Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

από need rom την κατέβασες?θέλω να την φλασάρω και εγώ

ξέρεις ή όποιος ξέρει τι διαφορές έχει η paranoid με την z3?

επίσης θέλω να την φλασάρω με twrp recovery αλλά δεν βρίσκω στην sd card κανέναν φάκελο root για να βάλω το recovery img καμιά βοήθεια?

ευχαριστώ

 

δε θα το βαλεις σε κανενα φακελο το αρχειο.απλα χυμα στην sd (sd root αυτο θα πει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, σας εχει τυχει ποτε να κλεισει μονο του ενω εχει μπαταρια; Μου χει τυχει 2-3 φορες.. μετα ανοιξε κανονικα.

 

Και κατι αλλο. Ειχα γραψει πως πολλες εφαρμογες τρεχουν μαζι. Συνεχως τρεχουν κοντα στις 30. Οταν μπαινω σε μια εφαρμογη, πως γινεται να την κλεισω μετα για να μην τρεχει απο πισω;

 

Επισης, πηγα στο ES explorer task manager, πηγα στο start up manager, για να ρυθμισω ποιες εφαρμογες θελω να ανοιγουν με το ανοιγμα και μου ζηταει προσβαση root. Εγω ομως δεν εχω rooted. Αυτο σημαινει πως δε γινεται να ρυθμισω τις εφαρμογες που θελω να ξεκινουν;

Link to comment
Share on other sites

Το 4G δεν είναι σίγουρα, αφού του έκανα το τεστ με antutu και η μόνη διαφορά με το δικό μου είναι στην ανάλυση της οθόνης, και απορώ γιατί έχει τόσο μικρό σκορ!!

Δυστυχώς θα αργήσω να τη δω, και αφού δεν το έχω στα χέρια μου δεν μπορώ να πω για την γνησιότητα του.

Πάντως για τον λίγο χρόνο που το δούλεψα, μου έκανε για γνήσιο, και η μπαταρία και όλα, (μέχρι και το αφτοκολιτάκι που γράφει mi στην πάνω αριστερά βίδα έχει).

Πιστεύω ότι κάτι παίζει με την ρομ , αλλά, μέχρι να το σιγουρέψω ότι είναι γνήσιο δεν το πειράζω.

 

Αν μπορουσες και γινεται βαλε το link με το κινητο apo to aliexpress ,,,,, πιθανον να βοηθηθουν και αλλοι αλλα να εχεις και καποιες γνωμες απο περισσοτερους.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο. Ειχα γραψει πως πολλες εφαρμογες τρεχουν μαζι. Συνεχως τρεχουν κοντα στις 30. Οταν μπαινω σε μια εφαρμογη, πως γινεται να την κλεισω μετα για να μην τρεχει απο πισω;

Γιά να κλείσεις εφαρμογές που τρέχουν στο background , πατάς παρατεταμένα το κουμπί μενού (το αριστερό) και παρουσιάζονται οι εφαρμογές

που τρέχουν . Σέρνεις την εφαρμογή με το δάκτυλο προς τα επάνω και τελείωσες .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσες και γινεται βαλε το link με το κινητο apo to aliexpress ,,,,, πιθανον να βοηθηθουν και αλλοι αλλα να εχεις και καποιες γνωμες απο περισσοτερους.

 

Γιατί δεν κάνεις disput με αίτημα επιστροφής χρημάτων και μη επιστροφής του κινητού, αφού πρώτα μαζέψεις στοιχεια όσο το δυνατό γρηγορότερα πριν λήξει η δυνατότητα παραπόνων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητάκι και εχω καποια θεματα στα οποια μπορω να βρω βοηθεια απο σας πιστευω..

Αρχικά απο τι επιασα απο προηγουμενα ποστ, η καταλληλοτερη σελιδα για να το αγορασω ειναι η vickmall απ οπου μαλλον και θα το κανω.

Απο κει και περα θελω καποιος με καλη διαθεση να μου εξηγησει τι παιζει με τις ρομ, βηματα για να αλλαξω (αν χρειαζεται αλλαγη αυτη που θα εχει) και γενικα οτι αλλαγες χρειαζεται να κανω στο κινητο με το που το παρω στα χερια μου. Εχω αφιερωσει πολυ χρονο διαβαζοντας προηγουμενες σελιδες με σχετικα ποστ αλλα δεν εβγαλα ακρη και θα ηθελα ενα γενικο sum up. Ευχαριστω εκ των προτερων, και σε pm ενας μινι διαλογος με καποιον θα με βοηθουσε απιστευτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις πολλά πράγματα φίλε.

 

Πάρτο από vickmall με αγγλοκινεζική ρομ για να έχει recovery στα αγγλικά.

Αν δεν έιναι ρουταρισμένο το κινητό (που μάλλον δεν είναι, απ' ότι θυμάμαι ) ακολουθείς τα βήματα 2 & 3 αυτού του οδηγού για να κάνεις ρουτ και να περάσεις custom recovery (twrp).

 

Στη συνέχεια φλασάρεις ή την ελληνική miui v37 (προτείνεται από τους περισσότερους) ή τη multi v37.

 

Αυτά τα ολίγα.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις disput με αίτημα επιστροφής χρημάτων και μη επιστροφής του κινητού, αφού πρώτα μαζέψεις στοιχεια όσο το δυνατό γρηγορότερα πριν λήξει η δυνατότητα παραπόνων.

 

dispute στο paypal πλέον είναι 180 μέρες αντί για 45

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι απο aliexpress δε παιζει αγορα με paypal παρα μονο χρεωση καρτας απευθειας.αν αλλαξε κατι δε το ξερω...(καποτε ειχα παρει μια θηκη)
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι απο aliexpress δε παιζει αγορα με paypal παρα μονο χρεωση καρτας απευθειας.αν αλλαξε κατι δε το ξερω...(καποτε ειχα παρει μια θηκη)

 

Έτσι πιστεύω κι εγώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις πολλά πράγματα φίλε.

 

Πάρτο από vickmall με αγγλοκινεζική ρομ για να έχει recovery στα αγγλικά.

Αν δεν έιναι ρουταρισμένο το κινητό (που μάλλον δεν είναι, απ' ότι θυμάμαι ) ακολουθείς τα βήματα 2 & 3 αυτού του οδηγού για να κάνεις ρουτ και να περάσεις custom recovery (twrp).

 

Στη συνέχεια φλασάρεις ή την ελληνική miui v37 (προτείνεται από τους περισσότερους) ή τη multi v37.

 

Αυτά τα ολίγα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και το ενδιαφέρον.. Το recovery τι ειναι ακριβως? Επισης θα πρεπει να ζητησω κατι μεσω μηνυματος-email γιατι βλεπω πολλους να ποσταρουν "hello, my tr. number is .... and i want to root my phone, install google play " κλπ. Πως φλασάρω ρομ? και τελος ποσο περιπου θ κανει να μ ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall να το πάρεις με Singapore post.... Ξέρουν αυτοί έχουν στείλει ένα σωρό τηλέφωνα :)

 

Για τα υπόλοιπα να το πάρεις με αγγλοκινεζικη ρομ, και μετά βάζεις την ελληνική!

 

Ο skydiver θα στη περάσει τσακ μπαμ :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη θα σου έρθει γρήγορα αλλά γυμνό, και κάνα 50άρι παραπάνω. Από Κίνα (εγώ το πήρα από Vickmall), 20 μέρες παράδοση, μου βγήκε €155 με δερμάτινη Nillkin θήκη και δώρα σιλικόνη, OTG καλώδιο και κάρτα 8gb.

Το 4g για Ευρώπη δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, καλό Οκτώβρη. Για μένα δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Έχω το 3g και είναι μια χαρά.

Φιλε απο vickmall ειπες? γιατι σκεφτομαι να το τσιμπησω τωρα και μου βγαινει γυρω στα 180€:

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από vickmall να το πάρεις με Singapore post.... Ξέρουν αυτοί έχουν στείλει ένα σωρό τηλέφωνα :)

 

Για τα υπόλοιπα να το πάρεις με αγγλοκινεζικη ρομ, και μετά βάζεις την ελληνική!

 

Ο skydiver θα στη περάσει τσακ μπαμ :)

 

Ευχαριστω φιλε.. Αυτο παιρνω ετσι?

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Link to comment
Share on other sites

Ο skydiver θα στη περάσει τσακ μπαμ :)

 

xaxaxa εγώ όταν το πάλευα είχα ...ψυχολογική υποστήριξη!!!!! (από τον φίλο Μιχάλη_k :) )

 

Χρόνια πολλά φίλε mike_k!

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό είναι.

Μη ξεχάσεις να βάλεις τικ δεξιά στα δωράκια, άσε που θα στα βάλουν από μόνοι τους πιστεύω.

Επίσης όπως είπαμε αποστολή με Singapore post και πληρωμή με PayPal

Την επόμενη μέρα από τη παραγγελία σου, θα στείλουν στο mail σου φωτογραφίες από το πακέτο σου (μέσα - έξω) και το tracking number σου για να παρακολουθείς το δέμα σου.

Καλό είναι να πάρεις και καμιά θήκη!

 

Πάντως αν δε σε ενδιαφέρει το δικαρτο, δες και το 4G που είναι 30ευρω φθηνότερο. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

 

@skydiver thanks φίλος :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο vickmall ειπες? γιατι σκεφτομαι να το τσιμπησω τωρα και μου βγαινει γυρω στα 180€:

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

 

Δυστυχώς από τον Ιούλιο που το πήρα εγώ έχει ανέβει η τιμή του σχεδόν 30 δολάρια, βάλε και την διαφορά ισοτιμίας από 1,30 στο 1,25 και να τα 180Euro.

Πάντως αν όντως δεν σου χρειάζεται δίκαρτο, παίρνεις το 4G όπως λέει και ο φίλος Mike και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως αν δε σε ενδιαφέρει το δικαρτο, δες και το 4G που είναι 30ευρω φθηνότερο. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

 

Η διαφορα 4G και 3G είναι μόνο στις 2 υποδοχές sim δηλαδή; κατα τ άλλα είναι ακριβώς το ίδιο κινητό? (επεξεργαστης-μνημη κλπ) (και εκτος απο τη διαφορα 3G-4G φυσικα)

επισης δουλευει ελλαδα το 4G? (Ιωαννινα είμαι)

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς από τον Ιούλιο που το πήρα εγώ έχει ανέβει η τιμή του σχεδόν 30 δολάρια, βάλε και την διαφορά ισοτιμίας από 1,30 στο 1,25 και να τα 180Euro.

Πάντως αν όντως δεν σου χρειάζεται δίκαρτο, παίρνεις το 4G όπως λέει και ο φίλος Mike και είσαι ΟΚ.

 

ισχύει η ίδια ερώτηση αν μπορείς να μου απαντήσεις αδερφε! :)

 

 

edit: αλλαζω την ερωτηση σε ποιος cpu ειναι καλυτερος.. MTK ή SNAPDRAGON? Η Selina thinks that 3g version is better. καποιος να με πεισει? :)

Edited by drRodiL
Link to comment
Share on other sites

ΙΜΗΟ, το 3g ειναι καλυτερο αλλα δεν ξερουμε αν θα ακολουθησει τις αναβαθμισεις γιατι ειναι απο τα λιγα κιν της xiaomi με ΜΤΚ.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την επόμενη version της rom, ασχολήθηκα λίγο με το recovery image για το Redmi Note.

 

Έφτιαξα ένα νέο recovery image που βασίζεται στο Team Win Recovery Project 2.8.

Περιμένω σχόλια για τυχόν bug που ίσως έχει!

 

H3W_TWRP2.8.0.0_96ddee2932.zip

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την επόμενη version της rom, ασχολήθηκα λίγο με το recovery image για το Redmi Note.

 

Έφτιαξα ένα νέο recovery image που βασίζεται στο Team Win Recovery Project 2.8.

Περιμένω σχόλια για τυχόν bug που ίσως έχει!

 

H3W_TWRP2.8.0.0_96ddee2932.zip

Ευχαριστούμε φίλε deliopoulos!:)

Το πέρασα μέσω του mobileuncle tools. Βλέπει κανονικά τα backups που έχω, φαίνεται να δουλεύουν όλα κανονικά....εκτός από το Mount USB Storage. Ενώ εκτελείται η λειτουργία δεν βλέπω στον Υπολογιστή την καρτούλα μνήμης!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 45 ημέρες ήρθε το note της ξαδέρφης.

Σας είχα ρωτήσει παλιότερα και μου είχατε πει να το ζητήσω με την αγγλοκινέζικη rom όπως και ήρθε από το vickmall.

Μπορείτε να με καθοδηγήσετε από που και πως θα του περάσω την Ελληνική rom με τα λιγότερα bug να της το δώσω και να μην ξανασχοληθώ.:D

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε πρώτα recovery αυτό που έδωσε ο φίλος παραπάνω με το mobile uncle tool κατέβασε την rom από xiaomi Hellas Κάνε τα wipe και φλας Από recovery.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...