Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα παιδιά του forum. Επειδή θέλω να αγοράσω μία wi fi ip camera και για σύνδεση με κινητό android θέλει να έχει

QR CODE SCANNING

Το έχει το κινητό μας αυτό και πως το βρίσκω ;;;( έχω ελληνικό menu)

 

Eυχαριστώ:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 1 εβδομάδα, ο default launcher μου κάνει crash & restart, χωρίς μεγάλη συχνότητα ευτυχώς, χωρίς να έχω κάνει κάτι στο κινητό μου.

 

Έχω αυτή την έκδοση, Αγγλοκινεζικη....

Καμιά ιδέα για το τι φταίει;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με Αγγλοκινεζική ρομ για να μην έχεις θέμα στη recovery (στη multi βγάζει Κινέζικα). Κατόπιν περνάς Ελληνική ή Multi MIUI.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του forum. Επειδή θέλω να αγοράσω μία wi fi ip camera και για σύνδεση με κινητό android θέλει να έχει

QR CODE SCANNING

Το έχει το κινητό μας αυτό και πως το βρίσκω ;;;( έχω ελληνικό menu)

 

Eυχαριστώ:D

Η μαμά φωτογραφική μηχανή της συσκευής διαθέτει QR CODE SCANNER.

ΓΙΑ κάμερα που να συνεργάζεται άψογα με το NOTE και σε τιμή xiaomi δες εδώ.

http://www.xiaomishop.com/167-ants-xiaoyi-smart-camera.html

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Γνωριζουμε ποια ειναι η τιμη sar του redmi octa dual sim? Βρισκω μονο την τιμη του 4g που "καιει" στο 1,4 περιπου...

 

Από εδώ βλέπουμε τις τιμές για πολλά Xiaomi τηλέφωνα, για το ΝΟΤΕ είναι 1,39W/Kg.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι την εχω δει αυτη την τιμη αλλα νομιζω οτι ειναι για την 4g εκδοση με την μια sim.... Για το οκταπυρηνο με τις 2 sim εχω δει ως τωρα δυο τιμες 0.5 και 0.78 αλλα απο site πωλησης και οχι επισημα απο την xiaomi...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι την εχω δει αυτη την τιμη αλλα νομιζω οτι ειναι για την 4g εκδοση με την μια sim.... Για το οκταπυρηνο με τις 2 sim εχω δει ως τωρα δυο τιμες 0.5 και 0.78 αλλα απο site πωλησης και οχι επισημα απο την xiaomi...

 

Λάθος κάνεις, για το 3G είναι η τιμή, είναι Αύγουστος 2014 το ποστ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν πάνω από 1.5 σύμφωνα με ένα λινκ που έδωσε ο φίλος παραπάνω ...μόνο το Xiaomi Mi2A με 1.6 . Εννοείται ότι είναι παρα πολύ , όταν μάλιστα υπάρχει η σαμυ με sar κατω του 0.5 . Το 1s πάντως που θέλεις να πάρεις είναι στο 1.42. Δεν ξέρω σε τί βαθμό επηρρεάζει η ακτινοβολία και πόσοι παράγοντες εμπλέκονται που δεν μπορούμε να φανταστούμε. Πάντως όταν μιλάς με hands-free η ακτινοβολία μειώνεται ως και 50 φορες. Νομίζω δηλαδή ότι το πρόβλημα το έχουν κυρίως όσοι κάνουν το κινητό σκουλαρίκι! Επίσης μην ξεχνάμε ότι αυτή είναι η μέγιστη τιμή που μπορεί να έχει το κάθε κινητό. Δεν είναι σταθερη. Σε περιοχές με σήμα μπορέι να παίζει μονίμως πολύ χαμηλότερα.
Link to comment
Share on other sites

Ψηστήρια δηλαδή τα xiaomi....και κοροϊδευα τα Iphone

Ψηνόμουν να πάρω το Note αλλά μάλλον άκυρο (αφού ψήνει στην κυριολέξία και δεν μπορώ να είμαι όλη την ώρα με hands free)

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μιλαω πολυ για ιντερνετ το θελω αλλα και παλι δεν εχει ακτινοβολια ?

αν ξερει κανεις αν γινεται να την ακυρωσω απο το paypal και μπορει να βοηθισει θα ηταν πολυ καλο !

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και αυτά βέβαια σχετικά με το sar του redmi note 3g ... :

 

1/ http://zhidao.baidu.com/link?url=toCSpKidWQKDLECcVI48FDPtx3iq1RkuB4hxyvkZBBDVQKUO5OmTqCJ9ZiITdHauuK3TdNjGfWpQMUQ1ZtUeAWLrp6Ynd225-dT5VzO-Gbi

αυτό είναι τον απρίλή του 2014 όπου κυκλοφορούσε μόνο το redmi note 3g ( το 4g σύμφωνα με το gsmarena βγήκε τον αυγουστο του 2014 ) .

2/ Ενώ εδώ κατω κάτω αναφέρει και άλλη τιμη sar...

http://en.miui.com/thread-26038-1-1.html

 

γενικώς μαλλον δεν έχω καταλήξει ακόμα στο ποιο να πιστέψω από όλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν μιλαω πολυ για ιντερνετ το θελω αλλα και παλι δεν εχει ακτινοβολια ?

αν ξερει κανεις αν γινεται να την ακυρωσω απο το paypal και μπορει να βοηθισει θα ηταν πολυ καλο !

 

δεν ξέρω πώς ακυρώνεις από paypal. Πάντως εφόσον δεν μιλάς πολύ στο κινητό δεν θα έχεις πρόβλημα. Το κρίσιμο είναι το σημείο του κεφαλιού. Οσο απομακρύνεται από τον εγκέφαλο το κινητό πέφτει γεωμετρικώς η ακτινοβολία του ( δεν είμαι ειδικός αλλά το διαπιστώνεις έυκολα από μια γρήγορη αναζήτηση στο διαδίκτυο) . Στην περιήγηση δεν έχεις συνεχή λήψη και αποστολή δεδομένων και επίσης είσαι πολύ μακρία από το κεφάλι. Δεν είναι οι κινεζιές που ψήνουν...ας μην ξεχνάμε και κατι motorola defy, lg chocolate και άλλα πολλά από διάσημες μάρκες...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και αυτά βέβαια σχετικά με το sar του redmi note 3g ... :

 

1/ http://zhidao.baidu.com/link?url=toCSpKidWQKDLECcVI48FDPtx3iq1RkuB4hxyvkZBBDVQKUO5OmTqCJ9ZiITdHauuK3TdNjGfWpQMUQ1ZtUeAWLrp6Ynd225-dT5VzO-Gbi

αυτό είναι τον απρίλή του 2014 όπου κυκλοφορούσε μόνο το redmi note 3g ( το 4g σύμφωνα με το gsmarena βγήκε τον αυγουστο του 2014 ) .

2/ Ενώ εδώ κατω κάτω αναφέρει και άλλη τιμη sar...

http://en.miui.com/thread-26038-1-1.html

 

γενικώς μαλλον δεν έχω καταλήξει ακόμα στο ποιο να πιστέψω από όλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν ξέρω πώς ακυρώνεις από paypal. Πάντως εφόσον δεν μιλάς πολύ στο κινητό δεν θα έχεις πρόβλημα. Το κρίσιμο είναι το σημείο του κεφαλιού. Οσο απομακρύνεται από τον εγκέφαλο το κινητό πέφτει γεωμετρικώς η ακτινοβολία του ( δεν είμαι ειδικός αλλά το διαπιστώνεις έυκολα από μια γρήγορη αναζήτηση στο διαδίκτυο) . Στην περιήγηση δεν έχεις συνεχή λήψη και αποστολή δεδομένων και επίσης είσαι πολύ μακρία από το κεφάλι. Δεν είναι οι κινεζιές που ψήνουν...ας μην ξεχνάμε και κατι motorola defy, lg chocolate και άλλα πολλά από διάσημες μάρκες...

πιστευω οτι δεν επιρεαζει μονο τον εγκεφαλο αλλα γενικα ολο το σωμα ...σιγουρα δεν ειναι μονο τα κινεζικα..ειδα και για ενα Nokia αλλα τα περισοτερα "γνωστα"ιταν κατω απο 1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλατε με το sar μια χαρά είναι το τηλέφωνο δεν έχω καταλάβει το παραμικρό κατά την ομιλία. Η τιμή αυτή είναι μέγιστη που φτάνει το τηλέφωνο σε οριακό σήμα, όταν έχεις φουλ σήμα η τιμή αυτή είναι πολύ χαμηλότερη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλατε με το sar μια χαρά είναι το τηλέφωνο δεν έχω καταλάβει το παραμικρό κατά την ομιλία. Η τιμή αυτή είναι μέγιστη που φτάνει το τηλέφωνο σε οριακό σήμα, όταν έχεις φουλ σήμα η τιμή αυτή είναι πολύ χαμηλότερη.

 

ναι φίλε μου ισχύει αυτό...και έγω έχω το redmi note...απλώς όταν υπάρχουν εταιρίες με τιμή sar κατω του 0.5 προβληματίζομαι. Το μόνο βέβαιο είναι οτι ΟΛΟΙ πρεπει να χρησιμοποιούμε handsfree...

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου ισχύει αυτό...και έγω έχω το redmi note...απλώς όταν υπάρχουν εταιρίες με τιμή sar κατω του 0.5 προβληματίζομαι. Το μόνο βέβαιο είναι οτι ΟΛΟΙ πρεπει να χρησιμοποιούμε handsfree...

 

Για τιποτα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι ακομα και για τις γνωστες εταιριες που λενε οτι εχουν κατω του 0.5..διαβασα οτι και τα handsfree ειναι ακομα χειροτερα σαν να εχεις κεραια στο κεφαλι σου

Link to comment
Share on other sites

επίσης το πόσο σχετικες είναι οι μετρήσεις φαίνεται και από το εξής:

 

τιμη sar για iphone 3gs από gsmarena 0.45 W/kg

από http://sarshield.com 1.1 W/kg

 

τόσο μεγάλη διαφορά!!! δεν ξέρεις ποιον να πιστεψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι παιζει ισως αλλιως μετρανε ευρωπη και αλλιως αμερικη

μπορει να κανω και λαθος φυσικα

ισχύει αυτό αλλά οι τιμες που βρήκα αφορούν και οι δύο την ευρώπη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να και μια άλλη τιμή για το redmi note....

 

http://www.etotalk.com/xiaomi-hongmi-note-redmi-red-rice_p5560.html

Link to comment
Share on other sites

ισχύει αυτό αλλά οι τιμες που βρήκα αφορούν και οι δύο την ευρώπη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να και μια άλλη τιμή για το redmi note....

 

http://www.etotalk.com/xiaomi-hongmi-note-redmi-red-rice_p5560.html

Ποιον να πιστεψεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...