Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μπορώ να κάνω εκκαθάριση μνήμης πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο ξέρει κανείς τι φταίει.

Με το αριστερό πλήκτρο (μενού) γίνεται στην τελευταία αναβάθμιση.

Σε μένα τουλάχιστον έτσι γίνεται η εκκαθάριση μνήμης. Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση, η αν αλλάζει?

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψάχνοντας QUOTE=Nirvana1979;5657426]Με το αριστερό πλήκτρο (μενού) γίνεται στην τελευταία αναβάθμιση.

Σε μένα τουλάχιστον έτσι γίνεται η εκκαθάριση μνήμης. Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση, η αν αλλάζει?

Έχεις δίκιο έτσι είναι ψάχνοντας στο xiaomi miui gr βρήκα ότι πρέπει να πας ρυθμίσεις - πλήκτρα και να κάνεις ενεργοποίηση στο μεσαίο πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η Paranoid... σφαίρα!!!! Βέβαια είμαι στο 72% μπαταρία (1μ 61λ) με 1ω 51λ οθόνη και 44λ wi-fi... Αλλά δεν κολλάει πουθενά!

 

Ίδωμεν.. :D

Δηλαδή τρώει μπαταρία;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το crt εφέ δουλεύει σε σας ρε παιδιά; Αν είναι δυνατόν... μου δούλευε στη miui και δεν δουλεύει στην Paranoid.. :lol:

Mια λύση σε αυτό ειναι το xposed module screenoffAnimation.Εγώ πάντως το έβαλα στο random

Link to comment
Share on other sites

Με την Paranoid και με την Zero-Cool το Navigon εγκαθίσταται και παίζει κανονικά χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε "κάτι άλλο":)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τη Paranoid απο που τη κατέβασες? Μπορείς να δώσεις link? Να υποθέσω οτι δε μιλάμε για την official Paranoid, σωστα?

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-paranoid-rom.81312/

 

Πολύ ωραία Σταμάτη.

Εγώ έχω βάλει να δοκιμάσω την Zero cool!!!

 

Πως τη βλέπεις Σωκράτη; (Δοκιμάζεις πριν από μας...για εμάς :lol: )

 

Δηλαδή τρώει μπαταρία;

 

Όχι, μια χαρα είναι!

 

Mια λύση σε αυτό ειναι το xposed module screenoffAnimation.Εγώ πάντως το έβαλα στο random

 

Το κατέβασα, ευχαριστώ. Δεν κάνω ακόμα restart, γιατί θα χάσω τα στατιστικά :p

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το wsm tools στο redmi note δεν παιζει ? εχω την 4.9.19 την ελληνικη. το εβαλα και το τηλ επεσε σε bootloop
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το wsm tools στο redmi note δεν παιζει ? εχω την 4.9.19 την ελληνικη. το εβαλα και το τηλ επεσε σε bootloop

 

Αφου ρε παιδια δε διαβαζετε ;) εχει γραφει κατ επαναληψη να σβησετε τα αρχεια *jex απο το φακελλο \system\framework.

Τελικα φαινεται οτι τζαμπα γραφονται ολα αυτα μεσα στο νημα, αφου μαλλον κανεις δεν κανει τον κοπο να τα διαβασει πριν προχωρησει σε κατι :mad:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα της zero :cool: και εγώ

Χρήστο καλώς ήρθες!!!:)

Είναι ωραία, με διαφορετικό look και μου θύμισε το omnia (Samsung i900), με την πλαϊνή μπάρα.

--->Ένα θεματάκι που δεν μου αρέσει. Στα mail τα αδιάβαστα δεν μου τα βγάζει bold.

--->Επίσης μια φορά σήμερα μου κόλλησε. Δεν ξύπναγε η οθόνη. Χρειάσθηκε να βγάλω μπαταρία. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην Ρομ η αν ήταν κάτι τυχαίο.

--->Έχει πάνω ένα καινούργιο launcher τον EverythingMe. Έτσι ονομάζεται σήμερα μετά από Update που έκανε. Χθες τον έβλεπα σαν EverythingHome. Σήμερα όμως μετά το update κόλλαγε συνέχεια για κάποια ώρα. Μετά έστρωσε. Απ'ό,τι βλέπω είναι beta. Εγώ βέβαια δουλεύω με τον Nova, οπότε το παραβλέπω αυτό.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε παιδια δε διαβαζετε ;) εχει γραφει κατ επαναληψη να σβησετε τα αρχεια *jex απο το φακελλο \system\framework.

Τελικα φαινεται οτι τζαμπα γραφονται ολα αυτα μεσα στο νημα, αφου μαλλον κανεις δρν κανει τον κοπο να τα διαβασει πριν προχωρησει σε κατι :mad:

 

καταρχην σε ευχαριστω για την λυση, καταδευτερον δεν παρακολουθουσα το νημα γιατι το τηλεφωνο το εχω 2 μερες τωρα, και πριν ρωτησω διαβασα με οσο χρονο ειχα, δεν ειδα κατι και ρωτησα, δεν ειναι θεμα κοπου, ειναι θεμα χρονου, που δεν τον εχουμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο καλό παιδί γνωρίζει Ισπανικά, έχει χρόνο και διάθεση να μεταφράσει το θέμα του τρελλοΙσπανού σχετικά με το Dual Boot;:) http://www.movilesdualsim.com/tema/dual-boot-para-xiaomi-redmi-note.80678/

 

Η αυτόματη μετάφραση βέβαια είναι αλλού γι αλλού. Δεν βγάζεις άκρη.:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα της ROM αλλά η αναβ'αθμιση που κάνει η Xiaomi στους Server της.

BTW. η νέα GTV-4.9.30 είναι ότι καλύτερο έχει βγεί μέχρι τώρα.

Πολύ καλή διαχείριση μνήμης και όλα τρέχουν σφαίρα.:D

 

Καλημέρα, και που την βρίσκουμε την νέα GTV-4.9.30?

Στο xiaomi-miui.gr εχει μεχρι την 4.9.19 για το Redmi Note αν δεν κανω λαθος..

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Το Note με την GTV 4.9.30 (ελληνική)

 

[ATTACH]50554[/ATTACH][ATTACH]50555[/ATTACH]

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και που την βρίσκουμε την νέα GTV-4.9.30?

Στο xiaomi-miui.gr εχει μεχρι την 4.9.19 για το Redmi Note αν δεν κανω λαθος..

Δεν ειδες καλα. Οριστε εδω :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδες καλα. Οριστε εδω :cool:

 

Ευχαριστω πολύ

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Mια λύση σε αυτό ειναι το xposed module screenoffAnimation.Εγώ πάντως το έβαλα στο random

Τι Είναι αυτό το cRT ?

Μήπως κάποιο καλό παιδί γνωρίζει Ισπανικά, έχει χρόνο και διάθεση να μεταφράσει το θέμα του τρελλοΙσπανού σχετικά με το Dual Boot;:) http://www.movilesdualsim.com/tema/dual-boot-para-xiaomi-redmi-note.80678/

 

Η αυτόματη μετάφραση βέβαια είναι αλλού γι αλλού. Δεν βγάζεις άκρη.:rolleyes:

, ενδιαφέρον Σωκράτη εεεε ;

 

 

Ρε παιδιά πως θα βγάλω αυτό το boot animation το πρώτο όταν ξεκινάει το τηλέφωνο που μου γράφει πλέον xiancin αντί για MI ;; :(:rolleyes::mad:

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

.................. Ρε παιδιά πως θα βγάλω αυτό το boot animation το πρώτο όταν ξεκινάει το τηλέφωνο που μου γράφει πλέον xiancin αντί για MI ;; :(:rolleyes::mad:

Πηγαινε στα θεματα, Κατηγορια, Μειγμα, Γραφικα Εκκινησης, Τοπικα και επελεξε αυτο που θελεις :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ειναι το λογότυπο εκκίνησης και φαίνεται όταν ανοίγεις τη συσκευή.Δε φεύγει απο εκεί.Πρέπει να φλασάρει ρομ που να έχει το mi logo.πχ Tην ελληνική miui ή απλά απο τo zip της miui να πάρεις το logo.img και να αντικαταστήσεις αυτό που έχει η ρομ του ισπανού που σου έκανε τη "ζημιά" και να την ξαναφλασάρεις.Η τέλος να φτιάξεις ένα zip αρχείο που θα φλασάρει μόνο το logo.img
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα θεματα, Κατηγορια, Μειγμα, Γραφικα Εκκινησης, Τοπικα και επελεξε αυτο που θελεις :rolleyes:

Δεν εννοώ αυτό, το προηγούμενο που βγαίνει πρώτο

Aυτό ειναι το λογότυπο εκκίνησης και φαίνεται όταν ανοίγεις τη συσκευή.Δε φεύγει απο εκεί.Πρέπει να φλασάρει ρομ που να έχει το mi logo.πχ Tην ελληνική miui ή απλά απο τo zip της miui να πάρεις το logo.img και να αντικαταστήσεις αυτό που έχει η ρομ του ισπανού που σου έκανε τη "ζημιά" και να την ξαναφλασάρεις.Η τέλος να φτιάξεις ένα zip αρχείο που θα φλασάρει μόνο το logo.img

Ναι αυτό εννοώ .. Τώρα φίλε έχω αοσπ , που είναι αυτό το logo σε ένα ζιπ αρχείο της ρομ; Και πώς να το περάσω;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Θες να έχεις aosp; Μπες recovery και πάρε ένα backup.Φλάσαρε την miui 4.9.5 και άνω και θα δεις ότι θα έχεις πάλι το mi-logo.Μπες πάλι recovery και επανέφερε το backup της aosp.Kαι άμα θες να δεις αν μια ρομ που πας να φλασάρεις,θα σου αλλάξει το λογότυπο πριν φλασάρεις,ανοίγεις το zip στο pc και βλέπεις αν έχει μέσα ένα αρχείο με όνομα logo.img ή logo.bin.Το σβήνεις και είσαι οκ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας QUOTE=Nirvana1979;5657426]Με το αριστερό πλήκτρο (μενού) γίνεται στην τελευταία αναβάθμιση.

Σε μένα τουλάχιστον έτσι γίνεται η εκκαθάριση μνήμης. Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση, η αν αλλάζει?

Έχεις δίκιο έτσι είναι ψάχνοντας στο xiaomi miui gr βρήκα ότι πρέπει να πας ρυθμίσεις - πλήκτρα και να κάνεις ενεργοποίηση στο μεσαίο πλήκτρο.

 

Πήγα "Ρυθμίσεις"-> "Πλήκτρο" αλλά δεν βρίσκω πουθενά κάτι σχετικό με το "και να κάνεις ενεργοποίηση στο μεσαίο πλήκτρο"..

 

Σ.Σ. Έκανα κι εγώ την ενημέρωση σε GTV-4.9.30 και μετά την ενημέρωση βρήκα ένα "κενό" σημείο εικονιδίου,δηλαδή έλλειπε ένα εικονίδιο εφαρμογής-όχι δικής μου εγκατάστασης-δεν ξέρω όμως ποιό.. Έχετε καμμιά ιδέα ποιά προεγκατεστημένη εφαρμογή είναι αυτή που έφυγε?

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καντο όπως στη φωτογραφία

 

[ATTACH]50593[/ATTACH]

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...