Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιά χαρά είναι το 3G . Αν έχουμε τα ίδια προβλήματα με την ΚΚ που έχουν παρουσιαστεί σε άλλα κινητά (μπαταρία κλπ) , να μου λείπει .

Κι' αν ακόμα έλθει , που το βλέπω ισχνό , θα περιμένω τεκμηριωμένες εντυπώσεις από φίλους που θα το τολμήσουν .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι που δουλεύει σωστά και με καλύπτει στο 100% δεν το πειράζω. Αν Τώρα έρθει η κιτ κατ και δουλεύει σωστά μόνο ευπρόσδεκτη θα είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δουλεύει σωστά και με καλύπτει στο 100% δεν το πειράζω. Αν Τώρα έρθει η κιτ κατ και δουλεύει σωστά μόνο ευπρόσδεκτη θα είναι.

 

Ετσι ακριβως ;-)

Link to comment
Share on other sites

Σπάσαμε τον κανόνα που λέει "στους 2 Ελληνες οι 3 διαφωνούνε" :lol::lol:

 

'Αλλο...

Μήπως κατάφερε κανείς στη φωνητική αναζήτηση του Google , να κάνει τηλεφωνικές κλήσεις (με ρύθμιση στα Ελληνικά)

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Νέα Ρομ βγήκε την προηγούμενη βδομάδα 4.11.14 και είναι διαθέσιμη και στα ελληνικά στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi-miui.

 

Με το google now ακόμα δεν μπορείς να του δώσεις εντολές στα ελληνικά. Για να το διατάξεις να καλέσει μια επαφή αυτή θα πρέπει να είναι γραμμένη στα λατινικα-αγγλικά και να πεις ok google, call john petridis.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει κανεις το xposed framework στο κινητο μας;Γιατι το bubble upnp για να κανει stream τον ηχο θα πρεπει να το εχεις εγκατεστημενο.Εβαλα χτες ενα απο xda και με την τελευταια ελληνικη εκανε bootloop!
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Νέα Ρομ βγήκε την προηγούμενη βδομάδα 4.11.14 και είναι διαθέσιμη και στα ελληνικά στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi-miui...........

Χαχαχαχα, σε προλαβα φιλαρακι εδω, κι ας μην εχω πια Xiaomi ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και δουλεψε το xposed framework στην τελευταια εκδοση και μπορεσα να στειλω ηχο υψηλης ποιοτητας απο το bubble upnp σε αλλη συσκευη xbmx.

 

κατεβαζετε απο εδω αφου εχετε root το κινητο

 

http://dl.xposed.info/latest.apk

 

Μετα με root explorer πατε εδω system/framework,σβηνετε ολα τα αρχεια με καταληξη .jex

 

Εγκαθιστατε το xposed σε normal mode και κανετε επανεκκίνηση. Ολα καλα μετα!

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και δουλεψε το xposed framework στην τελευταια εκδοση και μπορεσα να στειλω ηχο υψηλης ποιοτητας απο το bubble upnp σε αλλη συσκευη xbmx.

 

κατεβαζετε απο εδω αφου εχετε root το κινητο

 

http://dl.xposed.info/latest.apk

 

Μετα με root explorer πατε εδω system/framework,σβηνετε ολα τα αρχεια με καταληξη .jex

 

Εγκαθιστατε το xposed σε normal mode και κανετε επανεκκίνηση. Ολα καλα μετα!

 

Και δεν μπρικαρει ????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα δουλευει αμα σβησεις τα αρχεια πριν το βαλεις! στριμαρω ηχο ασυρματα με το bubbleupnp και το audiocast.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Πίνω καφέ με τον κολλητό μου στην παραλιακή και διαφωνούμε γιά την KitKat στο Tab 3.

Εγώ δεν πιστεύω στις αναβαθμίσεις ( έχω γράψει σχετικά) , εκείνος έχει την έχει βάλει στο δικό του χωρίς να μπορεί να μου τεκμηριώσει

ότι το Τ-311 , έγινε καλύτερο .

Κατεβάζουμε το Antutu και το τρέχουμε και οι δύο στα Τ-311 μας.

Εγώ με την 4.2.2 ........... βγάζω 18968 μπαταρία κανονικά

Εκείνος με την KitKat ..... βγάζει 19123 και με την μπαταρία να μην την προλαβαίνει .

 

Sent with my T-311

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 6 μήνες το NOTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα και λειτουργία του με ένα μόνο πρόβλημα. Εδώ και κάποιες μέρες αφού μπαίνω στο internet το κινητό μου κολλάει ( δηλαδή δεν βγάζει άλλη σελίδα και πρέπει να το σβήσω και να το ανάψω πάλι για να λειτουργήσει το internet ( και κάποιες φορές το ξανακάνει ). Το θέμα αυτό μου το είχε ξαναεμφανίσει πάλι για λίγο το καλοκαίρι αλλά έφτιαξε. To κινητό το πήρα από vickamall και είναι root και multilangue. Επειδή είμαι πανάσχετος δεν έχω πειράξει τίποτα. Τι να κάνω ( παρακαλώ οι συμβουλές λίγο κατανοητές γιατί και λόγω ηλικίας είμαι ολίγον άσχετος!:wack
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

μου θυμίζει ενα θεμα που ειχα εγω με συγκεκριμένο router, οποτε συνδεομουν μετα δεν παιζαν ουτε τα δεδομενα ουτε τιποτα, μονο με επανεκκίνηση, μηπως στο κανει σε συγκεκριμένο router και εσενα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αντιμετώπιζω το ίδιο προβλημα με το xiaomi note. Στην εφαρμογή Facebook όταν κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει μύνημα "Σφάλμα. Διπλοτυπη εξουσιοδότηση παροχέα". Υπάρχει λύση;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα εκτιμούσα την παρακάτω βοήθεια. Το κινητό το πήρα από το vickmall και έκανε 20 ημέρες να φτάσει στα χέρια μου. Είναι ρουταρισμένο και έχει πάνω του την εφαρμογή του Facebook. Αυτή, όμως, είναι η παλιά. Δεν παίρνει αναβαθμίσεις είτε μέσω του Play Store είτε μέσω του Mobogenie. Οταν προσπαθώ να την κατεβάσω και κάνω εγκατάσταση, μου βγάζει το μήνυμα "διπλότυπη εξουσιοδότηση παροχέα" και 'σφάλμα". Προσπάθησα να την απενεργοποιήσω την παλιά εφαρμογή, μία από τα ίδια...

Όποιος μπορεί να δώσει λύση τον ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Καλημέρα σας. Αντιμετώπιζω το ίδιο προβλημα με το xiaomi note. Στην εφαρμογή Facebook όταν κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει μύνημα "Σφάλμα. Διπλοτυπη εξουσιοδότηση παροχέα". Υπάρχει λύση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αντιμετώπιζω το ίδιο προβλημα με το xiaomi note. Στην εφαρμογή Facebook όταν κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει μύνημα "Σφάλμα. Διπλοτυπη εξουσιοδότηση παροχέα". Υπάρχει λύση;;;

 

Τω σφάλμα σου μπωρείς να τω αναζητείσεις με τειν φράση στα αγγλεικά : Error. Duplicate authorization provider

Συνείθως τω πρώβλειμα υπάρχει ώταν πας να εγκαταστείσεις κάτει πάνω στω παλειώ που είναι "πειραγμένω". Αν υπάρχει είδει εγκατεστειμένω το facebook βγάλτω και κάνε εγκατάστασει απώ την αρχεί. Αν δεν υπάρχει καθόλου τώτε φταίει ει κινέζικει ρωμ που σου έβαλαν ώταν τω έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

@NXONTZ

@Saleakos

@IKAROS111

Δοκιμάστε να παραθέσετε το θέμα σας στην Ελληνική κοινότητα εδώ, βάλτε την Ελληνική Rom , και πάρτε απαντήσεις στα προβλήματά σας .

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 6 μήνες το NOTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα και λειτουργία του με ένα μόνο πρόβλημα. Εδώ και κάποιες μέρες αφού μπαίνω στο internet το κινητό μου κολλάει ( δηλαδή δεν βγάζει άλλη σελίδα και πρέπει να το σβήσω και να το ανάψω πάλι για να λειτουργήσει το internet ( και κάποιες φορές το ξανακάνει ). Το θέμα αυτό μου το είχε ξαναεμφανίσει πάλι για λίγο το καλοκαίρι αλλά έφτιαξε. To κινητό το πήρα από vickamall και είναι root και multilangue. Επειδή είμαι πανάσχετος δεν έχω πειράξει τίποτα. Τι να κάνω ( παρακαλώ οι συμβουλές λίγο κατανοητές γιατί και λόγω ηλικίας είμαι ολίγον άσχετος!:wack

 

Όπως έχει προαναφερθεί, όλες οι ROM (εκτός της μαμάς) από τα κινεζομάγαζα έρχονται με διάφορα προβλήματα τα οποία λύνονται. Γι' αυτό έχουν φροντίσει τα παιδιά τις ελληνικής κοινότητας xiaomi.gr.

Κατεβάστε την τελευταία ελληνική ROM και όλα διορθώνονται.

Τα τηλέφωνα έρχονται με κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες όπως π.χ. Facebook. Αυτές οι εφαρμογές δεν μπορούν να πάρουν ενημερώσεις γιατί είναι κλειδωμένες στην έκδοση που περάστηκαν. Λύση: κατεβάζουμε το MobileUncle, τις κάνουμε απεγκατάσταση μέσω του "θειόυ" και μετά τις κατεβάζουμε από το Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την τελευταία ελληνική ROM και όλα διορθώνονται.

.

 

Αυτό πως γίνεται φίλε μου ( please με κατανοητούς όρους λόγω της ασχετοσύνης μου:wacko:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως γίνεται φίλε μου ( please με κατανοητούς όρους λόγω της ασχετοσύνης μου:wacko:)

 

Πας εδώ : https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-37-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-4-11-14-Rooted/

Έχει την τελευταία ελληνική Rom και οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Πας εδώ : https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-37-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-4-11-14-Rooted/

Έχει την τελευταία ελληνική Rom και οδηγίες.

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση. Το είδα και θα πάω σε κάποιο φίλο να με βοηθήσει μέσα στην βδομάδα γιατί εγώ είμαι κουλάδι:wacko: Να συμπληρώσω επίσης ( σε mail που έστειλα στο vickmall που το αγόρασα ) μου είπαν να αλλάξω browser και μάλλον θα φτιάξει! Μάλλον κάτι θα ξέρουν αυτοί ή όχι..............;;

Βέβαια σήμερα δεν μου κόλλησε καθόλου ( 1 1/2 ώρα χρήση), για να δώ τι γίνεται...... Για τον browser τι γνώμη έχετε ;( θα χρησιμοποιήσω μάλλον τον opera που το έχει το κινητό επάνω )

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση. Το είδα και θα πάω σε κάποιο φίλο να με βοηθήσει μέσα στην βδομάδα γιατί εγώ είμαι κουλάδι:wacko: Να συμπληρώσω επίσης ( σε mail που έστειλα στο vickmall που το αγόρασα ) μου είπαν να αλλάξω browser και μάλλον θα φτιάξει! Μάλλον κάτι θα ξέρουν αυτοί ή όχι..............;;

Βέβαια σήμερα δεν μου κόλλησε καθόλου ( 1 1/2 ώρα χρήση), για να δώ τι γίνεται...... Για τον browser τι γνώμη έχετε ;( θα χρησιμοποιήσω μάλλον τον opera που το έχει το κινητό επάνω )

 

Τελικά και σε μένα και χωρίς κανένα σκάλισμα ( λόγω ασχετοσύνης ) με το opera δουλεύει σφαίρα το εργαλείο:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Διαβάζω όλο και περισσότερα για το επόμενο redmi note και για τα χαρακτηριστηκά του, περί

snapdragon 6χχ. Είναι μέρες τωρα και κοντεύει να σπάσει το κεφάλι μου. Γνωρίζουμε κάτι πιο

"επίσημο"; Αξίζει να περιμένω κανα μήνα μπας και βγει ή να προχωρήσω στην αγορά αυτού με τον

8πύρηνο 2gb ram που ναι κ 2καρτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...