Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Θα μπορούσε κάποιος φίλος που εγκατέστησε το sygic να μου δώσει οδηγίες; Σε μάνα κολλάει στην αρχική οθόνη με το λογότυπο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο aliexpress και γενικα οτιδηποτε δεν δεχεται πληρωμη με paypal ουτε σπιρτα μην αγορασεις! :lol:

Εγω απο minideal.net το ειχα παρει το 3g

Γιατί το λες αυτό;; Το aliexpress.com έχει καλύτερο σύστημα για να παίρνεις τα λεφτά σου πίσω, όσες παραγγελίες έχω κάνει δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Φτάνει να προσέχεις από ποιον αγοράζεις. Τώρα περιμένω ένα Android box dvb-t.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες φτανει να ξερεις απο ποιον αγοραζεις. Αλλα καλυτερο συστημα να παρεις τα λεφτα σου πισω απο το paypal δε παιζει. Το εχω ξανα αναφερει για κοντινο μου προσωπο που ακομα περιμενει να παρει πισω €80 απο αγορα εκει (πριν 2 χρονια) :lol:

Γενικος κανονας online ποτε δε βαζεις αριθμο καρτας για απευθειας αγορα.Μια φορα θα γινει η στραβη γιαυτο φυλαγε τα ρουχα σου που λενε..

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, λύση για να στέλνει με 160 χαρακτήρες μηνύματα η μανισια εφαρμογή μηνυμάτων, στην ελληνική έκδοση ΡΟΜ GTV 37_4.11.14, έχουμε;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, λύση για να στέλνει με 160 χαρακτήρες μηνύματα η μανισια εφαρμογή μηνυμάτων, στην ελληνική έκδοση ΡΟΜ GTV 37_4.11.14, έχουμε;;

Μια λύση είναι αυτή που αναφέρεται ΕΔΩ

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, λύση για να στέλνει με 160 χαρακτήρες μηνύματα η μανισια εφαρμογή μηνυμάτων, στην ελληνική έκδοση ΡΟΜ GTV 37_4.11.14, έχουμε;;

 

[MOD] stock Mms.apk με 160 χαρακτήρες χωρητικότητα

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ, το έκανα και δούλεψε. ....

 

Μια λύση είναι αυτή που αναφέρεται ΕΔΩ

 

Δεν δουλεύει το λινκ για το κατέβασμα του αρχείου... .

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στις εκδόσεις που έχω ανεβάσει στο basketbuild λειτουργεί χωρίς mod :lol:

 

Από σήμερα θα μπορείτε να κατεβάσετε και την τελευταία έκδοση που βασίζεται στην τελευταία official JHDMIBH38.0 (κρίμα που βγήκε μόνο για την έκδοση global και όχι για την κινέζικη).

Link to comment
Share on other sites

Στις εκδόσεις που έχω ανεβάσει στο basketbuild λειτουργεί χωρίς mod :lol:

 

Από σήμερα θα μπορείτε να κατεβάσετε και την τελευταία έκδοση που βασίζεται στην τελευταία official JHDMIBH38.0 (κρίμα που βγήκε μόνο για την έκδοση global και όχι για την κινέζικη).

 

Ναι, όντως η δική σου έγραφε κανονικά τα μηνύματα, ήταν πολύ καλή... ..

 

Αυτή η νέα που έβαλες, δεν κάνει για τα κινητά που είχαν την Αγγλοκινεζικη JHDCNBH37.01 την δική σου πριν;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κάνει, απλά έχει περισσότερες γλώσσες μέσα εκτός από τα κινέζικα, αγγλικά και ελληνικά. (Έχει περισσότερες ασιατικές γλώσσες, για αυτό το λόγο την ονομάζει global).

 

Κανονικά θα πρέπει να στην εμφανίζει στο ota updater.

 

Επίσης από αυτή την έκδοση θα αλλάζει και ο αριθμός έκδοσης που θα αναγράφει και την ημερομηνία π.χ 38.0.41208 (38.0->official number. 41208->2014 12 08 )

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Κάνει, απλά έχει περισσότερες γλώσσες μέσα εκτός από τα κινέζικα, αγγλικά και ελληνικά. (Έχει περισσότερες ασιατικές γλώσσες, για αυτό το λόγο την ονομάζει global).

 

Κανονικά θα πρέπει να στην εμφανίζει στο ota updater.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, δεν την εμφανίζει στο δικό μου, απλά γιατί από εχθές έβαλα την ελληνική έκδοση 4.11.14 για αλλαγή και δοκιμή. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αναζητώ κάποια άτομα για την μετάφραση μια νέας rom, οδηγίες μέσω pm.

 

Αρχικά για 3 διαφορετικά κινητά (ZTE 967s, Redmi Note, Redmi 1s)

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Στις εκδόσεις που έχω ανεβάσει στο basketbuild λειτουργεί χωρίς mod :lol:

 

Εννοείς ότι χωρίς τροποποίηση, στέλνει πάνω από 70 χαρακτήρες Ελληνικό κείμενο? Γιατί με greeklish, σε όλα τα κινητά γίνεται.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για greeklish, αλλά για ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Τροποποίηση στον αρχικό κώδικα (official miui) έχει γίνει σε αρκετά σημεία, όμως ο τελικός χρήστης δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για greeklish, αλλά για ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Τροποποίηση στον αρχικό κώδικα (official miui) έχει γίνει σε αρκετά σημεία, όμως ο τελικός χρήστης δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.

 

Άρα και συ mod έχεις βάλει ενσωματωμένο?

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε τροποποίηση λέγεται mod ακόμα και η ενσωμάτωση της ελληνικής γλώσσας, ( όλες οι μη official εκδόσεις είναι mod :lol: ).

 

Νομίζω όμως ότι δεν υπάρχει άλλη έκδοση που να γράφει σωστά μηνύματα με την official εφαρμογή χωρίς εξωτερικό mod.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι δεν υπάρχει άλλη έκδοση που να γράφει σωστά μηνύματα με την official εφαρμογή χωρίς εξωτερικό mod.

 

Και οι δύο πειράζετε το official mms.apk.

Ο ένας μου το δίνει να το βάλω εγώ (αν θέλω), ο άλλος το βάζει από την αρχή (θέλω δεν θέλω)

Και αν δεν υπήρχε ο xda@theos0o (respect), μάλλον θα μιλάγαμε και εδώ αλλά και σε όλα τα miui forum του κόσμου, μόνο για τις bloatware εφαρμογές μηνυμάτων του Google play.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Λαθος section Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Στην παραγγελία σου έχεις βάλει το 4G και όχι το 3G !

 

Ναι το ξερω , ενα δεν ειναι το νημα ή υπαρχει αλλο για 4G ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω , ενα δεν ειναι το νημα ή υπαρχει αλλο για 4G ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397135

εδω είναι του 4G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο πειράζετε το official mms.apk.

Ο ένας μου το δίνει να το βάλω εγώ (αν θέλω), ο άλλος το βάζει από την αρχή (θέλω δεν θέλω)

Και αν δεν υπήρχε ο xda@theos0o (respect), μάλλον θα μιλάγαμε και εδώ αλλά και σε όλα τα miui forum του κόσμου, μόνο για τις bloatware εφαρμογές μηνυμάτων του Google play.

 

Έχεις πολύ δίκαιο ο theos0o έχει κάνει όλη την δουλειά φτιάχνοντας το GsmEncoding.smali και το ενσωμάτωσε σε αρκετές εκδόσεις.

Μετά ήταν θέμα χρόνου ο κάθε developer/mod να βρει που πρέπει να το ενσωματώσει στο κατάλληλο σημείο μέσα στο mms.apk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν διαβάσατε την τελευταία ανακοίνωση από την MIUI, όμως θα σταματήσει η υποστήριξη της έκδοσης v5 μέχρι το τέλος του μήνα. Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους θα αναβαθμίσουν όλα τα τηλέφωνα Redmi στην έκδοση v6 και ελπίζουν ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα υπάρξουν beta εκδόσεις.

 

Ελπίζω να αναβαθμιστεί και το δικό μας τηλέφωνο στη έκδοση v6.

 

 

Όπως είπα και πριν ψάχνω άτομα που θα βοηθήσουν στην μετάφραση rom για το κινητό μας, περιμένω pm.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν διαβάσατε την τελευταία ανακοίνωση από την MIUI, όμως θα σταματήσει η υποστήριξη της έκδοσης v5 μέχρι το τέλος του μήνα. Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους θα αναβαθμίσουν όλα τα τηλέφωνα Redmi στην έκδοση v6 και ελπίζουν ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα υπάρξουν beta εκδόσεις.

 

Ελπίζω να αναβαθμιστεί και το δικό μας τηλέφωνο στη έκδοση v6.

 

Και μάλιστα με Android 5.0, Lollipop :) Έτσι έχουν υποσχεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα με Android 5.0, Lollipop :) Έτσι έχουν υποσχεθεί.

Αυτά είναι καλά νέα (αν ισχύουν)!!!:)

Εγώ δεν περίμενα(ω) να γίνει κάτι τέτοιο. Μακάρι να κάνω λάθος.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...