Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παραλαμβάνω αύριο από Vickmall με την multi rom αλλά τελικά θέλω να του βάλω την τελευταία Ελληνική η οποία δεν έχει τα προβλήματα που είχε στο παρελθόν και επιπλέον παίρνει και τις αναβαθμίσεις OTA αν δεν κάνω λάθος.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός αναλυτικός για το τι πρέπει να κάνω από τη στιγμή που το παραλαμβάνω με multi για να του περάσω την Ελληνική ρομ και να έχει και Play Store?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο?

 

 

 

 

 

 

 

https://xiaomi-miui.gr/community/

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ένας φίλος πιιο πριν στη multi stable 30 σου δίνει τη δυνατότητα να σώζεις στην εξωτερική κάρτα. Επίσης μπαίνεις κανονικά recovery στα Αγγλικά.

 

Ακόμα και οι εφαρμογές;ή μονο οι φωτο;.

Τι σημαίνει stable; σταθερή ;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και οι εφαρμογές;ή μονο οι φωτο;.

Τι σημαίνει stable; σταθερή ;

 

Ναι, σταθερή. Οι εφαρμογές όχι, δεν ξέρω όμως για τα δεδομένα τους... Πάντως αυτό εμφανίζει σε μένα. http://s13.postimg.org/ordhq9r8z/Screenshot.jpg

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία global v30 δεν έχει ελληνικά

[ATTACH]48970[/ATTACH][ATTACH]48971[/ATTACH]

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

είμαι με official global 29 αλλά πατώντας τον updater δεν μου βγάζει τη νέα 30.

έχει και άλλος τα ίδια συμπτώματα?

 

Κατεβάζεις την global απο εδώ, την περνάς στην sd σε φάκελο \downloaded_rom\ και μετά πας στο updater, πατάς το μενού->select update package και επιλεγεις την rom.

Link to comment
Share on other sites

Η multi του Vickmall είναι σε εμφάνιση και λειτουργίες όπως η επίσημη της Xiaomi?

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω οδηγό για τα βήματα που πρέπει ακριβώς να κάνω για να περάσω την τελευταία Ελληνική rom? Μόλις μου ήρθε από vickmall με τη multi τη δικιά τους και θέλω κατευθείαν να το αλλάξω στην Ελληνική.

 

ευχαριστώ

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο minideal στις 7 του μηνα ,έφυγε στις 9 και παρέλαβα χτες απο το κεντρο διανομής (όταν ήρθα σπίτι βρήκα την ειδοποίηση αλλά το είχα πάρει ηδη :D).Ήρθε ρουταρισμενο με play store multilingual κτλ όπως το ζήτησα μαζί με nillkin θηκη με το παραθυράκι που αγόρασα και δωράκι ζελατινες και μια θήκη σιλικόνης.Όπως είναι το κινητο απο χτες που το περίεργάζομαι ΔΕΝ χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ εκτος αν ερθει η ωρα για miui 6 οποτε οποίος το περιμένει ας μην έχει έννοια για φλασαρισματα θείους θείες και συνυφαδες,το κινητακι φυσάει ;)

Στο μεταξύ έχω φαει όλο το θέμα να βρω ενα σχόλιο που είχα σκαλωσει πριν ερθει το κινητό για μια εφαρμογή που βάζεις μαζικά το πρόθεμα +30 στις επαφες αλλά μάταια γμτ..

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο minideal στις 7 του μηνα ,έφυγε στις 9 και παρέλαβα χτες απο το κεντρο διανομής (όταν ήρθα σπίτι βρήκα την ειδοποίηση αλλά το είχα πάρει ηδη :D).Ήρθε ρουταρισμενο με play store multilingual κτλ όπως το ζήτησα μαζί με nillkin θηκη με το παραθυράκι που αγόρασα και δωράκι ζελατινες και μια θήκη σιλικόνης.Όπως είναι το κινητο απο χτες που το περίεργάζομαι ΔΕΝ χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ εκτος αν ερθει η ωρα για miui 6 οποτε οποίος το περιμένει ας μην έχει έννοια για φλασαρισματα θείους θείες και συνυφαδες,το κινητακι φυσάει ;)

Στο μεταξύ έχω φαει όλο το θέμα να βρω ενα σχόλιο που είχα σκαλωσει πριν ερθει το κινητό για μια εφαρμογή που βάζεις μαζικά το πρόθεμα +30 στις επαφες αλλά μάταια γμτ..

Με κλειστό το τηλέφωνο αν πατήσεις ταυτόχρονα τα πλήκτρα Power & Volume Down μπαίνει στο recovery?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

...

Στο μεταξύ έχω φαει όλο το θέμα να βρω ενα σχόλιο που είχα σκαλωσει πριν ερθει το κινητό για μια εφαρμογή που βάζεις μαζικά το πρόθεμα +30 στις επαφες αλλά μάταια γμτ..

 

Εγώ έβαλα το number fixer, βάζεις βγάζεις ότι πρόθεμα θες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ένας φίλος πιιο πριν στη multi stable 30 σου δίνει τη δυνατότητα να σώζεις στην εξωτερική κάρτα. Επίσης μπαίνεις κανονικά recovery στα Αγγλικά.

 

καλησπέρα υπάρχει κάποιο link να τη κατεβάσουμε και εμεις:)

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το τηλέφωνο αν πατήσεις ταυτόχρονα τα πλήκτρα Power & Volume Down μπαίνει στο recovery?

 

μπαινει σε κινεζιές που το μονο που ξεχωριζει ειναι το emmc σε μια επιλογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έβαλα το number fixer, βάζεις βγάζεις ότι πρόθεμα θες.

 

ευχαριστω φιλος θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

μπαινει σε κινεζιές που το μονο που ξεχωριζει ειναι το emmc σε μια επιλογη.

Οπότε μάλλον θα χρειασθείς "τα φλασαρίσματα, τους θείους, τις θείες και τις συνυφάδες"...που έσπευσες να ειρωνευτείς:rolleyes:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει κάποιο link να τη κατεβάσουμε και εμεις:)

 

Ορίστε! :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον θα χρειασθείς "τα φλασαρίσματα, τους θείους, τις θείες και τις συνυφάδες"...που έσπευσες να ειρωνευτείς:rolleyes:

 

Για ποιο λογο θα χρειαστω ακριβως το recovery?:)Πληρως λειτουργικο τηλεφωνακι ειναι για αυτο και οχι ακριβως ειρωνευτηκα, αλλα το εγραψα για να γλυτωσει κανενας που δεν *το κατεχει* και παει να μπλεξει με φλασαρισματα/brickαρισματα κτλ αδικα και τρεχει και δεν φτανει με νεο τηλεφωνο.Δεν ειμαστε εποχη android 1.6 και Lg GT540 που ψαχναμε πως θα το κανουμε να δουλευει λιιιιγο πιο γρηγορα και πιο σωστα η δε μας εδινε αναβαθμισεις σε 2.2 η μαμα εταιρια ;)

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο θα χρειαστω ακριβως το recovery?:)Πληρως λειτουργικο τηλεφωνακι ειναι για αυτο και οχι ακριβως ειρωνευτηκα, αλλα το εγραψα για να γλυτωσει κανενας που δεν *το κατεχει* και παει να μπλεξει με φλασαρισματα/brickαρισματα κτλ αδικα και τρεχει και δεν φτανει με νεο τηλεφωνο.Δεν ειμαστε εποχη android 1.6 και Lg GT540 που ψαχναμε πως θα το κανουμε να δουλευει λιιιιγο πιο γρηγορα και πιο σωστα η δε μας εδινε αναβαθμισεις σε 2.2 η μαμα εταιρια ;)

Εύχομαι πραγματικά να μη σου χρειασθεί....Αν όμως συμβεί η στραβή και σου χρειασθεί....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5568364#post5568364

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι πραγματικά να μη σου χρειασθεί....Αν όμως συμβεί η στραβή και σου χρειασθεί....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5568364#post5568364

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι πραγματικά να μη σου χρειασθεί....Αν όμως συμβεί η στραβή και σου χρειασθεί....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5568364#post5568364

Προσωπικά όλα τα κατάλληλα link είναι ηδη στα αγαπημένα μου για οποτε αποφασισω να ασχοληθω :-p αλλά δε παύει για μένα να είναι αχρειαστο το recovery σε ενα πλήρως λειτουργικό τηλεφωνακι που ΔΕΝ θα σκαλίσει κάποιος :-)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όλα τα κατάλληλα link είναι ηδη στα αγαπημένα μου για οποτε αποφασισω να ασχοληθω :-p αλλά δε παύει για μένα να είναι αχρειαστο το recovery σε ενα πλήρως λειτουργικό τηλεφωνακι που ΔΕΝ θα σκαλίσει κάποιος :-)

 

Εντάξει ρε φίλε.. συμφωνούμε!! Αλλά παρ' όλα αυτά μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες... :D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

Κάτοχος από σήμερα κ' εγώ του συγκεκριμένου κινητού από minideal.

 

Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει γιατί δεν μου δουλεύει ο καιρός? Μου βγάζει το μήνυμα "no network detected" ενώ είναι κανονικά συνδεμένο στο ρούτερ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

Κάτοχος από σήμερα κ' εγώ του συγκεκριμένου κινητού από minideal.

 

Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει γιατί δεν μου δουλεύει ο καιρός? Μου βγάζει το μήνυμα "no network detected" ενώ είναι κανονικά συνδεμένο στο ρούτερ?

 

Για άνοιξε το gps και ενεργοποίησε την υπηρεσία τοποθεσίας google..

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει 3 παιχνιδια τα οποια αφου τα κανω install, τα ανοιγω και με πεταει ξανα στην επιφανεια εργασιας. (Τα impossible game, monument valley, leo's fortune).

Εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Που οφειλεται το προβλημα και πωε λυνεται;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κάτι άλλο που δεν έχει ούτε αρχή ουτε τέλος, αλλά δε το κάνουμε θέμα :X

 

 

Υγ. Μη μου στεναχωρειτε τον sso....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το Swift key μου κάνει κάτι παλαβά... σε εσάς (οσοι το έχετε ) δουλεύει κανονικά? :!:

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...