Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγώ με θήκη ζώνης είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα στη μεταφορά του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το ίδιο. (μπανάνα :p )

Στο παντελόνι χωράει σίγουρα, αλλά είναι πιο ψηλό από ένα πορτοφόλι.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

θελω να παρω το http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

να το παρω Multi-language ROM η Original ROM(Chinese& English)

Link to comment
Share on other sites

σε skinny jeans χωραει? :p

δεν ειμαι και πολυ skinny :lol::lol: αλλα εχω κανα 2 τζην τετοια που το πορτοφολι ισα που χωραει στην τσεπη

τα ρωραω αυτα για απο τεχνικα χαρακτηριστικα ειμαι υπερκαλυμμενος αλλα με ενδιαφερουν οι επεκτασεις της πρακτικοτητας του μεγεθους του εν λογω κινητου :)

 

Μη το σκέφτεσαι βρε....

 

Το τηλέφωνο

Ο.... ργω.... νει!

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

θελω να παρω το http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

να το παρω Multi-language ROM η Original ROM(Chinese& English)

 

Πάντα με original rom

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βαρος/μεγεθος συνηθιζεται στα 200γρ?

αν δεν ηταν το βαρος στη μεση μπορει και να το ειχα αγορασει ηδη :D

 

Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν το LG Arena KM900. Από αυτό, το NOTE είναι σχεδόν τρεις (3)!!! φορές μεγαλύτερο. Σε δέκα μέρες δεν θυμόμουν τι τηλέφωνο είχα πριν και όταν πιάνω στα χέρια μου το HTC του αφερφού μου απλά γελάω.

Το μέγεθος και το βάρος είναι θέμα συνήθειας. Στην κωλότσεπη (του jean) χωράει άνετα... απλά μην ξεχαστείτε και το... κάτσετε. Άλλωστε και 5άρι να πάρει κανείς τι διαφορά θα έχει? Λίγα χιλιοστά!

Το μόνο που θέλει προσοχή είναι η (πολύ) γλιστερή πλάτη στη χρήση με ένα χέρι....

Το έχω τέσσερις μήνες και μόλις πιάνω τηλέφωνο κάτω από 4,5" με πιάνουν τα γέλια.

Απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να μπει google play store στην original ROM?

δεν με ενδιαφερει να εχει ελληνικα (εχω συνηθισει με ολα τα τηλεφωνα μου στα αγγλικα απο εξαπανεκαθεν) και για root δεν καιγομαι ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι νεος χρηστης αλλα κατα καιρους παρακολουθω συζητησεις για κινητα σαυτο το forum. Ειμαι φανταρος τωρα και καπου εκει στο πηξιμο χρειαζεται κι ενα κινητο να χαζευεις που και που. Θελω να διαθεσω γυρω στα 200 ευρω για να παρω κατι. αρκετοι μου εχουν προτεινει κατι low budget sony ή κανα samsung galaxy core αλλα εγω ειχα βαλει στο ματι το redmi note εδω και λιγο καιρο.

Θελω αποψεις για το αν αξιζει στο value for money με τα αντιστοιχα στο budget που θα διαθεσω και κατα ποσο βολευει για εναν φανταρο να εχει ενα τοσο μεγαλο κινητο στις τσεπες ή ποσο μπορω να το κρατησω ασφαλες κτλ κτλ.

Επισης εχω δει αρκετοι απο εδω εχουν αγορασει απο το vickmall κι εχω βρει διαφορους sellers απο εκει με καποιους να εχουν σημαντικες διαφορες στις τιμες. Ποσες μερες περιπου θα περιμενω για μια ανεξοδη ή με λιγα χρηματα αποστολη και να προτιμησω multilanguage root-αρισμενη εκδοση για να με βγαλει απο κοπους να το κανω μονος μου ή την original? Ολοι με paypal το εχουν αγορασει?

1000 συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall ειναι καταστημα οποτε sellers δεν ειδες εκει. Μηπως το μπερδευεις με το alliexpress? Αν και καλυτερα μακρια και οτι και να παρεις ιντερνετικα να ειναι μεσω paypal για να μην εχεις θεματα απατεωνιας. Στην τιμη του note δεν υπαρχει εφαμιλο κινητο οποτε ναι αξιζει. Μεσος ορος ειναι οι 20 μερες να ερθει απο κινα που δυστυχως μεγαλωνει σε τετοιες εποχες με τις γιορτες κτλ. Αν δεν εχουν αλλαξει οι τσεπες απο τις παραλλαγες σε σχεση με το 1997 μια χαρα χωραει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι νεος χρηστης αλλα κατα καιρους παρακολουθω συζητησεις για κινητα σαυτο το forum. Ειμαι φανταρος τωρα και καπου εκει στο πηξιμο χρειαζεται κι ενα κινητο να χαζευεις που και που. Θελω να διαθεσω γυρω στα 200 ευρω για να παρω κατι. αρκετοι μου εχουν προτεινει κατι low budget sony ή κανα samsung galaxy core αλλα εγω ειχα βαλει στο ματι το redmi note εδω και λιγο καιρο.

Θελω αποψεις για το αν αξιζει στο value for money με τα αντιστοιχα στο budget που θα διαθεσω και κατα ποσο βολευει για εναν φανταρο να εχει ενα τοσο μεγαλο κινητο στις τσεπες ή ποσο μπορω να το κρατησω ασφαλες κτλ κτλ.

Επισης εχω δει αρκετοι απο εδω εχουν αγορασει απο το vickmall κι εχω βρει διαφορους sellers απο εκει με καποιους να εχουν σημαντικες διαφορες στις τιμες. Ποσες μερες περιπου θα περιμενω για μια ανεξοδη ή με λιγα χρηματα αποστολη και να προτιμησω multilanguage root-αρισμενη εκδοση για να με βγαλει απο κοπους να το κανω μονος μου ή την original? Ολοι με paypal το εχουν αγορασει?

1000 συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Γεια σου Νέοπα και καλή θητεία. :D

Το τηλέφωνο (3G) είναι πολύ καλό και μέσα στα χρήματα που δίνεις. Η παράδοση θα κάνει με απλό ταχυδρομείο γύρω στις 25-40 μέρες (προτεινόμενο για να μην έχεις πρόβλημα τελωνείου).

Παρτο με οτι Ρομ νάναι, αλλά μόλις το παραλάβεις κάνε ενα full wipe και μετά εγκατέστησε την ελληνική Ρομ και θα πετάει.

Τώρα για το μέγεθος, ειδικα τώρα που είσαι στρατιώτης, δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Με μια θήκη βιβλίο χωράει στις 6 απο τις 10 τσέπες της φόρμας, χωρίς να υπολογίζω τις 2 θήκες για τις γεμιστήρες του G3 της εξάρτησης, που θα φοράς στην σκοπιά. :)

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χτες το βραδυ το κινητο δεν φορτιζει και δεν το βρισκει το pc καθαρισα την επαφη του micro usb και τιποτα !Δοκιμασα 3 καλωδια και κανα 4 φορτιστες και τιποτα.Εχει θεμα με τις επαφες του micro usb στην πλακετα;Γιατι δεν νομιζω να ειναι απο λογισμικο!Την μπαταρια την εβαλα σε φορτιστη εξω και την βαζω και αναβει το κινητο κανονικα!Εχει κανεις καμια ιδεα;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

το παίρνεις με την original (αγγλικα- κινεζικα) ώστε να έχεις την εφαρμογή updater και να σου ειναι πιο εύκολο να περασεις την ελληνική μετά. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-1%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-ROM/ ασε που αν θες μενεις και με τα αγγλικα μιας και ειναι μια χαρα σταθερη και ετσι
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ενα coolpad f1 αλλα το εδωσα γιατι ηθελα 5.5 ιντσες οθονη.

θελω να παρω το redmi note με τα 2gb ραμ και με τον 8πυρινο 1.7ghz το εχω βρει απο pandawill και minideal (219$ και 229$ αντιστοιχα)

ομως θελω να εχει και οποιαδιποτε θηκη μαζι και μια ζελατινα. μονο το minideal σε αυτα τα λευτα το εχει με την ζελατινα και case.

επειδη ειχα ψωνισει απο to2c και δεν ξερω για τα υπολοιπα αν το παρω απο minideal θα ερθει ετσι? :p :p :p :D

επεισης αν ξερετε κανενα αλλο site σε αυτα τα λευτα για το συγκεκριμενο καλο θα ηταν να μου το πειτε γιατι θελω να το παρω εδω και τωρα!!! :p ελπιζω να ειναι καλη επιλογη με αυτα που διαβασα καιιι......... αναμενω απαντησεις :D

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ που το πήρα http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

Έχει θήκη σιλικόνης και φιλμ για την οθόνη δώρο. Με λίγο παζάρι στο live chat άλλη μια θήκη θα στη δώσει.

 

Όσο για το κινητό μη το σκέφτεσαι καν. Είναι αστέρι!

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το πήρα από το minideal.net το οποίο έδινε τότε δώρο αυθεντική θήκη (δερμάτινη), προστασία οθόνης, και θήκη σιλικόνης. Όμως έλειπε το ολόγραμμα στο κουτί, το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post.

 

Το δεύτερο το πήρα από το B2cbuying.com, μου ήρθε αρκετά γρήγορα (σε 15 μέρες), το οποίο κατά την εγγραφή μου έδωσε ένα κουπόνι 10$ και χωρίς να ζητήσω τίποτα μου έστειλαν προστασία οθόνης, θήκη σιλικόνης, καλώδιο OTG, ένα gadgetάκι για να στέκεται το κινητό. Μου έστειλαν μήνυμα χωρίς να το ζητήσω με φωτογραφίες από το κινητό και τα δώρα καθώς και του πακέτου πριν την αποστολή. Το κινητό ήρθε με ολόγραμμα γνησιότητας.

 

Γενικά μπορώ να πω ότι έμεινα αρκετά ευχαριστημένος από το b2cbuying.com, αντίθετα καθόλου από το minideal.net (που ήμουν πελάτης τους για σχεδόν ένα χρόνο, έχοντας αγοράσει 6 κινητά).

 

Βέβαια όλα τα λεφτά είναι να πάρεις Tempered Glass προστασία οθόνης, καθώς και την αυθεντική δερμάτινη θήκη.

 

Τέλος δες λίγο το promotion που έχουν για τα χρηστούγεννα.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

καλα γινεται και παζαρι? χαχαχα

αν και δεν με νοιαζει η αλλη θηκη. :P

α διαβαζα στο ελληνικο community της miui και κατι λεγαν για καμμενα πιξελ και οτι υπαρχουν πολλοι. θα ετυχε η ειναι προβληματικα?

οπως ειπα και πιο πανω ειχα το coolpad f1 και ηταν πραγματικα αψογο ποσο μαλλον αυτο που ειναι XIAOMI οποτε μαλλον για παραπληροφορηση προκειται? να με συνχωρατε για τις ερωτησεις αλλα συμπαθατε με. ειμαι πολυ νεος στον κοσμο της XIAOMI :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α ρε ατυχια στο promotion εχει αυτο με τον τετραπυρινο. κριμα.

απο οτι δειχνει απο εκει θα το παρω αλλα θα εχω και εγω κανα κουπονι? :p

το tempered glass το bepak να παρω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις παραγγελία, κάνε μόνο registration στο site, δες εάν θα πάρεις κουπόνι (νομίζω είναι promotion για να εγγραφείς να λαμβάνεις ενημερωτικά e-mail). Μετά στο chat ζήτα ως δώρο την θήκη που δίνει στο πιο φθηνό μοντέλο, νομίζω δεν θα στο αρνηθούν.

 

Νομίζω Sharetime ήταν ο κωδικός που είχα χρησιμοποιήσει.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα με email αν μπορουν να μου δωσουν καποιο κουπονι ωστε να πεσει λιγο η τιμη.

εκανα register αλλα δεν μου δωσαν κατι οποτε αναμενω για απαντηση.

αν μου δωσουν το κουπονι να τους ζητησω και σαν δωρο την θηκη? η θα με παρουν με τις πετρες? :lol:

Link to comment
Share on other sites

α ειναι και αυτο μια λυση. ετσι κι αλλιως δεν με νοιαζει τοσο η θηκη το θεμα μου ειναι να εχει την σιλικονουχα που αποροφαει τους κραδασμους μονο αυτη με νοιαζει.

το μονο που μενει ειναι να μου στειλουν αν μπορουν κουπονι και να τους πω να το βαλουν σαν gift η 25$ οταν θα ερθει μην τρεχουμε με τελωνεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εξοικειωθεί τόσο με τις αποστολές που και να μην τους το πεις τα στέλνουν όλα με το "σωστό τρόπο".

 

Καλό είναι μια υπενθύμιση κατά την διάρκεια του check out, όπου σου δίνεται η επιλογή να αφήσεις μήνυμα.

 

Δοκίμασε και το κωδικό που σου έδωσα πριν μπορεί να ισχύει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω βυσμα microusb να κολληθει πανω στο κινητο γιατι μαλλον επαθε ζημια ο κονεκτορας και δεν δουλευει δεν φορτιζει.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να μπει google play store στην original ROM?

δεν με ενδιαφερει να εχει ελληνικα (εχω συνηθισει με ολα τα τηλεφωνα μου στα αγγλικα απο εξαπανεκαθεν) και για root δεν καιγομαι ιδιαιτερα

Ναι, γίνεται..... Έτσι το έχω κάνει και εγώ.... Υπάρχει οδηγός στο YouTube....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...