεκκίνηση και μετά βγάζει σφάλμα ότι δεν υπάρχει η εντολή ). είναι φυσιολογικό αυτό και αν ναι πώς μπορώ να του το περάσω κανονικά ?

Κανονικά αφού βάλεις την ελληνοποιημένη ρομ με τον updater, μετά κάνεις wipe , επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν έχεις το note 3G και έβαλες την 4.11.14 σπό το xiaomi-miui.gr σου έβαλε στην κάρτα το recovery.img . Με το mibileuncle κάνεις υpdate το recocery.img και είσαι εντάξει με TWRP recovery.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η Global του χρήστη Deliopoulos, την έβαλα εχθές το βράδυ. ..... θα δεις ποστ του στην προηγούμενη σελίδα.. ....

 

Ομολογώ πως είναι το υψηλότερο σκορ που έβγαλε ποτέ!

 

Με Vifrom πρώτη έκδοση το δικό μου έπιασε 31312.

Screenshot later.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού βάλεις την ελληνοποιημένη ρομ με τον updater, μετά κάνεις wipe , επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν έχεις το note 3G και έβαλες την 4.11.14 σπό το xiaomi-miui.gr σου έβαλε στην κάρτα το recovery.img . Με το mibileuncle κάνεις υpdate το recocery.img και είσαι εντάξει με TWRP recovery.

Το 3G έχω και του είχα περάσει μέσω updater την 4.11.14 . βέβαια μετα δεν εκανα ουτε wipe ουτε επαναφορά εργοστασιακών συνθηκών. Το recovery.img όσο και να το ψαξα δεν το βρήκα (είτε από υπολογιστή ειτε απ'το κινητό, δεν το βλέπω ούτε σε

sd ούτε στην εσωτερική μνημη)

Link to comment
Share on other sites

Όπως πέρυσι έτσι και φέτος το επίσημο φόρουμ της MIUI (en.miui.com) διοργανώνει διαγωνισμό για τα καλύτερα επίσημα Fan Sites. Στον διαγωνισμό αυτό, στους νικητές θα δοθούν αρκετά δωράκια, τα οποία με την σειρά μας, σε περίπτωση που πετύχουμε να είμαστε στην κατάταξη των νικητών, θα τα χαρίσουμε μετά από κλήρωση σε εσάς. Βέβαια, γνωρίζουμε πως έχουμε να παλέψουμε με μεγάλες σε αριθμό μελών κοινότητες, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να εξασφαλίσουμε μία καλή θέση στην γενική κατάταξη. Όλοι μας λοιπόν που έχουμε ήδη λογαριασμό στην Xiaomi, μπορούμε να συνδεθούμε και να δώσουμε την ψήφο μας, έτσι ώστε η χώρα μας να εκπροσωπηθεί όσο το δυνατόν καλύτερα..

 

Συνδεθείτε εδώ και ψηφίστε => 2014 MIUI Global Fan Sites Awards: Vote for Your Favorite Fan Site! - Fan Site - Xiaomi MIUI Official Forum

Link to comment
Share on other sites

Το 3G έχω και του είχα περάσει μέσω updater την 4.11.14 . βέβαια μετα δεν εκανα ουτε wipe ουτε επαναφορά εργοστασιακών συνθηκών. Το recovery.img όσο και να το ψαξα δεν το βρήκα (είτε από υπολογιστή ειτε απ'το κινητό, δεν το βλέπω ούτε σε

sd ούτε στην εσωτερική μνημη)

Δεν πειράζει. Αποσυμπίεσε την ελληνικη Ρομ που κατέβασες και θα βρεις στον φάκελο της το recovery.img. Παρτο και βάλτο χύμα στην sdcard. Μετά από το mobiluncle κάνε update recovery.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...