Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να μην έχει σαν κάθε android ένα εικονίδιο "εφαρμογές" , να παρουσιάζονται οι εφαρμογές και πατώντας πάνω τους να βγαίνει στην επιφανεια εργασίας .

Προφανώς είσαι με MIUI. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ AOSP:)

 

Και έχουμε αναβαθμίσεις:

http://www.movilesdualsim.com/tema/4-4-2-jotikirom-v3-2-con-art-aosp.92703/

http://www.movilesdualsim.com/tema/android-lollipop-4-4-2-descarga-beta-55.95645/unread

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι αν αυτές οι AOSP είναι λειτουργικές οι είναι γεμάτες bug

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν αυτές οι AOSP είναι λειτουργικές οι είναι γεμάτες bug

 

Εγώ έχω ακόμα την Vifrom και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν αυτές οι AOSP είναι λειτουργικές οι είναι γεμάτες bug

Η πρώτη είναι μια χαρά λειτουργική.:)

Με την δεύτερη (την Lollipop look), στην προηγούμενη έκδοση, είχα κάποια προβλήματα που ίσως όμως να ήταν αποτέλεσμα επαναφοράς εφαρμογών χρήστη από Titanium backup, που ήταν από android 4.2.2. Θα δοκιμάσω με την αναβαθμισμένη έκδοση και χωρίς επαναφορά με το Titanium backup, να δω πως θα πάει:rolleyes:

Εγώ έχω ακόμα την Vifrom και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Γιώργο κι εγώ έχω επανέλθει στην VIFROM τώρα και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Θα δοκιμάσω όμως πάλι την αναβαθμισμένη "Lollipop".

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι με MIUI. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ AOSP:)

 

Και έχουμε αναβαθμίσεις:

http://www.movilesdualsim.com/tema/4-4-2-jotikirom-v3-2-con-art-aosp.92703/

http://www.movilesdualsim.com/tema/android-lollipop-4-4-2-descarga-beta-55.95645/unread

 

Οντως με MIUI , και με την Ελληνική GTV 4.11.14 . Εχει αρχίσει να κλονίζεται ο ενθουσιασμός μου γιά τα κινέζικα .

Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2

http://www.movilesdualsim.com/tema/4-4-2-jotikirom-v3-2-con-art-aosp.92703/unread

 

Λειτουργικότατη. Δουλεύουν όλα χωρίς κανένα πρόβλημα:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2

http://www.movilesdualsim.com/tema/4-4-2-jotikirom-v3-2-con-art-aosp.92703/unread

 

Λειτουργικότατη. Δουλεύουν όλα χωρίς κανένα πρόβλημα:)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις από μπαταρία Σωκράτη :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτή τη βδομάδα δεν θα υπάρξει ενημέρωση λόγω νέου προβλήματος που εμφανίστηκε στην έκδοση 5.3.4

Ίσως ανεβάσω την έκδοση 5.3.3 ή ίσως απλά μια μικρή αναβάθμιση όσο αφορά τον updater. (Αυτόματη ενημέρωση όταν υπάρχει νέα rom).

Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2

http://www.movilesdualsim.com/tema/4-4-2-jotikirom-v3-2-con-art-aosp.92703/unread

 

Λειτουργικότατη. Δουλεύουν όλα χωρίς κανένα πρόβλημα:)

 

Την πέρασα δοκιμαστικά όντως δουλεύει μια χαρά και επαναφορά που έκανα με titanium όλα δουλεύουν ρολόι, όταν βγει αναβάθμιση έρχεται ota; ή την περνάμε από ρικοβερι;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά όλοι εσείς που δοκιμάζετε rom , όταν θέλετε να την βγάλετε (και να ξανά πάτε στην miui ή σε άλλη custom) περνάτε ξανά την stock miui με flash tools μετά root και μετά ξανά το recovery και από εκεί την νέα custom ? ρωτάω ενημερωτικά , όποιος θέλει απαντάει :D
Link to comment
Share on other sites

Οντως με MIUI , και με την Ελληνική GTV 4.11.14 . Εχει αρχίσει να κλονίζεται ο ενθουσιασμός μου γιά τα κινέζικα .

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις launcher; Έτσι θα έχεις και "συρτάρι εφαρμογών".

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα δοκιμαστικά όντως δουλεύει μια χαρά και επαναφορά που έκανα με titanium όλα δουλεύουν ρολόι, όταν βγει αναβάθμιση έρχεται ota; ή την περνάμε από ρικοβερι;;

Από recovery

να ρωτήσω ρε παιδιά όλοι εσείς που δοκιμάζετε rom , όταν θέλετε να την βγάλετε (και να ξανά πάτε στην miui ή σε άλλη custom) περνάτε ξανά την stock miui με flash tools μετά root και μετά ξανά το recovery και από εκεί την νέα custom ? ρωτάω ενημερωτικά , όποιος θέλει απαντάει :D

Από Recovery full wipe και περνάς όποια Ρομ θέλεις.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις launcher; Έτσι θα έχεις και "συρτάρι εφαρμογών".

Δηλαδή ο default είναι ελλειπής ? Ποιόν θα συνιστούσες .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο default είναι ελλειπής ? Ποιόν θα συνιστούσες .

Nova launcher:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο default είναι ελλειπής ? Ποιόν θα συνιστούσες .

 

Go Launcher.

Μακράν ο καλύτερος.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν και επίσημα αυτή την βδομάδα δεν βγήκε η εβδομαδιαία έκδοση λόγω νέου προβλήματος που εμφανίστηκε στην έκδοση 5.3.4, ανέβασα στο λογαριασμό μου στο BasketBuild την έκδοση 5.3.5.

 

Σε αυτή την έκδοση έχω διορθώσει το πρόβλημα με το μικρόφωνο (ελπίζω να λειτουργεί σωστά :p) και επίσης θα μπορεί να ελέγχει και να κατεβάζει αναβαθμίσεις μέσω της επίσημης εφαρμογής. Έχει νέα έκδοση modem και διορθώθηκαν κάποια από τα παλιά bugs.

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher:)

 

+1 και από εμένα. Εύχρηστος, παραμετροποιήσιμος και σφαιράτος.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα στην γνησια θηκη του κινητου με προσοψη να ανοιγει το κινητο ανοιγωντας την προσοψη και να μην χρειαζεται πατημα του πλαινου κουμπιου?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χθες απέκτησα τα κινητό και κατά την επεξεργασία κάτι έκανα και έχασα την ώρα από την οθόνη του! Αυτή την μεγάλη ώρα που είναι σχεδόν στο πάνω δεξιά του κινητού (πάνω, πάρα πολύ ψηλά και με πολύ μικρά γραμματακια δείχνει την ώρα, αλλά όχι αυτήν που είναι σχεδόν στο κέντρο του….. τι να κάνω;;;; έχω πάνω από 2 ώρες και αποτέλεσμα δεν βρήκα. Τι να κάνω;;;; κάποια μικρή βοήθεια;;;;; :wacko:

Ελληνικό μενού έχω!!!

Edited by JTS1KOSTAS1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα στην γνησια θηκη του κινητου με προσοψη να ανοιγει το κινητο ανοιγωντας την προσοψη και να μην χρειαζεται πατημα του πλαινου κουμπιου?

 

Automaton locker

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η γνήσια θήκη?

 

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-original-pu-leather-case.html

 

 

Automaton locker

 

 

ok το βρηκα στο google play πολυ καλο ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο gmail οπου εχω βαλει και yahoo και hotmail συγχρονίζεται μονο με wifi

 

γνωριζει κανεις πως γινετε να συγχρονιζει και με 3g

 

thanks

Edited by login
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα. Αντιμετώπιζε ενα πρόβλημα με το gps. Κάνω δοκιμή με gps test και μου γράφει no fix, και προσπάθησα να βρω την τοποθεσία με το gps και δεν τη βρίσκει. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει; Edited by ellio12
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χθες απέκτησα τα κινητό και κατά την επεξεργασία κάτι έκανα και έχασα την ώρα από την οθόνη του! Αυτή την μεγάλη ώρα που είναι σχεδόν στο πάνω δεξιά του κινητού (πάνω, πάρα πολύ ψηλά και με πολύ μικρά γραμματακια δείχνει την ώρα, αλλά όχι αυτήν που είναι σχεδόν στο κέντρο του….. τι να κάνω;;;; έχω πάνω από 2 ώρες και αποτέλεσμα δεν βρήκα. Τι να κάνω;;;; κάποια μικρή βοήθεια;;;;; :wacko:

Ελληνικό μενού έχω!!!

 

Αυτό που ψάχνεις βρίσκεται στα widgets και είναι το ρολόι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα. Αντιμετώπιζε ενα πρόβλημα με το gps. Κάνω δοκιμή με gps test και μου γράφει no fix, και προσπάθησα να βρω την τοποθεσία με το gps και δεν τη βρίσκει. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

 

Μήπως δεν έχει ενεργοποιήσει το GPS; ή δεν έχεις δώσει πρόσβαση στο πρόγραμμα για πρόσβαση στην τοποθεσία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερα να την πάρεις από ebay την έχουν αρκετά πιο φθηνά (εκτός εάν την αγόραζες μαζί με το κινητό, που συνήθως την δίνουν στην μισή τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...