Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει το Redmi λειτουργία Smart wake up/sleep με θήκη;

Εννοώ λειτουργία ενσωματωμένη στην MIUI και όχι app.

Από apps βρήκα τις Smart Cover Και Smart Screen.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ρε παιδια αυτη η κτρινιλα στην οθονη εμφανιζεται και στην aosp ? ή μονο στη μαμισια miui?

Ειναι κατι που μπορει να φτιαχτει με software ? Ρωταω γιατι παρακολουθω το forum και θα ηθελα να το αγορασω...

Γενικα η οθονη μετραει ? Εχει καλη ευκρινεια και χρωματα ?

Ευχαριστω !

Edited by jazzfrequency
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω backup πριν απο την εγκατάσταση Ρομ η πρόοδος σε παιχνίδια θα μείνει ή θα χαθει;

Το backup παίρνει αντίγραφο του κινητού όπως είναι εκείνη την στιγμή. Άμα κάνεις ότι θες και όταν κάνεις store το αντίγραφο είναι όπως ήταν πριν...

Link to comment
Share on other sites

Με την ακτινοβολια SAR ξερει κανεις τι βγαζει το συγκεκριμενο κινητο ? δεν εχω βρει οσο εψαξα

Πρόσφατα το είχα βρει αλλά δεν συγκράτησα το λινκ.... Νομίζω 1,39 έγραφε.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση με miui να έχω 3G και στις δυο κάρτες; έχει βρει κανεις τίποτα;

 

Στην aosp αν δε κάνω λάθος παιζουν 3G και οι δυο κάρτες, σωστα; Μπορεί να που το επιβεβαιώσει κάποιος που την έχει φορτωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρε παιδια αυτη η κτρινιλα στην οθονη εμφανιζεται και στην aosp ? ή μονο στη μαμισια miui?

Ειναι κατι που μπορει να φτιαχτει με software ? Ρωταω γιατι παρακολουθω το forum και θα ηθελα να το αγορασω...

Γενικα η οθονη μετραει ? Εχει καλη ευκρινεια και χρωματα ?

Ευχαριστω !

 

 

Δεν είναι πρόβλημα της οθόνης. Είναι έτσι το χρώμα στις καρτέλες των ρυθμίσεων, όπως θα μπορούσε να είναι μαύρο, μπλε, πορτοκαλί, χρυσό, πλατινέ και όλα τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το είχα βρει αλλά δεν συγκράτησα το λινκ.... Νομίζω 1,39 έγραφε.....

1.39 ??? ωχ... θα παθουμε τίποτα με τόση ραδιενεργεια !

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

1.39 ??? ωχ... θα παθουμε τίποτα με τόση ραδιενεργεια !

 

Μπα.....και εγω για παρα πολυ το βλεπω αυτο το νουμερακι.

Μαλλον εχει γινει καποιο λαθος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση με miui να έχω 3G και στις δυο κάρτες; έχει βρει κανεις τίποτα;

 

Στην aosp αν δε κάνω λάθος παιζουν 3G και οι δυο κάρτες, σωστα; Μπορεί να που το επιβεβαιώσει κάποιος που την έχει φορτωμένη;

Αυτό εννοείς;

[ATTACH]49272[/ATTACH][ATTACH]49272[/ATTACH]

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι soo, αυτό εννοώ όποτε με καλύπτει. Υποθέτω οτι εχεις εγκατεστημένη την aosp απο needrom?

Αντίστοιχη δυνατότητα απο miui δε βλέπω να παίζει δυστυχώς ε;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι soo, αυτό εννοώ όποτε με καλύπτει. Υποθέτω οτι εχεις εγκατεστημένη την aosp απο needrom?

Αντίστοιχη δυνατότητα απο miui δε βλέπω να παίζει δυστυχώς ε;;

 

Είναι η DragonFly από needrom με το kernel από την aosp.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπα.....και εγω για παρα πολυ το βλεπω αυτο το νουμερακι.

Μαλλον εχει γινει καποιο λαθος.:)

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=26038&highlight=sar%2Bfor%2Bnote

 

The SAR level of the note is 0.8W/kg

Link to comment
Share on other sites

 

Λογικον το νουμερο αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ζαλίσω τώρα λίγο αλλά επειδή με βλέπω να εγκαταλείπω δυστυχώς τη miui αν τη γουστάρω μονο κ μονο αυτου του θέματος (είναι σημαντικό για μένα, μη σας κουράζω εξηγώντας τους λόγους) ποια θεωρείς οτι είναι καλύτερη ROM dragonfly ή aosp.

Από όσο έβλεπα η aosp είναι γύρω στα 350mb ενω η dragonfly γύρω στα 500mb. Μήπως η δεύτερη είναι φορτωμένη με πολλές εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς;

[ATTACH]49272[/ATTACH][ATTACH]49272[/ATTACH]

 

Ναι soo, αυτό εννοώ όποτε με καλύπτει. Υποθέτω οτι εχεις εγκατεστημένη την aosp απο needrom?

Αντίστοιχη δυνατότητα απο miui δε βλέπω να παίζει δυστυχώς ε;;

@mitsre Μαλλον καποιο λαθος καταλαβες. 3G και στις 2 καρτες δεν υπαρχει περιπτωση να εχει ταυτοχρονα. Ειτε στη μια, ειτε στην αλλη. Αυτο εννοει η επιλογη καρτας :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

 

1.39 ??? ωχ... θα παθουμε τίποτα με τόση ραδιενεργεια !

 

Μπα.....και εγω για παρα πολυ το βλεπω αυτο το νουμερακι.

Μαλλον εχει γινει καποιο λαθος.:)

 

Δεν κάνω λάθος τελικά, γράφει 1,39......βρήκα για όλα σχεδόν τα Xiaomi. .....δείτε εδώ

 

http://en.miui.com/thread-28586-1-1.html

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω οτι κ στις δυο ταυτόχρονα δε γίνεται, άλλωστε αυτό φαίνεται και απο τις φωτο που ανέβασε ο soo. Εννοώ λοιπον για να είμαστε ακριβείς, να μπορω να εναλλασω το 3G μεταξύ των δυο καρτών χωρίς να πρεπει να κλείνω κινητό, να βγάζω καπάκια, μπαταρίες κλπ για να αλλαζω τη θέση των sim!
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα, μολις το εστησα και το εδωσα στην γυναικα...Αψογο, μου αφησε πολυ καλη εντυπωση τοσο απο λειτουργειες, οσο και απο ποιοτητα κατασκευης! Αν δεν ειχα προβλημα με το μεγεθος, θα τσιμπουσα και εγω ενα, θα αρκεστω στο L9 II που ειχε εως τωρα..

Καποια στιγμη θα βαλω την ελληνικη rom πανω αφου οι μεταγλωτισεις σε καποια σημεια απλα δεν υπαρχουν..Δεν το πειραζω τωρα ομως, θα ριξω καλο διαβασμα και μετα!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Θα σε ζαλίσω τώρα λίγο αλλά επειδή με βλέπω να εγκαταλείπω δυστυχώς τη miui αν τη γουστάρω μονο κ μονο αυτου του θέματος (είναι σημαντικό για μένα, μη σας κουράζω εξηγώντας τους λόγους) ποια θεωρείς οτι είναι καλύτερη ROM dragonfly ή aosp.

Από όσο έβλεπα η aosp είναι γύρω στα 350mb ενω η dragonfly γύρω στα 500mb. Μήπως η δεύτερη είναι φορτωμένη με πολλές εφαρμογές;

 

Ουσιαστικά δεν έχω δει κάποια διαφορά. Άλλωστε ο ίδιος dev είναι. Απλά μόλις βγήκε η Dragon Fly είπα να την δοκιμάσω. Έχω την εντύπωση ότι ίσως έχει λίγο καλύτερο WiFi. Και στις δύο πρέπει να φλασαρεις το fix για τις μνήμες. Στην Dragon επιπλέον θα πρέπει να πάρεις το Kernel από to zip της aosp και να το ρίξεις στο zip της Dragon, διαφορετικά δεν βλέπει το otg. Επίσης αν θα βάλεις xposed πρέπει να σβήσεις όλα τα .jex αρχεία από system/framework, διαφορετικά δεν μπουταρει. Μένει κολλημένο στοlogo της Ρομ.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω οτι κ στις δυο ταυτόχρονα δε γίνεται, άλλωστε αυτό φαίνεται και απο τις φωτο που ανέβασε ο soo. Εννοώ λοιπον για να είμαστε ακριβείς, να μπορω να εναλλασω το 3G μεταξύ των δυο καρτών χωρίς να πρεπει να κλείνω κινητό, να βγάζω καπάκια, μπαταρίες κλπ για να αλλαζω τη θέση των sim!
Α, ΟΚ τοτε, εγω δεν καταλαβα καλα :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω λάθος τελικά, γράφει 1,39......βρήκα για όλα σχεδόν τα Xiaomi. .....δείτε εδώ

 

http://en.miui.com/thread-28586-1-1.html

αντε να βρεις ακρη τωρα... θα βγαλουμε τριχες και στην γλωσσα με τοση ραδιενεργεια ... :p :lol:

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις με multi από vickmall?

Είναι μια εφαρμογή πάνω από το πόκερ που έρχεται προεκγατεστημένο.

 

Και εγω την εσβησα σημερα που το παρελαβα..επισης εσβησα και το Opera και κατι αλλα..Δεν παιζει αγχος..

 

Γιατι καμια φορα κολλαει (ειτε σε youtube, ειτε σε φωτογραφιες/facebook) και δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφη??.Την απενεργοποιω, την ξαναενεργοποιω και στρωνει μετα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καμια φορα κολλαει (ειτε σε youtube, ειτε σε φωτογραφιες/facebook) και δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφη??.Την απενεργοποιω, την ξαναενεργοποιω και στρωνει μετα..

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ στην AOSP.

Την απενεργοποιώ, την ξαναενεργοποιώ και μετά είναι οκ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...