Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρόβλημα σου βγάζει ο έλεγχος ενημέρωσης;

 

Με την προηγούμενή σου έκδοση, πατώντας System-Updater και μετά κάτω-κάτω το Check for updates, έβγαινε από κάτω ένα μικρό παράθυρο και έκανε έλεγχο για αναβαθμίσεις με έναν κύκλο να γυρνάει (όλα αυτά γρήγορα).

 

Τώρα, δείχνει πως πάει να βγει το παράθυρο από κάτω, με τρεμοπαίξιμο οθόνης αλλά δεν βγαίνει τίποτα και φυσικά δεν κάνει έλεγχο ενημερώσεων, ή τουλάχιστον δεν σε αφήνει να καταλάβεις εάν έκανε ή όχι....

 

Επίσης, ένα άλλο error που βρήκα, είναι πως εάν πας Settings - About Phone, η πρώτη οθόνη που βγάζει, έχει πάνω-πάνω στοιχεία από HTC Phone (???) και όχι Xiaomi ή Miui.......δες το πως είναι.....

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_Miui39Error.png

 

Για να λέμε και τα καλά όμως, πάει σφαίρα, με επιστροφή (επιτέλους) του τρόπου εμφάνισης ενεργών εφαρμογών (και καθαρισμό τους με το "σκουπάκι") με το πάτημα του κεντρικού touch κουμπιού κάτω και όχι του αριστερού, όπως ήταν στην προηγούμενη έκδοση....εμένα τουλάχιστον με βολεύει πολύ περισσότερο!!

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την προηγούμενή σου έκδοση, πατώντας System-Updater και μετά κάτω-κάτω το Check for updates, έβγαινε από κάτω ένα μικρό παράθυρο και έκανε έλεγχο για αναβαθμίσεις με έναν κύκλο να γυρνάει (όλα αυτά γρήγορα).

 

Τώρα, δείχνει πως πάει να βγει το παράθυρο από κάτω, με τρεμοπαίξιμο οθόνης αλλά δεν βγαίνει τίποτα και φυσικά δεν κάνει έλεγχο ενημερώσεων, ή τουλάχιστον δεν σε αφήνει να καταλάβεις εάν έκανε ή όχι....

 

Ο κύκλος που γυρνάει βγαίνει όταν αργεί να συνδεθεί στον update server. Εάν έκανε έλεγχο τότε επάνω θα γράφει MIUI JHDCNBL39.0.50109 (Σταθερή έκδοση) και πατώντας επάνω βγάζει ένα "Changelog" (που όμως δεν το έχω αλλάξει).

Link to comment
Share on other sites

Ο κύκλος που γυρνάει βγαίνει όταν αργεί να συνδεθεί στον update server. Εάν έκανε έλεγχο τότε επάνω θα γράφει MIUI JHDCNBL39.0.50109 (Σταθερή έκδοση) και πατώντας επάνω βγάζει ένα "Changelog" (που όμως δεν το έχω αλλάξει).

 

ΟΚ τότε.....και βγάζει αυτά που λες......διάβασε ξανά το προηγούμενο μου μήνυμα, στην προηγούμενη σελίδα, έκανα προσθήκη κειμένου.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ένα άλλο error που βρήκα, είναι πως εάν πας Settings - About Phone, η πρώτη οθόνη που βγάζει, έχει πάνω-πάνω στοιχεία από HTC Phone (???) και όχι Xiaomi ή Miui.......δες το πως είναι.....

 

http://i34.photobucket.com/albums/d108/topmar/Forum%20Pics/th_Miui39Error.png

 

Έχεις βάλει κάποιο θέμα και σου έχει αλλάξει αυτή την εικόνα, δεν φταίει η ROM.

 

Για να λέμε και τα καλά όμως, πάει σφαίρα, με επιστροφή (επιτέλους) του τρόπου εμφάνισης ενεργών εφαρμογών (και καθαρισμό τους με το "σκουπάκι") με το πάτημα του κεντρικού touch κουμπιού κάτω και όχι του αριστερού, όπως ήταν στην προηγούμενη έκδοση....εμένα τουλάχιστον με βολεύει πολύ περισσότερο!!

 

Το τι θα κάνει το κάθε κουμπί μπορεί να το ρυθμίσεις από τις "Ρυθμίσεις συστήματος" -> "Πλήκτρο".

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάποιο θέμα και σου έχει αλλάξει αυτή την εικόνα, δεν φταίει η ROM.

 

Έχεις δίκιο, sorry για το χαρακτηρισμό "error" στην ΡΟΜ σου.....ήταν από το θέμα που είχε....στο default δεν το βγάζει αυτό....

 

Το τι θα κάνει το κάθε κουμπί μπορεί να το ρυθμίσεις από τις "Ρυθμίσεις συστήματος" -> "Πλήκτρο".

 

Δεν το ήξερα αυτό, όσο ζεις μαθαίνεις.....ευχαριστώ ξανά...:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

στο χρονοδιαγραμμα που ειχε βγαλει η xiaomi ελεγε οτι σημερα θα επαιρνε αναβαθμιση το redmi note, υπαρχει τιποτα νεοτερο επι του θεματος ;
Link to comment
Share on other sites

Ζητούνται 30 beta testers!!!

http://en.miui.com/thread-76795-1-1.html

 

Note: This is China ROM, note Global ROM. It does not include Google services and has some Chinese elements.

 

As it's closed beta version, there're still many bugs. It's kind of risky to flash it.

Please think carefully before applying. Thanks!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως πάει.. θα μείνω για πολύ καιρό με τη VIFROM.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει Ισπανικά; To google translate είναι για τα πανηγύρια!!!

http://www.movilesdualsim.com/tema/quedan-horas-para-countdown-to-kit-kat-v6.91365/page-3#post-927592

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ανεβασε την beta που μοιρασαν στους beta testers...? :what:

(το συγκεκριμενο θεμα τους εχει τιτλο *αντιστροφη μετρηση για kit kat-miui 6)

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει....

http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-6-5-1-1-vesion-beta-4-4-2.91463/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω καινούργιο ένα Redmi Note 3G. Από τον κλασσικό "προμηθευτή" μου vickmall δεν υπάρχει τίποτα. Ομοίως και από minideal, to2c.com... Γνωρίζει κανείς αξιόπιστο μαγαζί που να το έχει διαθέσιμο;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω καινούργιο ένα Redmi Note 3G. Από τον κλασσικό "προμηθευτή" μου vickmall δεν υπάρχει τίποτα. Ομοίως και από minideal, to2c.com... Γνωρίζει κανείς αξιόπιστο μαγαζί που να το έχει διαθέσιμο;

 

http://www.b2cbuying.com/xiaomi-hongmi-note-3100mah.html

Από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξενερωσει απιστευτα.. χθες διαπιστωσα οτι η οθονη στο note μου εχει καποια υποψια "θορυβου" στην απεικονιση (φανταστειτε το σαν ενα "γαλαξια" απο πιξελ, σαν σκονη καπως).. Η αληθεια ειναι πως γινεται αντιληπτος μονο σε εντελως μαυρο φοντο και κυριως με την φωτεινοτητα σχεδον στο τερμα. Κατα πασα πιθανοτητα οφειλεται στο οτι προσφατα το κινητο μου ειχε την πρωτη του πτωση (γενικα το προσεχω σαν κορη οφθαλμου) χωρις ομως να καταλαβω οποιαδηποτε δυσλειτουργια αμεσως μετα... Αnyway, υποθετω πως πρεπει να ζησω με αυτο πλεον, ειμαι σιγουρος πως αλλοι δεν θα εδιναν σημασια (δυστυχως ειναι αδυνατον να βγαλω φωτο με το προβλημα) απλα ειμαι και γω ψειρας σε τετοια ρε γμτ και καταστεναχορεθηκα....

 

Γενικα παντως εχει κανενας καποιο παρομοιο περιστατικο με αυτο που περιγραφω?

 

Μου φαινεται ηρθε η ωρα να παραγγειλω το screen protector της nillkin, μην εχω αλλα στο μελλον..

 

ΥΓ: Τhanks για την απαντηση στην προηγουμενη ερωτηση μου για τα δικαιωματα εφαρμοργων, georgis_4!!

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έχει μπει σκόνη, χωρίς καμία πτώση. Με χάλασε και εμένα όταν το είδα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, συμβαίνουν αυτά όταν η οθόνη δεν είναι OGS.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλος hatebreeder. Για να καταλαβω, σας περασε σκονη πισω απο το τζαμι της οθονης; Νομιζω αλλο περιγραφει ο hatebreeder..μολις εβαλα ενα μαυρο φοντο με τερμα φωτισμο και δεν παρατηρω κατι (τρεμοπαιγμα η πιξελιασμα) Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει....

http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-6-5-1-1-vesion-beta-4-4-2.91463/

Μόλις την πέρασα και την...επεξεργάζομαι!!!

Ελληνικά δεν έχει φυσικά. Είναι ΚινεζοΑγγλοΙσπανική:p

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έχει μπει σκόνη, χωρίς καμία πτώση. Με χάλασε και εμένα όταν το είδα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, συμβαίνουν αυτά όταν η οθόνη δεν είναι OGS.

 

Τιποτα φιλος hatebreeder. Για να καταλαβω, σας περασε σκονη πισω απο το τζαμι της οθονης; Νομιζω αλλο περιγραφει ο hatebreeder..μολις εβαλα ενα μαυρο φοντο με τερμα φωτισμο και δεν παρατηρω κατι (τρεμοπαιγμα η πιξελιασμα)

 

Δεν μιλαω για σκονη παιδια, ναι, μοιαζει σαν σκονη, ειναι σαν ενα συνολο απο κατεστραμενα pixel-ακια (κυριως προς το κεντρο της οθονης και κατω) που εντοπιζονται μονο σε εντονο μαυρο με υψηλη φωτεινοτητα. Οταν ειναι κλειστο το κινητο δεν υπαρχει καμια υποψια βρωμιας/σκονης οποτε ειναι καθαρα θεμα που εντοπιζεται κατα την ενεργοποιηση του κινητου. Παντως στην απεικονιση εγχρωμων φωτογραφιων ειναι οπως πριν θα ελεγα, καμια παρεμβολη απο αυτα τα pixel που λεω.

 

Αν ηταν κατεστραμενα δεν θα ηταν μαυρα ομως τα pixel? Γνωριζει κανεις καμια εφαρμογη μηπως που τεσταρει την οθονη ως προς την λειτουργικοτητα της ή κανει ελεγχο pixel?

Link to comment
Share on other sites

Φιλος αν ειναι απο πεσιμο δεν ειναι κολλημενα/καμμενα pixel αυτα κανουν μπαμ.Aν δεν ειναι σταθερα (δηλαδη με το πατι βλεπεις σα να τρεμοπαιζουν/παρασιτα) υπαρχει ενδεχομενο να κουνηθηκε το flex καλωδιακι του digitizer της οθονης.Τωρα να εχεις προβλημα στα ματια....δε νομιζω :lol::p .Αν οπως λες φαινεται μονο σε μαυρο φοντο με φουλ φωτεινοτητα κτλ μαλλον ψυχολογικο ειναι πιο πολυ παρα προβλημα :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και την...επεξεργάζομαι!!!

Ελληνικά δεν έχει φυσικά. Είναι ΚινεζοΑγγλοΙσπανική:p

Ένα σημαντικό πρόβλημα που βρήκα.

Υπάρχει θέμα με την δεύτερη SIM. Δεν δέχεται το PIN. Λέει incorect PIN code και δεν προχωράει. Μένει στην οθόνη που εισάγεις το PIN και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Πρέπει να το κλείσεις και να βγάλεις την δεύτερη SIM.

 

EDIT:Για την 2η SIM μια λύση είναι να μην έχουμε PIN. Δοκίμασα και δουλεύει χωρίς PIN

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ένα σημαντικό πρόβλημα που βρήκα.

Υπάρχει θέμα με την δεύτερη SIM. Δεν δέχεται το PIN. Λέει incorect PIN code και δεν προχωράει. Μένει στην οθόνη που εισάγεις το PIN και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Πρέπει να το κλείσεις και να βγάλεις την δεύτερη SIM.

 

EDIT:Για την 2η SIM μια λύση είναι να μην έχουμε PIN. Δοκίμασα και δουλεύει χωρίς PIN

 

Γενικα ειναι καθολου λειτουργικη ; τουλαχιστον στα βασικα ;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι καθολου λειτουργικη ; τουλαχιστον στα βασικα ;

Για πρώτη beta έκδοση και με όσα μπόρεσα να διαβάσω στο διαδίκτυο μπορώ να πω ότι περίμενα να βρω περισσότερα προβλήματα:)

 

Με όσα μπόρεσα να δω μέχρι τώρα:

ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ

Τηλέφωνο (με το θεματάκι του PIN στην 2η SIM)

WiFi

GPS

Camera

Video

OTG

 

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ

Ραδιόφωνο

Φωτισμός των πλήκτρων αφής

--------------------------------------------------------------------------------------

Στις εισερχόμενες κλήσεις αναβοσβήνει το φλας

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...